Vai atradīsies datorspeci?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Vai atradīsies datorspeci?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 58 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #325440
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ja par jautājumu no kura trakonama es esmu, tad es varu atbildēt, ka neesmu ne no viena trakonama. Tā ka tad, kad tevi krimināllietas ietvaros nosūtīja uz psih ekspertīzi, mēs noteikti nebūsim tikušies!

    Ja baidies no jaunas krimināllietas, tad velti. Tu man neko neesi spējīgs nodarīt, ne fiziski, ne virtuāli!

    #325441
    Aldis
    Participant

    Lauzni, nu, nu… AutoDrivers vismaz dažādus standarta draiverus ļoti labi sameklē ko nesameklē XP by default… Nekas sevišķš jau tas nav, tikai nedaudz atvieglo dzīvi. 🙂 Piemēram, dažādus izplatītus realtek, via, c-media draiverus meklēt katru instalācijas reizi, katram kompim manuāli baigā jēga, ja tie nāk manā instalācijā? Vairums tīkla karšu draiveri, utt.. Principā, pēc instalācijas man NAV nepieciešams nodarboties ar lieku čakaru caur otru kompi vilkt papildus draiverus un likt iekšā, utt… 🙂 Viss ir uz vietas diskā – instalācijā. Kur problēma?

    #325442
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Instalēt datoru no paša sačakarēta instalācijas diska es nesauktu par zināšanām. Drīzāk par zināšanu trūkumu, pie kā atslēgtas vai nahrenizētas komponentes var novest. Tīkla vadu pareizi uzkniebt māk katras, kam taisnas rokas, haxorēt rūterus ar defaultajām parolēm un vecu joomalu ar publiskiem eksploitiem arī. Š is kadrs pat ir tik izcils, ka nespēj noslēpt ko ir darījis, lielās un vēl piedāvā savus pakalpojumus. Pat savulaik TEST^ (lai viņam vieglas smiltis!) nebija tik neaptēsts Bmwlife lietā kā McB ar kuču patversmes lietu.

    #325443
    shady
    Participant

    Betons jau nav nemaz tik glups, kā visi te mālē…. Vienkārši ir uzkāpis visiem uz maigajām vietiņām:D

    Esmu strādājis kopā ar dažādiem cilvēkiem un jāsaka, ka labāk es strādātu kopā ar betonu, nekā man viens idiots (bet pieklājīgs) zvanās 10x dienā un prasa ko un kā jādara – un tā katru dienu…

    Tēma personīgi neinteresē, jo betons neatrodas manā lokācijā. Bet ja ir vēlme bīdīt ko privāti nākotnē (ne-LV), tad var man uzsist PM.

    #325444
    Mr.Death
    Participant

    Betoncjik, noveertee manu anketu :> Es gribu tikai redzeet vai esmu atbilstossj tavai A komandai, mhhhh.

    1. Ir ne tikai ph2 skruuvgriezis, bet koferis ar visa izmeera skruuvgriezjiem, kaadus jebkad ir naacies izmantot labojot kompjus, telefonus, utt. Tiikla testeris, rj45 gali un knaibles – taas jau ir pasjsaprotamas lietas, bez kuraam neiztikt. Veel naak komplektaa arii multimetrs (pagaidaam iztieku bez Fluke seerijas, bet nekaadus maksimas meeslus ar neizmantoju), kas prot meeriiit visu saakot no voltiem, liidz kapacitaatei un temperatuurai. Paaris izmeeru otas, mineraalellja, MX-2/MX-4 gjermopasta, pudeliite laba izopropila, vates koki un dazjas trauklupatas.

    Papildus tam, protams, paaris flashkas un CD/DVD ar visu softisko nodrosjinaajumu. Dziljaakajaa nodaliijumaa kaut kur gviln arii cjupa ar dazjaadaam paarejaam, USB->SATA/IDE adapteris un bench tipa 3.3/5/12 V baroklis visiem gadiijumiem. Paareejo neatceros.

    2. Varu nosaukt 4 no riita vadu seciibu crossover un patch kabeljiem, gan A, gan B variantam, zinu, kaa darbojas tiikla testeris + esmu konfigureejis ruuterus, saakot no Tendaam un beidzot ar Cisco.

    3. Varu noteikt to, ko ir iespeejams noteikt uz vietas. Ja situaacija spiezj peec njemsjanas liidz – njemu liidz un veicu taalaaku diagnostiku pie sevis. (sjaadi gadiijumi gan ir sameeraa reti).

    4. Windows: protu instaleet un konfigureet visu, saakot no Win 1.0, ko vareeja uzbaazt uz disketes, beidzot ar Win8.1/10 seeriju, kuraam aarkaartiigi nepatiik vecaaka kaluma videokartes. Linux: reti sanaak padziljinaati sjivereet sjajaa platformaa, bet kaut ko saprotu arii no taas. Par Win10 kaa prieksjrociibu, vienpartiicijaam un ultimate – uzskatiisju sjo kaa joku. Katrs gadiijums prasa peec savas pieejas – ir reizes, kad vajag uz vienas partiicijas uzbaazt to tavu ultimate. Tajaa pat laikaa visu maukt peec viena sjablona – tur ir jaabuut aamuram, lai nesaprastu, ka lielai daljai buus peec tam probleemas.

    A1, A2. Mhhh, visos gadiijumos vadiisjos peec intuiicijas – protams, vispirms paarbaudiisju, vai probleema ir datoraa (tehniski, programmatuuras zinjaa), savienojumaa vai tai tavaa ruuterii.

    A3. Liidziigi kaa ieprieksjeejaa piemeeraa – intuiicija / nojauta + vienas no pirmajaam lietaam – datora cietaa diska paarbaude pret bad blokiem vai sliktu performanci / puteklji / reklaamu draza, taarpi un trojas zirgi.

    B. Neko tev nesuutiisju, mhhhh – ja vajag, uzliec OS no origjinaalavota (nevis kaut kaadas russkijehaxkep1337 versijas, kuras taisiitas pagriidee :>), saliec jaunaakos draiverus, skatoties peec razjotaaja lapas, vai hardware ID (ja nevar savaadaak atrast), Adobe Reader PDF atveersjanai, Flash Player, paarluuku (kaadu nu kursj pieprasa). 7-zip arhivatoru, Skype, un visu paareejo huinju kursj nu ko prasa.

    C: Dazji no gadiijumiem:

    1) Kompis, kuram defektus izraisiijusi pie maates plates piekaltusi, nospraagusi pele + baroklii tarakaanu armija.

    2) Kompis, kuru ieprieksj pirms manis bija skatiijis CCCP radiotehnikjis – nomainiijis defektiivo iesleegsjanaas pogu no impulsnieces uz parasto, uztaisiijis visu kaa no ruupniicas (taa ka pirmajaa briidii pat nepateiksi, ka tur kas mainiits), un briinaas, kaapeec dators peec 4 sekundeem izsleedzas, kaa to iesleedz – ar sjaadu defektu arii atsuutiija. :>>>>>

    CV tev nesjuutiisju, man darba pietiek. :>

    #325445
    Aldis
    Participant

    Quote:

    nomainiijis defektiivo iesleegsjanaas pogu no impulsnieces uz parasto, uztaisiijis visu kaa no ruupniicas (taa ka pirmajaa briidii pat nepateiksi, ka tur kas mainiits), un briinaas, kaapeec dators peec 4 sekundeem izsleedzas, kaa to iesleedz

    Š is ir labs! 😀

    #325446
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu tad atbildi uz jautājumu!

    Visi tādi speci, bet kad paprasa kā saucās konfigurētie SSID, tad ieraksta kaukādu tuftu.

    Tātad baidās ka būs sarakstā, jo tomēr apzinās ka NEPROT.

    Tas tāpat kā iepostēt screenshotu no kaukādas konfigurācijas, bet aizķēpāt IP adreses, MAC adreses, DNS serverus.

    Ahujennie specvaroņi, Latvijas nākotne!

    #325447
    Andron MacBeton
    Participant

    Labi, autodraiveru lietotāji neder. Par to info – paldies!

    Tā štelle, kam es meklēju, nav vispār nekādā sakarā ar mani, ja tu lasītu nedaudz uzmanīgāk tad varbūt to būtu “izlobijis”.

    #325448
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu ko es varu tajā ne-LV bīdīt? Mūsu aizbraukušajiem tautiešiem pa saprātīgu summu kompjus instalēt? Neredzu iemeslu kapēc to nevar darīt tepat, kad viņi atbrauc ciemos, uz Jāņiem vai Ziemsvētkiem.

    Kādi 5-6 man tādi tikai ir, bet tas nav tapēc ka man nav skatlogu vai reklāmas, tas ir tapēc ka cilvēki ir ignoranti #$&*%^#*#$. Nu tad lai viņi čakarējas ar tiem Eirooopas “speciālistiem”!

    Pirms gadiem 10 pieteicos Irish Broadband, jo viņiem ļoti grūti gāja ar izpratni kā bezvadnieks strādā. Nepaņēma, jo neesu vietējais. Automātiski Īrijai -> Got your wellies? Go sheepshag!

    Man pasē rakstīts latvietis, un es negribu braukt prom. Es gribu lai visi kaitnieki aizbrauc prom. Drīz nosprāgs senči, vispār varēš dzīvot laukos, i v3,14zdu visas krīzes.

    #325449
    Mr.Death
    Participant

    gribeetu redzeet, kaa tu ar sviesta nazi spiediisi konektorus uz kabeljiem, taadaa pieticiigaa objektaa, kur, pie switcjiem pienaak vismaz 100 kabelji (ja ne vairaak). ja analogjiski tu esi viens no tiem hiperaafrikaanjiem, kas prot paku ar ciigaam uztiit 10 sekunzju laikaa (neizmantojot aparaatu), tad es kluseeju. :>

    #325450
    Andron MacBeton
    Participant

    1. Labs komplekts, labāks nekā man. Fluke ir sūds. Pie automātikas skapja tie krutie kapacitāšu un tranzistoru testeri 1kārši neder. Kāda huja pēc tu piemini kaukādu USB-SATA/IDE pāreju?

    2. Nu crossover ir vienā galā A, vienā B 🙂 Bet tas ir labi. Ja jāskatās uz dzīslu secību špikerī – tas nau spec.

    4. No linux jau daudz nau jāsaprot, kā strādā ifconfig un route, un grub 🙂 Kādās situācijās tev vajag to Ultimate? Tikai nesaki, ka priekš Step7! Jo tad es tomēr tevi uzskatīšu par joku 😀

    A.3. Ar kādiem softiem pārbaudam? (Š is daudziem ir drausmīgs “klupšanas akmens”)

    B. Visi pārprot? Es teicu klonu. Jūs uzskatat ka instalācijas ISO ir klons? Š is punkts ir ļoti svarīgs, lai saprastu vai grib kārtīgi sataisīt to Windu uz gadiem, vai, lai pēc pāris mēnešiem atkal no klienta nokāstu naudu.

    C.1. OBL! Nu tik traki nau bijis.

    C.2. Līdzīgi bij sensenos laikos 1 kadram Turībā gadijies. Senie “speci” spriež jau ka jāprasa “budžets” jaunam kompim, a izrādās poga nosprūdusi, lētais korpuss.

    Neenu hardwariski laikam deri, softiski – šaubos. Atsūti klonu, neba jau es viņu lietošu!

    Bet nu ja jau teu haltūras nevajag. Var jau paspamot šai topikā, jo reāli tāpat ne1 nepieteicās.

    #325451
    Andron MacBeton
    Participant

    BTW, ja teu ir kaukādas pretenzijas pret Laacz apostrophs, tu tak vari “uzeditēt” pats savējo.

    Tu baidies ka Laacz tajos 7KB ir ielicis trojāni?

    #325452
    Andron MacBeton
    Participant

    Kādam idiotam jābūt, lai iedomātos ka visi lieto 3G modēmus?

    Un pie tam vel neprast ieslēgt…

    Argument teu nau, tukš ļerkstēšan.

    #325453
    Andron MacBeton
    Participant

    Es gribētu redzēt kautvai kā viņš to vienu spiedīs ar to nazi.

    Ieliks skrūvspīlēs, kuras viņam vienmēr līdzi? 😀

    #325454
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Kakostrofs ir štrunts. Bija aktuāli gadus 17 atpakaļ uz Win98 sistēmām. Kopš XP laikiem nāk defaultā Latvian QWERTY klaviatūra, kura arī Ä€frikā ir Latvian QWERTY klaviatūra. Ukrainā nevienam datoram nebija kakostrofs un pat dzirdējuši nebija par tādu. Tikai sakaltis, kakains dinozaurs lieto citu klaviatūras izkārtojumu, jo ALT GR ir pats ērtākais veids mīkstinājuma zīmēm.

    #325455
    usins
    Participant

    Jā, urāli lieto QWERTy, tas tiesa, jo citu par ALT turēšanu neprot.

    Nez kāpēc jaunākajos Win jau paši saprata un Latvian Standart tiek lietots ar ” taustiņu garumzīmes.

    Laacz apostrofs vismaz normāli var izplatīt bez ierobežojuma, bet klauni no LDC gan baigos licenzes nosacījumus sagrūda, tikai pie viņiem pirktajos PC varēja likt.. muaha…

    #325456
    shadow118
    Participant

    Latvian standart mīkstinājumi/garumzīmes ir gan ar “, gan ar AltGr

    #325457
    Mr.Death
    Participant

    Betoncjika anketas papildinaajums + jautaajumi un komentaari:

    1) cik nopratu, runa mums gaaja ne tikai par automaatikas skapjiem un tiiklu vilksjanu. usb-sata/ide adapteris labi noder, kad nepieciesjams klientam uz vietas paarpumpeet datus, no nestraadaajosjas sisteemas uz ejosju kompi (kaut vai no veca/laadee ielikta/pusbeigta cietnja). otrs populaaraakais temats, kur sjo var naakties pielietot, pasjlaik ir upgreidosjanaas no hdd uz ssd. taa kaa man sjausmiigi nepatiik konstateet faktu, ka kaut ko neesmu pakjeeris liidz, dodoties izsaukumaa pie klienta, nodrosjinos ar visu, kas var buut nepieciesjams.

    p.s. un jaa – tie kuri man meegjinaas iestaastiit, ka klons no hdd=>ssd esot lobotomija, piesakat jau laikus viziiti pie proktologa.

    4) kas attiecas uz maajas lietotaaju apkalposjanu, par linux vareetu piekrist, bet globaali njemot, ar vaardiem “kaut ko saprotu” es biju domaajis nedaudz augstaaku liimeni par 3 komandu apzinaasjanu. mana tiesjaa saskare ar linux terminaali paarsvaraa ir briizjos, kad gribu paseerfot 2.4 Ghz/5 Ghz frekvencees. monitor mode wifi adapteriem windows videe ir maigi sakot kujila.

    A3) ar Avast Antivirus, “chkdsk /r” (kaa variantu remapam) un jaunaako superantispyware 2026-1337, mhhh. piedod betoncjik, bet vai tiesjaam tu mani uzskati par taadu aunu? ja nopietni:

    1) cietnju paarbaudei izmantoju HD Tune Pro, “Drevitalize” un atseviskjos gadiijumos MHDD – katrai no programmam ir savi plusi un miinusi. protams visas izmantoju tikai offline rezjiimaa (iznjemot profilaktiskaas paarbaudes).

    2) datoru tiiriisjanai no softwariskaas drazas (Windows OS) – vispirms aatri uzmetu aci uz procesiem, scheduled taskiem un startupaa sabaaztajiem sudiem + paarluukprogrammu pluginiem un addoniem, peec tam izdomaaju, vai nav vajadziiba peec tiiriisjanas offline variantaa (HBCD/cits dators, ar atsleegtu failu indeksaaciju un osjnaajosjiem softiem). no programmaam izmantoju, taadus sjedevrus kaa “AdwCleaner”, “Dr.Web CureIt”, “CCleaner”, “Malwarebytes AntiMalware” (zjeel, bet izskataas, ka sjis pamazaam no kaadreizeejaa pakaljsiteeju tuulja, paartop par nelietojamu poke-zarazu), “SpyBot SD” (ja nav jaasteidzas). visu temp mapju tiiriisjana, programdata, appdata un windows/system32/drivers, kaa arii hosts faila manuaala paarbaude ir neatnjemams process. cryptolockera gadiijumaa, pie pie fakta konstateesjanas lieku klientam momentaani izsleegt datoru (ja neesmu uz vietas, lai pats to izdariitu), un pirms kaadu taalaaku secinaajumu izdariisjanas – paareju paari cietnim ar datu atjaunosjanas softu (GDB), lai paarliecinaatos, vai tiesjaam viss ir tik slikti kaa izskataas.

    visas paareejaas metodes sjeit neuzskaitiisju, savaadaak sjis posts jau izskatiisies peec kaut kaada servisa protokola, nevis anketas.

    😎 ISO bija domaats, kaa sastaavdalja no tevis mineetaa klona, un, atvaino, ja man ir jaanosauc visaas detaljaas, kaadu konfiguraaciju es veicu, kaadas programmas uzstaadu peec kaadiem nosaciijumiem – tas nav viena posta, bet gan veselas graamatas temats, kas nav apspriezjams sjajaa topikaa. Ja kas iipasji interesee, vari uzsist PM, tacju paturi praataa, ka mana zinaatkaare attieciibaa uz sjo specu tematu aprobezjojas tikai un vieniigi pie tava verdikta – haltuuras man nevajag, es pats labpraat pamekleetu kaadu, kam rokas un smadzenes no pakaljas neaug, lai sjad tad ko piespeeleetu, tikai probleema taada, ka uz indiviidu izveeli esmu iipasji paranoisks :>

    atgriezjoties pie jautraakaa “C” topika – aizmirsu piemineet gadsimta perversiju – klients pilnaa nopietniibaa uz remontu atved pilosju, svaigi samiiztu HP Pavillion G6 portatiivo (un tie nebija dziivnieka miizali), ar suudziibu, ka uzlijis virsuu uudens. jaapieziimee, ka tiesji datora modelis ir tas, kas pieber saali sjim gadiijumam, mhhhhh.

    p.s. jautaajums – pastaasti plasjaak par savu pieredzi ar Fluke aparaatiem. mani ieintereseeja apgalvojums, ka taas firmas razjojumi ir suudi, njemot veeraa, ka daudziem ne-latvijas elektroinzjenieriem jamo produkcija ir kaa slapjais sapnis. varbuut iet runa par kaadu konkreetu modeli?

    p.s.s. apostrofs, mhhmhmmm.. godiigi sakot biju jau aizmirsis, ka taads ar eksistee (reti peedeejaa laikaa sanaak straadaat ar ne Win8/8.1/10 kompjiem). gadus atpakalj biju peetijis, ka laacz jamo vienkaarsji uzmaucis izmantojot MSKLC tuuli. kad kljuva aktuaals euro temats, tolaik eskperimenteeju ar custom layoutiem, lai atvieglotu valuutas simbolu rakstiisjanu – tad arii ieveeroju, ka laacz pasniegtaa instalaacija ir uz mata vienaada ar to origjinaalu.

    #325458
    Andron MacBeton
    Participant

    Iesākumā izklausijās daudzsološi, bet izrādās ka tāds pats simulants kā visi pārējie.

    Darbības imitācija, laika skaitīšana, appisiens.

    #325459
    Andron MacBeton
    Participant

    Jawohl, mit Alt Gr! SIEG HEIL!

    Tikai ir sanākuši tādi gadijumi, kad sataisu kompi, parādu tantei kur tagad garumzīmes un noelš “cik labi ka atkal ir pareizi”, vai tamlīdzīgi.

    Taka nu iebāz to altgr seu sfinkterā.

    Un atbildi uzjautājumu! Vai zaveries uz visiem laikiem!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 58 kopumā)
  • Tēma ‘Vai atradīsies datorspeci?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā