Valve cīņā pret rupekļiem iesaista psihologus

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Valve cīņā pret rupekļiem iesaista psihologus

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162498
    samurajs
    Participant

    Lielu popularitāti ieguvušas tiešsaistes komandu cīņu spēles (Multiplayer Online Battle Arena, MOBA). Tanīs piedalās gan rūdīti geimeri, gan huligāni, kas to vien gaida, lai rupji apvainotu pretiniekus vai savus komandas biedrus. Īpaši daudz kliedzienu skaļrunī ir kad spēle zaudēta – “iedzer indi”, “nosities pret sienu”, “lūzeris”, “noobs” pieder pie maigākajiem. Protams, nekur nepaliek uz nabaga dzimumlocekļa bāzes veidoti izteicieni un uzvarētāji, bez šaubām, ir “niggers”. Par to rupekļi tiek banoti ar pagaidu vai permanento banu, bet rezultāti joprojām nav pietiekami.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a414fec992a6662334863ef65c62b4e9_1.jpg[/img]

    Cīņa pret rupjībām jau ilgst gadiem. 2015. gadā kompānija Riot Games, League of Legends izstrādātāja veica speciālu eksperimentu. Tiem, kuri izvēlējās nickname kā YouAreDick1995, kompānija piešķīra pagaidu nikus. Bet ja spēlētājs gribēja to nomainīt, viņam nācās iziet trīspakāpju procedūru, kurā bija ietverta 40 punktu testa pildīšana. Tanī bija jānovērtē izteikumi kā “Es esmu īpaša personība”, “Es parasti uzstāju, lai cilvēki mani ciena” vai “Ja parādās iespēja – es “zīmējos””. Nācās atbildēt arī jautājumus par agresivitāti “Es ņirgājos par citu cilvēku” vai “Es centos panākt, lai citi sakašķētos”. Tests balstīts uz klasisko Narcissistic Personality Inventory (NPI).

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_cfb9d6486f5d41c3870c68a693378d20_1.png[/img]

    Spēļu studija Valve mēģina darīt ko līdzīgu. Cīņā pret rupekļiem iesaistīts psihologs Maiks Ambinders. Spēlē Dota 2 testā vispirms spēlētājiem bija jānovērtē iespaidi no konkrētās sesijas pēc 5 ballu skalas. Pēc tam vajadzēja atbildēt uz jautājumu par komandas biedru sadarbību spēles laikā. Un visbeidzot geimeri lūdza izvērtēt paša vēlmi sadarboties ar komandas biedriem konkrētās spēles laikā.

    “Mēs visi sevi vērtējam augstu. Bet zinot, ka esam uzvedušies slikti, ielikt sev augstu atzīmi diezin vai izdosies,” tā M. Ambinders.

    Dažu dienu laikā pēc testa sākšanas sūdzību skaits par rupjībām samazinājies par 137000 jeb 12.5%. Vai tas ir pagaidām vai paliekoši – laiks rādīs.

    #327646
    Leichttraktor
    Participant

    Jo negrib vēlreiz “kaut kādu sūda testu” pildīt.

    Tas, protams, ja no testa nevar izvairīties, nezinu kā jums tur ir.

    #327647
    samurajs
    Participant

    Nevar izvairīties. Jo tests jāpilda lai noņemtu softbanu.

    #327648
    ruukjis
    Participant

    Un līdz ar to tas ir efektīvāk tīri dēļ tā, ka ir sasodīti kaitinoši, psiholoģiskais aspekts tur ir tuvu nullei. Bet viens ir fakts Online geiming komūna ir strutojošs augonis. Notepad ar visiem klučiem, betoniem un visu pārējo pat tuvu nestāv. Kamēr vēl ir kaut kādas kazuālās spēles tikmēr tas ir ciešami, tikko ir runa par sacensībām un rankiem tā sākās pilnīgs vājprāts. Es neatceros NEVIENU sezonas maču (Overwatch), kur starp 6 purniem nebūtu viens “guru” vai vienkārši trollis.

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā