Turpinot par skaņas karti..

Sākumlapa Forumi Hardware Video un Audio Turpinot par skaņas karti..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154908
    jazzer
    Participant

    Vienreiz jau jautāju, tomēr palika pāris neskaidri jautājumi.

    Mātesplate šāda : https://www.failiem.lv/list.php?i=ghloqby

    Tai ir PCI express sloti, cik saprotu.Vartbūt nesaprotu. Vai tajos var spraust jebkuru PCI skaņas karti, kā daži teica, vai vajag kādu speciālo ?

    Piedāvāja iegādāties USB kaņas karti. Derēs, vai nav vērts ? Š is jautājums interesē īpaši.

    Paskaidrot lēnām un saprotami, jo, kā jau agrāk teicu, no dzelžiem maz ko sajēdzu.

    #275396
    Stat1CX
    Participant

    Varbūt tagad viss būs skaidrāk, tak sen jau tika noskaidrots ka platei ir divi PCI sloti, viens PCI-E x1 un viens PCI-E x16, tātad vari likt jebkuru pci karti un miers.

    [img]https://www.bildites.lv/images/n4y6aqc4dxdfxxrjqinj.png[/img]

    #275397
    jazzer
    Participant

    OK.

    Tad kas ir ar to USB skaņas karti ? Der visos datoros un jebkurai MB ?

    #275398
    Stat1CX
    Participant

    USB der jebkuram datoram.

    #275399
    jazzer
    Participant

    Paldies, vēlreiz. Gan jau neaizvēršos, kamēr viss nebūs skaidrs 🙂

    #275400
    KristoZ
    Participant

    Vienīgi, ja pērc USB, tad skaties, vai tā atbalsta Tavu OS. Ja, piemēram, tā USB skaņas karte ir pavecāka, bet Tev ir Windows 7, tad pastāv varbūtība, ka būs problēmas ar draiveriem. Ja lieto Windows XP, tad, visticamāk, ka tā darbosies; bet Linux – cits stāsts. Vispār, tas pats arī attiecas uz PCI skaņas karti.

    #275401
    jazzer
    Participant

    Ä€, un vēl..

    Vienam pazīstamam čomam (ne man) bija problēma ar laptopu. Aiznesa pie “speciālista”. Tas teica,ka skaņas karte beigta. Varot atdzīvināt, tikai nomainot MB.

    Tad jautājums. Vai USB skaņas karte var ko labot ? Resp. – vai tā spēj aizstāt nosprāgušo, iebūvēto skaņas karti tajā laptopā ?

    #275402
    KristoZ
    Participant

    USB skaņas karte mātesplatē iebūvēto, protams, nesalabos :D, bet skaņa, vismaz, būs. Vienīgā atšķirība, ka tai USB kartei jābūt visu laiku iespraustai, un nevarēsi izmantot portatīvajā iebūvētās skaņas izejas.

    #275403
    Garinsh
    Participant

    Ja taisies iegādāties skaņas karti, tad iesaku Asus Xonar DG – lielisks budžeta variants. Creative un līdzīgas drazas savus draiverus nespēj atjaunot, līdz ar to karte nefunkcionē tā kā tai vajadzētu. Ja par skaņas karti vari izmest 40+ latus, tad ar draiveriem problēmas droši vien nebūs, bet vecajiem Creative un citu populārāko firmu (izņemot Asus) budžeta variantiem draiveri nav atjaunoti un ar Windows 7 darbojas draņķīgi. Asus pagaidām vienīgie, kas regulāri atjauno draiverus visām savām kartēm, ne tikai jaunākajiem modeļiem.

    #275404
    tastins
    Participant

    šijā gadījumā ir saprotams, ka cilvēks vēlas ielikt skaņ as karti, bet vai es gūtu labāku skaņ u ja ieliktu skaņ as karti? plānots ir izmantot S/PDIF izeja. MB GA-H55M-USB3 https://www.gigabyte.lv/products/page/mb/ga-h55m-usb3_20/

    #275405
    akms47
    Participant

    Neiesaku. Man tieši šis gigabyte dēlis stāv kompī. Tagad vēlējos piejūgt ātrāku HDD,bet kāda jēga, ja sata 3 nav. Assrock sata 3 kotrolieris ir mēsls, kolēģis ielika – no 5 testētiem 1 strādāja korekti un ar ar raustīšanos. Nu i nafig. Es tagad pārdošu savu māteni un i5 750 un ielikšu ko svaigāku ar sata 3, varbūt uz i7 pāriešu.

    P.s. Skaņa, šim dēlim,normāla arī iebūvētā, bet baigos laurus neplūc.

    #275406
    Garinsh
    Participant

    Jebkura sakarīgas firmas PCI skaņas karte dos labāku skaņu, nekā iebūvētā. Pat budžeta varianti. Protams, ja nav laba skaņas sistēma vai austiņas, tad baigo atšķirību nejutīs. Ja ir, tad atšķirība ir pat ļoti jūtama.

    #275407
    aoma
    Participant

    Iebildīšu ar vienu piebildi – neviena skaņas karte, lai cik tā būtu kruta, nenodrošinās normālu skaņas avotu, ja otrā galā nebūs skaņu iekārtas, kas to var sagremot.

    Cik zinu, ir tikai nedaudz mūzikas disku, kas var nodrošināt patiešām telpisku skaņu, ok, lai būtu spēles un attiecīga formāta filmas, vienalga, ja pati skaņu iekārta maksās mazāk par 1K, rezultāts būs vienkārši šokējošs, lai neteiktu smieklīgs.

    #275408
    Garinsh
    Participant

    Iz pieredzes varu teikt, ka arī ar 60ls vērtām ausīm jūt manāmu atšķirību starp iebūvēto un divdesmit latus vērtu PCI skaņas karti. Protams, dārgāka audio aparatūra un skaņas karte noteikti sniegs labāku rezultātu, bet tur jau jāskatās pēc lietotāja vajadzībām. Tā kā audiofīls neesmu un audio jomā kā tādā nestrādāju, tad mani apmierina esošā tehnika.

    #275409
    aoma
    Participant

    Iebildīšu vēl reizi. Neuztver to kā uzbraucienu, bet iespējams, ka jau no bērnības esi bijis nodrošināts ar kvalitatīvu un skaļu MP3 atskaņotāju, līdz ar to ausīm vairs nav lemts atšķirt SKAŠ…U no skaņas. Varbūt iepriekšējā postā nedaudz pārspīlēju, bet mani nedaudz kaitina tā saucamie “melomāni”, kas nešķiras no lētas kvalitātes mp3 austiņām, bet kad viņiem piedāvā sajust atšķirību starp it kā vienādas cenas Tehnics un Samsung aparatūru, un šie vēl pasaka, ka pēdējam ir pāris lampiņu vairāk, pie tam, nodolbītajām ausīm liekas, ka esot skaļāks, tad gan mani var sadusmot.

    #275410
    Garinsh
    Participant

    Diemžēl manā bērnībā bija tikai kasešnieki, labākajā gadījumā parastie CD atskaņotāji un tolaik tik dārgu mantu manās rokās neviens nedeva. Dziedu kopš 3 vai 4 gadu vecuma un esmu piedalījies 4 koros, ansamblī un folkloras kopā. Lai gan pašlaik ar to vairs nenodarbojos, domāju, ka esmu pietiekami kompotents skaņas lietās un noteikti nevērtēju visu pēc skaļuma.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā