Tuvākajā dienās izlaidīs Lineage OS pirmajiem 80 viedtālruņiem (upd)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Tuvākajā dienās izlaidīs Lineage OS pirmajiem 80 viedtālruņiem (upd)

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162654
    samurajs
    Participant

    Pēc projekta CyanogenMod slēgšanas daudzu viedtālruņu īpašnieku vidū valdīja zināms satraukums, jo tā nereti bija vienīgā iespēja tikt pie jaunāka Android vecākiem modeļiem. Tagad projekta vadītajs Stīvs Kondiks paziņojis, ka tuvākās dienās 80 viedtālruņu saņems jauno Lineage OS, kas bāzēta uz Android 6 Marshmallow un 7 Nougat. Izdevies panākt, ka ar īpaša “migrācijas rīka” palīdzību Lineage OS varēs instalēt pa virsu CyanogenMod 13 vai 14.1 bez datu partīcijas tīrīšanas, līdz ar to dati netiks zaudēti.

    Atšķirība tāda, ka Lineage OS iznāks bez noklusētām root tiesībām, bet vajadzīgā pakete zip arhīva veidā tiks dota līdz. To jāinstalē tieši tāpat kā GApps. Tie, kuri gribēs paši sev kompilēt ROM no izejas koda – varēs bez grūtībām root paketi iekļaut. Lineage OS būs parakstīts ar drošības sertifikātu un ciparparakstu, kas tomēr neliegs vēlāk instalēt arī citus Custom ROM. Tiks izdoti arī eksperimentālie iknedēļas laidieni, kuros iekļaus visu pašu jaunāko. Apstiprināts Lineage OS logo. Visa informācija – mājaslapā. Savukārt lejuplādes būs https://download.lineageos.org/ .

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_lineageoslogo_1.jpg[/img]

    Lejuplāžu lapā jau dabūjami Lineage OS ROM vairākiem modeļiem – Nexus 6P un 5X, Moto G4/G4+, Nextbit Robin, Xiaomi Redmi 1S.

    #328495
    russo
    Participant

    Vot man interesanti… es viens tāds debīliķis, kurš vēl nav nopisies ar savu Androidu, lai uzlikstu kaut kādu citu mēslu? Es vnk kaut ko nesaprotu. Man ir bijuši laikam kādi 8 gudrie telefoni un ne vienu pašu sekundi nav bijusi doma pisāties ap kaut kādu sūda telefonu, lai panāktu ko!? Tjipa labāk zvana vai sūta SMS? Ä€trāks i-net parādās? Mby viņš pats sāk man naudu pelnīt un uz darbu manā vietā iet? Whats the point visai šai ākstīšanās ar rootošanu un vēl nezin ko!? Mby mani izspiego? Vai tiešām tā kapeiku pišana atmaksājas!?

    #328496
    samurajs
    Participant

    Nē, uz darbu jams tavā vietā neies un labāk zvanīt arī nezvanīs. Toties kļūs daudz ātrāks un baterija turēs 2x ilgāk. Nedomāju, ka tas mazsvarīgi.

    #328497
    russo
    Participant

    Nus… to es it kā saprotu… bet vienalga ļoti skeptiski uz to visu skatos. Ja man sāk beigties baterija nost, kas ir vairāk nekā normāli pēc 1-2 gadu lietošanas, tad vai nu mainu bateriju vai nu visticamāk pērku jaunu aparātu.

    Vispār jau liekas, ka visa tā telefonu būšanas attīstība jau dažus gadus ir apstājusies. Visi tik paziņo par jauniem kodoliem un ram (tik reāli neviens točno nezin kāda ir pateiesā veikstpēja), bet tā pa lielam nekas vairs nemainās. Tieši šī apstākļa dēļ nesen nopirku otru pēc kārtas Galaxy Note 4, jo pa lielam viņš ir tieši tāds pats kā 5 un gandrīz kā 7. Tikai pluss ir tas, ka ir nomaināma baterija. Izmetu ārā visu lieko softu, atslēdzu visu ko nelietoju un Whoalla! Lido kā SpaceX. Par 300 ērikiem riktīgs verķis.

    Vispār, kā man redzās, vienīgais attīstības virziens telefoniem ir kļūt par portatīvu darbstacijas kodolu. Faili, CPU, Rams utt viss telefonā. Aizej pie termināla (monitors, televizors, ledusskapis, planšete utt), iespraud savu trubu un strādā savā ierastajā darba vidē. Tādā veidā puse sisadminu paliek bez darba, jo 60% ofisos darbs notiek principā tikai WEBā un MS Ofisā. Tādu slodzi pat šodienas telefoni var pavilkt. Cits jautājums protams par Enterprise Security, bet tas tā. Tagad arī SPA tā attīstās, ka drīz laikam MS Office pat vairs vajadzīgs nebūs ikdienas lietotājam.

    Līdz ar to “dators telefonā” ir diezgan labs virziens, kur bīdīties.

    #328498
    msh
    Participant

    Bet huļi tur kaut kam ir tā “jāattīstās”? Tas nav attīstības virziens, tas ir virziens kurā radīt kaut ko, kas vairs nav telefons.

    #328499
    Lcs006
    Participant

    Telefonu attīstība pašlaik iet energoefektivitātes virzienā – samazina patēŠ—iņu nemainot bateirjas lielumu, tā iegūstot darbības laiku un samazinot izmērus. Izmantoto materiāļu kvalitāte – hallo keramika, aviācijas ļumīnijs budžetniekos, aizsargstikls telefonam zem 200ēbrejiem.

    To otro lietu sauc “convergence” – to ubuntu jau mēģīna pabeigt kādu laiku, un microsūds ar pie tā strādāja, kamēr vēl bija telefonu divīzija (viņiem arī nosaukums bija cits).

    #328500
    Viestartss
    Participant

    jā, es arī nesaprotu, kāpēc lai es gribētu uzlikt savam telefonam (dizainēts, ražots un programmēts ķīnā) normālu Android versiju, ja reiz ražotājs neuzskata par vajadzīgu uzlikt normālu ROMu / izlaist normālu atjauninājumu vai arī neuzskata par vajadzīgu iedot iespēju novākt visas tās bloatware aplikācijas, kas tur darbojas – katru vakaru parādās paziņojums, cik soļus dienas laikā esmu veicis – tātad tur darbojas process visas dienas garumā un tērē baterijas enerģiju. un ir vēl citi šitādi sūdi, kas nemaz jau nekaitina un netraucē un kuru dēļ es nekādā gadījumā neizmantotu pirmo iespēju uzlikt kaut ko citu.

    #328501
    Lcs006
    Participant

    Viestartss +1

    Pat nevajg ķīniešus – mans LG G2 ar Cyanogenu parādīja tādu ātrumu, par samsūda aizkakātajiem ROM nemaz neiesākot.. Plus security.

    #328502
    zi007
    Participant

    Š is tas jau ir https://download.lineageos.org/athene Gaidu, kad būs priekš Moto G4 Play:)

    p.s.

    Sagaidīju!:)

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā