Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Ūdens uz Marsa – sensācija vai politika?
Š obrīd visi esošie fakti aprobežojas ar fotohipotēzēm. Viens un tas pats Marsa reģions fotografēts daudzas reizes dažādos gadalaikos. Jā – bildes atgādina analoģisku situāciju uz Zemes, kad vasarā ūdens plūst, bet ziemā sasalst. Uz Marsa gan viss ir savādāk. Parasti temperatūras tur ir krietni zem nulles, vienīgi uz ekvatora mēdz būt plusos. Tomēr zināms, ka izteikti sāļš ūdens sasalst temperatūrās, kas ir stipri zem nulles atzīmes. NASA iegūtos pierādījumus uzskata
Skeptiķi uzskata, ka dzeltenās preses cienīgā sensācija ir tikai mundiera spodrināšana, jo kaut kā jāattaisno milzīgās summas, ko NASA ik gadus patērē no ASV budžeta. Tas, ka ūdens kā ķīmiskais savienojums uz Marsa atrodas, bijis zināms jau sen.
Tomēr vistālāk aizgājuši krievi. Krievijas parlamentā valdot uzskatstika pausti viedokļi
[img]
[img]
Agri vai vēlu mēs zemi padarīsim par dzīvošanai nederīgu vietu. Pat ja pāriesim uz elektroauto arī litija bateriju un elektroauto ražošana rada daudz izmešus)
Marss ir vienīgais reālais bēgšanas galamērķis jo salīdzinoši ātri sasniedzams arī nākotnē, kad tehnoloģijas būs augstākā līmenī.
PS: par ūdeni nav ko stresot, tas tāpat ir visai izplatīts “ķīmiskais elements” Visumā.
PPS: ja NASA atrastu uz Marsa kādas dzīvības formas fosilijas vai ja pēkšņi mums pienāktu kāda ziņa radioviļņu formā no citas galaktikas, tas viss arī būtu tādēļ, lai nomaskētu karu Ukrainā? ^^
Pirmkārt kā īpatņi kuri nejēdz dzīvot uz zemes kur viss nepieciešamais dzīvei ir iedomājas izdzīvot tur kur nekā nav.
Otrkārt kā iespējams ilgstoši dzīvot vidē kur gravitācija ir par mazu lai nedegradētu sevi fiziski.Otrais ir tas galvenais jautājums.
Vēl arī mulsina hipotēze par to ka ūdens uz zemes esot monācis meteorītiem kuri bagāti ar ūdeni masveidā bombardējot Zemi.Vai šāds apgalvojums varētu izturēt kritiku?Kā tad tādā gadījumā citām planētām izdevies izvairīties no tik masīvas ūdens meteorītu invāzijas?
Tuvākais piemērs Saules sistēmā saistībā ar ūdeni – Jupitera pavadonis Eiropa satur ļoti daudz ūdeni cietā un, iespējams, šķidrā stāvoklī. 🙂
Kā jau pilsonis dexsters pareizi vēsta, tur faking nekā nav.
Un pat ar visu varēšanu Marss ir kandidāts tikai tāpēc, ka tas ir ļoti, ļoti tuvu (nu… vidēji 12.5 gaismas minūtes, hehe). Citādi tas ir pilnīga sarkana kaka. Atmosfēra ir ne tikai nederīga elpošanai, bet tās praktiski nav. Atmosfēras spiediens ir zem Ä€rmstronga robežas – bez pilna skafandra, kas uztur atbilstošu spiedienu, ūdens šķīdumi ķermenī sāk vārīties, jūs ļoti ātri kļūstat par Optima līnija pelmeni un tad ir “plokš”. Savukārt gravitācija (vai pareizāk – tās trūkums) ir jautājums, ko pat ar skafandru nevar atrisināt. Muskuļu atrofēšanās ir tikai maigākā un nekaitīgākā blakusparādība. Kaulaudu neatgriezeniska deģenerācija savukārt…
Abet iespējams visgrūtāk risināmais apstāklis tieši ilgspējīgai attīstībai, nevis tūrisma izbraucienam – Marsam nav magnētiskā lauka. Ne jau ka nemaz nav, bet vienkārši sagājis pilnīgi sviestā jau sen atpakaļ. Rezultāts – māmuļa Saulīte katru reizi, kad tai uznāk PMS, noglāsta to ar jonizējošo radiāciju pēc pilnas programmas.
Baidos, ka vismaz vēl pāris paaudzes diemžēl būs jāsaspiežas vien ciešāk uz šīs pašas smirdošās komposta kaudzes, kur esam radušies. Ja tik ilgi izturēsim.
Un ja tad kāds vēlēsies “apturēt Zemi un izkāpt”, visprātīgāk vai tik nebūs doties nevis uz Marsu, bet – jā – uz augstāk minēto Jupitera pavadoni Eiropu. Tur ūdens šķidrā veidā tiešām esot līdz riebumam, apakš garozas. Iespējams, ka nosaukums dots pravietiski. Kad čurkas pārņems šo Eiropu, tad mums nekas cits neatliks kā piespiedu kārtā pārvākties uz to otru. Tikai būs zem ūdens elpot jāiemācās, žaunas jāuzaudzē što ļi.
Preses relīzes