Vai Tu iesi parakstīties par grozījumiem Satversmē?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Vai Tu iesi parakstīties par grozījumiem Satversmē?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #269681
    Brutto
    Participant

    Pareizi Zivs saka. Iešu un noteikti parakstīšos, lai sīkiem krieviem mācītu latv. valodu no pirmajām dienām skolā:)

    Tā kā manā laikā krievu valodu sākām no 1. klases mācīties un tā bija obligātā “svešvaloda”. Vācu vai angļu valodu, pēc izvēles, sākām mācīties ar 4. klasi.

    Protams, ir jau starpība, ka visas mācības notiek citā valodā, vai tikai konkrēta mācību stunda, bet lai pierod.

    #269682
    Brutto
    Participant

    Teikšu tā – muļķi ir tie kas uzskata, ka šī parakstu vākšana, par latviešu valodu skolās, ir naida kurināšana. Un iepūt Tu man!

    Jeb, kas nav ar mums, tas ir pret mums! Un dažs labs surogāts jau iezīmējas:/

    #269683
    Imhoteps
    Participant

    Urrālatviešu un prievīštūdaliņu salīdzinājumi ar Igauniju un Lietuvu ir absolūti nevietā. Nez, kādēļ Igaunijā ir 70% igauņu, Lietuvā až veseli 80% leišu. Aber Latvidžā latviešu tikai nedaudz pāri par pusi no kopējā iedzīvotāju skaita. Problēma ir vēsturiska un gaužam prozaiska – pat PSRS laikos nedz leiši, nedz igauņi nelaizīja Maskavai pakaļu tik centīgi, kā to darīja tieši latvieši. Sarkanos strēlniekus piemirsu. Un nevajag visu novelt tikai uz Pelši, Vosu un Pugo. Latviešu nācijā katrs otrais ir slēptais voss, pelše vai pugo. Par nožēlu. Ja rīt mainītos režīms pret sarkano – ai, kā visi šodienas urrāpatrioti-latvietības-kvēlie-sargātāji naski apmestu kažociņu otrādi.

    Lai vai kā – Lietuvai ar Igauniju gluži vienkārši nemaz nenākas “liekt muguru” krievvalodīgo iedzīvotāju priekšā to neliela skaita dēļ, nav tāda vajadzība. Latvija to NEVAR ATĻAUTIES – katrs otrais pretimnākošais ir nelatvietis.

    Tā kā, dzintarpropagandas zombētie pakalpiņi, pievaldiet mutes – šī ir īstā iespēja paklusēt un nerīdīt tautas citai pret citu.

    P.S. Esmu krievs, kurš beidzis latviešu augstskolu, meitu palaidu gan latviešu skolā, arī ģimenē dominējošā valoda ir latviešu, bet šitais Visulatvidžai gājiens mani REÄ€LI NOKAITINÄ€JA līdz sirds dziļumiem.

    #269684
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nožēlojami.

    #269685
    zivs
    Participant

    ruukjis un imhoteps (jo īpaši imhoteps ar saviem lol procentiem) varētu savus ierakstus arī uzrakstīt krievu valodā. Tīri tā, sākt jau trenēties nākotnei. D!rsā lienošie bezmugurkaulnieki nožēlojamie. 🙂

    #269686
    samurajs
    Participant

    Skatos, ka šeit urrāpatriotu nav mazums, un ar putām uz lūpām cīnās par savu iedomāto taisnību. Tā vietā, lai prasītu no IZM sakārtot krievu skolās programmu tā, lai katrs skolēns perfekti apgūtu latviešu valodu, Latvijas kultūru, atkal ejam pa vieglāko taciņu – likvidēt, iznīcināt! Vai tad nepietiek, ka Latvidžas rūpniecība tika gandrīz pilnībā sagrauta, lai oligarhu rindas papildinātos ar pārdesmit jaunu miljonāru?

    Un pieņemsim, ka krievu skolas arī slēgs. Vai tāpēc tie, kuri tagad neparko nevēlas runāt latviski, to darīs?

    #269687
    zivs
    Participant

    Kur ir runa par krievu skolu slēgšanu, lol? Runa ir par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā, valsts skolās. Tie, kas negribēs mācīties latviešu valodu, tie tad varēs arī maksāt privātskolās par tādu ekstru – mācībām dzimtajā valodā.

    #269688
    samurajs
    Participant

    Redzi, lai pakāpeniski palielinātu valsts valodā mācāmo priekšmetu skaitu, nav vajadzīga ne Satversmes maiņa, ne referendums, ne parakstu vākšana. To visu varēja organizēt IZM ierēdņi saviem spēkiem klusu un mierīgi.

    Bet tagad nu ir mums grandioza nacionālistiska kampaņa, kā rezultātā emocijas plūst pāri malām. Vai tas Latvijai ir izdevīgi? Domāju, ka viss atkodīsies…

    #269689
    Evers
    Participant

    Parakstījos, taču patiesībā ir vienalga, jo tas šajā valstī neko nemainīs, nodokļi no tā nekritīsies, algas nekāps, ražošana neplauks, eksports nepieaugs, darba vietas neradīsies, korupcija nekritīsies. Sabrukušā valstī nekādu nacionālo pašapziņu un patriotismu neuzcels. Paradoksāli, valdība aktīvi strādā pie tā, lai Latvijas iedzīvotāju skaits samazinātos un lai bērnus neviens negribētu radīt (bērna pieteikšanās ģimenē tiek uzņemta nevis ar smaidu, bet ar baiļu pārņemtu seju iedomājoties, par to, kā uzturēt un uzaudzināt bērnu), bet no otras puses nodarbojas ar muļķībām lai itkā celtu un pucētu latviskumu.

    Varētu jau teikt, ka mēs, latvieši, tik te rejam uz valdību un paši neko nedaram, bet pat brāļi igaunīši izsaka savu sašutumu par to, kas notiek kaimiņzemē, kādi absurdi lēmumi tiek pieņemti. Ziņās bieži vien tas ir pavīdējis, un tad var tiešām izjust situācijas nopietnību.

    Bet reizēm gan liekas, ka pareizi vien ir kā dažs saka: “Kamēr vien Latvijā valdīs latvietis, tikmēr Latvijā kārtības nebūs!”

    #269690
    Jauns lietotājs
    Participant

    Quote:

    Bet reizēm gan liekas, ka pareizi vien ir kā dažs saka: “Kamēr vien Latvijā valdīs latvietis, tikmēr Latvijā kārtības nebūs!”


    Kas to saka, SC vēlētāji? 😀

    Pirmlatvijas laikā, laikam, marsieši valdīja…

    #269691
    aoma
    Participant

    Kur divi nacionālisti, tur pamatīgs škandāls.

    Ja tādu nolasās 3 vai vairāk, tad tie bez sirdsapziņas pārmetumiem arī 3. pasaules karu izraisīs, jo, redz, visi negrib staigāt nātnos vadmalas svārkos un degunu šņauc nēzdogā, nevis ar diviem pirkstiem, kā tas īstam letiņam pienāktos.

    Ikurāt kā tie mazskaitlīgie sexisti, vajag pa laikam kādu praidu uzrīkot, jo tāda sajūta, kamēr nebūs no poliča ar steku pa muguru dabūjis plus vēl kādu sūdu sauju ģīmī, tikmēr šim nav pilna diena.

    Ar nacionālismu ir līdzīgi, tas nekad ne pie kā laba nav novedis un nenovedīs, līdzīgi kā reliģija ar saviem ticības kariem.

    Robertu vēl var saprast, viņš mums tāds dieva dots ūber kreisais, bet ja vīri nopietnos gados ar putām uz lūpām par šitām blēņām sludina, neviļus iedomājos: tam gan smadzenēs viena vienīga putra…

    Bet lūdzu, nēsājiet tās prievītes, palagu vietā izmantojat sarkanbaltsarkano karogu, bet dariet to mājās, jums taču ir savas lapeles, tur arī sitat viens otram uz pleca un sakat, kad mēs tiksim pie varas, visus krievus patrieksim, uzcelsim sev apkārt kārklu žogu un jutīsimies kā pliki, bet tomēr saimnieki savām divām kazām.

    #269692
    Participant

    Kāda vēl uzmanības novēršana no citām problēmām? Ja ir liela problēma (šajā ziņā Dižķibele), kāpēc citu, mazāku problēmu risināšana ir domāta, lai aizmālētu lielo? Absurds.

    Par balsošanu domas dalās – itkā maksas ieviešana citās skolās, kurās mācības notiek svešvalodā būtu ok, lai tā būtu ekstra, lai cilvēki būtu spiesti mācīties latviski, bet no otras puses.. Biju nesen Liepājā, saskāros ar bariņu, kuriem nepatika tas, ka runāju latviski. Kas notiks tad, kad krievi sajutīs apspiestību? Tad vairs nebūs pliki izsaucieni “Latvietis, latvietis!” Pārāk dramatiska šī situācija, abos gadījumos ir mīnusi. Tie cilvēki tajos video, kur viņi stāsta, ka problēmu nebūs rūgti maldās. Viņi nekad nav saskārušies ar krievu urlām. Mierīgajiem krieviem jau tas diži pa sirdi nedotu, jā.

    Vēl piebilstams ir tas, ka to visu var nokārtot savādāk – kādi likumsargi ir pacēluši dir*u, lai apskatītu, kas darās Latgalē? Un Rīgā? Rīgā un Daugavpilī es varēju uz pusēm plēsties, lai tikai pārdevējs saprastu, ko gribu teikt. Es nesaprotu krievu valodu un tie pārdevēji nesaprot latviešu. Pazīstamā teica, ka viņas skolā Daugavpilī, viņas klasē latviešu valodu prot vēl divi cilvēki tikai. Veikalos tur reti kurš zina latviešu valodu, vismaz tā, lai es saprastu. Te iet runa par principu, ja gribēs, krievs NERUNÄ€S darbā latviski, ir visas iespējas latviešu valodas apmācībām jau tagad, bet tāpat tās neizmanto pilnvērtīgi. Skolā apmācības būs uzspiestas, bet nu un? Krievs izvilks to latviešu valodu kā es skolā agrāk krievu valodu tā, ka dzīvē neko nerubīs un viss! Vajag darīt tā, lai krieviem bez latviešu valodas nebūtu NEKÄ€DU iespēju strādāt! Latgalē, manuprāt, pat valsts valodai darbā īpašu uzmanību nepiesaista. Kas liegs skolēnam valsts valodu izmocīt uz 4nieku un tad iet par pārdevēju, neprotot salikt kopā divas teikuma daļas? Tāpat strādās un latviski nerunās, jo viņi to var atļauties. Latvietis jau krieviski runāt pratīs.

    #269693
    Participant

    Kā arī jau atkal piekrītu Imhotepam – krievu ir pārāk daudz pie mums. Manuprāt, ir jau par vēlu visu nokārtot mierīgi. To krievu valodu ārā nepadzīsim. Stūrgalvīgo krievu šķirai, viņu principiem līdzi nāk vesela filozofija, kāpēc viņiem nerunāt latviski. Īsteni krievīgajos reģionos pat skolotājas runās krieviski. Gribēšu redzēt, cik labi tādā gadījumā krievs runās latviski. Ja krievs slikti mācās un ir nobriedis strādāt ne-birojiskos darbos, tad nafig viņam latviešu valodu savā krieviskajā reģionā, kur tāpat īsti veči runā krievu valodā? Pa ziņām teica kas notiekot skolās – visi mācās latviešu valodu klasē, bet, kad iziet no klases, sākās viņu vidū krievu valoda. Ä¢imenē krievu valoda, draugu vidū krievu valoda. Katrs otrais runā krievu valodā. Johaidī, priekš kam mācīties latviski vairāk kā 50 vārdus? Izmocīs to valodu un tāpat dzīve pa vecam!

    Komentu rakstot izdomāju, ka nebalsošu.

    #269694
    Jauns lietotājs
    Participant

    Quote:

    … degunu šņauc nēzdogā, nevis ar diviem pirkstiem, kā tas īstam letiņam pienāktos.


    Spļaušanu uz ietves un sņaukšanu pirkstos mums ienesa “kultūras” nesēji slāvi. Tā kā nepird. 😀

    Quote:

    viena mana tante stastija, kad vina jau bija beigusi gimnaziju, kad latvijaa ienaaca krievi

    un tad vina to pirmo reizi to redzeeja. naaca pretii viirietis un nosplaavaas. vina veel ilgi domaaja un briiniijaas – kaapeec vins taa dariija? vai vins ar to gribeja man kaadu iipasu necienju izraadiit? vai kaa? jo lidz tam vina neko tadu nebija redzejusi.

    #269695
    deivs001
    Participant

    Laikam jau mums ir par maz gadu, lai varētu sajust to īsto patriotisma garšu. Protams, TM ir apsveicams ar to, ka ir iestājies (vismaz man tā liekas) Par labu Latviju! un godam aizstāv tās idejas. Diemžēl arī es šeit nesaskatu labāko un gudrāko risinājumu. Lai gan es neaizstāvu to, ka krievvalodīgajiem būtu jāļauj justies tikpat līdztiesīgam, ja viņš neprot valsts valodu, es arī neatbalstu šādu ar naža nogriešanu.

    Cik man stāstīts, jo pats padomju laikus neesmu piedzīvojis, tad tajā laikā neviens nav par visu varu centies iznīcināt latviešu valodu. Kā arī mums piemīt interesanta īpašība, ka par kaimiņiem, draugiem un radiem daudz biežāk atceramies, kad esam nonākuši grūtībās, bet kamēr ir labi, cenšamies būt skopi un nedalīties ne ar vienu. Tas arī laikam ir iemesls kādēļ, kad latviski runāt nebija smuki mēs to darījām, bet tagad jau nav vērts. Es vairāk satrauktos par pašu latviešu bērniem, kas savu dzimto valodu padsmit gados neprot. Būtu labāk audzinājuši patriotiski latviešus, nevis centušies pārmācīt cittautiešus par tādiem. Vēl labāks darbs būtu ieviest vairāk eksaktos priekšmetus obligātus. Fizika, ķīmija, matemātika, protams, grūti, nepatīkami, bet, ja nezini tos pamatus, tad no tā, ka pratīsi noskaitīt tautu dainu, nekāds labums nebūs.

    Cik man manāms latviešu valoda jau ir sākusi izmirt dabīgā nāvē, skatoties uz jaunajiem, kas aug, kas ar roku pat saprotami neprot rakstīt.

    Kā arī man īsti nebija skaidrs kādēļ gribēja ieviest angļu valodu jau no pirmās klases. Tad tas mazais ziķeris būs gudrāks? Labāk būtu ieaudzināta cieņa pret paša valodu un kultūru.

    Vēlviens iemesls, lai ļautu neapgūt krieviem latviešu valodu pietiekamā līmenī ir tas, ka augstskolās būs mazāks konkurss uz budžeta vietu. + nevajag aizmirst, ka tie daudzie procenti krievvalodīgo, kas mūsu valstī officiāli strādā arī maksā nodokļus.

    #269696
    Anonīms
    Neaktīvs

    Manuprāt te daži neizprot nacionālisma būtību kā tādu. Mums nav ne kas pret krieviem, ne lojālajiem ne ne-lojālajiem. Vienkārši Latvijas Valsts pieder Latvijas tautai. Ja kāds grib valsts apmaksātas mācības krieviski- lai dibina un apmaksā privātskolas. Latvijas valsts valoda ir latviešu valoda, pašsaprotami, ka mācību valodai valsts skolās arī jābūt latviešu un tas ir tikai loģiski. Savādāk jau kurš katrs var iedomāties, ohh, es gribu skolu turkiem vai aborigēniem un nu tik valsts sponsorēs skolas, lai cik arī viņu te nebūtu. Krievu valoda nav valsts valoda, nekad nav bijusi un pieņemu, ka nebūs. Vācijā ir N % turku, kāpēc Vācijā nav valsts apmaksātu turku skolu? Jebkurā valstī valsts apmaksā mācības tikai valsts valodā. Tas pat nav diskutējams.

    Par referendumu un parakstu vākšanu- labs veids, kā redzēt, cik tad Latvijā ir latviešu, kas ir cienīgi sevi tā dēvēt. Tie, kas tagad neiestāsies par latviešu valodu, tad kad viņi tiek aicināti to darīt, var droši pakot somas un lasīties kur acis rāda. Ignoranti bezsmadzeņu dzīvnieki šeit nav vajadzīgi, un paldies dievam, laba daļa jau emigrējusi uz Īriju un kur tik vēl ne.

    Un nav nekādu slēptu nodomu šajā procesā. Nav.

    Precizēju Deivs001: Ar PLL (Š lesers, Š ķēle un citi liekēži) man nav nekāda sakara. Es esmu Visu Latvijai biedrs.

    #269697
    Imhoteps
    Participant

    Vētrainais jaunietis pat nenojauš, cik patiesu tēzi min – “Latvijas valsts pieder Latvijas tautai”. Precīzāk gan būtu “Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas TAUTAI” (Satversme, 2. pants). Tieši tā – Latvijas TAUTAI, nevis LATVIEŠ IEM vien. “Tauta” ir kas stipri vairāk, nekā latviešu etnoss. Ja runājam par demokrātisku, tiesisku valsti, tad jāsaprot, ka TAUTA ir kas vairāk, nekā visulatvidžai provokatoriem gribētos.

    Viedi vārdi, mans draugs, viedi vardi. ЦЭПУРНОСТ!

    Vēsturi nepārrakstīt, un mainīt ģeogrāfiju arī nav mūsu spēkos. Ir jācenšas sadzīvot. Pazīstu krievu ģimeni Lietuvā. Viņi saka, ka leišos zināt lietuviešu valodu ir PRESTIŽI, bet to nekad neviens nav brutālām metodēm uzspiedis. Valstiskā līmenī krievi netika pazemoti tā, kā tas nereti notiek šeit. Uzgrūšanās izraisa tikai atgrūšanos. Ir citas metodes, kā veicināt valodas apguves prestižu. Paslēpjoties aiz neko neizsakošas “integrācijas” izkārtnes, vietējā vara it nemaz nevēlas krievvalodīgos motivēt iekļauties latviskā sabiedrībā. Kas traucē automātiski piešķirt pilsonību visiem, kuri šeit dzīvojuši 1991. gadā un aizvien te dzīvo un neplāno doties prom? Kas traucē piešķirt pilsonību pensionāriem bez naturalizācijas eksāmena kā tas ir Lietuvā? Kas traucē arī nepilsoņiem piešķirt vēlēšanu tiesības vismaz pašvaldību līmenī? KAS TÄ€ IR PAR PASI AR UZRAKSTU “ALIEN”!!!??? Kas traucē labējām partijām mazliet mainīt oficiālo pozīciju un vismaz vārdos pateikt, jā, mēs esam par Latvijas interesēm, bet mēs nepametīsim nelaimē arī jūs, krievus, jo arī jūs esat Latvijas TAUTA!

    Tik daudz iespēju samierināt cilvēkus, nomierināt TAUTU, nevis tikai šķelt.

    P.S. Pecizēju: neesmu NEVIENAS politiskas partijas, grupējuma, visulatvidžai histērisko nacionālistu sektas u.tml. biedrs.

    #269698
    Anonīms
    Neaktīvs

    Quote:

    KAS TÄ€ IR PAR PASI AR UZRAKSTU “ALIEN”!!!???

    Tā ir neizņemta Krievijas pase.

    Es vairākās diskusijās krievu portālos esmu redzējis cilvēkus nopūšamies “a graždanstvo to mņe ņe daļi..”. Vairākas reizes esmu pajautājis cilvēkiem, “vai ir mēģinājuši kārtot naturalizācijas eksāmenu, kas ir pieejama VISIEM te 5 gadus nodzīvojušajiem un KÄ€PĒC NĒ?”.

    Zini – nevienas atbildes nav bijis. Nekad. Pilnīgi nevienas. Krievu komentētāji ber plusiņus tādiem gaudenajiem, sak` varonis, malacis, diskriminē tevi. Tas skaitas “пачёт”, būt diskriminētam! Dzīvotu es Lietuvā un justos tur piederīgs un uzskatītu turieni par mājām – kā Tev šķiet, vai es sēdētu bez pases ko mazbērniem parādīt un katrā izdevīgā brīdī par to raudātu? Integrācija – tā nav tikai automātiska tiesību piešķiršana dajebkuram. Ir vietas, kur no cilvēka prasa zināt valodu (iedomājies?), taču raudāt par nepilsoņa statusu un LEPOTIES ar to – tas, manuprāt, ir slimīgi.

    #269699
    Anonīms
    Neaktīvs

    Vienā diskusijā pat pavīdēja teksts – “kaimiņš atradis sev krievu saknes, 1 gadu pstrādājis Krievijā, dabūjis Krievijas pilsonību, tagad saņem visu atlikušo mūžu pensiju no turienes”. Līdz ar to, ja cilvēks būtu kategoriski pret eksāmeniem un latvietību, tad mierīgi varētu dabūt Krievijas pilsonību.

    Tāpēc liekas mistiska cilvēku laušanās “ja latiš, ja latiš, daiķe graždanstvo!”, neesot gatavam nokārtot visiem pieejamu, atvērtu procedūru. Vai dēļ tā, ka cits te 20..30 gados tik iebraucis bez jebkādas noslieces uz akadēmisko izglītību un tiešām tā valoda ir neiemācāma lieta? Paskaidro, lūdzu – šo fenomenu nesaprotu.

    #269700
    Jauns lietotājs
    Participant

    Lietuvā ir nepilni 5% krievu, pat poļu ir vairāk. Tur vispār nav bazara, ja nerunā dabū pa muti – leiši karstasinīgi. 😀

    Vai viņi maz grib pilsonību (nepilsoņu priekšrocības – penšiem 2 pensijas / ceļošana bez vīzas uz krieviju utt.)?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā