Ubuntu 10.04 bugreporti

Sākumlapa Forumi Software Debian Linux atbalsts Ubuntu 10.04 bugreporti

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151105
    samurajs
    Participant

    Š ai tēmā rakstīsim savas problēmas ar Lucid bubuntu ieviešanu un tā palīdzēsim citiem 🙂 Sāku:

    {atkāpe: uz Virtualbox šo problēmu nebija, acīmredzot dzelži, dzelži, dzelži…}

    1. Apgreidojoties uz 10.04 no 8.04, pēc CD ievietošanas error: installers nestrādā, instalējiet caur Live CD ar rociņām. Labi, tas aizgāja. Pie partīciju dalīšanas “Neviena cita OS nav atrasta”. A kur ta mans WinXP? Aha, spiežot ‘Advanced’ NTFS partīcija parādās gan, bet kā sdb1.

    Tātad man ir 2 HDD, viens SATA priekš OS, otrs IDE priekš datiem (BIOS’ā pareizi sakārtoti), bet bubuntu tos samainījis vietām. Ar iepriekšējo bubuntu, tāpat ar gParted viss bija OK, tie atpazina pareizi. Bail iedomāties, kas vēl būs, kad drīzumā mainīšu XP uz Win7…

    Nez vēl, kas notiks, ja šito labos ar updeitiem – tad visi dual-boot īpašnieki saņems no grūbja Error 15 🙂 A pagaidām izdarīju visu ar rociņām.

    2. Nu man ir videokarte-lētucis NVIDIA 7600GS ‘made in garāža’, bet savu darbu veic teicami. Uzlikt videodraiveri jaunāku par 100. tai nevar, tāpēc ņēmu 96. no bubuntu kolekcijas. Rezultātā pie starta lillā fons ar Ubuntu rādās vien sekundi, viss mells, bet kopumā sys ielādējas zibenīgi. Tikai par bling-bling jāaizmirst, nekādi efekti nestrādā. Uz 8.04 ar 96. draiveri varēja 3D spēlītes dzenāt, kāpināt desktopu kubā utt. bet šite kuju…

    3. Un vēl kas – neņemiet “Programmās” krievu softu MountManager, kas automātiski veido /etc/fstab/ un itkā varot piemontēt jebko un jebkur. Beigās tur sanāk totāla putra 🙂 Sabojāt neko nevar, bet bez rokdarbiem neiztikt.

    Kopējais savilkums: vispār jau labs bubuntu, tikai uzteikt varu audio-video atbalstu, bet iesācējiem ar vārgām smadzenēm tomēr labāk palikt pie Windows…

    #234110
    aoma
    Participant

    Piemetināšu:

    Tā kā man C: (fizisks disks) ir pilnībā bakupots, tad drošu sirdi varēju eksperimentēt. Jau sākumā izbrinija tas, ka nav atrasta neviena cita operētājsistēma, lai gan tādas ir 3. Nu ok, lai jau, ļāvu izvirsties brīvajos plašumos, tādu man netrūkst. Pēc instalēšanas pabeigšanas atrada windows seven būtlouderi, bet xp un mintu negribēja redzēt.

    Nospļāvos un atliku sistēmu atpakaļ, ka bija sākumā.

    Un ja kas, nevajag uzbraukt windowsistiem, viņiem jau pietiek savas problēmas 🙂

    #234111
    jonjs
    Participant

    Man laikam ir paveicies. Dual Boot ar Win XP man arī negribēja palaisties tas Ubuntu 10.04 LTS. Uz tā datora es vienkārši uztaisīju Upgrade no 9.10.

    Liku darba kolēģim, kuram ir Win7 un četras partīcijas uz svaiga kompja ar tiko savaigi liktu Win7. Arī veiksmīgi ņemoties viss izdevās labi, ATI video draiveris atrasts un viss pārējais arī.

    Darba kompim notebukam notestēju caur LIVE CD paskatīties, dators pavecss, bet ATI vidokartes atbalsts arī uzlabojies, būs vēlāk jāliek 8.04 vietā.

    Domāju, ka pēc mēneša bagu būs mazāk un LTS attaisnos savu vārdu, lai gan veiksmīgā kārtā man līdz šim nav par ko sūdzēties, esmu veiksmīgi izsprucis cauri rupjajiem GRUB un XORG bagiem.

    #234112
    rATRIJS
    Participant

    Vienīgais bugreports kas ir man (9.10 -> 10.04 kā Upgrade) ir wifi kartes (broadcom) neatpazīšana, kuru var salabot pārinstalējot broadcom draiverus.

    #234113
    shady
    Participant

    Neaizmirsta izmantot arī https://bugs.launchpad.net/

    #234114
    richijs
    Participant

    Mans ieteikums ja dzelzis vecāks par 1 gadu tad liekam Debian lenny.

    Ja jaunāks tad varam mocīt jauno “long” Ubuntu virsū 😀

    Lai nu kā sauc jauno versiju kaut par “Extra duper stable”, bet ubuntu paliks pilns ar suņa blusām. Tāds iespaids rodas ka Canonical tik nosaukumus savus uzlicis, bet testējis nav neko…

    P.S Uzliku uz virtual box jauno versiju nu bremzīga. Lai gan man kompis nav mazjaudīgs, lai nu kā palikšu pie win7 un debian dualboot 🙂

    #234115
    jonjs
    Participant

    Vēl vienu lietu gan pieminēšu un tā ir sastopama gan “tīrajā”, gan apgreidotajā 10.04 versijā. Un tas ir neskatoties uz POWER MANAGMENT iestatījumiem, dators samērā ātri iet gulēt.

    Un katru reizi jāmodina ievadot paroli manim mājās nav ko slēpt un es gribētu, lai tas dators un monitors gulēt neietu.

    Vēl viena lieta. Pēc UPGRADE no agrākas versijas pazūd skaņas kontroles ikoniņa aušā (protms to var atrisināt uzspiežot System->Preferences un pēc tam ar labo pārnesot uz augšējo paneli ikonu SOUND), bet tomēr tāda lieta ir pēc apgreida.

    Tīrajā instalācijā tādas lietas nav. Augšējā labajā stūrī skaņas ikona stāv uz vietas.

    #234116
    samurajs
    Participant

    Pamatā visus bugus atrisināju. Beigu beigās jaunākais Nvidia videodraiveris 195. sērija normāli aizgāja ar visiem specefektiem. (Bet 173. nav piedabūjams vispār un ar 96. compiz nestrādā).

    Pat webkamera (čips ET 2750) darbojas 🙂

    Neatrisināts 1 jautājums: NTFS partīciju, kā arī ext3 partīcijas automātiskā piemontēšana caur /etc/fstab ierakstu notiek ne vienmēr, praktiski 50:50. Tāda probza bija arī bubuntu 8.04, bet reti, un tikai ar NTFS.

    #234117
    aoma
    Participant

    samurajs, man ar šitas nepatika, (tas gan bija uz minta, bet pamats jau abiem viens un tas pats), ka ne vienmēr piemontē, izrādījās, vaina ir pašā Gnome failu menedžerī – ”aizņēmos” no KDE delfīnu, uzliku par galveno un tagad piemontē vienmēr.

    #234118
    dzieburs
    Participant

    Uzliku ar alternate install 10.4 Ubuntu ASUS A3500L notebukam. Un nelaime – būtojoties pēc UBUNTU logo ekrāns melns un čiks. Recovery mode ar vienkāršotu grafiku it kā iet, bet es, kā čaiņiks, nespēju ar problēmu tikt galā, lai normāli darbotos bez recovery mode izsaukšanas. Cik nu spēju salasīt pa forumiem, tad neesmu ne tuvu vienīgais kam šāda liksta, bet konkrētu risinājumu neizdevās piemeklēt. Pēc tam provēju Live disku, tad ar to neizdotas iebūtoties – melns ekrāns.

    #234119
    Jaunzems
    Participant

    Dziebur, +1. No sākuma domāju, ka vaina ir lētajos XDisk ripuļos, bet varētu būt k.kas vairāk… Iso uz vboxa iet.

    #234120
    richX
    Participant

    man ir tāds specifisks bugs… nevaru atskaņot atsevišķu online video playeru failus… cipa, cik sapratu, kļūda ir ar flash… piemēram, youtube vecajam playerim es nevaru izmantot funkciju pogas (pause, stop, play utt. ), bet ar jauno playeri problēmu nav… flash tika caur synaptic novākts un uzlikts par jaunu, bet situāciju tas neizlaboja…tiek izmantots Adobe produkts… varbūt kāds ir sastapies ar šādu bugu un zin, kā labot?

    #234121
    Mad182
    Participant

    Kaut kā tās pēdējās ubuntu versijas nepavisam nešķiet labi nostrādātas. Domāju, ka ar LTS būs citādi, bet cik skatos pa forumiem, problēmu tur netrūkst. Laikam nesteigšos ar upgreidu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā