Ubuntu 10.04 LTS Lucid Lynx – kas jauns?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ubuntu 10.04 LTS Lucid Lynx – kas jauns?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150585
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_1004ll_1.jpg[/imgl]Patlaban veidojamais Ubuntu Linux laidiens Ubuntu 10.04 LTS (Lucid Lynx) solās būt īpaši nozīmīgs. Ilgtermiņa atbalsta versija 8.04 LTS sevi ir izsmēlusi, un aprīlī tiks nomainīta. Galveno vērtību Canonical pievērsīs stabilitātei, tāpēc arī Linux kodols izvēlēts 2.6.32, kaut arī būs pieejama jaunāka versija. Līdz tradicionālajai relīzei aprīlī palikuši 2 mēneši, un distributīvs patlaban ir alfa-2 stadijā. Atšķirībā no 9.10, kad bija 6 alfas un viena beta, tagad ir noteikts cits grafiks: 3 alfas un 2 beta versijas.

    Ieskatīsimies galvenajā, ko mums sola jaunais Ubuntu!

    1. Datu pakotņu bāze tiks sinhronizēta ar Debian Testing (LTS versijā nolemts atteikties no Debian Unstable līnijas). Linux kodola sākotnējā versija būs 2.6.32-10.14, bet Kubuntu tiks pie jaunas grafiskās vides KDE 4.4 RC1 ar jaunām iespējām:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_systemtraysettings_1.jpg[/img]

    2. Tiks pilnībā izvākts HAL (Hardware Abstraction Layer), aizstājot to ar udisks un upower. Tas ļaus daudz ātrāk startēt datoru, tai skaitā no “sleep” režīma. Izstrādāji apņēmušies starta laiku samazināt līdz 10 sekundēm.

    3. Atjaunināta likewise-open programmatūra, kas ļauj veidot jauktos Linux-Windows lokālos tīklus.

    4. Uzlabots NVIDIA īpašniekvideodraiveru atbalsts, iekļaujot uzreiz 3 draiverus: 190.53, 173. un 96. sērijas. Pie tam var instalēt visus trīs, un pārslēgt pēc vajadzības.

    5. Paplašinātas Ubuntu Enterprise Cloud (UEC) iespējas, kas darbojas uz Eucaliptus 1.6.2 bāzes

    6. No noklusētās instalācijas izvākta programma GIMP. Tās vietā, sākot ar 3. alfu, tiks atjaunināta programma F-Spot, uzrakstīta C# valodā. Sākot ar beta versiju, tiks iekļauta īpaša izvēlne “Featured Applications”, caur kuru varēs ātri instalēt kādu no grafikas programmām pēc izvēlnes – GIMP, Inkscape, Blender, Quickly utt.

    7. Failu pārvaldniekā GNOME Nautilus realizēs klasisko divpaneļu skatu. Tāpat GNOME tiks papildināts ar Status Notifier, ko iesaka KDE izstrādātāji.

    8. No Ubuntu 9.10 uz šo laidienu tiek pārnesta USplash nomaiņa uz Plymouth, kas ļaus sistēmas startu veikt bez ekrāna mirgošanas.

    9. Parādīsies sociālo tīklu atbalsts – Me-Menu, mikroblogu klients Gwibber u.c.

    10. Turpmāk LTS varēs atjaunināties arī uz Linux kodola jaunajām versijām (piem. no 2.6.32 uz 2.6.34). Līdz ar to būs pastāvīgi nodrošināts jaunāko draiveru un dzelžu atbalsts.

    Avots 1 u.c.

    #227875
    yix
    Participant

    no pirmā skatiena Pēc screenshota tā vien liekās ka Win 7 😀 p.s. Kurš te kuru tagad špiko? 😀

    #227876
    migors
    Participant

    Nu tas gan ir mūļķīgi, kas tad tur ir līdzīgs, vienkārši kā drēbēs tā, autiņos un weblapās cilvēki pielieto jaunākās dizaina vēsmas, un tās nepieder nevienam, vienkārši kāds ir līderis.

    #227877
    Wuu
    Participant

    Uzticības moments ir zudis, tālāk par 8.04 rokas neceļas 🙂

    Un par līdzību ar w7, buļļu kakas.

    #227878
    nevertell
    Participant

    Tāds jau nu točna bubunts neizskatīsies. Un, atšķirībā no perētājputniem un mistiskajiem cipariem un citiem logu pārstāvjiem, izskatu varam pielāgot savām vajadzībām neinstalējot figņu un drazu.

    #227879
    QueenZ
    Participant

    KDE 4.4 jau vakar final izlaidaas 😛

    #227880
    samurajs
    Participant

    A kur jūs te izrāvāt ubuntu salīdzinājumu ar KDE? Kapronu sapīpājušies, vai? 😀

    QueenZ: nu tad drošvien Kubuntu 10.04 a3 jau būs KDE 4.4 Final. Varbūt kāds jau palietojis šo grafisko vidi un var padalīties iespaidos?

    #227881
    Evers
    Participant

    noteikti izmēģināšu

    #227882
    TokRa
    Participant

    … un cienītāji turpinās lietot neopiciālo KDE 3.5 modu 🙂

    #227883
    Tmkks
    Participant

    Kā ar ATI/AMD karšu atbalstu?

    #227884
    Snorx
    Participant

    un Wuu māk pat Lin*istu threadā pateikt, ka viņam cērmes par daudz 😀

    (Oops aizmirsu vienu *)

    #227885
    Wuu
    Participant

    Snorx wrote:

    un Wuu māk pat Lin*istu threadā pateikt, ka viņam cērmes par daudz 😀

    (Oops aizmirsu vienu *)


    Aizver muti imigrējušais tampon, lietoju Ubuntu kopš 6-10. Augstāk par 8.04 mans vien kodola portatīvais nevelk, cerība bija ka Ubuntu pieturēsies pie viena ātruma, bet huj 🙂

    #227886
    Evers
    Participant

    Nu nu, dzelži iet uz priekšu jaudā, operētājsistēmas ar iespējām un prasmi izmantot to jaudu, tāpat arī visi citi softi. Jo jaunāks softs – jo jaunākus dzelžus vajag. Tas ir dabiski. Ubuntu ātrums nemaz nav bremzīgs priekš datoriem, kas nav rakstāmmašīnu līmenī. 🙂 Nevajag naivi cerēt, ka 2010. gada softs lbūs lietojams uz 2000. gada pc.

    #227887
    Wuu
    Participant

    Evers nešauj pār strīpu, 1,8Ghz un 1 gb rama ir pietiekami priekš perētāj sistēmas lai nejustu diskomfortu un vis raiti strādātu. Bet pēc 8.04+ ātruma zudums ir stipri jūtams.

    #227888
    Evers
    Participant

    Nu jā, tas nav 2000. gada PC, bet priekš vistas liekas par švaku, Win7 vēl jā, bet nu Ubuntu 8.04+ vajadzēja raiti strādāt uz tāda.

    #227889
    Viestartss
    Participant

    vairāk kā 6 stundas kopš raksta publicēšanas un vēl nav sākusies mūžīgā vārdu apmaiņa starp nometnēm? wow!

    nevaru neizteikt prieku par to, ka varēšu atjaunot kubuntu uz lucid un justies kā bērns ar jaunu rotaļlietu, kamēr windulim jauna versija – un attiecīgi arī būtiskāki uzlabojumi – jāgaida vēl diezgan ilgi…

    Wuu, nevaru piekrist par to, ka w7 un ubuntu līdzība ir BS – kubuntu 9.10 ar [nezinu īsti kuru] KDE man tomēr visnotaļ atgādina w7. neesmu redzējis vecākas KDE versijas, taču, cik zinu un esmu viedokļus lasījis, tad KDE tādā izskatā bija ātrāk nekā w7. bet nu tas tikai mans personīgais viedoklis

    #227890
    Janhouse
    Participant

    Tmkks wrote:

    Kā ar ATI/AMD karšu atbalstu?

    Tur nekas nav mainījies.

    ATI draiveri joprojām sūkā un opensource draiveri sūkā vēl trakāk.

    Ja nelieto NVIDIA un gribi smuku desktopu ar skaistiem efektiem, Linux nav priekš tevis.

    #227891
    jonjs
    Participant

    Viestartss wrote:

    vairāk kā 6 stundas kopš raksta publicēšanas un vēl nav sākusies mūžīgā vārdu apmaiņa starp nometnēm? wow!

    nevaru neizteikt prieku par to, ka varēšu atjaunot kubuntu uz lucid un justies kā bērns ar jaunu rotaļlietu, kamēr windulim jauna versija – un attiecīgi arī būtiskāki uzlabojumi – jāgaida vēl diezgan ilgi…

    Wuu, nevaru piekrist par to, ka w7 un ubuntu līdzība ir BS – kubuntu 9.10 ar [nezinu īsti kuru] KDE man tomēr visnotaļ atgādina w7. neesmu redzējis vecākas KDE versijas, taču, cik zinu un esmu viedokļus lasījis, tad KDE tādā izskatā bija ātrāk nekā w7. bet nu tas tikai mans personīgais viedoklis

    Var jau būt, ka es esmu dikti subjektīvs, bet Linux un tas ir Ubuntu es sāku lietot apmēram ap to laiku, kad parādījās Win 7 (nu tā tjipa bezmaksas testa versija). Un apmēram ap to pašu Linux lietošanas laika sākumu, es uz sava notebuka prikola pēc uzliku notestēt Kubuntu (jo likās līdzigs Windowsam kā taadam viens panelis apakšā u.t.t.). Un nobrīnījos, ka ir līdzīgi ar Win 7, bet cik esmu lasījis iekš Win 7 esot samērā daudz tādu lietu ieviests (izskata ziņā un arī daža laba pielietojuma ziņā), kas KDE esot bijis jau pirms tam.

    Lai gan arī neilgi pirms tam Microsoft nepakautrejās iesūdzēt tiesā Linux par to, ka esot tur 400 patenti pārkāpti vai kā tur. Nu tas tā. Jebkurā gadījumā manim domāt, ka arī priekš paša WIn ir sākts špikot kopš Win 7. Nav jau teikts, ka pirms tam nav šis tas no paša Win paņemts (logu un paneļu bušana tomēr ir jau kopš win 3 vai kā tur), bet lokanība, izskats un pielāgojamība iekš Linux jau sen iegriež Windosei. Man gan pašam patīk GNOME, jo šķiet vienkāršāks un pārskatāmāks, bet zinu cilvēkus, kas to pašu saka par KDE.

    #227892
    Eudoxus
    Participant

    Taisnības labad gan tomēr jāatzīst, ka iekš tā paša win 7 ir krietns daudzums GUI fīču, kas nav uz KDE. Jā, lokanuma (konfigurējamības) ziņā KDE ieliek gan Win 7, gan Mac OS X, gan tam pašam Gnome. Bet tas ir cits jautājums. Turklāt joprojām ir jau tajā Win 7 tādas lietas, kuru uz KDE nav. Nez vai būtu vērts cepties par to, kurš no kura ko ir nošpikojis – visi špiko no visiem. MS no mac un no linukšu GUI un arī otrādi.

    #227893
    voldemarz
    Participant

    Quote:

    6. No noklusētās instalācijas izvākta programma GIMP. Tās vietā, sākot ar 3. alfu, tiks atjaunināta programma F-Spot, uzrakstīta C# valodā

    Tur kaut kāds Mono frameworks defaultā jau stāv?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā