Vai atceries savu pirmo reizi?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Vai atceries savu pirmo reizi?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153676
    nitro
    Participant

    Domaaju paarmainjas peec buutu diezgan interesanti padaliities ar pagaatnes staastiem un greekiem par sevi un savu pieredzi saakot njemties ar datoriem, internetu nevis smieties par citiem. Zheel ka no savas puses nevaru neko interesantu pateikt – beerniibaa vecaakiem nebija datora un kad nopirka laptopu ar DOS(aatri paardeva veelaak :/) tad neko vairaak par paaris DOS speeleem neljaava dariit un internets arii veel nebija maajaas..tiesa atceros ka vienreiz biju ieliidis antiviirusa mapee un domaaju ka tas ir kautkas saistiits ar mediciinu prieksh datoriem.. 😀 Veel atceros ka likaas ka visas programas var ar Floppy paarvietot un lietot taapeec kad biju pie mammas darbaa tad nokopeeju shortcutus no tajaa laikaa populaarajaam tildes speeliiteem un meegjinaaju ielikt maajas datoraa. Veelaak jau skolaa saaka maaciit pamatus un tika iepaziiti forumi(datuve)..tas periods vairs nav tik smiekliigs jo mums pasniedzeeja maacija daudz maz domaat liidzi nevis tikai spaidiit next next..

    P.S.Noskanjai dziesma [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GEVTX2fkCjY[/youtube]

    #265173
    Kon
    Participant

    Mātes darbā .. mani mēdza ieslodzīt vienā telpā, tad Es tur viens dīdijos, kamēr kāda sieviete paņēma mani pie sevis kabinetā un palaida paspēlēties o_0 .. tur bija formulu braucamā spēle .. pirms gadiem 20 tas bija .. atceros, ka nākamajā dienā pats uz turieni aizgāju a tur sapulce vai kkas tāds . un čiepstošā balstiņā : “Drīkst pabraukāt?” 🙂

    Bet viss īstenākais fun bija tieši ar konsolēm, datori ir garlaicīgi.

    #265174
    grisha
    Participant

    Cik atceros, tad jaavaino ciemata skola, jo tur bija Elektronika, Veel ir praataa vieteejais datorsalons, tas bija ljoti sen, piedevaam skjiet ka viens no lapas biedriem bija vinjaa iesaistiits. “Lapsu medniekam” varbuut ir ko piemineet.

    Un kur nu Spektrumi, kas peec Elektronikas bija lielaa cienjaa. Veel atceros ka kaa straavas pagarinaataaju gribeeju izmantot telefona vadu, nebija traki, tomeer maaja bija baltos duumos klaata…. .

    #265175
    drunk_lizard
    Participant

    grisham taisniiba :> ja atminja nevilj, tad tur bija kaadi 3 sinclar 48, kaadi 3 atari 64 un tajiem laikiem monstrs – commodore128 :> vot bija speeliites :> pie kam es biju vieniigais ciemaa, kuram izdevaas komandoru sjahaa apspeeleet, mhhhh

    #265176
    Evers
    Participant

    Kādreiz datori bija tikai skolā, sākumā man bija bail un ap stūri tik palūrējos uz telpu ar aizdomīgajiem agregātiem. :>

    Pēcāk mājās gribēju iegūt vairāk brīvās vietas 500MB cietajā – “nu nafig tai Windows mapē vajadzīgi tie faili, kurus atverot tāpat rēgojas tikai nejēdzīgi ķeburi”. Tad nu es patīrīju un priecājos, ka tiešām padaudz biju izbrīvējis,… priecājos līdz nākošajai datora iekšā slēgšanas reizei! 😀

    A vispār, kādreiz internetu nevajadzēja un visiem bija labi, nēsājās ar visādu pirātisko mantību ar flopikiem, pēcāk CD.

    #265177
    rasty
    Participant

    pirmais dators parādijās mājās pirms nu jau 12.gadiem. DOS spēlītes kapāju.. šahs, formula un prikolīgs alu cilvēciņš.. (par pēdējo- labprāt dabūtu lai uzspēlētu, bet nezinu ne nosaukumu, ne ko.. mo6 kāds atceras.. platformas spēlīte. ļoti raiba.. staigā ar alucilvēku.. 😀 atceros ka septītais līmenis bija uz laiku.. jāpaspēj iziet, kamēr dzekiņš nepazuda ārā no ekrāna.. mo6 kāds atceras..)

    #265178
    Evers
    Participant

    rasty,

    Prehistorik 2

    Vēl nesen caur dosbox paspēlēju, tais laikos bija ļoti mīļa spēlīte

    #265179
    rasty
    Participant

    EVERS.. PALDIES! 😀 vismaz nosaukumu dabūju. ir.. tā ir īstā.. 😀 (cik maz vajag pilnai laimei)

    #265180
    aoma
    Participant

    Precīzi neatceros, bet tas bija 80-to beigās vai 90-to sākumā, bija iespēja papētīt, kas tas par zvēru – kompjuters 😀

    Ar baltiem burtiņiem uz melna fona, un tad vēl jāatceras dažādas garumgaras komandrindas, jāsaka, toreiz tas nelikās sevišķi aizraujoši, bet darba specifika spieda apgūt vismaz minimumu 🙂

    #265181
    jupis
    Participant

    Man pirmā saskarsme ar bija skolā ar dvk un tad nāca p2 pc ar kuriem bija jāstrādā un tad mājās parādjās savs pc ar 500 mhz 😀 un 10 gb hdd kuram es paspēju nogāst widosi 2 dienu laikā 😀 nu un pēc tam jau aizgāja jūriņā ar visiem pc 😀

    #265182
    Crow
    Participant

    Laikam sanāks kaut kur ap gadsimta miju. Mājās parādījās “kas tas? vēl viens televizors?” (kā omes teica). Nebija kruc, tika spēlētas tikai kārtis, šahs un tāda draza. Protams, drīz tika izrakātas Windows mapītes. Nograut gan neizdevās, es biju uzmanīgs. Pēc tam tika senčiem izdīkts kompīts, uz kura gāja GTA (protams, nestāstot, ka tas ir galvenais iemesls :>). Un tad jau… nu jā, tad sākās, bļin, sēdēšana un lupīšana ekrānā un vot – приплыл 😀

    #265183
    Nelabojams
    Participant

    Diez vai apsēdināšanu pie CM4 termināļa un strādāšanu teksta redaktorā bez jebkādas jēgas par ko citu var saukt par pirmo reizi. Tad jau arī piedauzīga žurnāla atvēršanu varētu saukt par pirmo reizi 😀

    Ja reālāks pasāciens – pēc tam aizgāju strādāt vietā, kur bosam baigi patika zīmēties. Tā nu vienā jaukā 1989. gada septembra dienā šams nopirka tiem laikiem megakruto datoru (AT ar 286. procesoru, 1 Mb RAM, 40 Mb HDD, VGA monitors) un pateica – sēdi un strādā… da vispār izpēti, ko ar to var darīt! Ja jau esi reiz pie ekrāna sēdējis, tev vienīgajam te kāda poņa var būt. Nekādu grāmatu nebija, par internetu neviens neko arī vēl dzirdējis nebij… par laimi bij pāris čomu, kam padomu paprasīt grūtā brīdī.

    Sēdēju, izpētīju… MS DOS 5, vēlāk 6.22, komandrinda, norton commanderis, *.bat failu rakstīšana, lērums dažādi teksta redaktori (beigās nostabilizējos pie ChiWriter’a, līdz parādījās MSWord 2.0, bet tas jau ir cits stāsts), SuperCalc, Dbase III, GW Basic, C, pirmie vīrusi ar disketēm vazājās apkārt 😀 … maza, jauka spēlīta JBird, Tetris… tie bij labi laiki 🙂

    #265184
    Izliecies
    Participant

    Windows 3.1 uz ķapļapa tālajā 96. gadā 😀

    #265185
    usver
    Participant

    vecākajam brālim tika nopirkts dators, tad nu arī es pie tā dabūju pasēdēt. Iesākumā rakstīju dokumentus skolai un spēlēju uzinstalēto Quake, brālis zinoši rādīja, kas tur un ko. Reizēm tēvam drukājām ārā maksājuma uzdevumus no milzumdaudziem DOC failiem. Tagad to visu uztaisītu stipri automatizētāk :>

    Muļķības netika darītas, līdz dators pārgāja pilnībā manā lietošanā. Mēģināju Win95 pārtaisīt par win98, jo 1 mūzikas apstrādes programmiņa prasīja minimumu win98 – palūdzu klasesbiedram atnest oleout32.dll un vēl dažus uz disketītēm. Kad sāka atteikt cietnis, izmēģināju “Low level format”, kas griezās 2 dienas. Interesanti, kā es plānoju notestēt, vai sistēma darbojas? Laikam nedomāju :> Pirmajā kursā kojās bija zinošāki puiši, kuri parādīja, kā vindozi instalēt un parādīja, ka to korpusa vāku var arī atvērt :> Un tad sākās visas izvirtības pēc kārtas – pārinstalēšanās, programmiņu krakošanas, atklāsme, ka servisos sēž arī dunduki, kas problēmu atrisināt nevar labāk par mani – tādu naivu pirmkursnieku, utml. Šªūūūūūn tad nāca trubultā kafija ar pusglāzi ūdens entuziasma uzplūdos, naktis pie datora, asm/c++/win32api blabla .. nu to jau var saukt par pieaugušo dzīvi :>

    #265186
    Toms
    Participant

    Pati pirmā saskare ar datoru bija tālo 90-to gadu sākumā, kad dreifēju pie sencīša uz darbu. Lai viņam īsti netraucētu darboties, tad mani parasti nosēdināja pie kādas kastes, lai darbojos. Tur kur bija kāds geimucis, tur bija miers un nekādu trobeli netaisīju (bija tāds stilīgs (tam laikam) braucamais gabals, kur ar atuto brauc pa visādām ielām (bet vai bija misija, nezinu :D) un ceļiem). Varbūt kāds zin, kā šo spēļuku sauc? :D). Taču, dažreiz tiku nosēdināts pie kastes, kurā nekāds spēļuks nebija… tīri dos vide 😀 Tad atklāju, ka komandrindā var viskaut ko ierakstīt… Trobelis sākās brīdī, kad saspiedu vairākus simbolus pēc kārtas un turēju vislaik nospiestus, līdz brīdim, kad kaut kas sākā pīkstēt 😀

    Vēlāk jau pirmais dators parādījās mājās un tad arī sāku ķēpāties paintā. Tika iepazīti visādi geimuči. 10 klasē no skolas uz vasaru pa kluso atstiepu DJ kompi 😀 Internāts kompim nebija, bet savu GTA 3 varēja uzspēlēt. 😀

    #265187
    zemith
    Participant

    Kaimiņam bija PC, bet pie tā mēs ar viņa brāli tikām ļŠŠŠti reti. Viņam bija Norton Commander kā OS vēl. Datoram nebija pat Case`a, tas stāvēja vnk uz galda. Kapājām Test Drive 1,2 un 3. Arī citus DOS geimus, dafiga tur bija. Tur bija arī Tank Wars, kurus mēs spēlējām, kad bijām vairāk par 2iem. Vēlāk, man jau tad bija kādi gadi 5i, māte nopirka PC ar ~300mhz Proci(vairs neatceros kādu), 32 ram un kaut kādu 4mb video karti, ati rage 2 or something un 1017 MB HDD. Tad sākās nopietnāka datorošanās. Sākumā, protams, tika spēlēts Karogs, Lingo, bet pēctam jau The Sims un citi geimi. Pa to laiku, man māte iemācīja pārinstalēt Windows 98, tad mēs ar čomu diezgan bieži to piepraktizējām. Nedaudz vēlāk jau jaucām kastes vaļā utt. Tad čoms dabuja savu PC ar ~150mhz CPU, 24 MB ram un 512mb cietni. Tad nu mēs plosijāmies. Mēs tur sākām interesēties baigi par softiem, par iekšām, OS`iem utt, paralēli spēlējām uz mana PC Half-life uz sliktāko grafiku ar botiem. Bijām profi. Kaut kur tajā pašā laikā arī rāvām Carmageddon pirmo, kas kļuva gandrīz par top spēli. Kas, ja kas, arī bija ļoti laba spēle. Pašā, pašā sākumā bija vēl tāda spēle Stunt. Rēali sūds, bet bijām riktīgā starā par viņu, tur kartes taisijām utt.

    Māte man strādāja skolā un šad tad tikām pie arī ēpipskiem datoriem skolā, BET ar internetu. Neko reāli nemācējām, zinājām tikai Miniclip.com, bet tas nebija uz ilgu laiku. Arī uzgājām Runescape un pa slepeno spēlējām CS 1.6(vai Halflife, neatceros) lanā.

    Mēdzām speciāli iet uz datorsalonu, lai sameklētu interesantus softus, ko ielikt disketē un aiznest uz savu datoru. Hah, tie bija labi laiki. Vēl uz sava tā PC tika dzenāts Midtown Madness, GTA 1(GTA 2 nezināmu iemeslu dēļ negāja) un vēl pāris spēlītes. Bet vislielākā sajūsma, principā, mums bija par Need For Speed 3 : Hot Pursuit, kuru varēja divi reizē dzenāt.

    Vēlāk, kaut kad ap 2005. gadu, māte iegādāja, tam laikam, labu PC. AMD Athlon 64 3000+, 160gb cietnis, Fx5200 ultra un 512 Ram. FX 5200 Ultra reāli dara tik maz, ka man, ņemot vērā, ka lietoju datoru katru dienu, tā karte joprojām iet bez jebkādām problēmām, par spīti neskaitāmām klokošanām. Reāli aptuveni tāda pati komplektācija man vēl ir šo balt dien. Karoč, tad sākās jauno spēļu izpēte un dzenāšana. Teikšu kā ir – nav tik interesantas cik vecās, tagad, kad atskatās uz tiem laikiem. NFS:U, GTA3, Vice City utt, CS 1,6 un CS:S. Bet tad, pieslēdza internetu.Tā liekas, ka ārā no mājas nemaz neizgāju ilgu laiku. Ja pavisam godīgi, tad iegrimu nelielā datoratkarībā, kā jau visi, kam tikko pieslēgts nets. Pa to laiku tika pārjaukti datoru utt, viss jau apmēram zināms palicis. Tur kaut kur pa vidu, nedaudz pēc interneta pieslēgšanas, tika iepirkts atsevišķš PC(jo bija māsa un konkurence uz datoru bija liela), kas bija tikai mans. Kaut kāds celerons bija, bet 512 Ram un Radeo 9200, ko gan es apmainiju ar mātes Fx5200.

    Tāda nu tā dzīvīte bija. Jau kādu labu laiku datori galīgi nesaista. Apguvis esmu visu, ko reāli vajag. Saskāries ar dažnedažādām problēmām, salabojis tās u visādi citādi. Pēdējos 2us gadus sāku skatīties reāli tikai seriālus un filmas. Š ad tad padzenāju CS 1,6, bet vairāk par 10-20 minūtēm neizturu. Pasēžu netā, palasu topikus, paklausos muziku un viss. Pašlaik dzīvoju ar Pentium 4 2.8ghz, 768 RAM(512 no tā pirmā iepirktā 2005. gadā, 256 no otra, jo tam MB nomira. Ja godīgi, tad abiem MB nobira un šī ir cita MB), tas pats 160gb cietnis, kurš bija 2005. gadā un klāt nācis vēl 250gb cietnis, FX 5200 Ultra un 22 collu FullHD monitors. Sāp sirds tikai tādēļ, ka nevaru kārtīgi izbaudīt monitora sniegtās iespējas, jo HD filmu paskatīties nemaz tā nevar. Jūtos laimīgs ar savu komplektāciju, tikai gribētos piedabūt strādāt to Geforce 6600, kuru pa 2ls dabuju(gāja vienu vakaru, bet, laikam, ar statisko nositu, kad gribēju likt termopastu), jo tā palīdz renderēt video.

    Mēs ar čomiem jau šad tad, atceroties vecos laikus, uzraujam tos vecos, labos geimus. Piemēram, nesen mēs pie čoma izdomājām pielietot Quad Core procesoru tā, kā tas domāts – spēlējot Liero. Bildes links, kā tā spēle izskatās – ( https://www.demoland.co.kr/game_list/game_image/973794011-liero.jpg ). Tanciņus ar mēdzām uzkapāt. Links uz spēles bildi – ( https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/f1/Tankwars-shot.jpg ). Tanciņus patīk tas, ka var spēlēt dafiga cilvēki un ir interesanti. Jaunās spēles gan nav īsti interesantas, manuprāt. GTA IV apnika… umm… 10 minūtēs? Crysis bija bišk interesantāks, bet pašam negāja un uzmetu.

    Tagad lasu postus dažus un jā – pareizi – Quake. Tas tak bija grāvējs! Atceros arī pats spēlēju augstāk minēto Prehistorik 2. Dauzd jau to dzenāto spēlīšu. Ä€m vēl arī daudz spēlēts bija NFS 1 un NFS 2.

    Toms – Kāds no Test Drive kāda no visām daļām? https://www.youtube.com/watch?v=W6c_gpNlTt0

    #265188
    Svens
    Participant

    Toms wrote:

    (bija tāds stilīgs (tam laikam) braucamais gabals, kur ar atuto brauc pa visādām ielām (bet vai bija misija, nezinu :D) un ceļiem). Varbūt kāds zin, kā šo spēļuku sauc? :D)


    https://oldergamez.com/racing-games/driver-pc-game/ ?

    Bet laikam tomēr nē, šī tika 2000. gadā iznāca.

    #265189
    drunk_lizard
    Participant

    zemith wrote:

    Viņam bija Norton Commander kā OS vēl.


    tu tik esi specs…

    #265190
    Evers
    Participant

    zemith wrote:

    Pa to laiku, man māte iemācīja pārinstalēt Windows 98

    :D:D sasmējos, nekad prātā nebija ienācis tāds variants, ka māte varētu dēlam mācīt kā kompi pārinstallēt 😀

    #265191
    usver
    Participant

    mjā, Norton Commander ir tāda pati OS kā Volkov Commander. Failu menedžeris iekš DOS, nevis operētājsistēma. Tad jau tagad es lietoju TotalCommander operētājsistēmu :> vai Firefox OS 🙂

    drunk_lizard wrote:

    tu tik esi specs…


    Nevis specs, bet profs, maindo diferenci!

    zemith wrote:

    Bijām profi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā