Ubuntu pilnībā atsakās no GNOME

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ubuntu pilnībā atsakās no GNOME

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153734
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/27r7mumcj99qcvno137.jpg[/imgl]Canonical pieņēmis galīgo lēmumu atteikties no Ubuntu tradicionālās grafiskās vides GNOME un attīstīt pats savējo UNITY. Marks Š attlvorts: “Mēs atstājām klasisko darbvirsmu Natty Narwhal (11.04) kā rezerves grafisko vidi, bet Oneiric Ocelot (11.10) sastāvā tās vairs nebūs.”

    Tam par iemeslu bija principiālas nesaskaņas starp Canonical un GNOME izstrādātājiem saistībā ar dizainu, veiktspēju, lietotāju ērtībām. Protams, lietotājs no tā tikai iegūs – veidosies vēl viena spēcīga Linux grafiskā vide, bet GNOMEI lielākā patērētāja Ubuntu aiziešana varētu būt spēcīgs trieciens.

    Ubuntu “firmas” grafiskā vide Unity sākotnēji tika iecerēta netbukiem un skārienjutīgajiem displejiem – tas kļūst skaidrs no lielajiem interfeisa un dok-paneļa elementiem (kas zināmā mērtā atgādina Mac OS X). Pie Unity vēl nāksies pamatīgi piestrādāt – šobrīd jaunā darbvirsma ne tuvu nav tik stabila kā GNOME. Unity darbināšanai obligāti nepieciešams OpenGL un Compiz atbalsts, tā plaši izmanto videokartes resursus grafikas renderēšanai. Līdz ar to iespējams, ka ar vecākām videokartēm Unity nemaz nedarbosies. Tas pats attiecas arī uz GNOME 3.0, kuras iznākšana plānota aprīlī. Š ādā gadījumā lietotājam atliks vien sameklēt repozitorijos vecāku GNOME versiju.

    [img]https://www.bildites.lv/images/yqy1ussof687nv0ufcz8.jpg[/img]

    Avots

    #265736
    meganeII
    Participant

    Esmu pilnībā apmierināts ar savu xfce! Tie kas grib uz smukām tapetēm skatīties lai gaida gnome3. Tie kas grib lai viņiem resursus aprij, varat likt arī Vistu:D

    #265737
    Aldis
    Participant

    Diezgan interesants pavērsiens. Gnome un KDE agrāk bij manā uztverē vienas no labākajām darba / grafiskajām vidēm kas vien izdomātas. Pirms kāda pusotra gada sāka nepatikt Kubuntu KDE risinājumi, un pēdējā ubuntu versija arī šķita diezgan smagnēja dēļ dikti par smago palikušo gnomi.

    Nu redzēs kā būs. Nu jā, esmu paskatījis arī xfce, šķiet ērts, ne tik rijīgs, un patīkams! 🙂

    #265738
    nevertell
    Participant

    Viņiem vajadzētu piestrādāt pie ātruma nevis compiz effektiem. Vispār man no vidēm vislabāk tagad patīk e17, kas ir effin awesome enviroments.

    Pats gnome varētu attīstīt savus tūļus un programmas, piemēram atjaunot network menedžeri utml.

    #265739
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    Man gan šķiet, ka problēma ir visā tajā drazā kas ir apakšā tam visam vel.

    Ir taču visādi SliTaz un Austrumi, DamnSmall un Puppy distribi kuri salien ļoti mazjaudīgos kompjos. Un ir viņiem grafiskā vide. Varbūt briļļainajiem lutaušiem beidzot vajadzetu sākt domāt loģiski, nevis tikai cipariņus bīdīt?

    Piemēram, izvākt visādas liekas drazas! Nu kāda velna pēc jālāde visādi bluetooth sūdi ja modprobe nau nemaz atradusi bluetooth (un laptopveidīgos) moduli? Nahuj man vajag talking cow un britty? Ja vajadzēs – pieinstalēšu! LiveCD (vai visār distribs) ar printera supportu? NAFIG???? Kad vajadzēs – pieinstalēšu!

    Bet, ja man tas lops norij tik pat resursus cik neapgraizīts broileris – es pat nemēģināšu to sūdu pielāgot tik ilgi kamēr parādīsies vajadzība kautko drukāt. Uzreiz nonesīšu nafig!

    #265740
    nevertell
    Participant

    Tas it tāpēc, lai būtu feilprūfs uz nūbiem, beton. Kas, protams, ir idiotisms.

    Nevajag pat mazās distras, var uzlikt debiāni un uzlikt lxde un viss būs bumbās.

    #265741
    Svens
    Participant

    AndrisnoLiepajas wrote:


    Bet, ja man tas lops norij tik pat resursus cik neapgraizīts broileris – es pat nemēģināšu to sūdu pielāgot tik ilgi kamēr parādīsies vajadzība kautko drukāt. Uzreiz nonesīšu nafig!

    Uz viena datora ir gan Vista, gan Ubuntu. Vistas patēriņs ir ap 650mb, Ubuntu – 250mb. Galīgi nav salīdzināms.

    Un, manuprāt, ja distributīvs grib attīstīties, tad viņam ir jāiet tieši pa to ceļu, pa kuru Ubuntu iet tagad – pieejams ikvienam lietotājam, kurš vēlas vai ir spiests izmantot OpenSource, neatkarīgi no viņa kompetences līmeņa. Tātad tieši otrādi – ja nevajag kaut ko no standarta Ubuntu komplektācijas , tad pēc uzinstalēšanas pāris desmitu minūšu darbs, un Tu esi iztīrījis datoru no visa liekā, kas kādam citam uz citas komplektācijas datora būtu noderējis, un dzīvo gadiem ar vēl ātrāku sistēmu laimīgs. Ubuntu ir savs mērķis, uz kuru tas iet, un tas ir būt pieejamam un saprotamam ikvienam jaunam lietotājam. Ja cilvēks ir tāds speciālists, ka viņš zina, kas ir viss tas liekais, kas pieliek sekundes pie startēšanās laika, un prot arī to noņemt, tad gadījumā, ja viņu tas kaitina, viņš nelamājas uz autoriem, bet gan izvēlas kādu šaurāk specializētu distru, vai vēl labak – izveido to pats: https://www.linuxfromscratch.org/

    #265742
    jonjs
    Participant

    Laikam, kad beigsies 10.04 lts atbalsts būs jāpāriet uz Debian dēļ Gnomes.

    Lai gan Kubuntu ar KDE arī nav ne vainas, ja synaptic piestutē klāt (un kamdēl viņiem vajadzēja to synaptic mest ārā)?

    #265743
    kuuminsh
    Participant

    Ļenuxam jau tā vidi GUI tādi nedataisīti, nesavietojami un patizli, būs vēl viens.

    Developeriem ar būs viena galvas sāpe vairāk.

    Tie idioti būtu gājuši uz normālu unifikāciju nevis dzemdējuši miljoniem sūdainus GUI.

    #265744
    usins
    Participant

    mjā, tas unity galīgi neiet man pie sirds, bet citu devi ir starā, un ir ļoti ļoti aktīvi koderi, kas dienā laiž ārā 3 buildus savam softam (un pat kvalitatīvus).

    Bet nu gan jau sudo apt-get install gnome izlīdzēs…

    #265745
    jonjs
    Participant

    kuuminsh wrote:

    Ļenuxam jau tā vidi GUI tādi nedataisīti, nesavietojami un patizli, būs vēl viens.

    Developeriem ar būs viena galvas sāpe vairāk.

    Tie idioti būtu gājuši uz normālu unifikāciju nevis dzemdējuši miljoniem sūdainus GUI.

    Da lābi pašreizējā Gnome ir ļoti laba (funkcionalitāte un ātrdarbība). Un KDE 4 arī ir ciešams (man vismaz patīk).

    Skat bildes.

    https://www.bildites.lv/viewer.php?file=nr9qqn39oqrrpdazt5b.png”> src=”https://www.bildites.lv/images/nr9qqn39oqrrpdazt5b_thumb.png” border=”0″ alt=”nr9qqn39oqrrpdazt5b.png”>

    https://www.bildites.lv/viewer.php?file=xog1ca8nwltyeq803are.png”> src=”https://www.bildites.lv/images/xog1ca8nwltyeq803are_thumb.png” border=”0″ alt=”xog1ca8nwltyeq803are.png”>

    #265746
    Kon
    Participant

    Svens wrote:

    , tad pēc uzinstalēšanas pāris desmitu minūšu darbs, un Tu esi iztīrījis datoru no visa liekā, kas kādam citam uz citas komplektācijas datora būtu noderējis, un dzīvo gadiem ar vēl ātrāku sistēmu laimīgs

    nu hz hz, Es jau vienreiz te rakstīju, ka pakāros pret sienu ravējot no mēsliem, un grafiskā vide bieži tika pazaudēta, nav tur pārdesmit minūtes dēļ dependency okeāna

    man gnome ļoti patika, gnome bija galvenais iemesls izturēt pusotru mēnesi ar ne-windows-os

    #265747
    nitro
    Participant

    Zheel bet ja vinji iesaakto novediis liidz galam nevis pametiis pusrataa tad ir pat labaak.

    AndrisnoLiepajas wrote:

    {..}NAFIG???? Kad vajadzēs – pieinstalēšu!

    Bet, ja man tas lops norij tik pat resursus cik neapgraizīts broileris – es pat nemēģināšu to sūdu pielāgot tik ilgi kamēr parādīsies vajadzība kautko drukāt. Uzreiz nonesīšu nafig!


    Kaadus resursus rij? Nolaidies uz zemes un pakjer dazhus citus liidziigi nepareizi domaajoshos sev liidzi. Jaunie Ubuntu jau sen “nerij” resursus UN muusdienu PC nav probleemas ar resursiem. Man nav jauns PC bet Ubuntu 10 iet kaa pa sviestu peec installeshanas flegmisma un ripo taapat kaa XP. Bet ja tev ir antiiks dators tad varbuut nevajag nemaz domaat par taadiem kaa Ubuntu bet uzreiz liec kaadu mazo(Makes more sence doesn’t it?)? Austrumi ir OK bet tas nav desktop..tad labaak Absolute kas ir smuka Slackware CD versija un active. Kas attiecas uz lieko “tuftu” – bez komentiem – apgalvot ko taadu var tikai iedomiigs tipinjsh. Desktop OS tieshi vajag buut taadai kas uzreiz ietver sevii visu populaaro. Zheel tikai ka daudzi paariet uz DVD un aizmirst par CD..CD bija zelta vidusceljsh – aatri novelc, iecep diskaa un ieinstallee pamatsisteemu un paareejo piemeklee pats klaat. DVD prasa chakaru un ne visiem ir labs nets..

    #265748
    bezolaam
    Participant

    kuuminsh wrote:

    Ļenuxam jau tā vidi GUI tādi nedataisīti, nesavietojami un patizli, būs vēl viens.

    Developeriem ar būs viena galvas sāpe vairāk.

    Tie idioti būtu gājuši uz normālu unifikāciju nevis dzemdējuši miljoniem sūdainus GUI.

    kur tad būtu labs GUI? Vai Windows? 😀

    #265749
    shady
    Participant

    Redzēs kā būs, īstenībā es ar esmu GNOMES piekritējs.

    #265750
    Kon
    Participant

    Nitro wrote:


    Kaadus resursus rij? Nolaidies uz zemes un pakjer dazhus citus liidziigi nepareizi domaajoshos sev liidzi. Jaunie Ubuntu jau sen “nerij” resursus UN muusdienu PC nav probleemas ar resursiem.

    pag pag pag, Ubuntu resursu patēriņš samazinās ar katru laidienu aritmētiskā vai ģeometriskā progresijā?

    #265751
    Svens
    Participant

    KoЯn wrote:

    Svens wrote:

    , tad pēc uzinstalēšanas pāris desmitu minūšu darbs, un Tu esi iztīrījis datoru no visa liekā, kas kādam citam uz citas komplektācijas datora būtu noderējis, un dzīvo gadiem ar vēl ātrāku sistēmu laimīgs

    nu hz hz, Es jau vienreiz te rakstīju, ka pakāros pret sienu ravējot no mēsliem, un grafiskā vide bieži tika pazaudēta, nav tur pārdesmit minūtes dēļ dependency okeāna

    Nu c’mon, tātad nezināji, ko var ravēt ārā un ko nevar (bet es to nesaku sliktā nozīmē, tikai tā, caur pieredzi ejot, var iemācīties). Atkarības taču tomēr nav saliktas bezjēgā, piekrīti?

    #265752
    nitro
    Participant

    KoЯn wrote:

    pag pag pag, Ubuntu resursu patēriņš samazinās ar katru laidienu aritmētiskā vai ģeometriskā progresijā?


    Iisti nesapratu tavu domu – sarkasms? Ubuntu ar Gnome “rij” tikpat cik cita taada pasha stila distra ar Gnome un uzliekot piem. LXDE tas darbojas ne sliktaak par citiem desktopiem ar LXDE.

    #265753
    actimel
    Participant

    Kā vienmēr reliģiskās cīņas…

    Mans viedoklis par to unity – nafig viņu. To vai gnome pazaudēs daudz lietotāju varēs manīt tikai pēc laika. Linux distributīvas ir evolūcijas process un bieži kautkas nomirst lai rastos kautkas jauns, bet tas jau nenozīmē ka lietotājam nu atliek viena vai divas iespējas, tas nozīmē ka ir laiks pagrozīt savu galvu apkārt un pameklēt alternatīvas.

    Ubuntu desktop lietoju jau 5 gadus un esmu diezgan apmierināts lai neteiktu vairāk. Linux is about choice.

    #265754
    Kon
    Participant

    @Sven, Es nemāku precīzi pateikt, jo tas bija pasen, bet tur bija tie prikoli, ka šķietami nevajadzīgam softam ir sasaiste ar kādu nozīmīgu komponentu, nekad nebija tā, ka Es varēju visu apgraizīt pēc savas patikas, vienmēr palika kāds mēsliņš uz ko vajadzēja piemiegt aci


    @Nitro
    , nez tā izlasījās 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā