Vai Tu iesi parakstīties par grozījumiem Satversmē?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Vai Tu iesi parakstīties par grozījumiem Satversmē?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154076
    Anonīms
    Neaktīvs

    Sekojot https://notepad.lv/forums/8879/neesi-aita–paraksties-%28latviesu-valoda%29/ – jā vai nē. Vēlams, ar pamatojumu.

    Runa ir par to pašu parakstu vākšanu, https://visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319577

    #269662
    samurajs
    Participant

    Nekādā gadījumā. Š ī akcija domāta tikai un vienīgi acu aizmālēšanai un tautas uzmanības novēršanai no svarīgākām problēmām. Un vēl TB/LNNK paplukušā tēla spodrināšanai.

    Jebkura darbība izraisa pretdarbību, un šobrīd nacionālā naida kurināšana nebūt nav Latvijas tautas interesēs.

    #269663
    jazzer
    Participant

    Neiešu. Mums ir Valsts valodas likums, kuru vienkarši vajag ievērot.

    Vaina ir pašu galvās, nevis likumos. Parasti vislielākie draņķi un provokatori slēpjas zem nacionālisma karoga.Tie ir dažādu specdienestu visgaršīgākā barība.

    Piekrītu samurajam.

    #269664
    niki
    Participant

    Man ir pilnīgi vienalga, kas notiek LV..:)

    #269665
    zivs
    Participant

    Biju gan es, gan visi mani draugi, tāpat arī ģimene un radi. Diezgan žēl, ka dažiem ir vienalga, kas notiek ar latviešu valodu.

    Un kur tur ir kaut kāda naida kurināšana? Pat lietuvieši un igauņi savās zemēs tādu lietu ir ieviesuši un neviens par to pārāk neprotestē. Tikai mums patīk dzīvot ar domu, “ka tik krievam labi” … Tāpēc arī neviens te dzīvojošais nepilsonis mūs neciena, ka visās lietās esam kā bezmugurkaulnieki un d*rsālīdēji, kas par sevi pastāvēt vispār neprot.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eA8eyQjV0U4[/youtube]

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dCxUi6wh2YM[/youtube]

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BNanGGpQPTs[/youtube]

    Gan jau šie cilvēki arī neko nerubī, nejēdz un ir uzpirkti, lai tikai parunātu kameras priekšā? Piedodiet, bet slikti metās no tādiem kā samurajs un jazzer viedokļiem.

    P.S.

    Pats, protams, balsoju PAR – neuzskatu, ka tas ir normāli, mācīt svešās valodās, Latvijas valsts apmaksātās skolās topošos valsts nīdējus, karogu apspļāvējus un “antifašistus”.

    #269666
    grisha
    Participant

    NEieshu, jo neesmu LV, bet ja tur buutu, taapat neietu. PIlniigs sviests ir ieviest maaciishanu tikai Latvieshu valodaa visur. Valoda jaasargaa, tas, protams. Agraak bija piem. “krievu skolas” kur arii visi krievalodiigie tika suutiiti. Visi ieguva izgliitiibas, viss kaartiibaa.

    Te, UK arii ir visvisaadu nacionalishu skolas, kaapeec te neviens neraud? Vajag jau krievalodiigajiem ieboreet ka krievu valoda nav oficiaalaa valoda valstii, tad ar viss buus kaartiibaa. Diemzheel daudzi krievallodiigie pat nedomaa maaciities latvieshu valodu un tik piikst ka krievu valodu vajag kaa otru oficiaalo. Tie var droshi ziepeeties atpakalj uz savu rogjinu, ja neepatiik shiis valsts likumi.

    Tikpat labi, latvieshi Iirijaa var pieprasiit otro valodu kaa Latvieshu, vinju tak tur arii ir ljoti daudz.

    #269667
    Anonīms
    Neaktīvs

    grisha: paskaties šeit – https://www.russian-school.co.uk/russian-school-directory/ Padomā, kādēļ tām ir norādīts “дни занятий” un šīs dienas ir “суббота, воскресенье”.

    Pateikšu priekšā – visas tās skolas ir “supplementary school” statusā. Neatradu nevienu pilnvērtīgu skolu, kur visu nepieciešamo vielu apgūtu krieviski. Ja atrodi – pasaki. Latvijā ir paredzēts tās pat apvienot ar attiecīgās tautības kultūru, literatūru, dziedāšanu, vēsturi. Neviens to arī netaisās aizliegt 😀

    https://www.russian-school.co.uk/wp-content/uploads/lesson.jpg – man patika meitenes skats pirmajā rindā 😀

    #269668
    grisha
    Participant

    Oskar, nesapratu tavu domu. Ja par UK runaa, tad tikai zinu a ir visaadu nacionalitaashu skolas sheit, tas arii viss. Vairaak neesmu iedziljinaajies , jo nav vajadziibas. LAtvijaa, “krievu laikos” veel bija saucamaas krievu skolas, arii kaadu laiku peec tam. Man ir vairaaki pazinjas, kas tajaas maaciijushies. Vinji runaa gan krieviski, gan latviski. Normaali visu iemaaciijaas.

    Personiigi man riebjas tie krievi (citi sveshvalodnieki taa iisti nav sastapti), kas dziivo visu muuzhu Latvijaa, bet latvieshu valodu pat nedomaa maaciities, pret paareejiem man nav pilniigi nekaadu aizspriedumu.

    Pats dziivoju UK, necieshu latvieshus, kuri domaa ka anglju valoda sheit nav jaamaacas. PAts nezinu kaa bez valodas zinaashanaam sheit izdziivotu. Tomeer ir taadi debiilikji, kas doma ka var iztikt bez anglju valodas zinaashanaam Anglijaa…. . Es no vinjiem vienkaarshi izvairos.

    #269669
    Anonīms
    Neaktīvs

    Grisha: saku, ka krievu skolas Londonā ir vairākas (linkā minētas), bet tās darbojas tikai brīvdienās – ‘papildus’,’supplementary’ skolas, nevis pilnvērtīgas, kur katru dienu 08:00 bērni ierastos un pēcpusdienā dotos mājās.

    Vieni savus bērnus svētdienās ved mācīt baznīcas lietas, citi – krievu, japāņu vai citā valodā nodarbības apmeklēt, lai valodu un kultūru mācītos. Tādā statusā ir tur uzskaitītās krievu skolas.

    Neviena no tām skolām, kas tur minētas, nav pilnvērtīga skola, kur krieviski var dabūt pamata vai vidējo izglītību. Vismaz tā rakstīts. Un Latvijā arī uz to iet – ka mācās visi valsts valodā, bet papildus priekšmeti (zīmēšana, dziedāšana, krievu vēsture, utml) ir dzimtajā valodā. Tikai Londonā par to naudu maksā, te par brīvu būs papildus priekšmeti.

    Vai ir kāda, kur tiešām ne-angļu valodā var dabūt diplomu par pamata vai vidējo izglītību?

    #269670
    Element
    Participant

    Samuraj, kaada nacionaala naida kurinaashana? Ko tu murgo?

    Tas tik tieshaam ir absurds, ka notiek maaciibas krievu valodaa.

    Skaties ka driiz, ja atlausies runaat latviski – buusi nacionaalists, radikaalis, minoritaasu apspiedeejs, nacists un hvz kas veel….

    Absurds….

    #269671
    Jetijs
    Participant

    Neiešu. Tāpat krietns procents mācību notiek latviski. Paredzēts, ka ar laiku tas kļūs lielāks.

    Visumā jaunieši runā labi. Ir, protams, atsevišķi cietpauri, kas latviešu valodu nevar un nevarēs apgūt normālā līmenī, bet vai no tā kādam paliks labāk, ja viņi tālāk par 9. klasi netiks?

    Mūsu bērnudārzā vairāki krievvalodīgie vecāki ved savus bērnus, turklāt vēl arī paši ar viņiem sarunājas latviski, kamēr tur atrodas. Prieks skatīties.

    Vispār interesanti, ka vairums bļāvēju paši neprot ne literāri pareizi izteikties, ne komatus salikt. Es noteikti ietu parakstīties par latviešu valodas papildkursiem latviešu skolās.

    #269672
    msh
    Participant

    Neiešu jo nu apmēram tāds pats variants kā grišam.

    Bet šitas te likums lai aizsargātu valodu? Kādas muļķības! Kā tauta ciena savu valodu, tā to ciena citi. Tāpēc jau arī latviešu valodai draud iznīkšana. Ko tur kaut kāds sūda likums spēj dot ja paši latvieši savu valodu neciena? Tie, kas emigrēja otrajā pasaules karā, savu valodu paturēja un viņu bērni arī runā latviski. Ko tie kas tagad? Apkārt dzirdu, piemēram, visu laiku tādu tizlu vārdu “paunds” vai “pauns”. Kāda velna pēc tāds tizls vārds jārunā ja latviešu valodā hvz cik gadsimtus ir normāls, ej nu saproti. Leišu biežāk izmantotie ne savas valodas vārdi ir “bļeģ”, “kurwa” un vēl daži ar darbu saistīti angļu valodas vārdi, bet savādāk viss kā vajag. Tāpat arī šur tur gadījies lasīt ka ārzemēs dzīvojošo latviešu bērni negribot runāt latviski – par ko tad tas liecina?!

    Tāpat kā vēl dažu labu pārprastais nacionālisms – ļoti labi palicis atmiņā kā foksis te reiz pateica ka viņa bērniem krievu valoda nebūšot jāmācās, nav ko līst krieviem dirsā [vai kaut ko uz to pusi], un tajā pašā laikā pagriež pakaļu uz rietumiem, lai jau no tās puses puļķē. Š itāda attieksme valodas saglabāšanai nepalīdz nekādīgi [kāda tur šķirba, piedirš valodu ar angļu vai krievu vārdiem? Piedirš jebkurā gadījumā, un ar angļu vārdiem latviešu valoda tiek ļoti cītīgi piedirsta pēdējos desmit gadus], toties parāda ka šāda veida cilvēkiem ir problēmas ar realitātes izjūtu. Jā, man arī nepatīk krievu valoda – tas kā tā skan, kā arī kirilica. Runāju es ļoti slikti, lasīt jau laikam vairs nemāku. Bet nedaudz tomēr kaut ko papildus pamācos, jo man tajā nākas runāt katru dienu. Poļu valoda man nepatīk vēl vairāk – ducis asu skaņu samests kopā un vēl alfabēts, kurā burtiem ačgārnas nozīmes – bet ja nāksies šajā zemē palikt, vismaz pamati būs jāapgūst, pārāk daudz te to poļu. Bet vai tas kaut kādā veidā pasliktina manu latviešu valodas prasmi? Nevajag domāt par to, kā mēs ienīstam citas valodas bet vajag domāt par to, kā mēs mīlam savējo.

    #269673
    Imhoteps
    Participant

    Nu, ja šis te cirks nav naida kurināšana, kas tad ir?

    Iesaku izlasīt 21:29 komentāru – autora(-es) pozīcijai piekrītu turpat pilnībā (slinkums rakstīt garus palagus man te): https://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=38675409&com=1&s=1&no=100

    MSH citāts: [..nepatīk krievu valoda – tas kā tā skan, kā arī kirilica..] – Seklāku viedokli par valodu grūti pat iedomāties!

    Visbeidzot: “Сколько языков Ñ‚Ñ‹ знаешь – столько раз Ñ‚Ñ‹ человек!” (А.П.Чехов)

    #269674
    ruukjis
    Participant

    Neiešu balsot. Tauta emigrē, tie kas paliek sprāgst badā, bet atrodas vēl āksti, kam aiz neko darīt vajag gausties par valodas problēmām. Pēc pāris simts gadiem šī valoda izmirs dabīgā nāvē (gluži kā prūšu valoda). Un NEKAS, neviens likums un akcija to nemainīs, ja vien neuzlabosies dzīves apstākļi šajā caurumā tik labi, ka cilvēkiem nebūs jādomā uz kurieni laisties, vai kā savilkt galus, ja ģimenē “piesakās” sīcis.

    #269675
    aIgArXLV4325
    Participant

    Es negāju balsot ,jo tā ir naida kurināšana un cilveķu acu aizmālēšana no īstām problēmām !

    #269676
    Anonīms
    Neaktīvs

    Naida kurināšana? Nožēlojamie bezmugurkaulnieki. Jums ko, patīk apmaksāt no savas kabatas krievu skolu uzturēšanu, tā vietā lai tā nauda nonāktu jūsu pašu bērnu latviešu skolās? Neesat zaudējuši jēgu savā tukšpaurībā? Ja kāds grib Latvijā mācīt savus bērnus svešā, ne-valsts valodā, lai ceļ privātskolas un māca, neviens jau to neliedz.

    Gudri vervelēt jau, es skatos, te daudzi prot. Bet kad jādara, tad rokas nāsīs un uz priekšu nekust. Un pēc tam čīkst, ka birokrātija, valsti izzog, oligarhi un valsts pilna ar sūdiem. Paskatās uz sevi no malas, kur tad īsti ir tas sūdu avots- valstī vai valsts tautā, kas kā tādi bezmugurkaulnieku nīkuļi nespēj pirkstu pakustināt, tad kad to vajag darīt.

    Un tas, ka tā būtu “aiz neko darīt” vai “populāro lēmumu” pasākums ir pilnīgas muļķības. Tēla pucēšana? Ne tikai bezmugurkaulnieki, bet arī naivi?

    #269677
    msh
    Participant

    Nu tad tu droši vien esi krievs, dziļais viedokli :> Jebšu kādi tad ir kritēriji kāpēc lai kāda valoda patiktu vai nepatiktu – vārdu skaits? 😀 Es daudz klausos mūziku, ja apstākļi atļauj, tad dienā vismaz 10 stundas sanāk, un tikai angliski – latviski ir tikai pāris kaut cik normālas grupas – bet krieviski… Nu dažas normālas grupas šiem ir, bet krievu valoda vienkārši nav domāta dziedāšanai – pilns ar asām skaņām un vēl tādi tizli, samāksloti uzsvari. Cik dzirdu, poļiem tas pats.

    #269678
    aIgArXLV4325
    Participant

    Tad kad deputāti un valdība sakārtos valsti,kad latvijas iedzīvotājs saņems eiropas algu, piem taka cilvēki saņem vācija,anglija.Tad es iešu un nobalsošu.Bet pagaidām mes maksājam eirpas līmenī nodokļus.Š ī ir vismazākā problēma.

    #269679
    zivs
    Participant

    Igauņi nepelna kā Anglijā/Vācijā, nodokļi arī nav pasakaini, bet viņiem ir pašcieņa – tur normāls cilvēks nelokās deviņos līkumos un neizdabā katram krievam, kas padsmit gados nespēj ne zilbi pateikt valsts valodā. Lietuvā, manuprāt, tas arī ir līdzīgi.

    Tikai jums, nabadziņiem, te gribās saņemt (nevis nopelnīt) astronomiskas algas, neko nemaksāt un neko nedarīt, un tikai tad domāt par tādu sīkumu kā “latviešu kultūra, pašcieņa” … un tad brīnās, ka krievi nevienu te neciena un valodu nemācās, jo tupie latiši jau tāpat piekāpsies.

    Kārtējo reizi pierādās, ka tādi d*rsēji kā jūs, nebalsotāji, esat vienkārši nespējnieki, ja nevar noziedot 5 minūtes, lai aiztecētu līdz tuvējam iecirknim un ieliktu parakstu. Tik sēžat savos dzīvokļos un smirdat zem segas vai internetā, cik viss ir slikti un, ka neviens cits neko nedara, un kā pašsaprotamas lietas kurina naidu pret tiem, kam vispār te nebūtu jābūt un ja ir, tad normālos apstākļos jau sen bija jārunā valsts valodā un ideālā variantā – jāciena valsts pamatnācija.

    #269680
    ruukjis
    Participant

    Kādi vēl nespējnieki un dir**ji?! Es godīgi esmu piedalījies visās vēlēšanas un referendumos, bet es kategoriski atsakos piedalīties cirkā.

    Jūs, mu**ki, šeit cīnaties ar iedomātu ļaunumu – krieviem. Gribat ar to tikt galā? Tad deportējat visus krievus uz Krieviju nebūs, kas runā pretī. Bet nē jums te skolas jāčakarē un vēl visādas ģeķības jādara, kas, protams, uzkurina krievvalodīgos un mudina uz pretreakciju, piemēram, uz parakstu vākšanu par otru valsts valodu. Tai pat laikā esat tik ļoti iekarsuši ar savu “kultūru un valodu”, ka nepamanat kā Š lesers kārtējo ļimonu iebīda savā biznesā.

    Es izteicu savu viedokli par šo parakstu vākšanu, ja tevi tas neapmierina, tā ir tava problēma.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā