Vai kāds varētu pateikt kurš procesors ir jaudīgāks ?

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Vai kāds varētu pateikt kurš procesors ir jaudīgāks ?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153356
    freakz
    Participant

    1. Intel I7-640M, 2.8GHz, 4MB ar 4gb operatīvo ddr3 1333

    2.Intel i7-740QM, 1.73Ghz ar 6gb operatīvo ddr3 1333

    respektīvi nevaru izšķirties starp šiem diviem dell ražojumiem.

    https://www.dateks.lv/salidzinat?ids=50667,51525

    #261440
    ruukjis
    Participant

    Atkarībā kam. 640M ir divkodolu procis ar augstāku frekvenci, mazāku kešatmiņu un zemāku FSB; savukārt 740 ir četrkodolu procis ar lielāku keš un augstāku FSB, bet zemāku frekvenci..

    Īsumā – ja uz sava kompīša darbināsi progas, kuras prot izmantot visus 4trus kodolus, tad otrais variants, protams ir labāks…. vispār, ja nauda nav sķērslis es jebkurā gadījumā ņemtu otro. 😉

    #261441
    usver
    Participant

    Vienam pazīstamam i7 paspēj ar savu jaudu norīt bateriju visai ātri (kompilējoties, bildojoties), līdz ar to dators ir portatīvs visai nosacīti. Iesaku ielūrēt arī baterijas darbības atsauksmēs konkrētajiem datoriem. 740QM pie tam karstot par 1/3 vairāk.

    Btw, otrajam būs jāieliek wireless-N kartiņa pēc pirkšanas. jo wireless-G jaunam High-end laptopam nav nopietni.

    par procesoriem konkrēti:

    https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-740QM-Notebook-Processor.31146.0.html

    https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-640M-Notebook-Processor.36695.0.html

    Redzams, ka 1kodola jaudā atšķirības minimālas. WPrime testos arī ne pārāk lielas atšķirības uz vispārējā fona – kādus 10..20% tie 2x vairākie kodoli dod.

    #261442
    Creep
    Participant

    usver: neesi padomājis, ka tāpat lielākā daļa cilvēku vēl arvien lieto wireless g rūterus? Kur tur tik ļoti liela nozīme, ka laptopam obligāti būtu jābūt ar N tīkla karti?

    #261443
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    Btw, otrajam būs jāieliek wireless-N kartiņa pēc pirkšanas. jo wireless-G jaunam High-end laptopam nav nopietni.


    Šªja, nu jau gan tu smagi pārspīlē. Kāda velna pēc man pirkt atseviķu karti, ja N standarts vēl ne tuvu nav izplatīts, turklāt tas pats G strādā lieliski?.. Tas vispār ir gauži nenozīmīgs faktors.

    #261444
    usver
    Participant

    Creep, ruukjis: jums mājās ir 100..200mbit interneta pieslēgums? Vai tad, kad būs, neliksies, ka tīkla standarts kļuvis par pudeles kaklu?

    Es pirms kādiem 4 gadiem, pērkot laptopu, arī par to nedomāju – tagad aktuāli, jo par tādu pašu naudiņu kā iepriekš 20mbit, parādījās iespēja paņemt TV+optiku. Ja reiz nauda ir iekrāta UN ir iespēja tikt pie optikas, tad IMO pašsaprotams upgreids – Lattelecom izplešas ļoti daudz kur. Dažiem gan ir pieejams tikai mājas dīzelis – tiem tiešām N nav vajadzīgs. Vispār sabrīnījos tieši par to, ka tik dārgam laptopam tik nīkulīga bezvadu karte – netbukiem pa 200ls jau ir iekšā N.

    Starp citu, ir ļoti daudz tēmu “kādu n standarta rūteri ņemt ..?”. Tā ka N kļūst populārs un nav vairs tāds šiks kā kādreiz plazmas TV, ko ņēma uz kredīta un gadiem ilgi maksāja. Tagad atšķirība cenā ir minimāla un optikai pieslēgto māju ir gana daudz.

    #261445
    ruukjis
    Participant

    usver wrote:

    Creep, ruukjis: jums mājās ir 100..200mbit interneta pieslēgums? Vai tad, kad būs, neliksies, ka tīkla standarts kļuvis par pudeles kaklu?.

    Neliksies gan, man ir 100Mbit līnija un mājās ir laptops (pat divi) ar G standartu un ir lielais kompis ar parasto tīkla karti – zini, man kaut kā īpaši netraucē, ka filma uz portatīvā no torrenta nāk uz 6Mb/s nevis 12. Es dēļ tāda sīkuma neesmu gatavs izmest naudu un aizdirst USB portus savam laptopam. Turklāt, ļoti bieži vada otrs galas nespēj piedāvāt tos pašus 54Mbit/s.

    Es šo tavu repliku uzskatu par tīrāko matu skaldīšanu.

    #261446
    usver
    Participant

    ruukjis wrote:

    Es dēļ tāda sīkuma neesmu gatavs izmest naudu un aizdirst USB portus savam laptopam.


    kurš te pieminēja USB? attaisi vaļā, izņem miniPCI karti, ieliec miniPCI karti, pārdod veco. Starpība cik – 5Ls? Nupat nopirku miniPCI N kartiņu par 10Ls. Līdz seksam ar 2 vairlesa kartiņām caur USB nebiju aizdomājies 😀 Viņas, cik es zinu, RAIDā nevar darbināt 😀

    nu labi – es maldīgi iedomājos, ka visiem ir OK taisīt lētus upgreidus pie iespējas – jo tas NAV dārgi. Portatīvajam tagad ir 4GB divu sākotnējo vietā (+7.5Ls), cietnis ir vismaz 2x ātrāks kā sākotnējais. Bet tāds princips laikam ne visiem ir pieņemams.

    #261447
    BOFH
    Participant

    N-standarts strādās ar dubultām virziendarbības antenēm point-to-point, bet lietot viņu dzīvoklī ir vienkārši stulbi.

    Un kačāšana ar portjikiem jau ir diagnoze pati pa sevi.

    Kā arī sen vairs nav mini-PCI sloti kompjos.

    #261448
    usver
    Participant

    BOFH wrote:

    Un kačāšana ar portjikiem jau ir diagnoze pati pa sevi.


    Un kāda tā būtu?

    Ko ieteiksi risinājumam – nopirkt stacionāro datoru speciāli torrentiem, lai gan ilgus gadus pēc stacionārā mājās nav bijusi vajadzība?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā