Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › VIA Nano E sērijas procesori ir nonākuši pie ražotājiem
Kas tad īsumā ir VIA Nano 3000E? To takts frekvence ir no 1Ghz līdz 2 Ghz, tie piedāvā 20% lielāku veiktspēju nekā agrāki VIA Nano procesori, tajā pašā laikā izceļas ar 20% mazāku energopatēriņu. Tie nodrošina 1080p HD video bezaizķeres atskaņošanu, ka arī SSE4 instrukcijas, kas kopumā tiem sniedz būtiskas priekšrocības konkurencē ar Intel Atom.
Procesoru saimes būtiskākie tehniskie raksturlielumi:
* Pārī ar procesoru var lietot dažādus mikroshēmojumus: VIA VX800, VIA VX855, VIA VX900 vai VIA VN1000
* 64 bitu atbalsts
* Augstefektīva superskalāra skaitļošana
* DDR2 un DDR3 operatīvo atmiņu atbalsts
* Virtualizācija
* Garantēta 7 gadu ilgmūžība
* Zems energopatēriņš
Intervijā embedded-computing.com
“Pirms Atom parādīšanās zema energopatēriņa mazizmēra datoru segmentā mums nebija konkurences, vai arī tā bija niecīga. Kad Intel izlaida Atom, tas tika pozicionēts kā jauns, inovatīvs mazpatēriņa procesors, kas radīts jaunā viļņa MID un mazcenas datoru vajadzībām. Lai arī Atom mērķēja uz daudziem segmentiem, kuros mēs līdz šim darbojāmies veiksmīgi, Intel mārketinga resursi un zīmola atpazīstamība palīdzēja nostiprināt šos segmentus, un tādējādi ievērojami palielināja vispārējo pieprasījumu pēc mazpatēriņa x86 risinājumiem.
Daudzi kritiķi nebeidz tincināt par Intel stratēģiju Atom sakarā. Fakts, ka turpmāka Atom produktu saimes izstrāde un uzlabošana var būtiski samazināt pieprasījumu pēc Intel high-end klases produktiem, ir ārpus apspriešanas. Rūpīgāk iedziļinoties, Atom ir solis atpakaļ x86 paaudžu attīstībā. Tas ir spējīgs tikai uz rindotu uzdevumu izpildi (in-order processing) un izceļas ar niecīgu 2. līmeņa starpuzglabāšanas atmiņu 512kb apmērā. Tas no laika gala ir 32 bitu procesors ar 533Mhz lēnu sistēmas kopni. Tam arī nav šifrēšanas aparatūras atbalsta.
Par laimi, VIAs procesoriem nav tāda iespēju ierobežojuma, tāpēc mēs neuztraucamies par būtisku kaitējumu mūsu high-end segmentam. (..)
Līdz ar jaunu iespēju iekļaušanu (tādu kā 64-bit atbalsts, šifrēšanas un virtualizācijas tehnoloģijas, SSE4 instrukcijas un divkodolu atbalsts) mūsu procesoru klāstā, mēs varam orientēties uz citiem, x86 platformu līdz šim neapgūtiem segmentiem.”
Kad varētu ieraudzīt pirmos reālos produktus ar VIA Nano E “zem pārsega”, ir milzu noslēpums, kā teiktu Vinnijs Pūks. Jādomā, ka tos parādīs drīzākajā IT izstādē. tagad ir zināms: tā būs ESC Silicon Valley 2010 izstāde nākošnedēļ.
VIA Hi-End ir Intel Low-End. VIA ar saviem CPU datoros neeksiste vispar. Sadzives tehnikas laucinja tas varetu but savadak. Atom tomer isti neiziet arpus datortehnikas laucinja.
Katrai lietai savi instrumenti. Var arī uz veikalu braukt ar taksi. Var iepirkumu ratiņu vietā izmantot kvadraciklu ar piekabi. Esi pazīstams ar jēdzienu iegultās sistēmas (embedded systems)? Iesaku palasīties.
Preses relīzes