Un šeit pārdomas par Linux distru veidotāju pakaļpaurību.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Un šeit pārdomas par Linux distru veidotāju pakaļpaurību.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159741
    Andron MacBeton
    Participant

    Es tiešām nesaprotu uz kuru ānusu iet distru kompilētāji/developeri.

    Paprovēju SuSE, tas pa visu varu cenšās mani piekāst ar diskiem, nu līdzīgi kā Fedora. Automatic disku izvēle teu nahren nonesīs visus datus un uztaisīs LVM. Viss jau būtu labi bet – PORTJIKÄ€?!?!?!? Kāda shuja kādam būtu vajadzīgs LVM portatīvajā datorā? Ubuntā tas ubiquity tādā ziņā vismaz tik anālu neko nepiedāvā.

    Tālāk, neievērojot ko rāda lsmod, protams tiek ielādēts bluetooth. Tiem atpalikušajiem pajoliem veljoprojām šķiet ka visi lieto bluetooth?

    Un tas nouveau draiveris. Nu kāda shuja pēc viņu vispār jāiekļauj distrās?! Tak labāk neliek neko, atstāj parastu VESA mode, un pēc instalācijas sainstalē kuru grib!

    Ak jā, skriešana pakaļ M$. Tas besī vienkārši. Bija ērts un labs start menu, sāka skriet pakaļ mazmīkstajiem. bet tieši TÄ€PĒC jau lietotāji izvēlas Linux, ka tas NAV M$! Pats M$ jau lēnām sāk saprast ka ir stulbeņi, un nevar vienu grafisko planšetēm un stacionārajiem. bet Linuxisti vel ir aizkavējušies tur, kur M$ bija debīlā Balmera daunisma kalngalā.

    Piedzīt pēc vajadzībām protams var, iztērējo daudz stundas un nervus. Var jau arī uzlikt Arch vai LFS… BET, te runa ir par to izreklamēto distru noderīgumu. Tāc nau…

    #308791
    ruukjis
    Participant

    Ēēē, rokas nost no SuSe. Pagaidām sakarīgākais un stabilākais Linux, ko man nācies uzstumt uz sava vecā Core2. LVM ir milzīgs ķeksis, kuru var izķeksēt (ja nemaldos by default viņš nemaz nav atķeksēts). Un sūda Niveja draiveris liekas pilnlnīgi visiem Linuxšiem (vismaz es neesmu redzējis distru bez), pat serveru distrām tas sūds kraujas virsū. Par, ko es varu bļaut kopā ar tevi – jebanie mudaki, kas vispār to draiveri sarakstījuši un jebanā Nvidia ar savu Privacy, kas neļauj savus draiverus iekļaut distrās.

    A par Start menu nezinu – Gnomus un Kedas nelietoju, jau by default lieku virsū LXDE.

    #308792
    root
    Participant

    Lamers gonna lāme. Cik sekundes aizņem blacklistēt bluetooth un nouveau? 5?

    Par LVM by default – tu laikam atkal esi savilcies lētu kapronu. By default neviena man zināmā distra nedod LVM un par datu zaudēšanu ir vispār kaut kāds buļļšit – ja ir nodetektēta cita distra vai M$, tad prasa, ko darīt.

    Par bluetooth by default – tur arī neviens neskatīsies uz lsmod (wtf by itself?!! tu domāji lspci/lsusb?) un bluetooth by default ir iekļauts ar ļoti labu iemeslu, tādu pašu, kā piemēram USB – pēc instalācijas pievienojamā devaisu klāsta dēļ – peles, austiņas, etc etc etc. Tādam tauram, kā tu, nebūs problēmas jamo blacklistēt, bet mājsaimniecei bluetooth austiņas un peles works out of the box ir nice to have. Biznesa klases noutos (kam piemēram paredzēta Suse (tā, kas ne open) bluetooth vispār ir by default.

    Nouveau – strādā labāk, kā vesa. Period. Nepatīk – remove, uzliec Nvidia. Neviena linux distra nešipos ar Nvidia īpašniekdraiveriem tikai tamdēļ, ka tie ir closed source un #spyware #bugs #wtf.

    Par start menu – this is linux, ja nepatīk, atver geany/gedit/vim whatever un pārtaisi.

    Es sēžu uz ElementaryOS un man patīk gan desktops (kura nav), gan meņū, gan viss pārējais. Nepatīk – skrien dillēs.

    You are intentionally pissing me off, are you?…

    #308793
    ruukjis
    Participant

    Niveja strādā labi uz jaunākām kartiņām (es tā pieņemu). Man ar 7900GT tas draiveris sagādāja pamatīgas zobu sāpes, atsevišķas distras nemaz uzlikt nevarēju, jo tiklīdz ieslēdzās video draiveris tā kaut kādu murgainu iemeslu pēc mana vidkarte tika burtiski svilināta.

    Ir iespēja jau pie instalācijas izvākt to draiveri? Nē, es neesmu nekāds Linux guru, tikai šad tad paniekojos ar dažādām distrām cerībā, ka atradīšu ko piemērotu.

    #308794
    root
    Participant

    Nu ne gluži, nouveau man normāli ir funkcionējusi gan pie mx, gan gt96xx, gan vecām quadro un vēl visādām kartelēm. Pie instalācijas nē, pirms – gan, uztaisot savu ISO bez konkrētā draivāra. 🙂 I suppose labākais ko vari darīt ir iemest flešā nvidia draivāri un asap pēc instalācijas uzlikt termināļvidē.

    #308795
    richijs
    Participant

    Nez kaut kā sāk likties ka vienīgais normālais linux ir debian. Lai gan linuksisti bļauj ka viss iet un uz vecām karbām linux lido. Realitātē uzliekot linux piedzīvo vienu lielu vilšanos, Portatīvajiem wifi strādāšanu linuksisti uztver kā pilnvērtīgu saderību ar linux, tas nekas ka tādi sīkumi kā karšu lasītāji, web kameras, otrā monitora pievienošana ir neiespējamā misija 🙁

    Tāpēc labāk palieku pie mazmīkstā kuram lielais vairums perifēriju vienkārši strādā.

    #308796
    gatons
    Participant

    Macbeton, labāk beidz lieki tērēt enerģiju un iesaisties kādā no distru kopienām. Tur Tev ir reāla iespēja izpausties. Uzraksti skriptu, kas instalācijas laikā čekos dzelžus 😉 Citādi sanāk ne visai lāgā – tikai tāda gānīšanās. MS gadījumā viss ir saprotams – tur Tevi ignorēs pēc noklusējuma, bet opensource lauciņā entuziastiem ar tādu enerģiju kā Tev vienmēr būs ko darīt 😉

    #308797
    nevertell
    Participant

    Nouveau, lai cik slikts arī nebūtu, svilināt neko nespēj, jo nespēj klokot kartes- visu laiku strādās zemākajā frekvencē, kāda ir iespējama.

    A kāpēc liek opensurs draiverus nevis VESA ? Tāpēc, ka uz lielas daļas no kartēm tie strādā gana labi/labāk nekā vesa, lai varētu uzlikt pareizos nvidia’s draiverus.

    #308798
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    Nouveau, lai cik slikts arī nebūtu, svilināt neko nespēj, jo nespēj klokot kartes- visu laiku strādās zemākajā frekvencē


    Es arī nesaku, ka clocko, es nezinu, ko viņš dara, bet vidkartes veņķiks sāk kviekt kā puskauta cūka, man lido laukā kerneļ panikas, precīzu kļūdu neatceros, bet cik nopratu mēsli ar vidkarti un pēc šī cirka man videokarte ir uzkarsusi tik ļoti, ka rokā viņu paņemt nevar. SuSe bija vienīgais, kas uzlikās bez kernel panikām, bet kartes kviekšana un karšana bija, un nomainot draiveri šī problēma pazuda.

    Pat CentOS un Ubuntu serveris, kuriem grafisko vidi vispār neliku, aplauzās, jo abi tomēr Nouveau liek. Tiesa gan šo vājprātu esmu novērojis tikai ar Geforce 7900GT, vecā MX4000 un GTX280 strādā labi, vismaz es tā domāju MXam nav veņķika un GTX280 kviec by default 😀

    #308799
    KlavsAnson
    Participant

    Vispār Steam OS nāk kopā ar to nVidia lietiņu…

    #308800
    nevertell
    Participant

    Venķiks kauc, jo temperatūru menedžmentu ar nouveau nemāk. Diezinvai tur tika kautkas dedzināts, karte nekad neitiks līdz normālam tdp tāpat.

    #308801
    opengraybox
    Participant

    atkal pamuļķis macbeton sava elementa – pats no sevis piedāvā sudu, bet lai citus apd vienmer laiks atradīsies un enerģija – sociopātisks kuņas bērns un nasta sabiedribai !

    #308802
    Andron MacBeton
    Participant

    Pag, pirms tu ļurini, cik “kopienās” esi TU?

    #308803
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu runā kā debīls pensiķis – pārliecinoši par lietām kuras nezini.

    Es esmu mēģinājis apstāstīt gan ReactOS gan LXDE tirliņiem, kas tad īsti patērētājam/lietotājam vajadzīgs.

    Bet viņiem ir POHUJ! Viņi ir saslējuši gan pirktus gan krāneļus, jo viņi tak kodē bezmaksas softwāāāre. Tikai vienlaicīgi brīnās kapēc viņus tik maz lieto un cilvēks pat Vista2/3/3.1 dod priekšroku nevis Linuxiem.

    Un KO lietas labā dari TU, Vienotības vēlētāj?

    #308804
    nevertell
    Participant

    Par ko vēlēji tu ?

    #308805
    opengraybox
    Participant

    Viens vards – nožēlojami

    #308806
    aoma
    Participant

    Betons kā vienmēr, ir stulbuma kalngals – kā nav kur piepisties, tā izdomāja piepisties par vēlēšanām.

    Vismaz cepums par to ,ka smadzenes vēl pilnībā nav pārstājušas funkcionēt….

    Nouveuas dzraiverus vajadzētu nahrenizēt ar visu viņu komandu – apnicis vākt nost citus monitorus, kamēr tiek līdz normālam desktopam, un var uzlikt sakarīgākus, kaut arī slēgtos.

    Piemērs: ir kartiņa GF8800 (h.v.z. kādi tur tie burti), ir 3 monitori, vismaz 2-viem ir atšķirīgas rezolūcijas un izmērs – instalējot windows, viss ir čikiniekā, tikai vēlāk jānorāda, kurš būs galvenais.

    Ar praktiski jebkuru ļinuxi ziepes lielas – vai nu vispār nešķilas klāt, vai nerubī, ka mēdz būt arī kompis ar vairākiem monitoriem, kuriem ir dažāda izšķirtspēja – tas gan tikai liecina par to, ka, ja katram jefiņam lauj kompilēt, sistēma agri vai vēlu aizbrauks auzās.

    #308807
    Andron MacBeton
    Participant

    Nau tād partij!

    Mēģin velreiz!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā