Uz ko turas Windows ielāpi?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Uz ko turas Windows ielāpi?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #207690
    ob1
    Participant

    Vēlreiz sorry par off-topic. Linux vs Win tēmu varam turpināt šeit:

    https://notepad.lv/post51549.html#51549

    #207691
    Evers
    Participant

    es priekš XP katru mēnesi novelku updeitu paku no https://xable.net/ un ar nlite iecepu iekš windows cd, patīk , ka tur ir tikai atlasīti nozīmīgie updeiti, nevis kautkādi nevajadzīgi štrunti (tai skaitā WGA – kas uzrok nelegālo windu un ārdās). Silti iesaku, nekādu problēmu ar xable nav bijušas 🙂

    #207692
    Eudoxus
    Participant

    samurajs wrote:

    ob1: ko tu budinies? 😀 Nē – Linux vispārīgā veidā nav ātrāks, viss atkarājas no konkrētām distrām un config. Drošāks – laikam būs gan. Lielās daudzveidības un relatīvi mazās izplatības dēļ krakerhakeri neņemas Linukšus lauzt.

    Eudoxus: Par Linux updeitiem – un kā vēl čakarē sistēmu!!! Man uz Bubuntu 8.04 jau sen vairs neiet PulseAudio un Bluetooth servisi, un tieši updeitu dēļ. Labi, ka man šie servisi nav vajadzīgi…

    Genādijs: runa bija par Win XP kā aktuālāko distru šai laika momentā.

    Es neteicu, ka linuc updeiti nečakarē sistēmu. Teicu tikai, ka man nav gadījies, ka win apdeiti kaut ko sačakarētu.

    p.s. no kura laika notepadā pazūd komenti?

    #207693
    spriizha
    Participant

    ob1, es tevi iesūdzēšu tiesā, par pārlieku smieklu izraisīšanu, dēļ kā, man šķiet, man tika sabojātas ribas.

    Vistulbākais par tiem updeitiem un pirātiskajiem logiem – cilvēki, kas vispār neko nerubī saslēdz viņus, un norauj genuine testu. Un tad zvanās un saka, ka viss slikti, viss karās, bet atslēgt updeitus pēc krakošanas neļauj. 🙁 FAIL :/

    #207694
    daGrevis
    Participant

    WerNeo wrote:

    Jā, Linux ir ātrāks un drošāks par Windows, ja to pareizi lieto. Arī Windows ir ātrs un drošs, ja to pareizi lieto. Viss atkarīgs no lietotāja, bet galvenais – no vajadzībām, ko vēlies darīt uz datora.

    +1 🙂

    Eudoxus wrote:

    p.s. no kura laika notepadā pazūd komenti?

    Š ķiet Staļins uzdarbojas… 😀

    #207695
    Janhouse
    Participant

    ob1 wrote:

    Eu, kas te tiešām neviens lasīt nemāk? Prasīju 2 konkrētas lietas, bet saņemu atbildēs spamu. Labi prasīšu vēlreiz:

    1) Vai tiesa, ka Linux ir ātrāks par win?

    2) Vai tiesa, ka Linux ir drošāks par win?

    Es teicu pēc updeitošanas nemainās ātrdarbība.

    Sainstalē visādu softu uz windows un pēc laiciņa nesaproti kapēc viss bremzē. Es saprotu, ka var jau visu optimizēt izslēdzot visādus servisus utt, bet uz Linux nekas tāds nav jādara. Viss strādā lieliski un tāda lieta kā restarts pēc softa uzinstalēšanas gandrīz nav (ja nu vienīgi pēc kernel updeitošanas, bet var jau arī nerestartēt).

    Turklāt Linux ir opensource.

    Un kaunies, ja prasi par drošību. Uzgooglee par linux drošību.

    ob1, škiet, ka Tu visu mūžu kastē esi dzīvojis un neredzi tālāk par Windows XP, jo esi veltījis tik daudz laika, lai samācītos kā visu optimizēt, ka pāriešana uz ko citu nozīmētu visas savas otimizācijas zināšanas izmest miskastē.

    Varu derēt, ka ilgāku laiku lietojot Linux, Tu nemaz negribētu redzēt Windows.

    Dažus gadus lietoju linux uz servera (sākumā slackware, pēctam debian), bet biju pārliecināts, ka nelietošu Linux uz desktop PC. Nāca jaunas zināšanas, jaunas atklāsmes un domas mainījās. Š obrīd esmu ticis vaļā no Windows.

    Ex Windows lietotājiem pārejot uz Linux, sākumā sagādā problēmas pieradums pie vecās operētājsistēmas, bet tas ar laiku pāriet. Starpcitu, neesmu arī dzirdējis, ka cilvēki, kuri ilgāku laiku lietotu Linux, pārietu atpakaļ uz Win.

    #207696
    Stat1CX
    Participant

    Nu nebremzē windows arī pēc pus gada lietošanas un neskaitāmām sainstalētam programmām, protams ja rokas aug no dibena tad tas ir pavisam cits stāsts.

    #207697
    ob1
    Participant

    Piekrītu Stat1CX. Sievai laptops jau vairāk kā gadu uz Vistas un strādā tāpat kā pēc sainstalēšanas.

    #207698
    Eudoxus
    Participant

    Janhouse: “Ex Windows lietotājiem pārejot uz Linux, sākumā sagādā problēmas pieradums pie vecās operētājsistēmas, bet tas ar laiku pāriet. Starpcitu, neesmu arī dzirdējis, ka cilvēki, kuri ilgāku laiku lietotu Linux, pārietu atpakaļ uz Win.”

    Nu tad klausuies – lietoju linux gandrīz divus gadus un tad atnācu atpakaļ uz win.

    Starp citu – nevajag izplatīt mītus. Defoltā nav būtiskas atšķirības starp win un caurmēra linux distras defolta instalāciju ātruma ziņā. Un linux forumi ir pilni ar pamācībā, kā optimizēt linux, lai tas būtu žiglāks un tai skaitā, kā atslēgt dažādus servisus, kompilēt kerneli utt.

    #207699
    Janhouse
    Participant

    ob1 sievai nebremzē, jo tā ir ob1 sieva. Manai draudzenei arī nebremzē Win7 uz laptopa, jo es to sainstalēju un viņa pamatā lieto tikai web, skype, office. (pēdējā laikā gan biežāk uz Ubuntu darbojas).

    Stat1CX, parasts lietotājs, kurš neko nesaprot no Control Panel, Regedit un CMD nezinās kā to visu atslēgt.

    Radiniekiem, kur ģimenē datoru lieto tikai sievietes uzinstalēju WinXP pirms ~pusgada. Tagad atkal sūdzas, ka bremzē. Aizgāju, apskatījos. Startup pilns ar visādiem krāmiem (tīņiem domātiem screensaveru softiem (ar “krutu” filmu plakātiem utt.), nezināmi “antivirusi”, katru reizi ieslēdzot datoru updeitoties prasa adobe, java utt.

    Š oreiz viņām likšu Linux, jo tāpat neko vairāk pa dokumentiem, web, skype un sims2 viņām nevajag, un par rezultātiem paziņošu pēc 6 mēnešiem.

    Uz Linux nevajag 100 procesus, lai to visu updeitotu un neizlec visādi logi pēc ieslēgšanas.

    Ak jā… un antivirusu arī nevajag, kas lieki izšķērdē resursus.

    Ja ļoti vajag, tad kādu Windows programmu var emulēt caur Wine. (Pats uz Linux darbinu Steam un šad tad uzspēlēju Team Fortress 2 un citas spēles.)

    Protams, ka linux ne pārāk advancētiem datoru lietotājiem nav tas vieglākais un viņiem šķiet, ka ar Windows būs vieglāk. Pēctam, kad to iemācas lietot (varbūt ne katram lemts), atpakaļ ceļa vairs nav 🙂

    Turklāt, vizuāli, manuprāt, Windows vairs nestāv ne tuvu Gnome un KDE (ar compiz un visām fīčām).

    Te video, kur spēlējos ar compiz animations un animations addon pluginu. (Labākai kvalitātei jāspiež poga HD)

    https://www.youtube.com/watch?v=TiwkUfOyw0E

    #207700
    samurajs
    Participant

    Janhouse – man tie puņķainie logi nu nebūt nepatīk 😀 Vot loga aizvēršana caur “burn” – tas gan cmuki. Nu iekš compiz daudz ko var sakonfot 🙂

    #207701
    Janhouse
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu iekš compiz daudz ko var sakonfot 🙂

    Tieši tas man patīk visvairāk. Uz Linux es neesmu tik ļoti limitēts, pa savam var uztaisīt pilnīgi visu 🙂

    Es gan kautkā pie wobbly windows esmu pieradis. Tikai noņēmu snap. 😀

    #207702
    Eudoxus
    Participant

    Janhousse: “Protams, ka linux ne pārāk advancētiem datoru lietotājiem nav tas vieglākais un viņiem šķiet, ka ar Windows būs vieglāk. Pēctam, kad to iemācas lietot (varbūt ne katram lemts), atpakaļ ceļa vairs nav

    Turklāt, vizuāli, manuprāt, Windows vairs nestāv ne tuvu Gnome un KDE (ar compiz un visām fīčām). “

    1. Nu protams, ja kāds pariet no linux uz win, tad tas uzreiz ir tāds, kurš nevar iemācīties lietot. Nu nav jau tur daudz ko mācīties, tikai kāpēc tas vajadzīgs? Man, piemēram, nav tik daudz laika, lai lietotu linux, kur, piemēram, pēc apdeita pazūd skaņa vai nokarās x logi vai notiek kaut kas tamlīdzīgs. Pa lielam linux domātais softs un pati OS ir krietni bugaināka par win (ar dažiem patīkamiem izņēmumiem, piem., Debian, kuru arī lietoju apm. gadu), jo testēšanai tiek patērēts krietni mazāk laika un iesaistīti krietni mazāk cilvēku.

    2. Par vizuālo netaisos strīdēties, bet viss, ko esmu redzējis uz linux kastēm vienmēr ir izskatījies kā no second-hand Vista vai MacOSX nospiests. Arī jaunais KDE izskatās krietni prasts un nenostrādāts.

    #207703
    Janhouse
    Participant

    KDE nelietoju, jo pārāk neinteresants. Kā jau teici par to Mac un Vista kopēšanu.

    Ja par kāršanos pēc updeitiem, tad varu teikt, ka man nekādas problēmas nav radušās. Nevajag lietot unstable un testing (ja runājam par debian/ubuntu), tad nebūs problēmas.

    X un skaņa man arī nekaras. Vienīgais, kas sākumā sagādāja problēmas bija pulse audio, kuru momentā aizvācu un ar to problēmas beidzās.

    #207704
    Eudoxus
    Participant

    Es savukārt Gnome nevarēju ciest ierobežoto iespēju dēļ. KDE 3.5 bija visumā OK. Stabils un daudz noderīgu fīču, kas to padarīja diezgan ērtu. Pārsvarā lietoju Debian un tad pēc kāda laika pārgāju uz openSuSE 10.3. Par abām distribūcijām nevaru teikt neko sliktu. Debian ir krietni stabilāks, bet ar antīku softu, bet SuSE ir mazliet gausāka, bugaināka, toties labi nostrādāta un ar salīdzinoši jaunām pakām. Patiesībā galvenais iemesls, kāpēc atnācu atpakaļ uz win bija 1) vājais laptop atbalsts uz linux (trūcīgs power managments salīdzinājumā ar ThinkVantage power manger u.c.) un 2) Open Office. Turklāt nopirku jaunu kompi, kuram nāca preinstalēta 64-bitu Vista Business un, godīgi sakot, nekādu problēmu. Man īsti nav saprotams, par ko cilvēki žēlojas.

    Bet finally, protams, katrs lieto to, kas viņam ērtāks, tāpēc visi šitie OS kari ir sviests.

    #207705
    Janhouse
    Participant

    Ja gribi lai uz laptopiem šancē kā nākas, liec vecās stabilās versijas, nevis testing.

    Uz kāda laptopa uzliekot Ubuntu Jaunty nestrādāja kā nākas šis tas laptopam specifisks.

    Beigās uzliku iepriekšējo (Hardy) versiju, to updeitoju uz jauno (Jaunty) un viss strādā kā nākas.

    Bet katrā gadijumā jāskatās individuāli.

    #207706
    usins
    Participant

    Pareizi satvīkots linux iebūtojas 3 sekundēs 🙂

    #207707
    barkley128
    Participant

    usins wrote:

    Pareizi satvīkots linux iebūtojas 3 sekundēs 🙂


    Bez GUI..

    Vai labākajā gadījumā ar FluxBox, Icewm, Enlightenment etc.

    Neredzu pilnīgi nekādu jēgu salīdzināt OS, kas sastāv no kodola un simtiem aplikāciju, ar win..

    #207708
    Eudoxus
    Participant

    usins wrote:

    Pareizi satvīkots linux iebūtojas 3 sekundēs 🙂


    Mans kabatas kalkulators startējas 1 sekundē.

    #207709
    Eudoxus
    Participant

    Janhouse wrote:

    Ja gribi lai uz laptopiem šancē kā nākas, liec vecās stabilās versijas, nevis testing.

    Uz kāda laptopa uzliekot Ubuntu Jaunty nestrādāja kā nākas šis tas laptopam specifisks.

    Beigās uzliku iepriekšējo (Hardy) versiju, to updeitoju uz jauno (Jaunty) un viss strādā kā nākas.

    Bet katrā gadijumā jāskatās individuāli.

    Runa jau nav tikai par to, ka kaut kas uz laptopiem nešancē (klasiskais čakars ar sleep) bet arī par to, ka nevar izmantot visas tās laptopa iespējas, kādas ir paredzējis ražotājs dēļ tā, ka uz linux dažas funkcijas vai nu vispār nav pieejamas, vai ir švakas. Piemēram, salīdzini Gnome vai KDE power menegeri iar ThinkVantage Power manager uz ThinkPad.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā