Touchscreen: capacitive vs. resistive

Sākumlapa Forumi Sakaru tehnika Mobilie telefoni Touchscreen: capacitive vs. resistive

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151899
    samurajs
    Participant

    Dzirdēti daudzi viedokļi: citi saka, ka tālrunis jāpērk tikai ar kapacitīvo displeju, citi atkal – ka vienalga. Tāpēc aicinu telefonmīļus izdiskutēt šo jautājumu. Protams, ar argumentiem, +/- 🙂

    Saprotams, orientējamies uz viedtālruņiem, primitīviem modeļiem varbūt tiešām vienalga.

    #244493
    Jaunzems
    Participant

    ja tālrunis ir bez tastatūras, tad ātrāk un precīzāk uz on-screen QWERTY rakstās uz kapacitīvā.

    #244494
    shady
    Participant

    Uz testu man ir bijuši gan kapacitātes, gan resistīvie.

    Jāsaka gan, ka atšķirība ir, citreiz pat ļoti!

    Nesaku, ka visi resistīvie ir slikti, ja atmiņa neviļ N97 mini bija ok. Bet ja vēlamies ņemties pa internetu, tad noteikti ar kapacitātes tehnoloģiju.

    #244495
    nevertell
    Participant

    Kapacitāte!!! No vienas puses slikti, ka nevar ar irbuli ņemties, bet ar kapacititatīvitāvito vismaz kabatā nesabakstīsi Japāņu valodu. No pieredzes ņemot arī precīzāk un ērtāk, nav tā, ka 3 reizes jāspaida ekrāns, lai spiediens tiktu “reģistrēts”, tik pieliec pirkstu un viss, nav pat jāspiež nekas.

    #244496
    daGrevis
    Participant

    Kapacitāte bija ar siltām ķepiņām, ja? Neko “nerubīju”… xD

    #244497
    Jaunzems
    Participant

    daGrevis – rezistīvie sajūt spiedienu, bet kapacitīvie, labojums, ķermeņa strāvu

    #244498
    samurajs
    Participant

    Jaunzems wrote:

    daGrevis – rezistīvie sajūt spiedienu, bet kapacitīvie – siltumu

    He, jauna Notepad pērle :D:D:D

    #244499
    migors
    Participant

    vēl aizvien lietoju palm treo 680, cik noporotu tad man ir rezestīvais un nekur pāriet netaisos, draudznei ir LG ar kapacitatīvo un man nepatīk jo bieži kļūdos kad kaut kas ir jāraksta pirksti divreiz lielāki kā viņai, bet viņai ar maziem pirkstiņiem viss sanāk labi.

    Tā pat uz palmiņa uzspēlēt sodoku vai šahu, dambreti uc ar stilusu ir daudz patīkamāk. Pirms pāris gadiem kad mācijos tad pat rakstiju konspektus ar stilusu uz ekrāna. Ar rokām tā neparakstīsi.

    Otrs kas mani pietur pie palma ir tas ka mācos ķīniešu valodu un ir jāmācās zīmēt hieroglifus, tos ar pirkstu neuzvilksi, stiluss ir must have.

    Ikdienā stilusu nelietoju, bet kad vajag darīt kaut ko smalku tad noder.

    Es pieturos pie savienojuma stiluss plus fiziska qwerty klaviatūra. Arī rakstīšanas ātrums ir lielāks nekā spaidot uzzīmētas podzīņas, bet tas tīri subjektīvi,

    tāpēc es pacietīgi gaidu kad parādīsies kāds normāls moderns aparātiņš priekš manis.

    #244500
    Evers
    Participant

    Viennozīmīgi izvēlētos tālruni ar Capacitive tipa ekrānu. Var nopirkt speciālos irbulīšus priekš Capacitive, ziemā švakāk, jāpērk speciālie cimdi. Ja papēta internetā abas tehnoloģijas, tad Capacitive, ir ne tikai viennozīmīgi galvas tiesu pārāks, bet arī uzbūvē nedaudz vienkāršāks, sastāv tikai no vienas kārtas – tas uzlabo redzamību saules gaismā.

    #244501
    Kefīrs
    Participant

    Capacitive all the way. 😉

    #244502
    daGrevis
    Participant

    Capacitive, tad jau gan… 🙂

    #244503
    bumbulis
    Participant

    Ja jāizvēlēs, tad capacitive. Taču izvēlei starp capacitive vai resistive ne tuvu nevajadzētu spēlēt noteicošo lomu telefona izvēlē.

    #244504
    shady
    Participant

    bumbulis – Lomu spēlē gan, ja ar ekrānu ir daudz jāstrādā, piemēram, internetā, tad to ļoti labi jūt. Ir, protams, varianti kā resistīvais + qwerty fiziska klava => ar labs risinājums.

    Bet kamēr konkrēts modelis nav notestēts, tikmēr nevar 100% parakstīt spriedumu.

    #244505
    afigel
    Participant

    starp citu kaa tachskrīns juutas ziemaa uz ielas?

    #244506
    bumbulis
    Participant

    shady – daudz jāstrādā internetā, tas skaitās kā? Ja vnk browsot lapas, tad man personīgi tas nesagādā problēmas ar resistive displeju. Adreses gan parasti ievadu ar fizisko klavu, bet tas drīzāk ir tāds ieradums, jo atver lapu vienreiz un viņa tak paliek historijā, tas pats ar parolēm. Ja runā par skrollēšanu turp, šurp, pa labi, pa kreisi, tad tas arī nesagādā problēmas. Taču ja domāji kaut kādas blogošanas vai ko, tad nu tur viennozīmīgi vajag fizisko klavu un vairāk figurē ekrāna izmērs un izšķirtspēja, ne jutīgums. Tāds man redzējums. 🙂

    #244507
    Kon
    Participant

    Lai gan ar kapacitīvajam saskarsme bijusi maza, bet ņemot vērā bieži spaidītos rezistīvo ekrānu īpašniekus LG un Samsung ( modeļi nav prātā ) lieku par labu kapacitīvajiem, man ar slaidiem pirkstiem nācās no3.14sties ne pajokam, lai pabeigtu dambretes partiju :>

    offtopic ..

    DaGrevis ir 15gadīgs pokemons?

    #244508
    daGrevis
    Participant

    Niideejs wrote:

    DaGrevis ir 15gadīgs pokemons?

    Cik nu pokemons…

    #244509
    Izliecies
    Participant

    Tev tiešām ir 15 gadi?

    #244510
    msh
    Participant

    😀

    #244511
    daGrevis
    Participant

    Vai tad samurajs nebija minējis, ka esmu jaunākais no vecākajiem lietotājiem? 🙂

    Neuzskatu, ka tas ir kāds mīnuss. Vienīgais – hronisks pieredzes trūkums. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā