Vai Tu iesi parakstīties par grozījumiem Satversmē?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Vai Tu iesi parakstīties par grozījumiem Satversmē?

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #269701
    Anonīms
    Neaktīvs

    Paklausies, Imhotep, pazemošana?!!!! Vai tu neesi zaudējis jēgu? Nabaga nackrieviņi pazemoti. KÄ€ NOSAUKT 1940-1991? PALDIES PATEIKT? Tā nebija pazemošana? Kad bija izvēle- vai nu laizi krievam vai nu sēdi aiz restēm. Bija, kas laizīja un bija kas sēdēja. Pazemošana? Tas ir maigi sacīts. Latvijas Republikas tauta šeit bija Latvieši un Latvijai LOJÄ€LIE cittautieši. Diemžēl to, kā uzvedas lielais vairums krievvalodīgo par lojalitāti viss neliecina. Protams ir ievērojams daudzums krievu, kas sauc Latviju par mājām un tā pret to attiecas, bet tas ir absolūts mazākums. Un tas draudziņir fakts. Cik brutāli Latvija tika piespiedu kārtā “integrēta” PSRS tik pat brutāli to vajag de-integrēt no tās valstij nelojālajām atliekām.

    Lai nomierinātu tavu uzbudināto nervu sistēmu- es katru dienu pavadu krievu sabiedrībā, praktiski visi mani tuvākie draugi ir krievi. Atšķirība ir tā, ka krieviskums viņiem ir kultūra un dzimtā valoda, ne paranojiska vēlme izpaust sevi uz citas tautas rēķina. Visi runā latviski un ciena Latvijas valsti, tās likumus un ar nožēlu noskatās uz saviem tautiešiem, kuriem ir problēmas ar smadzeņu darbību. Histēriska nacionālistu sekta? Tu domā mūs jauniešus no VL, jeb ādas mēteļos tērptos krievu nacionālistu Osipoviešus un Lindermaniešus kas tā vien gaida kā sarīdīt tautu kā suņus un tos, kas savā stulbajā paurī dēvē latviešus par nacistiem, tikai tāpēc, ka atsakāmies teikt lielo paldies par 51 okupācijā, apspiešanā, cenzūrā un nacionalitātes iznīcināšanā pavadīto gadu? Automātiski piešķirt pilsonību? PAR KÄ€DIEM NOPELNIEM? Latvijas valsts labklājības un kultūras vairošanas? Vari nosaukt kaut vienu sakarīgu valsti, kur piešķir šādu automātisko pilsonību?!

    Es tev vēlreiz pasaku, mums, nacionālistiem nav nekādu problēmu ar krieviem vai kas pret viņu kultūru. Piekopiet, saudzējiet savu valodu, dzīvojiet šeit, dariet visu ko vēlaties. Viss ko prasām mēs- cienīt Latvijas valsti, tās pamatiedzīvotājus, valodu un kultūru. Un dieva dēļ neuzspiest nevienam savus uzskatus, svešo valodu vai kultūru. Negribi? Tad dzīvo kā “alien”. Visi pārējie jau ir nolikuši pilsonību un dzīvo svētā mierā neviena netraucēti.

    Padomā par krievu vairākuma attieksmi pret latviju un tad bauro par provokatoriem un sazin ko vēl ne.

    #269702
    msh
    Participant

    Par sišanu pa muti nezinu 😀 , bet kā teica viena mana lietuviešu kolēģe manas muteres gados – “atbraucu uz šejieni [apvienoto karalisti], dabūju atcerēties krievu valodu”.

    #269703
    msh
    Participant

    Precīzi. Vienīgi aizmirsi piebilst ka rietumvalstis palaižot vaļā savas kolonijas, savus pilsoņus/tautiešus pasauca mājās, kamēr krievu valdībai sava tauta ir tikpat vienaldzīga kā mūsējajai savējā, tikai puļķins ar savu demagoģiju pakurina baltijā palikušos, lai varētu saviem badā mirstošajiem pensionāriem parādīt, ka citur ir vēl sliktāk, jo, lūk, kaut kādā latvijā un igaunijā, lūk, varenās krievu tautas pārstāvjus apspiež. Kas notika kad igauņi tur to statuju pārvietoja, domājams, visiem labā atmiņā, kas tur to “ballīti” Tallinā sarīkoja 🙂

    Tikai nevar saprast, kāda velna pēc krievu valdībai baltija ir vajadzīga. Staļinam bija vienkārši mērķis izplest savu valsti un viņam bija dziļi pajāt ka viņa viena iekāru dēļ miljoniem būs jāmirst. Vai te tiešām ir tas pats?

    #269704
    samurajs
    Participant

    Hei, Robčik, ar ko tad urrāpatriotiem tieši krievu valoda tik pretīga? Cik reižu šeit jau ticis runāts saistībā ar datorprogrammu latviskošanu – uzreiz pretenzijas: kam tas vajadzīgs, labāk lietosim angliski!

    Vai angliskā ānusā labāk smaržo nekā krieviskā? 😀 Bet fakts ir tāds, ka vienalga kaut kādā ānusā gribas līst. Un tagad nu pēkšņi atcerējušies valodu un kultūru…

    #269705
    Anonīms
    Neaktīvs

    Es esmu teicis, ka pretīga? Valodai nav ne vainas. Problēma ir tajā, ka tā faktiski tiek uzspiesta. Š ajā gadījumā tā ir krievu valoda, bet reakcija būtu analoga, ja tā būtu jebkura cita.

    Par programmu latviskošanu- tur vairāk ir problēmas ar terminoloģiju un nekompetentiem āžiem, kas viņu tulko. Par angliskumu- ir 2011. gads, angļu valoda jau sen vairs nav britu vai amerikāņu vietējā valsts valoda, tā vienkārši de facto ir kļuvusi par starptautisku sarunvalodu. Pie tam brīvprātīgā kārtā, bez okupēšanas, spaidiem un muļķībām. Dabiski, ka tā ir, kaut vai tās pašas IT nozares dēļ, jo vienai valodai kaut kā bija jākļūst par universālu sarunvalodu starpvalstu komunikācijā, kaut vai terminoloģijas bagātības dēļ. Neviens nekur nelien. Tik pat labi var šādi jebkurai valstij pateikt- jūs izmantojat angļu valodu, nu tad jūs lienat ānī. Ko tad pasaulei lietot- svahilu? Ä€frikas iezemiešu dialektus? Angļu valoda tiek plaši lietota visās pasaules valstīs. Bet kur lieto krievu? Krievijā un ex-PSRS 😀 Pārējā pasaulē šī, tā pat, kā jebkura cita ir diezgan pamatīga minoritāte.

    #269706
    aoma
    Participant

    Robert. Krievu valodu pēc noklusējuma lieto 1/6 pasaules teritorijas + vēl sazin cik reģionos un valstīs. Ja tiešām pasaulē ir valoda ar plašiem izteiksmes līdzekļiem, tad tā ir tieši krievu.

    Standarta angļu, ko pārsvarā puslīdz zin lielākie anglisko datorterminu aizstāvji, īstenībā ir pat ļoti nabadzīga un iespējām nelutināta valoda, ko pierāda klasiskais ”atslēgu dēlis” un citi tikpat ”jauki” piemēri.

    Protams, ja valodu pārzina tikai virspusēji, tad viss ko īsti nesaprot, liekas tik kruts, ka bail.

    Ja pat programmas virsējo ”ādu” grūti pārtulkot, kas ir izdarīts ārkārtīgi daudzās tieši minoritāšu (kas par vārdu!) valodās, liecina tieši par ko citu – tautas necieņu pret sevi, un te nu parast nacionālisti ir tieši tie, kas aplaužas un sapinas paši savos tekstos.

    #269707
    Jauns lietotājs
    Participant

    Š im, gan es nepiekrītu. Krieviem ļoti daudz anglicismu vai, burtiski, uz kirilicu tulkotu vārdu no angļu valodas, pat latviešu valodā šiem terminiem ir pieklājīgi, labskanīgi tulkojumi.

    Par angļu valodu arīdzan kļūdies tur var darināt, veidot, lipināt un taisīt jaunus vārdus, tā, lai tie neizklausītos kroplīgi un ausij atbaidoši, labāk nekā jebkurā citā valodā. To nozīme, pārsvarā, arī paliek skaidra un saprotama.

    Neviens neiebilst, ka lielo tautu pilsoņi lepojas ar savu valodu plašo pielietojumu, bet tas nedrīkst būt par iemeslu citu valodu noniecināšanai: https://www.apollo.lv/portal/life/articles/110801

    #269708
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nezināju, ka 175 miljoni ir 1/6 no 6.92 miljardiem pasaules iedzīvotāju 😀 Parasti valodas lietojamību gan nemēra kvadrātkilometros bet gan cilvēkos, kuriem tā ir primārā valoda 😀

    Quote:

    Ja tiešām pasaulē ir valoda ar plašiem izteiksmes līdzekļiem, tad tā ir tieši krievu.


    Š is arī izsaka visu par tavu kompetenci šajā jautājumā.

    #269709
    Brutto
    Participant

    Cepuri nost! Kaut ko vēl piebilst būtu lieki.

    #269710
    Brutto
    Participant

    Quote:

    “Valstiskā līmenī krievi netika pazemoti tā, kā tas nereti notiek šeit.”

    Ak tu Die’s un Tētīt, NABADZIŠ…I! Vai kā tiek pazemoti! Ä€rprāts!

    P.S. Tas resnais pūslis deputeklis Saeimā, kurš nemācēja latviski ne pušplēsta vārda pateikt, vēl joprojām tiek pazemots?! Tak sen jau viņu vajadzēja triekt ellē-ratā!!

    #269711
    Daivana
    Participant

    Interesanti palasīt komentārus.

    Roberts izklausās ļoti aizdedzies.

    Mans viedoklis par valodām ir tāds, ka tālā nākotnē mēs lietosim vienu vienotu valodu, es nezinu kādu..

    mēs cilvēki saplūstam, kādreiz melnie drā** melnos un baltie baltos, tagad jau viss ir savādāk.

    Neesmu es kādas nācijas patriots un neuzskatu, ka tas būtu kāds pienākums.

    No malas izskatās, ka daudzi auguši ar tādu dzīves filozofiju un ierobežo savu piederību vienai valstij..

    Tu esi cilvēks nevis tikai Latvietis, Krievs.. utt..

    Tie kas uztraucās kur aiziet mūsu nodokļi var iet meklēt kurp tie iet, es saņemu savu algu, no tās atskaita nodokļus un tos sadala pēc vajadzībām, citi pēc skopuļiem izklausās 😀

    #269712
    Sysadmins2
    Participant

    Ja vēlies dzīvot latviskā vidē tad jāiet un jābalso un kapēc man nodokļu maksātājam jāmaksā vēl par krievalodīgo izglītošanu šeit Latvijā, lai brauc uz Krieviju vai macās privātskolās, arī ekonomika ar šo tiks sildīta! Atbraucot uz Rīgu daudzi kioskos un veikalos tik slikti saprot latviešu valodu, man tas bija šoks un ja sāk angliski runāt, tad vispār plecus sāk raustīt ! Labi ka pateicāt citādi palaistu šo pasākumu garām, bet par Samuraju un citu skeptisko viedokli esmu šokā, jāsāk jautāt vai viņi ir īsti latvieši ?

    #269713
    Sysadmins2
    Participant

    vot zivs, es lasu un pārlasu, bet man pa brīnumu tu izradās esi arī sakarīgs 😀 !

    #269714
    Anonīms
    Neaktīvs

    lala wrote:

    Urrālatviešu un prievīštūdaliņu salīdzinājumi ..


    prievīštūdaliņi .. jā, pazīstam 🙂

    [spoil][img]https://www.citavesture.lv/wp-content/uploads/2010/05/Svētā-Jura-lentas-pielietošana-300×186.jpg[/img][/spoil]

    #269715
    Anonīms
    Neaktīvs

    es tur Imhotepu nocitēju, mazliet kļūdoties “quote” konstrukcijā.

    Š ī Notepad.lv versija AFAIK nepiedāvā labot tekstu tiem, kas ielogojušies caur traukiem.lv, tāpēc labot nevaru :>

    #269716
    Willis
    Participant

    Nekur neiešu, negodīga parakstu vākšana, ja ir iespēja parakstīties PAR, tad vajadzētu būt iespējai parakstīties arī PRET .

    Ar spēku nevienu neko darīt neiemācīsi, ar to var panākt tikai pretēju efektu kas valdībai ir ļoti izdevīgi, ja nu Latvieši ar Krieviem sarunā un uztaisa Latvijā Grieķijas variantu ?…

    Īsāk sakot, neciešu ne Krievu ne Latviešu nacionālistus, Latvija no laika gala ir bijusi, ir un visdrīzāk arī būs daudznacionāla valsts .

    #269717
    samurajs
    Participant

    Robčik a vai zini, kālab tik negatīva attieksme? Tālab, ka šī pasāciena iniciatīva jau nav nākusi no tautas, bet no partijniekiem – praktiski Gebelsa variants. Un uzņem apgriezienus pretspēks – Osipova/Lindermana banda ar savu divvalodības prodžektu. Protams, referendumā (ja tāds notiks) neizies cauri ne viens, ne otrs, bet cik tam tiks izlietots valsts naudas? Tad nebrīnīsimies, ja rudenī mums atkal pacels nodokļus…

    #269718
    zivs
    Participant

    Nebalsojot PAR, Tu jau esi izteicis savu PRET [latviešu valodas stiprināšanu Latvijas valstī]. Daudznacionāla valsts? Pirmskara Latvija arī tāda bija?

    Ja nemaldos, līdz Otrajam Pasaules Karam, Latvijā latviešu bija ap 80%, tad nepilni 10% krievu un tad pārējie (poļi, ukraiņi, blablabla) ar 0.X procentiem. Pēc tam, kad mums “atnesa kultūru” ar visiem “kultūras nesējiem”, latvieši palika vien ~60% un gandrīz 30% krievu.

    Man, piemēram, nešķiet normāli, ka meklējot darbu Latvijā tiek izvirzīta obligāta prasība pārvaldīt krievu valodu, lai gan darbam nav absolūti nekāda sakara ar krievvalodīgiem tūristiem vai biznesmeņiem no Krievijas. Nedomāju, ka arī nākamā latviešu paaudze būtu baigajā starā, ka viņiem savā zemē ir bezmaz obligāti jāpārvalda kaut kāda sveša valoda, lai varētu te strādāt kaut par pārdevēju Rimi vai Maksimā …

    #269719
    kojānspapisapass
    Participant

    v pezdu :> mana sociālā vide ir mani padarījusi internacionālu un kā rādās, tad pavisam drīz arī dropošu šo mothership :>

    ar krieviem runāju krieviski, ar angļiem – angliski, ar latviešiem – latviski, ar dalboebiem – sarkastiski un nav problēmu kā jums 😛

    btw, par naturalizāciju, piemērs iz dzīves, čalis nokārtoja pilsonību pirms gadiem 5, dabūja meiteni iekš RF un tagad lādās, jo lai atgūtu russian, viņam gadi 6 – 8 paies 😀

    #269720
    Maris77
    Participant

    Vainīgi jau protams ir latviešu pajoliņi kas ar krieviem runā krieviski. Bet tas arī nav normāli, ka par valsts naudu tiek uzturētas valstij pilnīgi nelojālas skolas. Paskatieties uz tiem krieviem kas tur mācās, teicamnieki, latviešu valodā apaļš astoņi, bet latviski trīs vārdus nav spējīgi salikt. Staigā krievu sporta tērpos un gāna mūsu valstī.

    Es parakstijos par izglītību tikai latviešu valodā un arī par pārējo trīs likumu atcelšanu. Tas ir katra latvieša pienākums parakstīties, pašiem ir kaut kas jādara ne tikai pēc tam jāčīkst, ka valdība slikta.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā