Sākumlapa › Forumi › Software › Debian Linux atbalsts › Ubuntu 10.04 bugreporti
{atkāpe: uz Virtualbox šo problēmu nebija, acīmredzot dzelži, dzelži, dzelži…}
1. Apgreidojoties uz 10.04 no 8.04, pēc CD ievietošanas error: installers nestrādā, instalējiet caur Live CD ar rociņām. Labi, tas aizgāja. Pie partīciju dalīšanas “Neviena cita OS nav atrasta”. A kur ta mans WinXP? Aha, spiežot ‘Advanced’ NTFS partīcija parādās gan, bet kā sdb1.
Tātad man ir 2 HDD, viens SATA priekš OS, otrs IDE priekš datiem (BIOS’ā pareizi sakārtoti), bet bubuntu tos samainījis vietām. Ar iepriekšējo bubuntu, tāpat ar gParted viss bija OK, tie atpazina pareizi. Bail iedomāties, kas vēl būs, kad drīzumā mainīšu XP uz Win7…
Nez vēl, kas notiks, ja šito labos ar updeitiem – tad visi dual-boot īpašnieki saņems no grūbja Error 15 🙂 A pagaidām izdarīju visu ar rociņām.
2. Nu man ir videokarte-lētucis NVIDIA 7600GS ‘made in garāža’, bet savu darbu veic teicami. Uzlikt videodraiveri jaunāku par 100. tai nevar, tāpēc ņēmu 96. no bubuntu kolekcijas. Rezultātā pie starta lillā fons ar Ubuntu rādās vien sekundi, viss mells, bet kopumā sys ielādējas zibenīgi. Tikai par bling-bling jāaizmirst, nekādi efekti nestrādā. Uz 8.04 ar 96. draiveri varēja 3D spēlītes dzenāt, kāpināt desktopu kubā utt. bet šite kuju…
3. Un vēl kas – neņemiet “Programmās” krievu softu MountManager, kas automātiski veido /etc/fstab/ un itkā varot piemontēt jebko un jebkur. Beigās tur sanāk totāla putra 🙂 Sabojāt neko nevar, bet bez rokdarbiem neiztikt.
Kopējais savilkums: vispār jau labs bubuntu, tikai uzteikt varu audio-video atbalstu, bet iesācējiem ar vārgām smadzenēm tomēr labāk palikt pie Windows…
Tā kā man C: (fizisks disks) ir pilnībā bakupots, tad drošu sirdi varēju eksperimentēt. Jau sākumā izbrinija tas, ka nav atrasta neviena cita operētājsistēma, lai gan tādas ir 3. Nu ok, lai jau, ļāvu izvirsties brīvajos plašumos, tādu man netrūkst. Pēc instalēšanas pabeigšanas atrada windows seven būtlouderi, bet xp un mintu negribēja redzēt.
Nospļāvos un atliku sistēmu atpakaļ, ka bija sākumā.
Un ja kas, nevajag uzbraukt windowsistiem, viņiem jau pietiek savas problēmas 🙂
Liku darba kolēģim, kuram ir Win7 un četras partīcijas uz svaiga kompja ar tiko savaigi liktu Win7. Arī veiksmīgi ņemoties viss izdevās labi, ATI video draiveris atrasts un viss pārējais arī.
Darba kompim notebukam notestēju caur LIVE CD paskatīties, dators pavecss, bet ATI vidokartes atbalsts arī uzlabojies, būs vēlāk jāliek 8.04 vietā.
Domāju, ka pēc mēneša bagu būs mazāk un LTS attaisnos savu vārdu, lai gan veiksmīgā kārtā man līdz šim nav par ko sūdzēties, esmu veiksmīgi izsprucis cauri rupjajiem GRUB un XORG bagiem.
Ja jaunāks tad varam mocīt jauno “long” Ubuntu virsū 😀
Lai nu kā sauc jauno versiju kaut par “Extra duper stable”, bet ubuntu paliks pilns ar suņa blusām. Tāds iespaids rodas ka Canonical tik nosaukumus savus uzlicis, bet testējis nav neko…
P.S Uzliku uz virtual box jauno versiju nu bremzīga. Lai gan man kompis nav mazjaudīgs, lai nu kā palikšu pie win7 un debian dualboot 🙂
Un katru reizi jāmodina ievadot paroli manim mājās nav ko slēpt un es gribētu, lai tas dators un monitors gulēt neietu.
Vēl viena lieta. Pēc UPGRADE no agrākas versijas pazūd skaņas kontroles ikoniņa aušā (protms to var atrisināt uzspiežot System->Preferences un pēc tam ar labo pārnesot uz augšējo paneli ikonu SOUND), bet tomēr tāda lieta ir pēc apgreida.
Tīrajā instalācijā tādas lietas nav. Augšējā labajā stūrī skaņas ikona stāv uz vietas.
Pat webkamera (čips ET 2750) darbojas 🙂
Neatrisināts 1 jautājums: NTFS partīciju, kā arī ext3 partīcijas automātiskā piemontēšana caur /etc/fstab ierakstu notiek ne vienmēr, praktiski 50:50. Tāda probza bija arī bubuntu 8.04, bet reti, un tikai ar NTFS.
Preses relīzes