Vai planšetdators aizsūtīs pensijā PC?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Vai planšetdators aizsūtīs pensijā PC?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152257
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_tablet2106_1.jpg[/imgl]Par spīti daudzu aizdomām un nepatikai pret planšetdatoriem, pārdošanas apjomi norāda uz pretējo – lietotāji labprāt klēpjdatora vietā izvēlas planšetīti, un šībrīža tendences liek domāt, ka samazināsies arī galddatoru popularitāte.

    Kas tad ir pamatā šādiem apgalvojumiem? ASV interneta dižveikala BestBuy ģenerāldirektors Braiens Danns sniedzot interviju CNET.com ir norādījis, ka iPad parādīšanās veikala piedāvājumā ir par pusi samazinājusi klēpjdatoru pārdošanas apjomus.

    Savukārt Morgan Stanley analītiķe Keitija Habērtija žurnālam Fortune Magazine ir norādījusi, ka planšetdatoru izsauktā kanibalizācija (termins, kas apzīmē fenomenu, kad pieprasījums pēc uzņēmuma viena produkta ievērojami kaitē citu tā paša uzņēmuma produktu pārdošanai), ir tikai daļējami noveļama uz iPad, jo patērētāji novēro planšešu uzvaras gājienu ASV un gaida izvēļu dažādošanos, savukārt lielie datorražotāji novirza savus resursus planšešu izstrādei un grasās tās piedāvāt tirgū ar lielu pompu (piem., Dell Streak vai Samsung Tab). Arī citi analītiķi, kuru apskati nereti kalpo investoriem par ceļvedi lēmumu pieņemšanā, norāda, ka mazinās klēpjdatoru pārdošana un parādās iespējams apdraudējums arī galddatoru segmentam.

    Un tomēr daudzi no mums nebūt nav pārliecināti, vai vispār vēlētos planšetdatoru, savukārt doma par to, ka tāds datora formāts varētu būt tradicionālā galddatora vietā izraisa smieklus, kas mijas ar neizpratni… Taču ir pāris tendences, kas varētu norādīt uz pretējo:

    Apple ir ceļa pirmlauzis…

    Viss liecina, ka Apple pirmā izlaidīs jauno izmēru planšetdatorus. Domājams, ka tie būs septiņu collu planšetdatori, un to parādīšanās būtu ne tik daudz saistāma ar gaidāmo Samsung Galaxy Tab nonākšanu galalietotāju rokās, cik ar Apple pasaules iekarošanas plānu – dabūt virsū savu iOS uz pēc iespējas lielāka ierīču skaita mobilo vai TV iekārtu segmentā, un plašāk skatoties – uz jebkuras ar ekrānu apgādātas ierīces. Savu lietotāju pieredzes apvienošana uz vienas operētājsistēmas pamata drīz ietvers arī klēpjdatoru un galddatoru pasauli. Visnotaļ iespējams, ka viss-vienā tipa dators patiesībā arī ir primitīvs planšetdators, kam pievienota klaviatūra un pele. Un Apple grib uz visām šīm ierīcēm dabūt virsū vienu operētājsistēmu. Savu. iOS.

    Visu izšķir nauda…

    Atlikušajai datorindustrijas daļai nekas cits neatliek, kā vien sekot šim piemēram. Priekšrocības, ko sniedz gadiem ilgi rukusī starpība starp x86 aparatūras pašizmaksu un pārdošanas cenu un lēnā migrācija uz ARM arhitektūras pasauli (ar tās lētajiem procesoriem, baterijām, sistēmplatēm, operētājsistēmām u.t.t.), garantēs industrijai zināmu peļņu, ja vien tā pratīs saglabāt esošo cenu struktūru. Vidusmēra oriģinālo datorsistēmu attīstītāji (angl. OEMs) centīsies klientiem piedāvāt tādus produktus, kas neliktu klientam pārāk plaši atvērt maciņu, uzstājīgi apelējot pie tā, ka izvēloties tieši viņu ražojumus, tas mazāk sitīs pa kabatu.

    Herci, biti, veiktspēja

    Sajūta, ka Core i7 ir nepārspējams resursprasīgajos pirmās personas šaudekļos, protams, ir patīkama, taču apziņa, ka līdz ar to tu kā lietotājs esi “procesuāla” minoritāte – vairs ne tik. Darbstacijas un spēļukastes nekur neizčabēs arī nākotnes planšetdatoru pasaulē, bet lielākā daļa lietos arī dokstacijā ievietotu planšetdatoru, kas katru PC pavērtīs par divekrānu datoru ar tastatūru un peli, tādejādi – tiem, kam tas ir svarīgi – neliekot mainīt mājdatora lietošanas paradumus.

    Savukārt uzlabotā daudzkodolu ARM arhitektūra ar integrētu grafisko kodolu un mākonī pieejamiem programmrisinājumiem spēs apmierināt vidusmēra datorlietotāja vajadzības.

    Google faktors

    Ambīcijas, kas ir Google, nav mazākas kā Apple. Mobilie tālruņi šobrīd palīdz vairot uzticību Android operētājsistēmai, un planšetdatori, kā arī Chrome operētājsistema tikai turpinās šo uzticības vairošanas tendenci. Viedtālruņu pārdošanas apjomi turpina pieaugt un iepazīstināt jaunas lietotāju auditorijas ar Android operētājsistēmu kā tādu, ar mobilo skaitļošanu un būtībā radina lietotājus lietot šo pašu operētājsistēmu mājās. Atklāti sakot, nekad iepriekš Linuxam nav bijusi tik laba iespēja sevi parādīt un būt pieņemtam. Un pats ironiskākais ir tas, ka tas nav milzīgā gīku kora, kas dzied par funkcionālajiem un izmaksu ieguvumiem, nopelns.

    Pretspēki

    Tādi nozīmīgi spēlētāji kā Microsoft un Intel, protams, nesēdēs malā, kamēr citi iekaros lietotāju sirdis un grābs naudu teju vai ar pilnām plaukstām. Microsoft daļu savu programmproduktu jau ir pārvietojis mākonī, kas norāda uz uzņēmuma apzināšanos, ka spēles noteikumi mainās, tomēr uzņēmumam nav skaidra redzējuma par savu vietu (un līdz ar to par peļņas iespējām arī) planšešdatoru nākotnē, līdz ar ko cīņā tas būs spiests iesaistīties sasteigti un agresīvi.

    Savukārt Intel bauda augļus no savas Atom procesoru līnijas un savas vīzijas par mobilo iekārtu attīstību. Nav izslēgts, ka Intel iesaistīsies mobilo tālruņu spēlē vēlāk ar Meego kā jaunu operētājsistēmu, un tas pārtrauks ciešanas ko rada ar Windows Embedded spēcināti planšetdatori. Bet tas nozīmē konkurences vēl nežēlīgāku saasināšanos – kurš aizņems atbrīvojušos vietu – Apple, Google, ARM…

    Tendences

    Digitālas dzīvestelpas vajadzībām vairāk atbilst ierīces ar ekrāniem, kas ir iestatāmas ar skārienu palīdzību. Savu labumu no planšetdatora saskarnes varētu gūt viedās mērierīces, mājsaimniecības ierīces vai drošības iekārtas. Pamēģiniet savu šībrīža datoru panēsāt apkārt pa māju un noteikt ideālo apgaismojuma un temparatūras līmeni, un tā to izdarīt visā mājā.

    Noslēgumā…

    Būtībā mūsu vēlme ir savu digitālo dzīvi dzīvot un plānot ar vienas ierīces palīdzību. Kāpēc lai tas nebūtu planšetdators? …kamēr to neaizvietos telefons, kuru, protams, aizvietos iešūts čips.

    Raksts sagatavots izmantojot shanzai.com, shanziben.com un cnet.com materiālus.

    Atruna:

    *notepad.lv ir jaunumu un apskatu vietne, kas neaicina iegādāties produktus un pakalpojumus, kas minēti vietnes saturā.

    #248483
    Evers
    Participant

    PC nekur nepaliks, Geimeri un citi High-End darboņi nekur nozust negrasās. Kā arī tie, kuri uzskata par svētu lietu savu kompi sakrāmēt pašam kopā no kā sirds kāro, kā lego, nevis lietot “out of the box” mašīnu, kas ir tāda kāda nu viņa tur ir.

    #248484
    TrakaisKursis
    Participant

    Evers wrote:

    PC nekur nepaliks, Geimeri un citi High-End darboņi nekur nozust negrasās. Kā arī tie, kuri uzskata par svētu lietu savu kompi sakrāmēt pašam kopā no kā sirds kāro, kā lego, nevis lietot “out of the box” mašīnu, kas ir tāda kāda nu viņa tur ir.

    PC kā to pazīstam šobrīd … rakstā tak bija minēts, ka tie, kam tas būs svarīgi, no spēļu kastes neatteiksies. No otras puses – varbūt spēļu kasti izspiedīs konsoles, jo savā ziņā tās sniedz fokusētu, specializētu veiktspēju, vienīgā problēma ir – kā izstrādātājus piespiest spēles izlaist priekš konsolēm. Ļoti daudz ko noteiks izstrādātāju uzvedība, kad spēles noteikumu maiņas sekas būs izteikti jūtamas. Tas ir sarežģīti atbildams jautājums, vai spēles sekos saviem spēlētājiem, vai spēlētājiem būs jāseko savām spēlēm. Mārketings dara brīnuma lietas lietotāju pakāpeniskā pārliecināšanā, kā rezultātā vienas lietas nomaiņu ar citu savā dzīvē tu varbūt nemaz tā īsti nepamanīsi un nesauksi to par zobusāpēm.

    #248485
    Wuu
    Participant

    Nekad…

    Tas ir tas pats kas dzert bezalkoholisko alu…

    Tas ir tas pats kas mīlēties ar uzpušamo sievieti…

    Tas ir tas pats kas mācīties angļu valodu no bijušā Latvijas finanšu ministra…

    #248486
    Aldis
    Participant

    Tas ir tas pats kas vienā 94 gada žurnālā skaidro ka pele izmirs 2-3 gadu laikā. Arī notepad.lv ziņās tas ir izskanējis. Piemēram es nezvai atteikšos no kārbas. Man te riņķī ir laptops, ipod toucj, un visādi pribori, bet parastais galda dators tiek krāmēts kopā kā man vajag, un tiek rullēts arī visvairāk.

    Planšetes domāju paliks tīri ka papild gadžetu līmenī. 🙂

    #248487
    Crow
    Participant

    Planšetēm nav ne vainas, būtu akurāt noderīgi tad, kad noriebjās sēdēt pie ekrāna mazkustīgā pozā. Taču man būtu svarīgi, lai darba vides būtu saderīgas. Un HP “dēlis” neesot miris, tikai Windows neesot tam gatavs, my oh my.

    Š ādu setupu jau novēroju darbstaciju bildītēs iekš Neowin. Piem.: koderim dokstacijā ievietots iPad, kurā vaļā stāv manuāļi. Varbūt mazāk pārskatāmi, kā otrs pienācīga lieluma monitors, taču tačskrīns priekš manuāļa ātras browsēšanas akurāt noderētu.

    P.P.S. Konsoles smird forever!

    #248488
    Evers
    Participant

    [spoil]Piekritīšu, tirgū pieejamās konsoles sen vairs nestāv klāt PC veiktspējai un iespējām. Un nākamās būs “krutas” max 2. gadus, kad jau atkal vidusmēra geimera PC tās apsteigs.[/spoil]

    Ilgstoši ņemoties pa skārienjūtīgo ekrānu, roka nogurst un jāatgriežas vien pie pelītes un klavieres.

    #248489
    TrakaisKursis
    Participant

    Aldis wrote:

    Tas ir tas pats kas vienā 94 gada žurnālā skaidro ka pele izmirs 2-3 gadu laikā. Arī notepad.lv ziņās tas ir izskanējis. Piemēram es nezvai atteikšos no kārbas. Man te riņķī ir laptops, ipod toucj, un visādi pribori, bet parastais galda dators tiek krāmēts kopā kā man vajag, un tiek rullēts arī visvairāk.

    Planšetes domāju paliks tīri ka papild gadžetu līmenī. 🙂

    A kur ir garantija, ka mēs par iespējamām pārmaiņām šobrīd egoistiski nespriežam no savu vajadzību prizmas, kuras gaismā, protams, planšete nespēj nodrošināt to, ko mēs gribam saņemt no datora. Bet vidusmēra amerikānim vecumā no 15 līdz 35 gadiem tas ir svarīgi, jo tas viņam sniedz iespēju vienmēr ērti būt savienojumā ar google meklētāju, facebook un twitter – lietām, kas pie mums nav nemaz tik nostiprinājušās. Tas varētu nozīmēt to, ka samērs starp planšešu / klēpjdatoru un galddatoru ražošanas apjomiem mainīsies vienkāršas nopelnītvēlmes iespaidā. Un, ja tā notiks tad paliks datorspeciālistu-druīdu saime ar saviem galddatoriem kā visurgājējiem, un viņiem iepretim – globāla klejotāju tauta, kas pasauli iepazīs uz planšetēm līdzīgi kā modernas pilsētas arvien vairāk sāk apdzīvot mazie pilsētmobiļi, uz kuriem jebkurš spēcīgākas jaudas cienītāju cilvilizācijas pārstāvis skatās ar vieglu nicinājumu, pie sevis prātājot vai tāda transportlīdzekļa īpašniekam viss kārtībā ar potenci un smadzenēm …

    #248490
    TrakaisKursis
    Participant

    Evers wrote:

    [spoil]Piekritīšu, tirgū pieejamās konsoles sen vairs nestāv klāt PC veiktspējai un iespējām. Un nākamās būs “krutas” max 2. gadus, kad jau atkal vidusmēra geimera PC tās apsteigs.[/spoil]

    Ilgstoši ņemoties pa skārienjūtīgo ekrānu, roka nogurst un jāatgriežas vien pie pelītes un klavieres.

    tāpēc jau arī iezīmējas tendence, ka ieliek planšeti dokstacijā, pieslēdz tai tastatūru un pelīti, un varbūt lielo monitoru.

    #248491
    Kon
    Participant

    Man šķiet, ka Kinect|Move|Wiimote liks spēlētājiem piecelties kājās. Iespējams, ka pēc gadiem 3 briļļainie jefiņi skraidīs pa savām istabām ar kaujas ieroča repliku bļaudami mikrafonā “RUSH B”. 3D geimings arī nāk straujiem soļiem, tā būs viņu vienīgā iespēja kaut vai nedaudz izbaudīt sievieti. Jebkurā gadījumā man šķiet, ka tuvāko gadu laikā daudz kas mainīsies. Nodilušos wasd un lipīgās peles nomainīs pašu geimeru kroplie ķermenīši.

    Ja konsoles/planšeties/mobīlie telefoni apgādās ar nepieciešamo jaudu, tad jā .. pretējā gadījumā kaste zem galda gozēsies vēl ilgi 🙂

    .. Es iedomājos asarainu seju, kad uz displeja izgaismojās uzraksts : “Your body is not supported”

    #248492
    Jaunzems
    Participant

    Niideejs – Apple iGame is compatible only with Apple iBody 🙂

    #248493
    lilmoder
    Participant


    #248494
    Nelabojams
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    Pamēģiniet savu šībrīža datoru panēsāt apkārt pa māju un noteikt ideālo apgaismojuma un temperatūras līmeni, un tā to izdarīt visā mājā.


    Ja kāds to savās mājās nezina, tad viņš laikam tāds padebils… turklāt – ja apgaismojumu vēl var pamainīt, tad radiatori (vai siltā grīda) kur atrodas, tur atrodas un sadalījumu mainīt telpas ietvaros tā vai tā praktiski nevar.

    Skārienekrāni manuprāt ir ļoti lietderīgi relatīvi pasīvam darbošanās veidam – kaut ko sameklēt, pārlūkot, lasīt, izsaukt, u.tml., bet ja jādara kaut ko tādu, kas saistīts ar tekstu rakstīšanu, vispār ar jebkādas kaut cik apjomīgākas teksta/skaitliskas infas ievadīšanu, tad vecā labā klaviere pagaidām konkurentus nemana.

    #248495
    msh
    Participant

    TK PC ir arhitektūra, bet OEM ir Oridžinal Ekvipment Manufakturer 😀

    Crow pie kastes vajag ērtu ķebli, tad nebūs proba tur sēdēt 🙂

    #248496
    aoma
    Participant

    Pēc komentiem spriežot, pats autors svēti tic visām glupībām, ko ik pa laikam var palasīties dažādos ziņu avotos.

    #248497
    Wuu
    Participant

    Crow wrote:


    P.P.S. Konsoles smird forever!


    Es Skotijā esmu izgājis darba drošības kursus, tākā par maniem pirkstiem neuztraucies. Vienīgi kā mūsu darba devēji izbrauc ar darba drošību Eiropa, man ir maz nojausmas. Vel man tīk pieiet pie darbinieka un uzjautāti kādi ir primārie darba drošības noteikumi, parasti efekts atgādina ka kāds ir ieraudzījis citplanētieti.

    p.s. normāls of topiks 😉 😉

    #248498
    Kon
    Participant

    aoma davaj precizē, mani komentāri nebalstās uz glupībām .. ja tava eksistence balstās uz saplīsuša prezervatīva .. tā ir cita lieta :>

    #248499
    TrakaisKursis
    Participant

    aoma wrote:

    Pēc komentiem spriežot, pats autors svēti tic visām glupībām, ko ik pa laikam var palasīties dažādos ziņu avotos.

    Piekrītu tev, aoma. Turpmāk pie tevis vērsīšos kā pie pirmās un pēdējās patiesības instances, kā pie Dieva vai ÄŒaka Norisa pat varbūt (jo viņi izlemj, kas ir patiess un kas nav), un tu dosi svētību katrai manai publikācijai. Tā kā es spēju nojaust, ka tu esi morāli taisns cilvēks un nelabojami romantisks perfekcionists, kas cīnās vispārējā labuma vārdā, tad ļoti ceru, ka tu spēsi atrast laiku operatīvi saskaņot atbilstību dievišķajai patiesībai…

    Un vispār – ja gribi notikušus faktus jebšu gatavus produktus – tavā rīcībā ir jebkurš datortehnikas veikals … tur nebūs minējumu, viss būs kā rakstīts tehniskajos raksturlielumos, un varēsi būt priecīgs, ka tava pasaule nekrīt ārā no rāmjiem, un ir lietas, uz kurām vienmēr vari paļauties.

    #248500
    aoma
    Participant

    Par manu pasauli nesatraucies, tieci līdz tādai, tad varēsi spriedelēt. PC viņam esot pazuduši no veikaliem…

    Par augstāk komentējošo puņķutapu vispār neizteikšos.

    #248501
    TrakaisKursis
    Participant

    aoma wrote:

    Par manu pasauli nesatraucies, tieci līdz tādai, tad varēsi spriedelēt. PC viņam esot pazuduši no veikaliem…

    Par augstāk komentējošo puņķutapu vispār neizteikšos.

    Atvaino, ja kļūdos, bet man liekas, ka spriežot pēc tavas loģikas visi prognozētāji un tendenču izteicēji ir liekēži un muldoņas. No uzņēmumiem būtu jāpatriec grāmatveži-ekonomisti, ekonomisti-prognozētāji un risku analītiķi, lai neapgrūtina kolektīvu ar savu vāvuļošanu. Es pats personīgi uzskatu, ka ir vērts lasītājus iepazīstināt ar to, kā un par ko domā ražotāji/tirgotāji ASV un Ķīnā, kur datorlietotājs pēc saviem paradumiem atšķiras no Latvijas lietotāja, un kā tas – iespējams – varētu mainīt datoru pasauli kā tādu. Un par PC pazušanu es neko neteicu. Es runāju par iespējamu apdraudējumu. Vispār esi kādreiz dzirdējis par tādu komunikācijas figūru kā provokācija?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā