Mēs taču visi atceramies “Abibas” un “Naik” sporta apģērbu klonus, telefonus “NokLa” un “iPone”? Tagad kārta procesoriem, pie tam situācija ir vēl skumjāka: ja augstākminētās preces vismaz kaut kā vēl varēja lietot, tad iegādātos AMD viltus procesorus uzreiz var izmest. Dīvainākais, ka šie viltojumi nav pirkti tirgū vai ībejā, bet gan pie viena no prestižākajiem interneta pārdevējiem – Amazon. Š obrīd viltotie AMD CPU konstatēti Vācijā un Lielbritānijā.
Tātad kāds pircējs K. Amazonā pasūtīja procesoru AMD A8-7600 kastīšu versijā. Tas ir no jaunās Kaveri līnijas ar 3,1 līdz 3,8 GHz taktsfrekvenci, un domāts mātesplatēm ar FM2+ socketu. Liels bija klienta izbrīns, kad čipu neparko neizdevās ligzdā iemānīt. Apskatot kontaktu laukumu, izrādās, ka tas atbilst vecajam, sen aizmirstajam AM2+ standartam.
Attēlā: Viltus CPU – pa kreisi (Socket AM2+), īsts CPU – pa labi (Socket FM2+)
[img]https://notepad.lv/userpix/28_tn_ct0515016_group_25208_1.jpg[/img]
Kad pircējs izteica pretenzijas Amazon veikalam – nesekoja nekāda reakcija. Kad izdarīja to pašu AMD – uz notikuma vietu zibenīgi izbrauca ekspertu komanda. Viltotā procesora augšdaļas izpēte pat speciālistiem neradīja aizdomas. Perfekts lāzergravējums; čipa numurs liecināja, ka tas izgatavots 2014. gada 30. nedēļā, arī QR kods bija tāds, kādam tam jābūt.
Iepakojums arī likās neskarts, pārlīmēts ar drošības lentu un AMD hologrāfisko uzlīmi uz tās. Papētot sīkāk, apakšpusē varēja saskatīt pavisam nelielus iegriezumus un līmes pēdas.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_tn_etikett_85516bbejg_pr_1.jpg[/img]
Ko tad īsti pircējs saņēma?
Tika atrasta veca mātesplate ar AM2+ socketu, un CPU iesprausts tanī. Procesors ieslēdzās uz īsu mirkli, ar ko pietika, lai to varētu atpazīt, un pēc tam nokārās. Izrādās, iesmērēts ticis no 2007.-2009. gadam ražotais Athlon 64 X2 5200+ (Codename Brisbane). Pie tam vēl brāķis. Neskaidrību šobrīd mazāk nav kļuvis. Ja manipulācijas ar iepakojumu vēl varētu saprast, tad lāzergravēšanas iekārta – tas jau ir nopietni.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_tn_image1423036283940607_1.jpg[/img]
AMD interneta vietnē ir īpaša lapa, kur parādīts, kā atšķirt viltojumus no oriģināla. Tomēr šai gadījumā pat tas nepalīdzētu.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_jdsu_r6_anim_1.gif[/img]
C’t Magazin