Vai Apple spiego iPhone lietotāju datus?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vai Apple spiego iPhone lietotāju datus?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151804
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_proiphone_1.jpg[/imgl]Daži iPhone lietotāji sākuši ievērot, ka viņu tālrunis katru nakti sūta uz nezināmu adresi ievērojamus datu masīvus. Pēc kāda Apple foruma lietotāja ar niku “Cnpeyton” datiem, ik nakti no 1 līdz 2 ar telefonu notiekot neizskaidrojamas lietas:

    “Pēc tarifu plāna nomaiņas es nolēmu pasekot savas sievas iPhone interneta trafikam. Zinu, ka viņa pati tikpat kā internetu nelieto, bet atklājās mīklainas augšuplādes katru nakti, kas sasniedz 75 MB apjomu. Es piezvanīju uz operatora AT&T atbalsta dienestu, bet tie teica, ka pie vainas varētu būt atjauninājumi, vai arī E-pasts. Bet E-pasts jau tika lejuplādēts pa dienu manuāli.”

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_iphonensa_1.jpg[/imgr]Arī portāla Gizmodo lietotājs Jesus Diaz tāpat ievērojis, ka ikdienas noslēpumainās datu pārraides sasniedz desmitiem megabaitu. Visticamākais izskaidrojums – datus par lietotājiem vāc ASV Nacionālā drošības aģentūra (NSA), vai pati Apple saviem nolūkiem. Liekas fantastiski, bet aiz Apples šādi “grēciņi” jau bijuši novēroti.

    Tulkojums no 3DNews.ru un TGDaily.com

    #243274
    Crow
    Participant

    Bet mums tak nav nekā slēpjama, ko tur uztraukties! Phe! 😀

    #243275
    bladez
    Participant

    Crow wrote:

    Bet mums tak nav nekā slēpjama, ko tur uztraukties! Phe! 😀

    Tas, ka nav slēpjams nenozīmē to, ka ir patīkami ka visa tava personīgā infa tiek sūtīta Ä€bolam vai Amerikuntas valdībai. Zini, daži noteikti tur uz mobīlajām ierīcēm daudz vairāk personīgas infas nekā tu vai citi (pieņemsim, ar mobīlo uzņemtas draudzenes kailfoto, v.tml. lietas).

    Nemaz nerunājot par to, ka jāmaksā papildus maksa par netu (ar OKartes Vienādo vai LMT bez-interneta pieslēguma 75MB=75Ls/dienā), jo pēc raksta spriežot, ka sūta pat ja nav Wi-Fi.

    75Ls * 30 dienas = aizraujoši 2250 Lati mēnesī.

    Bet vienu lietu es nesaprotu.

    Vai tiešām ābolzombiju vidū nav kaut VIENS cilvēks, kas mācētu nosnifot, kas tās par paketēm un kur viņas aiziet?

    #243276
    TokRa
    Participant
    #243277
    Nettwerk
    Participant

    Visnotalj aarzemees, tiek piedaavaati iPhone ar neierobezhotu interneta pluusmu. Taapeec apjoms nav tas trakaakais. Bet to ka infa tiek vaakta gan nepatiik.

    #243278
    TokRa
    Participant

    bladez wrote:

    visa tava personīgā infa tiek sūtīta Ä€bolam vai Amerikuntas valdībai.


    Mhh, austrumu lācis briesmās — Medveģevs taču arī aiFounu lieto 🙂

    #243279
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs wrote:

    atklājās mīklainas augšuplādes katru nakti, kas sasniedz 75 MB apjomu. Es piezvanīju uz operatora AT&T atbalsta dienestu, bet tie teica, ka pie vainas varētu būt atjauninājumi, vai arī E-pasts. Bet E-pasts jau tika lejuplādēts pa dienu manuāli.”


    emmmm

    kursj kontrolee ko winda augsjuplaadee? :>

    un vispaari – esmu ar mieru sadereet uz juusu nazi un maniem pautiem, ka jums skype iesleegtrs, mhhhh

    ja juus esat pasjrociigi iedarbinaajusji uz sava datora VISBIISTAMAAKO spyware, tad hulji skuljiit…

    google ar savu paara terrabitu pizdjiito datu folderi seezj pampeeros….

    #243280
    cracks
    Participant

    tāpat kā pie mumsim lmt dāvā klientu nr bāzi spameriem. (personiski pārbaudīts)

    #243281
    Crow
    Participant

    bladez wrote:

    Tas, ka nav slēpjams nenozīmē to, ka ir patīkami ka visa tava personīgā infa tiek sūtīta Ä€bolam vai Amerikuntas valdībai.


    Lēnām pār tiltu, draugs… tātad Google drīkst, bet Apple, NSA un pārējie nedrīkst? :lala:

    #243282
    TokRa
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    un vispaari – esmu ar mieru sadereet uz juusu nazi un maniem pautiem, ka jums skype iesleegtrs, mhhhh

    ja juus esat pasjrociigi iedarbinaajusji uz sava datora VISBIISTAMAAKO spyware, tad hulji skuljiit…


    Run As … :lala:

    #243283
    bladez
    Participant

    Crow wrote:

    bladez wrote:

    Tas, ka nav slēpjams nenozīmē to, ka ir patīkami ka visa tava personīgā infa tiek sūtīta Ä€bolam vai Amerikuntas valdībai.


    Lēnām pār tiltu, draugs… tātad Google drīkst, bet Apple, NSA un pārējie nedrīkst? :lala:

    Man uz Android patstāvīgi darbojas Net counter programma, un pilnībā nekādi lieki dati netiek sūtīti. Būtībā, es pat uz Android OS varu uztaisīt Firewall whitelisti/blacklisti, liedzot/ļaujot neta piekļuvi atsevišķām programmām/servisiem.

    Kā nekā, Androids ir Open Source.

    #243284
    nevertell
    Participant

    Dūd, tu sev arī brauzeri blaklistosi ? Lieta tāda, ka tie, kas to “māk”, iekaksē savu mālvāri iekš “nevainīgām programmām”, beigās var tā noprogrammēt, ka pakas sūtīs kopā ar jūzerpakām, jeb dati tiks augšuplādēti tikai tad, kad jūzers lādēs kādu lapu iekšā. Gūglei jau vissas iespējas tā darīt.

    #243285
    bladez
    Participant

    nevertell wrote:

    Dūd, tu sev arī brauzeri blaklistosi ? Lieta tāda, ka tie, kas to “māk”, iekaksē savu mālvāri iekš “nevainīgām programmām”, beigās var tā noprogrammēt, ka pakas sūtīs kopā ar jūzerpakām, jeb dati tiks augšuplādēti tikai tad, kad jūzers lādēs kādu lapu iekšā. Gūglei jau vissas iespējas tā darīt.

    Un kāda man problēma iebūvēto nobloķēt un lietot tikai Opera mini/mobile vai kādu no daudzajiem Open-source brauzeriem, kas ir pa pilno pieejami Androīdam?

    #243286
    Crow
    Participant

    Kam vajadzēs, tas atradīs veidu, kā palūrēt ne tur, kur pienākas. Un tad pateiks labākajā gadījumā “Ai, tas kods tur gluži netīšām, mēs paši nesaprotam, kā tas kods tur nonāca (kaut simts-un-vienu reizi gāja cauri QA nodaļai), mēs pat nepamanījām… mēs ļoti atvainojamies…” utt. 😛

    #243287
    Aldis
    Participant

    Crow – Google ir pierādījusi, ka spēj noturēt savus jūzer privātumus pie sevīm, un tos neizmanto nekāda veidā pret pašiem lietotājiem. [nu izmantot izmanto ar reklāmām piem.. bet tas nav tik ļoti ūbērļaunu]

    Apple gan šādi uzvedas pirmo reizi.. =] Nevienam nav dižas uzticības par to! (man arī ne)

    Un mums taču visiem ir Skype – vispārpieņemts spyvārs ko lieto jau gadiem – un es šad tad piespeidu kārtā, dēļ tautas spiediena. Bet par skaipu atkal vesels puņķainu tīņu bariņš blaus, ka viss ir okiii.. viss ir forsii.. un tā.. 🙂

    hehe.. kā reiz ar Tokkra trāpīja kā naglai uz galvas šeiten.. https://notepad.lv/raksts/7340/iphone-3g-ar-ios-4—neveiksmes-nebeidz-vajat-apple/ 🙂

    #243288
    rATRIJS
    Participant

    Tīri manai informācijai: ko skaips sūta?

    Pa tēmu: mans iTelefons pa naktīm neko nesūta 🙁

    #243289
    Aldis
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Tīri manai informācijai: ko skaips sūta?

    Gan citu tavu kontaktu sarunas retranslē – ja tā ir labāka konekcija, gan par brīnumu daudz citas lietas par tavu datoru e.t.c… 🙂 Sen jau zināms fakts – būsi palaidis garām…

    #243290
    msh
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    emmmm

    kursj kontrolee ko winda augsjuplaadee? :>

    un vispaari – esmu ar mieru sadereet uz juusu nazi un maniem pautiem, ka jums skype iesleegtrs, mhhhh

    ja juus esat pasjrociigi iedarbinaajusji uz sava datora VISBIISTAMAAKO spyware, tad hulji skuljiit…

    google ar savu paara terrabitu pizdjiito datu folderi seezj pampeeros….


    Nu ja tie abi kaut ko bez tēmas kaut kur sūta, tad ļoti mazos [kilobaitīgos] apmēros 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā