Vai Ethernet kabeļi aizstās HDMI?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vai Ethernet kabeļi aizstās HDMI?

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151570
    KristoZ
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/ipxhifsmqy2kuwm2ksl.png[/imgl]

    Tādu lielo elektronikas ražotāju kā Samsung, LG, Sony un Velens Semiconductor apvienība ir izstrādājusi jaunu tehnoloģiju, kas drīz varēu aizstāt HDMI, izmantojot esošos Ethernet tīkla kabeļus.

    Jaunais HDBaseT standarts izmanto pašlaik tik izplatītos RJ45 spraudņus un CAT5e/6 kategorijas tīkla kabeļus, lai pārraidītu video un audio signālus, pieslēgtos tīklam un pat attālināti nodrošinātu ierīces ar barošanas spriegumu.

    HDBaseT 1.0 joslas platums atbalsta pilnu HD 1080p izšķirtspējas video, kā arī 3D un nākamās paaudzes 2Kx4K formātus (četras reizes lielāku izšķirtspēju kā 1080p). Tas nodrošina datu pārraides ātrumu līdz pat 10.2Gb/s (gluži kā HDMI 1.4) un teorētiski var pat sasniegt līdz 20Gb/s.

    To var izmantot, lai, kā parasti, pieslēgtos internetam, bet tas var arī nodrošināt barošanas spriegumu ar jaudu līdz pat 100 vatiem, kas ir pietiekoši, lai pabarotu nelielu HDTV, dekoderu vai DVD atskaņotāju. Turklāt to var izmatot līdz pat 100 m garos kabeļos.

    [img]https://bildites.lv/images/smx0ou3ic5c8ywwi1c6.png[/img]

    Kā apgalvo HDBaseT apvienības prezidents: “HDBaseT tehnoloģija ir gatava kļūt par nesalīdzināmu nākamās paaudzes mājas tīklošanas datu pārraides protokolu”.

    Tehnoloģijas specifikācija būs pieejama licencēšanai šogad, un, gaidāms, ka produkti ar iebūvētu HDBaseT tehnoloģiju sasniegs tirgu jau tik drīz kā šā gada beigās. Izstrādātāji paredz ierīču masu pāriešanu uz HDBaseT standartu jau nākamgad.

    Avoti: 1, 2, 3, 4

    #240133
    Crow
    Participant

    Ja jau Sony tur pielikuši savus nagus, tad laikam lieki man prasīt, vai šamais atbalstīs HDCP?!

    #240134
    drunk_lizard
    Participant

    mammiit miiljo….

    ziedlapkjeede…

    es vienkaarsji hrenjeju. kaapeec ne parasta margrietinja? kaapeec ne ziedu paklaajinjsj?

    un kaa cilveeks var saprast, ka ar sjo ir domaats vienkaarsja iespeeja atkaartot signaalu?

    #240135
    _Mo3_
    Participant

    nez, tā man arī vel nav sanācis nekur saskarties ar HDMI un tāpēc nepārdzīvoju par šādām pārmaiņām, ja tās arī ieviesīs!

    #240136
    tox3
    Participant

    Man šajā risinājumā, kā lielākais pluss, liekas 100m attālums.

    #240137
    iKey
    Participant

    Sveiks Ķirzak, man ir pirmā dzirdēšana par mārgrietiņas vai ziedlapķēdes topoloģiju. Cik es zinu, ka eksistē tikai šādas tīkla topoloģijas: Zvaigzne, Gredzens, Lineārais un Kombinētais.

    #240138
    KristoZ
    Participant

    d_l, varam aizsūtīt kādu pateicības vēstuli mūsu (un ne tikai mūsu) valodniekiem par jauko datorterminaloģiju; bet kā Tu būtu rakstījis tabulā (īsi), lai cilvēks varētu apjaust, kas tur ir domāts? Iespēja atkārtot signālu??

    Laikam vajadzēja uzreiz norādīt, kur par to uzzināt?

    #240139
    drunk_lizard
    Participant

    tas cilveeku valodaa ir lineaarais tiikls :>

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā