Uzlauzta Latvenergo tīkla iekārta un darbstacija.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Uzlauzta Latvenergo tīkla iekārta un darbstacija.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153935
    niki
    Participant

    * Saprotams, ka tas nav galīgi intresanti jums, taču es tikai gribēju pateikt..

    [img]https://www.bildites.lv/images/a5q0dk0rj82h3gmbc8.jpg[/img]

    Latvenergo darbinieces darbstacija.

    Quote:

    Lai arī izplatītie ekrānšāviņi izskatās iespaidīgi, domājams, ka pie SCADA mašīnām uzbrucējs nav ticis, bet vien pie datora, kuru izmanto Ieva Vaica (Latvenergo ITT Ä¢IS projektu koordinētāja).

    INFORMÄ€CIJAS AVOTS.

    Informācijas avots -2.[hr]

    #268436
    Aldis
    Participant

    a par šitādiem brīnumiem es nebrīnos.. kkādu radmin veidīgu brīnumu var iesmērēt jebkurai sekretārei, vadītājai, e.t.c.. kaut vai aizsūtot e-pastu ar pielikumu I_Love_You.exe :>

    #268437
    niki
    Participant

    Protams. Teikšu gan tā, ka FBI brīdināja, ka nāk tagad daudz dažādu failu un bilžu uz e-pastiem, lai cilvēki uzmanās, taču lielākā daļa darbinieku izmanto cilvēkus, kas strādā dažādās vietās un raksta mīļus e-pastus vai ko citu, tādā veidā piekļūst dažāda veida sistēmām, citiem par to nezinot neko.

    Tā tas vienkārši notiek, taču ir arī savādāk, ja kāds cilvēks ienāk telpā un uz sienas piesprausta zīmīte, uz kuras raksīts lietototāja vārds un parole, tad nav ko tādas lietas darīt..

    (Es jau arī esmu daudz kur pabijis un zinu dažas paroles un lietotāju vārdus, taču es pats strādāju tajā uzņēmumā, kaut kā negribās tajā visā rakties dziļāk…)

    [align=right]

    #268438
    WordPad
    Participant

    Man elektrība pienāk tātad nav uzlausts, pārējais viss po. 😀

    #268439
    niki
    Participant

    Vakar vairākiem objektiem pzauda elektrība, mums sms nāca kā trakas, ka TUR UN TUR pazudusi elektrība..

    #268440
    Black
    Participant

    https://www.envirotech.lv/index.php?f_id=109&opt=P

    atvērt ar kādu PDF programmu, piemēram FoxIt Reader. 9. lappusē arī atrodas skrīns no šīs “ziņas”.

    #268441
    Aldis
    Participant

    a man jau ierasts ka elektriba noraustas vismaz 1-2. nedēļas vienu reizi… takā nebrīnos ka te daudziem tā.. :]

    #268442
    niki
    Participant

    Es gan Spokos laikam lasīju, ka speciāli kaut kas dabujis šo informāciju priekš hakeriem, lai atvieglotu visu 🙂

    No Spokiem:

    Quote:

    IT drošības eksperts ielicis informāciju par Latvenergo tehnisko infrastruktūru, ieskaitot paroles tīkla iekārtām un sistēmām. Kā pierādījums veiksmīgam uzbrukumam ir ievietoti vairāki ekrānšāviņi un paroles.

    #268443
    Aldis
    Participant

    Lai nu kā tur būtu, es nesaprotu tikai vienu, kāpēc dators kurš strādā ar šādām programmatūrām, netiek likts TIKAI UN VIENĪGI pie iekšējā tīkla, un nafik tādam internetu, traukus, epastu?!

    Da lab, VID, Leta, un daudz visādu līkroču pieļautie drošības caurumi ir tikai pierādījums tam, par ko jau kādu laiku domāju – ka neprot šeit neviens strādāt.. un uzklapē kaut kādas sistēmas pirms padomā ar galvu.

    #268444
    Gakh
    Participant

    Heh, labākais tas, ka šo ziņu es uzzināju ārzemju sekjurītī forumā, kur bija arī lietotāj vārdi & paroles, un saites uz login vietām 🙂

    #268445
    msala
    Participant

    Tas, ka nāk sms nenozīmē, ka “pzudusi” elektrība. Vienkārši sistēma ir nepārdomāti. Piemērām, ja apakšstacijā X, kurā atrodas divi 110/10 kV transformatori, sistēma “redz”, ka abu transformatoru jaudas slēdži ir atslēgtā stāvoklī, tad tiek uzskatīts, ka patērētāji ir bez sprieguma un pēc 5 minūtēm tiek nosūtītas sms. Bet ļoti bieži slēdži ir ieslēgti un spriegums patiesībā ir.

    #268446
    Sysadmins2
    Participant

    Un kas ar mani strīdējās, ka man ir paranoja ? Uzlaužams ir viss, tikai administrātori nemāk ne uzstādīt šīs sistēmas, ne arī tās pareizi nokonfigurēt, Latvijā vispār sistēmām drošības līmenis vienlīdzīgs ar 0, tie speciālisti uzturētāji neizglītojas un sēž kā iegaušas sēnes gadiem un jaunajiem kadriem nav ne pieredzes, ne zināšanu, ne arī ko viņi māk. Tas Latvijas lētums beidzot visus novedīs pie kraha.

    #268447
    Gakh
    Participant

    @Sysadmins2, dieva dēļ, nerunā daudzskaitī, taisnība savā ziņā ir, bet nerunā daudzskaitlī.

    #268448
    jonjs
    Participant

    Khmmm … . Kādēļ uzlauzēji domā, ka tā ir īstā uzlauztā padarīšana. Cik zinu priekš visāda veida hakeriem un citiem parazītiem viņiem ir fake sistēma uztaisīta, vismaz 10 gadus atpakaļ jau bija.

    Tpfu tur darbstacija tikai uzlauzta es jau domāju, ka pie galvenās sistēmas tikuši, lai gan, ja arī tā ir tiesa, tad admini noteikti, ka skraida pilnām biksēm un meklē uzlauzēju. P:)

    #268449
    shadowmen
    Participant

    sysadmins-protams,uzlaužams ir viss,tā ir tava vienīgā patiesība…arī tevis veidotā sistēma ir uzlaužama,un arī tevis apmācītie cilvēki ir uzlaužami,un ari tavs dators(vai kā to viņu sauc ”pentagons”) ir uzlaužams….

    Un tas,ka Latvija drošiba ir piiii??Kurš to nezin,to runā visos stūros,bet cilvēki,kas šīs sistēmas varētu uzlabot ir sapisuš**s un prasa naudu it kā uzlabotu pentagona drošibas sistēmu…Bet čīkstēt,ka LV drošibas nav utt,mēs mākam.Tāpat kā puse Latvija čikst,ka Latvijā darba nav,gaisa temperatūra pārāk auksta un deputāti pārāk zaglīgi,tādi ir latvieši…Bet arī citur ir savas problēmas,savādākas,bet viņas ir,padzīvojot ilgāku laiku(runāju par vismaz 5 gadiem) citā valstī tu to saprastu….

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā