Sākumlapa › Forumi › Software › Cita programmatūra › Un vēl pasakiet, ka tas Adobe Flash nav mēsls!
Pēdējos pāris mēnešus, Google ir analizējis savas pārlūkprogrammas darbošanos kā pa celmiem, un ir nonācis pie slēdziena, ka vaininieks lielajā vairumā gadījumā ir tieši Adobe Flash spraudnis. Bet tālāk seko pats interesantākais — Google ir atlasījis apmēram 20000 SWF failus (tas pats Flash), un vairākas nedēļas šos failus ir izpildījis uz 2000 procesora pudura standarta un nestandarta situācijās.
Rezultāts — aprakstīti 400 unikāli gadījumi, kad tieši SWF fails noved pie pārlūkprogrammas uzkāršanās (ok, Google Chrome gadījumā — uzkaras nevis pārlūkprogramma, bet tikai attiecīgā cilne). No šiem 400 gadījumiem tika atvasinātas 106 Flash drošības problēmas (tās ir nodotas Adobe, un publiskajā telpā to apraksts neparādīsies). Interesanti, ka pati Adobe, kam teorētiski vajadzētu savus produktus testēt, nebija spējīga konstatēt sava produkta brāķainumu tik milzīgos apmēros.
Un vēl pasakiet, ka pasaule nepaliks labāka, kad ar Flash reklāmām pārbāzto saitu vietā atnāks elegantas HTML5 reklāmas, kuras pārlūkprogramma apstrādās dabiski, un kura izpildīšanas kvalitāti garantēs pati pārlūkprogrammas izstrādātājkompānija, nevis visi būs spiesti gaidīti, kamēr trešās puses programmētājkompānijai labpatiksies salabot savas ne vairs kļūdas, bet kliedzošus drošības caurumus.
Tie, kas nezin, kas ir HTML5, var apskatīt šo saiti:
Visinteresentākie rezultāti ir tad, ja iekš FireFox pārbauda procesora noslodzi (un liela noslodze nereti liecina par kleinu vai kā citādi problemātisku kodu) eksponējot vienu un to pašu banneri HTML5 un Flash versijās:
pirmajā gadījumā, procesora noslodze ielādes mirklī 28% un RAM 54968,
otrajā gadījumā, procesora noslodze ielādes mirklī 43% un RAM 72890.
Nu i nafig mums vajag caurumainu bildīšspēlmeni, kas rij par 53% vairāk procesora resursu un par 75% vairāk RAM.
Avots:
Un ko ar jūtubes video?
Html5 bloķēs pēc sektoriem un koda pazīmēm, tur viss būs ok.
Slaidšovus
Interesanti sanāk, ka uz Linux html5 ir žiperīgāks nekā uz Windows. Un gads ir apkārt, tā ka vajadzētu būt pienākušiem klāt html5 uzlabojumiem visos pārlūkos…
TK interesanti, kādu mantu atskaņošana tur salīdzināta un uz kādiem dzelžiem, jo tie procenti ir ļoti niecīgi. Man opera ar izslēgtu flashblock un 40 atvērtiem tabiem pat nomesta lejā norija 10-20% no abu 2200+ veiktspējas. 720p jūtubi ar šitem pročiem atskaņot spēj, neesmu tik skatījies kāda ir proču noslodze tajā brīdī.
When I ran these files, I also ran a utility to monitor CPU usage. The Linux system I used to test this is a Fedora 14 x86-64 Symmetric Multi-Processing on 2 Quad Core 2 Ghz Xeon E5405 processors with 850GB of RAID5 HDD space and 16GB of RAM. The Windows system I used is a Windows XP SP3 with Flash Player 10 on a 2.9 Ghz AMD AthonII x2 245 with 2 GB of RAM and a 700 GB HDD with about 600MB free.
Lūk Adobe komanda sāk izstrādāt jaunu programmatūru “Adobe Edge”. Ar Edge var pārvērst jebkuru saturu html layera bloku par kāda veida animāciju.
Piemērus, kā tas darbojās var apskatīties šeit.
[youtube]
Pats personīgi ietestēju šo Adobe Edge, jāsaka, ka patreiz vēl ir beta stadijā, uz Win7 sistēmām, pamatīgi iekrešo, bet krešu var izlabot ar color sheme maiņu no 32 bit krāsām uzliekot uz 16 bit un instalējot, palaižot programmu, vajadzētu visam aiziet, ne visiem ir šāda veida problēma.
Nākošais, ko vēl ir vērts pieminēt ir šis jaukais google projekts:
Ar šo rīku varam konvertēt swf failus uz html5. Arī izmēģināju, jāsaka ir tīri labs sākums, lai neteiktu vairāk. Protams, konventori nekad nedarbosies ideāli, bet pazīstot google un to ka uz mobilam ierīcēm flash vispār nav lietojams, domāju ka tieši šim tūlim jeb projektam būs liela piekrišana un no googles puses tam tiks veltīts ļoti daudz.
Par pašu Flash kā tādu, viss jau ir atkarīgs, kā tie flashi tiek uzkodeti, vai nenotiek mūžīgie cikli, utt… ir bijis tā, ka atverot interneta lapu, pieņemsim tos pašus draugiem.lv, paskrulējot lapu zemāk un viewportā iebīdot kādu no reklāmas banneriem, procesors sāk rīt visus 100%, noskrolējot nost, lai flash nerādās, 20%, interesanti, bet tas ir fakts.
Preses relīzes