Vai tu arī parolei izmanto mājdzīvnieka vārdu?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Vai tu arī parolei izmanto mājdzīvnieka vārdu?

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158136
    shady
    Participant

    Par paroli izvēlēts iemīļotā mājdzīvnieka vārds, kas uzrakstīts uz līmlapiņas, kura piestiprināta pie monitora. Tas ir tikai viens piemērs, kā vieglprātīgi lietotāji rīkojas ar ziņām par savu kontu. Kaspersky Lab ir izpētījis interneta lietotāju paroļu izvēles un uzglabāšanas vājās vietas.

    Veicot aptauju Facebook lietotāju vidū, Kaspersky Lab noskaidroja, ka vidēji pasaulē vienu un to pašu paroli visiem resursiem izmanto 20% respondentu, tas ir, katrs piektais lietotājs. ASV šis rādītājs ir vēl augstāks — 23%. Saskaņā ar aptaujas rezultātiem visvieglprātīgākie izrādījās meksikāņi — 26% respondentu no Meksikas atzina, ka izmanto vienu un to pašu paroli, autorizējoties visos resursos.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_paroles_1.png[/img]

    Kontu drošību tieši ietekmē arī veids, kā tiek glabātas to paroles. Pētījums parādīja, ka šajā ziņā lietotāji galvenokārt paļaujas uz savu atmiņu: 71% aptaujāto lietotāju visā pasaulē glabā paroles galvā. Tomēr ievērojama daļa lietotāju nerīkojas tik prātīgi: 23% aptaujāto visā pasaulē pieraksta paroles bloknotos un piezīmju grāmatiņās. Vēl 13% glabā savus koda vārdus datorā, 12% ieraksta tālruņa atmiņā, 9% pieraksta un pielipina pie monitora un tikai 7% respondentu paroļu glabāšanai izmanto īpašas lietojumprogrammas un pakalpojumus, piemēram, Kaspersky PURE 3.0 ietverto «Paroļu pārvaldnieku».

    Bieži vien ar oriģinalitāti neizceļas arī par parolēm izmantotās rakstzīmju kombinācijas. Populārāko vidū ir paša dzimšanas datums, vārds, tālruņa numurs, secīgi cipari 123456 un pat mājdzīvnieku vārdi. Š ādas paroles var piemeklēt ļoti ātri. Piemēram, četru piecu rakstzīmju kombinācijas padodas hakeriem dažās sekundēs. Turklāt šādu informāciju nereti var atrast lietotāju lapās sociālajos tīklos.

    «Pētījuma rezultāti tikai apstiprina, ka daudzi lietotāji diezgan vieglprātīgi izturas pret personīgās informācijas drošību tīmeklī, lai gan savu kontu patstāvīgai aizsardzībai pietiek ar vienkāršu paroļu veidošanas un uzglabāšanas noteikumu ievērošanu,» saka Kaspersky Lab Krievijas pētniecības centra vadītājs Sergejs Novikovs. «Pirmām kārtām katram kontam ir jāizveido sava, atšķirīga parole. Turklāt ir jāizmanto tikai sarežģītas, pret uzlaušanu drošas paroles, kuras ir arī neiespējami uzminēt. Visbeidzot, paroles ir jāglabā vai nu galvā, vai īpašās programmās, piemēram, aizsardzības risinājuma Kaspersky PURE 3.0 sastāvā ietvertajā «Paroļu pārvaldniekā».»

    Modulis «Paroļu pārvaldnieks» ļauj veidot pret uzlaušanu noturīgas paroles, droši glabāt un pārvaldīt tās. Bez tam modulis ļauj saglabāt personīgos pierakstus, kas satur konfidenciālu informāciju, piemēram, SIM karšu PIN kodus, programmatūras aktivizēšanas kodus, pases datus utt. Atjauninātajā Kaspersky PURE 3.0 ir ieviesta iespēja saglabāt paroles tiešsaistē. Vienotā, aizsargātā mākoņglabātava ļauj sinhronizēt paroles visos lietotāja Windows pārvaldītajos datoros. Lai autorizētos piekļuvei datubāzei, var izmantot vienu galveno paroli, kas ir labi jāiegaumē. Toties par pārējo kodu kombināciju atcerēšanos parūpēsies dators.

    https://www.salidzini.lv/affiliate/search.php?aff=notepad.lv&q=rūteris&cn=20&type=list” frameborder=”0″ width=”570″ height=”220″>

    #296713
    Willis
    Participant

    Quote:

    9% pieraksta un pielipina pie monitora

    ?!!! Kā viņi lieto datoru ? 🙂 Laikam visas viss monitors un sienas aplipinātas ar lapiņām .

    #296714
    BlackHalt
    Participant

    Būtu šim reklāmrakstam pievienots ari pareizais tags – windows, nemaz nelasītu.

    Tagad nācās izlasīt līdz beigām.

    #296715
    Crow
    Participant
Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā