Vairāki webhooks no monorepo

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163404
    russo
    Participant

    Kā var nomenedžēt, lai vienam monorepo ir vairāki webhook, kas sasaistīti ar subdirektorijiem. Bļin.. latviski rakstīt izklausās tik tizli. 😀 Respektīvi, ir monorepo kurā ir kādi 30+ servisi. Gribās visus 30 servisus kaut kā saintegrēt ar kubernetes klasteri, lai tie automātiski buildotos. Ar vienu repozitoriju nav nekādas problēmas, viss perfekti strādā. Bet kā to panākt ar 30+ servisiem no viena repo nav pagaidām skaidrs.

    Taisīt 30+ atsevišķus repozitorijus nav absolūti nekādas vēlmes, jo tas novedīs pie pilnīgas unconsistency, atkarību murga un milzum daudz dublēta koda.

    Kā citi strādā šādā scenārijā? Jenkins esmu tikai nedaudz redzējis.

    #334012
    root
    Participant

    Hahaha. HJAHAHAAHAHa. MWAHAHAHAAHhahahahaa>!111one111

    #334013
    aoma
    Participant

    Ja Tu saprastu angliski vairāk kā dažus datorterminus, tad uzzinātu, ka oriģinālais teksts skan vēl tizlāk 😀

    #334014
    russo
    Participant

    Neskatoties uz to, ka es šo visu mācos tikai nepilnu gadu un Jūs jau sen esat nozarē, jūsu līmenis ne pārāk atšķirās no manējā. Nožēlojamā bedre, kur tādi tizleņi raksta visādas e-veselības.

    #334015
    aoma
    Participant

    Tas nebija tā domāts. Vienkārši angļu valodu iemācījos vispirms, toreiz vēl tāda datora mūsdienu izpratnē nemaz nebija. Tie termini tulkojumā skan vienkārši smieklīgi 🙂

    Protams, ja ignorē sarunvalodu, un zin, kas ir kas, tas ir pavisam kas cits.

    #334016
    root
    Participant

    > Nožēlojamā bedre, kur tādi tizleņi raksta visādas e-veselības

    > Sēdi un makarējies ar savu OOP makaronu caurām dienām

    > Var drukāt arī savus monolītus

    > Un kopumā šķiet Tev ir vāja izpratne par to, kur īsti pielieto Go

    > Man liekas Tu toč esi auns, kurš tā arī maļās pa kaut kādiem sūdainiem projektiem

    > Par Netflix tu zini tik vien cik man melns aiz naga, tā ka vnk paklusē.

    > tādam iedomīgam aunam kā tu. Ģēnijs atradies! Ej uz savu webskolu!

    > Pamācies. Pie viena pamācies normālu ētiku.

    > es šo visu mācos tikai nepilnu gadu

    I’ll just leave this here. Jaunības maksimālisms, eh :> Kaut kā ironiski, ka to rakstu es…

    #334017
    russo
    Participant

    Nu es absolūti nebrīnos par tavu ironiju, jo … lai arī vecāks, bet pieredzi tā arī neesi smēlies. Nožēlojami. Ne kompetences, ne ētikas, ne mugurkaula.

    Mans posts bija par to, ka Go ir laba valoda, ko mācīties jauniņajiem. Punkts.

    Tava atbilde bija absolūti bez neviena argumenta, tik to vien, ka Go ir overhyped! Tas bija viss, ko Tava pieredze varēja izspiest.

    Arī asamblerī var uzrakstīt daudz ko labu “pieņemot ka zini, ko dari”.

    Tu vienkārši netieši nodirsi gan Go, gan mikroservisu arhitektūras kā tādas, liekot noprast, ka jauniņajiem noteikti ir jāturpina muļļāties ar JAVA, jo viesiem legacy apkalpotājiem un SAP iesmērētājiem javistus tagad vajag kā ēst. Un liekas, ka arī Tev pašam arī acīs cērtas, kā vajag kādu jaunu javistu.

    Es savā postā tieši minēju, ka Goferim atrast darbu viegli nebūs, bet tas nenozīmē, ka pati valoda kā tāda ir slikta jauniņajiem!

    Tu ar savu augstprātīgo komptenci nepateici nevienu argumentu, kādēļ Go ir slikta, lai mācītos 2019. gadā.

    Viss, ko tu ar savu pieredzi esi sasmēlies ir nenormāla augstprātība, iedomība un aprobežotība. Tipisks āksts!

    Manā sākotnējā postā es minēju, ka Go nav domāta tikai mikroservisiem un tas nozīmē, ka nav jākrāmējas ne ar Istio, ne visu pārējo, ko tu minēji kā downside.

    Vēl jau laikam jāpiebilst ka Java laikam jau nu nemaz netika pie sava mārketinga… Nu it nemaz neviens viņu nereklamēja uz katra stūra…. Tad ko tu te dirs, ka Google viņu promotē…!? Lepnajam latvietim Google ir pajoliņu iestāde, lai tur radītu kaut ko labāku par letiņa izgudrojumiem un tādēļ letiņš ir pārāk lepns, lai tādus sūdus izmantotu?

    Tā, ka izdrukā tos manus, no konteksta izrautos citātus, sarullē un iespraud sev dziļi pakaļā!

    P.S. Gaidu nākamo pērli…

    #334018
    root
    Participant

    Šis arguments būtu fantastisks, neba viena neliela problēma.

    1: Tu manis teiktajā saproti to, ko vēlies saprast, nevis to, ko es esmu uzrakstījis. Taču neuztraucies, tā notiek bieži un daudziem.

    2: Es Go lietoju since before apmēram 2014. gada. :> Teju ikdienā.

    Gribi argumentus? Labi. I’m bored and I’ll bite.

    1. Netflix absolūti nospiedošā daļa biznesa loģikas un mid-infrastrukturas ir Java un JVM kods. Atlas, piemēram, ir Scala. Es to zinu kā neapgāžamu faktu, tieši tādā pašā veidā, ka es zinu, ka media cloud/transcoder infrastructure, CPE, delivery un tonna citu tīmu ir basically Java shop. Kā es to varētu zināt, mini trīs reizes.

    2. Go milzu popularitātes iemesls ir hype un Google marketings. Izlasīji? Izlasi vēlreiz. Tomēr nesaprati? Es pārfrāzēšu. Go milzu popularitātes iemesls ir hype un Google kā izstrādātaj-kompānijas marketings. Google brand marketings. Nevis Go brand marketings, bet Google brand marketings. Aizgāja? Fantastiski. Turpinam.

    3. Daudzas sistēmas un lietas ko izveidojuši pilsoņi Google, Amazon, Netflix, LinkedIn utt. utjp. tādi pirmās ziemas koderi kā Tu pats, mīluli, izmanto pa labi pa kreisi, pareizi vai nē, tikai tāpēc ka “awesome” un “made by Google/whom’ever”, un tāpēc, ka trūkst references pret citiem risinājumiem. Go ir y2k-gen sistēmu programmēšanas valoda, tajā pat kategorijā, kur Rust. Tieši tāpēc arī tiek izmantota infrastuktūras sistēmām. Go nav piemērota iesācējiem un Go nav piemērota general purpose darbiem. Vai pilsoņi Go izmanto iepriekš minētajiem mērķiem? Jā. Bet cilvēki dara daudzas trakas lietas. Tas nenozīmē, ka tas ir labi, efektīvi, efektīgi vai pareizi un loģiski. Es saprotu, ka daudziem labpatīk ar automātu makšķerēt mailītes, bet – wrong tool for the job.

    Bottom line, katrai valodai un platformai ir vieta, laiks un pielietojums, tā pat, kā citiem instrumentiem. Vienalga vai tas ir Go, Java, PHP, R, what not. Valodas izvēle atkrīt uz daudzum daudziem faktoriem – tajā skaitā biznesa (izstrādātāju pieejamība, izstrādes laiks) un “fitness for purpose”, un cik ļoti kāda konkrēta valoda patīk lietotājam russo ir pilnīgi pēdējais arguments. Es nesaprotu šos argumentus vispār, reāli tā pat vari salīdzināt Franču un Itāļu valodas, un argumentēt ka Itāļu valoda ir sūds jo Tu redzēji kā viens Itālis nolika kluci pie Mildas. Realitātē tas tomēr būtu nedaudz stulbi.

    Un ko Tu tur Latvietību konstanti mal arī nesaprotu, neesmu tur kāju spēris jau cik gadus. Kaut kāds bik ignorants Tu mums esi, ne-SAP’ist 🙂

    #334019
    russo
    Participant

    Jācērt robs stenderē. Izrādās root prot arī kaut ko +/- sakarīgāku uzrakstīt. Lai gan, vienalga tā īsti neizlasīju, kādēļ Go ir slikta jauniņajiem. Es piekrītu vairākiem Taviem argumentiem, bet vienalga uzskatu, ka mans lēmums studēt Go bija daudz labāks par to, ja būtu nolēmies malties cauri kaut kādam PHP (populāra LV, ko mācīties jauniņajiem). Neesmu PHP baigi skatījies, bet vismaz Go statiskā tipizācija, http/os/u.c. package, gouroutines, channels, gRPC utt. deva reālu ieskatu, kas notiek lācītim vēderā (basics joptva’ 🙂 ). Man subjektīvi liekas, ka PHP utml. ir tālu no kaut kā tāda. Ok… JAVA pa lielam ir no tā paša katla kur Go, bet uz vairākām lietām iekš Java, par kurām esmu lasījis nu galīgi pincītis nestāv un man tiešām kretinē SAP’isti (ne tie kuri kodē, bet tie kuri iesmērē). Es neesmu saticis nevienu sirds dziļumos laimīgu Java SAP’istu. 🙂 Man kaimiņš ir Enterprise Javists… un prieka viņa acīs nav. 🙂

    Punkts 1ais) – Ja jau daudzi Tevi nesaprot, tad jau laikam daudziem ir reālas problēmas. Tu jau noteikti visu dari (skaidro) ideāli. /ironija/

    Par Netflix – OK… ES IEBRAUCU AUZĀS, es zinu, ka Go neizmanto tik lielā mērā, kā es te mālēju, bet kritiskajā infrastruktūrā viņš esot plaši pārstāvēts, turklāt jaunajiem developeriem ir plašas iespējas izmantot tos rīkus, kuri viņam labāk tīk līdz ar to Go īpastvars pamazām aug. Java tur tusējas dēļ Netflix pirmsākumiem, kad tāds Go bija absolūti nepazīstams zvērs.

    Citāts no manas sarunas ar manu ‘mentoru’ no Netflix:

    At Netflix it’s not too widely used, but that shouldn’t be a reflection of Go but rather of when Netflix started to build their streaming business. Java is still huge at Netflix, but that’s because it was the technology choice made `n` years ago (before Go was as mature).

    That said internally Go is in critical places, everywhere from on the CDN hardware that we have deployed at ISPs and Internet Exchanges (IX) around the world, to handling some secondary processes on internal cache systems. It’s also the language used for our internal project generator / manager called `newt`, to make it easier to work on any developer workstation (OS X, Windows, and Linux).

    It’s also core to our open source container platform, albeit not for the control plane but for the agent that handles the execution of workloads.

    Our company culture is that we hire competent engineers and we expect them to solve their problems using the right tool, and if Go is it they’ve used it.

    We haven’t ever had a discussion around whether we would choose differently today, only because it’s really hard to be objective and constructive in that sort of thought exercise.

    Anyway… man jau apnika…

    Es domāju, ka Tu saprati, ko es ar to biju domājis. Mums katram ir savs viedoklis. Tu runā par to, ka service mesh un viss, kas ap to grozās ir hardcore un Latvijā nez vai vēl ilgi būs tāds projekts, kur tas būtu vajadzīgs, no kā izriet, ka arī Go nav piemērota, lai mācītos, jo Go tomēr ir vairāk piemērota tieši šiem mērķiem, nekā kāda tīra general purpose language, kā piemēram, Java, kur tu vari skribelēt gan mājas lapas, gan serverus, gan androīdā iebāzt degunu. Ja tā paskatās, tad arī visi Fortune 50-100 whatever – Amazoni, Googli, Netflixi, un kas nu vēl ne visi sāka ar monolītiem. Tikai savā 5. – 7. paaudzē viņi sāka migrēt uz mikroservisiem un tam ir nopietni iemesli.

    No šī skatu punkta es piekrītu, ka Go nav priekš jauniņajiem. Vnk nebūs īsti kur viņu pielietot, lai gan ar viņu var labi/efektīvi rakstīt arī kaut ko vairāk par mikroservisiem un konsoļu programmām.

    Bet es vairāk tiešām biju domājis par to, ka valoda ir pietiekami vienkārša un manā skatījumā tīra, turklāt mācīšanās laikā nāksies urbties cauri daudziem pamatu pamatiem, kas mūsdienās manuprāt daudziem pietrūkt. ( Computer Science)

    Neuzskatu sevi par baigo fanu, bet man Go patīk. Daudz, daudz labāk par JavaScript, kuram tagad jāmaļas cauri… dievs pasarg…

    Un konkrētais topiks ir viens no apliecinājumiem tām problēmām ar kurām agrāk vai vēlāk jauniņie saskarsies, kad uzrakstīs vairāk par 4-5 servisiem. Būs jāsāk domāt, par discovery, kaut kādu deployment automatizāciju utt., jo startēt visu no konsoles vienā brīdī sāks piegriezties. Puse no mana Go mācību laika aiziet, lai mācītos vnk tooling. Ar pliku Docker ir stipri par maz. Bet man kaut kā liekas, ka arī Java shop ir identiskas problēmas.

    BTW – es arī uz Rust šķielēju…, bet vēl tāda zaļa izskatās. 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā