Ubuntu 8.04: Nedarbojas latviešu rakstu zīmes

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Ubuntu 8.04: Nedarbojas latviešu rakstu zīmes

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147193
    lazix
    Participant

    Man ir Ubuntu 8.04 un man, man nezināma iemesla pēc, pēc Ubunta pār jaunošanas (7-:oops: vairāk nedarbojas latviē

    su rakstu zīmes (automātiski neuzliekas).

    Kad ieslēdzu datoru, tad ādās uz paneļa, ka ir uzlikta latviešu valodas rakstība, bet rakstot ar uzstādīto taustiņu nevar iegūt mīkstinājumu.

    #182278
    lazix
    Participant

    Tikko kkas dīvains notika ar rakstību spiežu latīņu burtus bet rakstās krieviski (latīņu L uz krievu “Л”, bet ne jau tā kā būtu uzlikta krievu rakstība, tur zem “L” ir “Д”).

    Tagad iegāju “Tastatūras preferences” uzliku klaviatūrās ražotāju DELL modeli DELL ( man nav DELL, bet ir pavisam cita firma-mazpazīstama, klaviatūra domāti īpaši Win XP). Kamēr dators strādāja tikmēr darbojās latviešu rakstu zīmes, bet kā pārstartēju tā atkal rādās indikators LVA, bet rakstīt ar mīkstinājumu nevar, kamēr atkal neuzliek jebkuru klaviatūrās ražotāju un modeli “Tastatūras preferences”.

    Ko darīt???

    #182279
    samurajs
    Participant

    Tev vajag uzlikt lai startējoties uzreiz būtu LV valoda (ar apostrofu)

    Code:

    sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

    Atrodi sekciju “Input Device” un pārbaudi vai tur ir tādas rindas:

    Code:

    Option “XkbLayout” “lv”
    Option “Xkbvariant” “apostrophe”
    EndSection

    Ja tev tā nav – piekabini trūkstošo . Pēc Xservera restarta būs viss kārtībā.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā