Videokarteles vai PSU gļuks?

Sākumlapa Forumi Hardware Video un Audio Videokarteles vai PSU gļuks?

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154231
    msh
    Participant

    Tātad, kādu laiku atpakaļ jebajā nopirku videokarteli. Pirmo reizi ieslēdzot bija gļuks, sarkani kubiki POSTā, svītriņas pie augstākiem režīmiem un palaižot draiveri, bilde pazuda. Skaidri redzams atmiņas gļuks. Par cik bija slinkums sūtīt atpakaļ, papētīju karteli, a izrādījās ka radiatora svara dēļ kartele ir deformējusies un viena rāmja mikrene palikusi bez dzeses. Nu ko, pievilku radiatora tuneļa galu attiecībā pret videokarteli, kontakts atjaunojas, atmiņa negļuko, viss darbojas, vienīgi videorežīmu maiņas momentā izpaužas tāds pats artefakts, kā manai bojātajai 360. xkastei – kamēr nomirgo ekrāns, uzsit pāris baltas svītras. Vēl nācās nopirkt pāreju lai nodrošinātu kartelei papildus barošanu. Tiku pie šitās sistēmas, viss darbojas jauki, līdz pāris dienas atpakaļ pasāku spēlēt GTA San Andreas uz MAX – mana 17″ LCD moņa optimālā izšķirtspēja un viss pārējais līdz galam. Vakardien pēc kāda laika paspēlēšanas piepeši spēle apstājās, skaņai turpinoties, paspaidīju klaviatūru, dažas minūtes vēlāk spēle nometās lejā, 2D darbojās normāli, paceļot spēli, izvēlnē kadru frekvence ~1 FPS, paņemot “Turpināt” atmetu ar roku un uztaisīju restartu, nebija vēlmes gaidīt kamēr ielādēsies vismaz kadrs 😀 Par cik ielādes laikā pāris logos atkal metās svītriņas, paņēmu kartelei pārvilku radiatora atsaiti pret karteli, svītras pazuda, bet atkal tas gļuks. Š odien uzliku jaunāko ForceWare [pirms tam bija piecus gadus vecs, jo SA 1.0 ar jaunāko nedarbojās], uzliku SA 1.01 paču – ar noklusētajiem uzstādījumiem spēle darbojās [800×600, bez AA, zems redzamības attālums utt], paņēmu izslēdzu spēli, palaidu par jaunu, saliku visu uz max, ielādes beigās, kur vajadzētu sekot bildei, viss ļoti pazīstami sastingst 😀

    Vai ir iespējams ka kartele šādi uzvedas barošanas trūkuma dēļ? Baroklis man ir vecs bet firmīgs 420w, darbojas diezgan karsti un kā jau mans paraksts liecina, sistēma ir samērā apetītelīga. Kartele gan laikam 3D režīmā tikai kādus 40w vairāk noēd.

    P.N. GPU temp stundu paspēlējot SA 49c, tā ka vismaz GPU tiešām nepārkarst.

    P.P.N. Pamēģināt iespraust +12v līnijā testeri un ieraut karteli smagākā 3D režīmā?

    #270905
    Ralfie
    Participant

    Reballings drošvien vajadzīgs čipam, ja atkusis..

    #270906
    Stat1CX
    Participant

    Karte ir mironis, ar barošanu tur nekāda sakara nav. Ja jau karte bija fiziski deformēta, tad tur kāds lodējums būs salauzts.

    #270907
    samurajs
    Participant

    Lieku uz sprāgušu karteli.

    #270908
    Sysadmins2
    Participant

    Varbūt tava visu ierīču pārmērīgā dzešēšana vainīga ? 😀 Jāmēra ir strāvas stiprums (patērētā jauda) nevis barošanas kritums, 420W barošanas blokam ir jaizdala koefcients, tas kas rakstīts uz viņa 420W, nenozīmē ka tā ir absolūtā jauda tukšgaitā, kā arī viņa jaudas zudums jāpreiķina pieslēdzot atsevišķās ierīces, jāliek lietā jaudas apreiķina formulas. Par videokarti varu pateikt, ka viņai ir beigti atsevišķi atmiņas moduļi, ja parādas strīpas, sekojošie adrešu bloki nestrādā.

    P.S.Tehniku es jau zinu kādu tu vienmēr iepērc. Ir tāds teiciens: Skopais maksā, divreiz !

    #270909
    msh
    Participant

    Samurajs pasaki labāk kādiem svarīgiem baroklī esošiem elementiem var pazemināties darbaspēja atkarībā no temperatūras. Man ir vēl viens gļuks, aizbraucot uz darbu un atstājot kasti ieslēgtu, atgriežoties parasti tiek atrasts ka tā ir izslēgusies. Mājinieki man ir normāli, laukā neslēdz 😀 Pats neesmu piedzīvojis ka manā klātbūtnē izslēgtos, lai arī kopš nopirkšanas slēdzu ārā tikai lai pamainītu konfigurāciju. Rāmja gļuks izslēgts [viens no maniem 1 GB DDR400 moduļiem ir gļukains un vecā kaste mēdza BSODot], vainīgais modulis atrasts. Baroklis ir tiešām karsts, šovakar pārskatīšu viņam dzesi un izņemšu no kastes manā parakstā neminētu cietuci.

    Jā, sisadmini, es kā klasikas mīļotājs pērku maniem uzskatiem atbilstošu tehniku, kādu vairs neražo un tāpēc jaunu nopirkt nevar, bet ja akurāt jebajā uzlektu kāds nelietots eksemplārs, cena būtu neadekvāta. Un to savu teicienu apēd, ja attiecīgajā brīdī ir pietiekami daudz naudas, nopērku labāku lietu nekā vajag. Tāpēc arī uz sitienu barokli negribu pirkt, jo darba dēļ pagaidām pamazāk naudas, bet ja pirkšu, tad pirkšu normālas firmas, kārtīgas jaudas un ar 80 PLUS sertifikātu, kādi no 60 mārciņām sākas – bet izdzīvošana ir pirmajā vietā.

    #270910
    samurajs
    Participant

    Kamēr baroklis jauns – nekas nevarētu mainīties silstot vai kā, jo viss ir pamatīgi stabilizēts. Detaļām ar gadiem novecojot, stabilitāte samazinās un tad āža kāja lien laukā 😀

    Drošvien šo rakstu tak lasīji?

    #270911
    msh
    Participant

    Stabilizēts ir [nakļene lielās ar aktīvo PFC], bet kaut kā nav šaubu ka vienā vecumā ar deviņus gadus veco māteni… 🙂 Pagājušonakt viņā ielīdu, bet neko sliktu neredzēju – abi veņķiki smuki griežas – tā jau nav viņa vaina ka viņam ir sūdīgi darba apstākļi – ka apakšējais veņķiks gaisu rauj iekšā taisni no turienes, kur mani 55-60 grādu karstie proči atrodas 😀

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā