Videospēlīšu dzenāšanas ietekme uz veselību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Videospēlīšu dzenāšanas ietekme uz veselību

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153747
    Crow
    Participant

    Vēl piecas minūtītes? Manis pēc. Bet spēlīšu spēlēšanai, kā gan tas ir jebkurai darbībai, mēdz būt dažādas nevēlamas iezīmes, kas, kam nu vairāk, kam mazāk, bet agri vai vēlu parādās. Vai tas būtu WASD tausiņu neglābjams nodilums, kas liecina par nepieciešamību piecelties no sēžamā un doties pie merchanta nomainīt labi ieslidināto klavieri. Vai geimpads, kas ir tik daudzas reizes lidojis pret sienu, ka kopā neturās pat upgreidots ar krietnu rullīti skoča. Tie ir tādi taustāmāko variantu piemēri. Kad par sevi liek atgādināt Health – tā ir nopietna lieta, kas reti tiek ievērota laicīgi. Un – neraža – diemžēl tad parasti visi potioni ir izbeigušies vai vairs neiedarbojas.

    [align=justify]Būtu labi, ja pirms potenciāli nepareizu spriedumu pieņemšanas arī AFK varētu noseivoties un neizdošanās gadījumā sākt vēlreiz no šī čekpointa. Bet tā lieta kaut kā nedarbojas un patch tuvākajā laikā arīdzan netiek solīts. Protams, potenciāli bīstami ir arī atkorķēt šampanieti, lūrot tieši uz korķi no augšas. Tamlīdzīgās lietās labi palīdz veselais saprāts, kas saka – jādomā līdzi. Vai tieši attiecībā uz spēlītēm kā izklaidi – jādara ar mēru. Tikai izklaidei piemīt tāda īpašība – mēra sajūta mēdz pazust. Jāiziet misija. Jātiek līdz nākamajam levelam (bet bosiņš, maita, tik grūts)! Jāatkožas tam tizlajam kemperim! Vai vienkārši – spēlīte ir nenormāli interesanta, laiks apstājas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_funnypicturesyourcatisalmostlevel681_1.png[/img]

    [align=justify]Aj, nu labi! Tiešām tak ko var krist uz nerviem! Un es jau taču nesēžu tik daudz vienā nekustīgā pozā – es peli visu laiku kustinu, redzi? Khmm. Ļoti iespējams, ka liela daļa diskusiju par šo, var gadīties – sasāpējušo – jautājumu ir ļoti neobjektīvas, jo vecā gvarde bieži vien nekādi nespēj pieņemt salīdzinoši nesen pasauli pārņēmušās videospēlītes kā izklaides un atpūtas variantu un uzstājīgi klārē, ka tās ir visa ļaunuma sakne, sākot no nemainītām zeķēm, turpinot ar vispārēji antisociālu uzvedību, zemu lidojošai mašīnai virsū uzskrējušam kokam, Last Man Standing skolās un beidzot ar globāla mēroga teroraktiem. Savukārt pašiem spēlmaņiem šķiet, ka visus pētījumus veic tieši šie vecie muļķi, no kuriem ne1 nekā nejēdz.

    [align=justify]Nav vērts mēģināt pierādīt, kurai pusei taisnība, ja tāda vispār ir. Vienīgais, ko var darīt – censties par to neaizmirst, pieļaujot varbūtību, ka geimeri kā suga ir glābjami. Pozitīvu lietu šajā sakarā darījis spēlīšu portāls GameInformer, kas pavisam neuzbāzīgā manierē izsludinājis Health Week jeb Veselības Nedēļu, no š.g. 4. aprīļa līdz 8. aprīlim publicējot informatīvus materiālus par spēlīšu drillēšanas ietekmi uz veselību. Jāsaka gan, ka ir apskatīta tikai ietekme uz fizisko veselību, nevis psiholoģiskā un fiziskā atkarība. Taču iesākumam pietiks. Kā arī, kaut lasāmviela paredzēta tieši spēlmaņiem, praktiski to visu var attiecināt uz jebkuru ņemšanos ar datoriem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_610_gi_health_week_1.jpg[/img]

    04.04.[/color]Miega trūkums[/url] (all-nighter šad un tad nav traģēdija, kofeīns ir)

    Sasprindzinājums acīm[/url] (telpiskā jeb stereo-3D attēla problēmas izklāsts)

    Karpālā kanāla sindroms[/url] (problēma vietā, kur savienojas plauksta ar apakšdelmu)

    Nepieciešamība pēc veselīgas pārtikas[/url] (arī alus vēders skaitās problēma)

    Dzirdes traucējumi vai zaudēšana pavisam[/url] (nepagriez skaļāk, dziedi tāpat līdzi)[/size]

    [align=justify]Vairums no Notepad auditorijas saprot angliski pietiekami labi. Materiālu aptuvens, saīsināts, tulkojums, iespējams, sekos kādu laiku pēc publicēšanas GameInformer portālā + kad (un ja) man nebūs slinkums.

    Avots: 1

    #265950
    flasherr
    Participant

    tunelis un redze ir problēma visiem, kas darbojas pie PC

    geimeriem, protams, ekstrēmāk

    dzirdi vairāk sabojā tie, kas lieto austiņas, it īpaši uz ielas, jo tad jāgriež skaļāk + nedzirdēs pēdējo vilcienu (true story, viena čiksa pagājušogad šādi aizgāja)

    pats šad tad pašaudoties 😉 nonācu līdz atziņai, ka sliktākais varētu būt stress,paaugstināts sirds ritms un droši vien izdalās adrenalīns. sliktais ir tajā apstāklī, ka tas notiek nevis aktīvi kautko darot vai pēkšņi jābēg no urlām, bet gan vienkārši sēžot (ok, kustinot vienu roku).

    tas viss krājas, neesmu ārsts bet liekas, ka tas nav pārāk pozitīvi

    bet konkrēti par tēmu – ļoti laba iniciatīva no GameInformer

    #265951
    Tmkks
    Participant

    Man patika tas, ka raksts tika sastādīts ar lielu sarkasma daudzumu, bet liekas savādi, ka bija jātiek cauri 3 rindkopām izdomājuma, lai tiktu pie pus rindkopas galvenās informācijas.

    Likās nedaudz lieki.

    No offence, man patīk Tavs rakstības stils, just tone it down a little bit. [:

    #265952
    ruukjis
    Participant

    Es, nez’, man jau dikti patīk Vārņa sacerējumi. Manis pēc viņš varētu arī desmit lapas pierakstīt ar saviem piedzīvojumiem 3šajā Quakā un tikai garām ejot pieminēt, ka ir tāda GamInformer lapele.

    =>flasherr

    Par to stresu – tu nekad nedzirdēs terminu “Adrenaline junkie” par geimeri, jo tādu nav, tāpēc, ka tas adrenalīna daudzums, kas izdalās spēlējot spēlītes ir mazs, ja salīdzinam ar skydiveriem un citiem ekstrēmistiem. Uz fizisko veselību tas nekādas pēdas neatstās, cits stāsts ir psihe, bet tur gan es neesmu speciālists.

    #265953
    nitro
    Participant

    Not this BS again…speeleem pashaam par sevi NAV vainas – cilveekam kursh shad tad uzspeelee un kursh nav “nolife”ris nekaadu negatiivu seku nebuus no speeleeshanas bet tieshi otraadi uzlabosies noskanjojums, uztvere un ja speelee ko vairaak par need for speed iespeejams pat sho to jaunu uzzinaas + speeles arii var iedot idejas. Tas vnk ir iemesls ieseedeeties pie datora un taa ir iistaa probleema – paaraak ilga nepaartraukta datora lietoshana ar mazkustiigu dziivesveidu un visticamaak nekorektu eeshanu. Vajag visu lietot ar meeru – paardozeet var pat uudeni vai gaisu..

    #265954
    andza
    Participant

    Man patīk rakstības stils un tās pirmās rindkopas ir interesantākas par pašu rakstu.

    Bet ja par tēmu, tad jā redzes sasprindiznājums un kanāla problēmas ir visiem, kas lieto datoru ikdienā par daudz.

    Kanāla problēmas pāriet regulāri apmeklējot zālīti un izvingrinot visas locītāvas. Arī PowerBall palīdz.

    #265955
    msh
    Participant

    Dažu apdilušu pogu dēļ klavas maina tikai nūbi 😀

    Š odien nebija ko darīt un atcerējos manu pirmo klavu, kurai puse pogu bija nodilušas nesalasāmas, un nedaudz padarbojos:

    [img]https://content2-foto.inbox.lv/albums158388426/mshathlonxp/dzhaadi_nieki/klava.jpg[/img]

    Vēl tikai jāpanāk lai uz pogām nebūtu absolūti nekādas pēdas, tikai jāizdomā kā 😀

    #265956
    Jaunzems
    Participant

    smilšpapīrs 🙂

    #265957
    Crow
    Participant

    msh wrote:

    Dažu apdilušu pogu dēļ klavas maina tikai nūbi 😀


    Da labi, antikvār, tev 5.25″ disketes arī vēl lietošanā neiet? 😀

    #265958
    msh
    Participant

    Nekad nav bijušas :p Pārāk vēlu sāku datorus lietot. Ja tu nejauši esi padomājis ka mana patreizējā klava ir mana vecā, tad tu maldies, šito nopirku pirms nedēļas vai divām.

    Un kāds te sakars ar antikvārumu? Kas darbojas un vajadzības apmierina, to nevajag aiztikt 🙂

    Ä€, un paldies jaunzemam par ideju, būs jāpameklē kur nopirkt par nekosmisku cenu, bet beigās tāpat droši vien cena būs līdzvērtīga klavas smieklīgajai [4 mārciņas] vērtībai 😀

    #265959
    Crow
    Participant

    Ko taupa taupītājs, to laupa gopītājs 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā