Vēlies datoru? Lūdzu, Open Computer Shas! (1.aprīlis)

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vēlies datoru? Lūdzu, Open Computer Shas! (1.aprīlis)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146765
    WerNeo
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080401135401562.jpg[/imgl]Kā zināms, daudzas slavenas IT (un ne tikai) kompānijas savas filiāles atver Vidusāzijā, jo tur ir lētāks darbaspēks. Visai interesantu ideju izdomājuši Indijas IT darbinieki. Tā kā algas ir mazas, viņi savu darbu darīs par velti.

    Š ī ideja ir izplatījusies tik plaši Vidusāzijā, ka tagad pie „Open Computer Shas” gatavi strādāt visdažādāko sfēru darbinieki. Sākot ar metalurgiem, metinātājiem, zinātniekiem, datoru inženieriem, programmētājiem (kā arī daudziem citiem speciālistiem), beidzot ar reklāmas menedžeriem.

    Idejas autors, Lju Hajsnim (programmētājs), izteicis lielu apmierinātību ar „Open Computer Shas” popularitāti: „Ideja ir pārņemta no Open Source. Mums viss būs līdzīgi. Mēs visi esam sava darba entuziasti. Ja dzelzs rūdas racējam patīk savs darbs? Kāpēc lai viņš to nedarītu par velti, jo algas mums tāpat ir zemas. Viņš sūri grūti darīs savu patīkamo darbu, lai citiem radītu prieku acīs. Tāpat mēs visi esam gatavi strādāt par velti! Esmu pārliecināts, mūsu kļūs arvien vairāk.”

    Protams, datoros netiks izmantota neviena detaļa, ko ražo kāds no populārajiem un ne tik populārajiem ražotājiem. OCS darbinieki ražos visu paši. Par pašu datoru Lju stāsta: „Pirmajā datora modelī ir OCS Plintel GX 1.0x mātes plate, kas atbalstīs 1-4 kodolu procesorus. Ar procesoriem pašreiz tik labi nesokas, jo vēl nav piesaistīts pietiekami daudz speciālistu. Tomēr jau tagad, bez procesora palikuši neesam. Tas ir divu kodolu OCS Core2Dublo (2.8GHz), kuram nav nepieciešama „aktīvā dzesēšana”, līdz ar to, dators ir klusāks un mazāk patērē elektroenerģiju. Video karte iesākumā būs OCS Radeator X24000PRO (512mb/512bit), kurai arī nebūs nepieciešama „aktīvā dzesēšana” Uz datoriem tiks instalēta Linux Ubuntu/OCS. Sīkāk par sastāvdaļām un citām specifikām varēsiet atrast „Open Computer Shas” mājas lapā.”

    Pirmais dators jau ir atradis savu īpašnieku. Tas ir kāds turīgs uzņēmējs no Ķīnas, Dzinj Dzang. Viņa pirmās atsauksmes par datoru: „Š o datoru es pasūtīju viņu mājas lapā. Nepatika tas, ka viņi nokavējās ar sūtījumu par divām dienām. Viena diena, tas vēl būtu piedodams, bet divas, tas ir par traku! Nedaudz jau esmu „pabakstījis” šo „aparātu”. Pirmie iespaidi labi. Patīk, ka dators ir kluss. Tikai, mani tracina, ka uz Datora uzliktā OS ir „līka”. Uz Desktopa nav man pierasto ikonu no teksta redaktora un interneta pārlūka. Ideja, protams, laba, bet nu varēja pakustināt savus tuklos pirksteļus un pielāgot datoru normāliem cilvēkiem. Protams, ka pasūtīšu arī jaunāko datora versiju. Ieteikums, lai uztaisa arī portatīvo datoru, jo tad man būs iespēja strādāt arī savā jaunajā mašīnā Bentley”.

    Arī Eiropā šis OCS projekts izraisījis lielu rezonansi. Pat pie mums, Latvijā, šajā projektā piedalīsies aptuveni 20 cilvēki. Pagaidām gan viņi nodarbosies tikai ar datoru salikšanu, bet ar laiku, iespējams paplašinās savu „darba lauku”.

    Kā stāsta Latvijas OCS pārstāvis, Oskars Stīvs: ”Jau tagad gaidām kravu no Indijas, kurā būs komponentes 3000 datoriem. Domājams, ka pirmie datori Latvijā jau būs pasūtāmi pēc 2-3 dienām. Latvijā pašreiz par šo projektu zina ļoti maz, bet ceru, ka tuvākajā laikā kļūsim populārāki.”

    Ja esi datorspeciālists, kas arī vēlas piedalīties šajā bezmaksas projektā. Piesakies OCS mājas lapā.

    #177862
    Sid
    Participant

    Es vēlos pieteikties, viņu mājaslapu, lūdzu. :>

    #177863
    marr
    Participant

    man arī pirmais jautājums, kas radās bija, kāda ir tā viņu mājas lapas adrese?

    #177864
    WerNeo
    Participant

    Pagoogleejiet 😀

    #177865
    Anonīms
    Neaktīvs
    #177866
    Foxsk8
    Participant

    Vai tad nevar ielikt. Dažiem zināšanai. Te neviens nesūta uz googli. To vajadzētu piekopt. Nav taču grūti home page linku iemest. 🙂

    #177867
    samurajs
    Participant

    WerNeo, tu atkal aizlējis acis no paša rīta: tur būs procis nevis OCS Core2Dublo bet OCS Core2Diablo, pret kuru esošie Intel un AMD proči konkrēti sux! Jamam ir 1 GB L2 cache (speciāls DIMM RAM modulis pieslēgts tam nolūkam!) 😀

    #177868
    taure
    Participant

    Š is vienkārši iespārda! Es jau sāku domāt par to kur varēs dabūt kamēr neizlasīju dzelžu nosaukumus. Autor, varēji jau vismaz pierakstīt april april. Ato daudzi jau noticējuši. Pārrēkties var! Uzņēmējs no komunistiskās ķīnas bija vislabākais.

    #177869
    WerNeo
    Participant

    samurajs… nav jau tik traki ar mani 🙂 Alkoholikjis gluzhi neesmu…

    #177870
    samurajs
    Participant

    Mē tak saprot… 1.aprīlis… nacionālie svētki… :party: :party: :party:

    #177871
    izredzētais
    Participant

    njā, nebūtu slikti, ja datorus izsūtītu bez maksas gluži tā pat kā ubuntu diskus :))

    #177872
    Mr.Death
    Participant

    Un es jau sāku noticēt…. 😀

    #177873
    QueenZ
    Participant

    es arii mazliet noticeeju, ja godiigi saak jau apnikt tas 1. aprilis 😀

    #177874
    remarco
    Participant

    Super! datnītis par brīvu!

    Labs joks 🙂

    Paldies 🙂

    #177875
    Anonīms
    Neaktīvs

    Open komputer SHAS vien jau kautko izska 😀 ( Shas- kā tad ( rus)) 😀

    #177876
    WerNeo
    Participant

    Morpheus… pirmais, kas saprata nosaukuma domu 🙂

    #177877
    preddetor
    Participant

    Iisteniibaa es jau arii sapratu… 😀 Labs joks…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā