Uz ko turas Windows ielāpi?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Uz ko turas Windows ielāpi?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149325
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_winp_1.jpg[/imgl]Vakar atkal bija mēneša otrā otrdiena, kas pazīstama ar “ielāpu otrdienas” iesauku. Un atkal nabaga Windows tika pāršūts un lāpīts, bet šoreiz tas notika daudz plašākos mērogos – parasto 2-5 mēneša plāksteru vietā nu jau to bija 9 gab.! Ja saskaita pa šiem daudzajiem gadiem lejuplādētos un instalētos ielāpus megabaitu kopskaita ziņā – sanāk, ka jau sen no sākotnējā Windows nekas nav pāri palicis. Viss 100% ir aplīmēts ar plāksteriem, katrā ziņā daudz pamatīgāk nekā čigāna bikses…

    Kādi tad servisi šoreiz tika lāpīti? Bez Malicious Software Removal Tool kārtējā izlaiduma šoreiz lāpīja ASP.NET, Microsoft Active Template Library, Media pleijeri, Windows Internet Name Service (WINS), Windows Message Queuing-Dienst (MSMQ), Workstation servisu, Telnet, Microsoft Office Web Components un Microsoft – Remotedesktop.

    Cilvēki, kas ilgstoši nodarbojas ar Windows “graizīšanu” un tweakošanu – vispār ieteic atslēgt Windows Updates, jo atsevišķi ielāpi graujoši ietekmējot sistēmas ātrdarbību. No otras puses – drošībai arī ir nozīme. Tā kā katrs lietotājs stāv dilemmas priekšā…

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_windowslivewriter9dc595f9764ed3e9windowsbulletholes21_1.jpg[/img]

    #207671
    Foxsk8
    Participant

    Esmu no tiem, kas nelieto update. Man viņi nav vajadzīgi.

    #207672
    Genādijs
    Participant

    Kāds windows? xp vista 7?

    #207673
    RicoPico
    Participant

    Genādij, tam tiešām ir kāda nozīme? 🙂

    #207674
    ob1
    Participant

    XP SP3 parasti updeitus nelieku. Vistai un w7 laikam vēl vajag likt.

    #207675
    Janhouse
    Participant

    Jāpriecākas, ka Windows vismaz kautkādus ielāpus taisa. Par to jau jūs viņiem maksājat.

    …ā, nē, pag… jūs, lielākā daļa, lietojat pirātiskās versijas.

    Gribi drošību un ātrdarbību arī pēc updeitošanas? Lieto Linux!

    #207676
    ob1
    Participant

    -> Janhouse

    Pastāsti lūdzu vairāk par to Linux. Tiešām ir ātrs un drošs? Cik ātrs? Cik drošs? Es uz sava kompīša arī to varu uzlikt?

    #207677
    Kefīrs
    Participant

    ob1, varēsi uzlikt, ja gribi vari likt dual boot.

    Bet ja gribi spēles spēlēt, tad gan būs jāiztiek, jo ar emulātoriem ir tā švakāk.

    Vispār ir jāpiešaujas. Iesācējiem ir vislabāk ar Ubuntu vai kko tamlīdzīgu sākt.

    #207678
    RicoPico
    Participant

    Nunez… Ja vien ir pietiekami jaudīgs kompis, kurš atbilst OS recommended prasībām- apdeiti nāk tikai par labu. Nu, gandrīz viemēr. Ir arī tādi riebīgi apdeiti, kuri nograuj iepriešējos, Tevis saliktos uzstādijumus. Tapēc apdeiti ir jāšķiro.

    #207679
    ob1
    Participant

    -> Kefīrs

    A kā ir – tas Linux (Ubuntu) tiešām ir ātrāks un drošāks par win?

    #207680
    RicoPico
    Participant

    ob1 -> Pašam ieinteresēja kāda tad ir starpība starp win un Ubuntu. Atradu interesantu rakstu…

    https://www.informationweek.com/news/software/operatingsystems/showArticle.jhtml?articleID=199201179

    #207681
    ob1
    Participant

    Paldies par linku, raksts interesants, bet tā arī netiku skaidrībā par ātrumu un drošību.

    #207682
    Kefīrs
    Participant

    Pašam bija Ubuntu uz dual-boot, nu man pašam nepatika. Bija jau ātrs un drošs, bet es paliku pie Win. Viņam nav vīrusu.

    Labāk uzliec dual-boot, un tad izdomā vai atstāt Win vai Ubuntu.

    #207683
    RicoPico
    Participant

    ob1 -> Nu kamŠn, Tu izliecies, jeb tiešām nekad neesi dzirdējis par Google? Lūk pats pirmais meklēšanas rezultāts kurā viss detalizēti aprakstīts:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Windows_and_Linux

    Ja vēlies, lai kāds Tev divos vārdos izstāsta starpību starp win un Linux platformām, tad apgaismošu Tevi, ka tas nav izdarāms. Katram viedoklis atšķirsies par labu tai OS, kuru konkrētais cilvēks lieto. So- nav “Labākās” OS. Ir cilvēki ar dažādiem viedokļiem, un ir Fakti, kuri ir uzskaitīti uagstākminētajā linkā. Secinājumus izdari pats.

    #207684
    ob1
    Participant

    Eu, kas te tiešām neviens lasīt nemāk? Prasīju 2 konkrētas lietas, bet saņemu atbildēs spamu. Labi prasīšu vēlreiz:

    1) Vai tiesa, ka Linux ir ātrāks par win?

    2) Vai tiesa, ka Linux ir drošāks par win?

    #207685
    Anonīms
    Neaktīvs

    1)Nav ātrāks, uz AAO Vista ir ātrāka. Un pēc viena apdeita man tas Ubuntu nobruka. Dabūju pārlikt.

    2)Tas gan, nav vīrusi. Gandriz nemaz.

    #207686
    samurajs
    Participant

    ob1: ko tu budinies? 😀 Nē – Linux vispārīgā veidā nav ātrāks, viss atkarājas no konkrētām distrām un config. Drošāks – laikam būs gan. Lielās daudzveidības un relatīvi mazās izplatības dēļ krakerhakeri neņemas Linukšus lauzt.

    Eudoxus: Par Linux updeitiem – un kā vēl čakarē sistēmu!!! Man uz Bubuntu 8.04 jau sen vairs neiet PulseAudio un Bluetooth servisi, un tieši updeitu dēļ. Labi, ka man šie servisi nav vajadzīgi…

    Genādijs: runa bija par Win XP kā aktuālāko distru šai laika momentā.

    #207687
    Genādijs
    Participant

    Varu atkārtot arī vēlreiz, nekas nav ne drošāks ne stabilāks ne ātrāks.

    #207688
    Scandal
    Participant

    Es arī biju pamanījis to drausmīgo tendenci ar ielāpiem! Kad XP pārinstalē, tad vispār sākumā tev pus diena ir jāatliek tikai updeitu instalēšanai! Windows 7 RTM gan pagaidām pamaz ir šādu ielāpu bijuši, bet tomēr jauna OS, un jau ir!

    Runājot par Linukšiem: iesācējam labāk likt Linux Mint, jo tas ir tas pats kas Ubuntu, bet tikai jau ar dažādiem kodeksiem un citām nepieciešamām lietām, ko uz Ubuntu ir pašrocīgi jāliek! Ä€truma ziņā laikam Widows ir labāks, vismaz pats es lietoju x64 versijas, un vairs neredzu jēgu Linux pastāvēšanai uz mana datora, jo tomēr Windows ir mīļāks un pierastāks, kaut gan ir tās problēmas ar Bila ego! Vēl uz Linux daudzas interneta lapas attēlosies savādāk, un ne tā kā vajadzētu, jo galvenā mērķauditorija web izstrādātājiem ir Windows! Ja esi ar Linuxu uz TU, tad viennozīmīgi būs viņš drošāks, jo pats vari daudz drošības lietas pārtaisīt! Un tā šo stāstu varētu turpināt līdz pēdējam simbolam, jo tomēr Windows maksā baigo naudu, bet Linux – par baltu velti!

    #207689
    WerNeo
    Participant

    Atbildot uz Ob1 jautājumu:

    Jā, Linux ir ātrāks un drošāks par Windows, ja to pareizi lieto. Arī Windows ir ātrs un drošs, ja to pareizi lieto. Viss atkarīgs no lietotāja, bet galvenais – no vajadzībām, ko vēlies darīt uz datora.

    Ja runājiem par ielāpiem. Linuxa distributīviem patiesi nereti piemīt tā īpatnība ar problemātiskajiem Updatiem. Kā saka, ja kaut kas strādā labi, tad nekādā gadījumā tur neko nevajag mainīt. 🙂

    Linuxam patiesi ir liela priekšrocība drošības ziņā tajā sfērā, ka tā nav tā “zeme”, kur labi patīk dzīvoties visādiem “mustangiem”, atšķirībā no Windows. Bet tur daudz ko nosaka popularitāte.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā