Ubuntu Linux drošība

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Ubuntu Linux drošība

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150724
    bluebird
    Participant

    Labrīt! 🙂

    Takā kādu laiku esmu jau pārgājis uz Ubuntu, tad man rodas arī jautājums par viņa drošību!

    Windows sistēmā parasti, lai to padarītu drošāku mēs likām antivīrusu un liekam firewall! Kā jūs aizsargājiet savu Linux sistēmu? Š aubos, ka Ubuntu ir drošs vienkārši viņu tā uzliekot! Gan jau ka veiciet papildus konfigurāciju un instalējiet kādu programmatūru.

    Paldies par informāciju. 🙂

    #229728
    Jaunzems
    Participant

    Autori vēl nav ieinteresēti rakstīt vīrusus linuham…

    Sam veru tikai 100% uzticamas progas un skriptus

    #229729
    aoma
    Participant

    Paldies par apvaicāšanos, bet nē, Linuxam nelieku neko.

    #229730
    TokRa
    Participant

    Taisnās rokas + iptables.

    #229731
    darklight
    Participant

    Neko nelietoju, sēžu aiz rūtera.

    #229732
    Nikkys
    Participant

    Un ko varētu uzlikt, respektīvi, ko iesakiet lietot uz Ubuntu izcilam paranojiķim?

    P.S. Es tikai intereses pēc…

    #229733
    grisha
    Participant

    TAapat kaa windowsaa, turam iesleegtu Firewall un miers. VAr jau likt kaadu antiviirusu prograammu, piem. ClamAV, bet nu jeegu tam neredzu, ja nu vieniigi ja tas ir servers, kur tauta glabaa failus, tad shis vareetu skaneet vai kaads windowiskais taarps neielien. Sisteemai tas taarps netraucees, tomeer gala lietotaajam vareetu buut shvakaak.

    Visumaa uz Linux, antiviirusi vieniigi rij resursus.

    #229734
    Nikkys
    Participant

    labi, apstāsimies pie firewall?

    defaultā laikam nav. Kādu pieinstalēt?

    #229735
    Evers
    Participant

    Izmet datoru miskastē, tādiem paranoiķiem dators nav vajadzīgs. Jebšu izrauj izrauj interneta kabeli, diskiekārtu, aizlej usb portus un rj45 ar svinu un flopiku ar aizmet prom ja tāds ir. 😀

    Citi gluži labi uz Win dzīvo bez FW un AV, vienam vajag pentagonu būvēt iekš linux, ārprāc, nav pasaulē taisnības, 2012 is coming.

    #229736
    Nikkys
    Participant

    Evers. Tu mani krietni pārprati, vai neizlasīji pilnībā.

    Es jautāju un gribu dzirdēt atbildi, nevis tāpēc, lai visu uzreiz “nomēģinātu”, bet gan, lai zinātu “ap ko lieta grozās”.

    #229737
    TokRa
    Participant

    Jāizmanto hardwarisks ugunsmūris:

    [img]https://upload.inga.lv/antivirus,6-M-193342-3.jpg[/img]

    #229738
    samurajs
    Participant

    Es Ubuntam nelieku neko, kaut arī no tā apmeklēju viskriminālākās web lapas. Vēl neviens pie r00t durvtiņām nav dauzījies 😀

    #229739
    UnderV
    Participant

    Linuxam antivīrusu likt ir smieklīgi. Jaizmanto tikai noteikts darba stils – nestrādāt ar root tiesībām un neizpildīt katru kreiso skriptu no neta.

    ClamAV lieto uz serveriem, lai glābtu windows lietotājus no epidēmijām.

    Firewall gan ir noderīga manta, taču windows ir izplatītāks un lielākā daļa botu, kas vazājas pa netu nav ieinteresēti pārbaudīt Linux “caurumus”.

    Ideāls variants ir iptables un tas ir iekļauts visās normālajās distribūcijās, bet konfigurācija nenotiek “lodziņos”.

    Ja vēlies lietotājam draudzīgāku, tad Ubuntu ir iekļauts šis brīnums:

    https://www.ubuntugeek.com/gufw-simple-gui-for-ufw-uncomplicated-firewall.html

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā