Virstaktēt Intel Sandy Bridge – bīstami

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Virstaktēt Intel Sandy Bridge – bīstami

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153175
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_intelsandybridge_1.jpg[/imgl]Virstaktēšanas cienītājiem nāksies uzmanīties ar Intel Sandy Bridge procesoriem Socket LGA1155 izpildījumā. Izrādās, ka tie visai slikti saprot šādus jokus, un izdeg veseli kodoli. Kāds ASV “overklokeris” mēģināja maksimāli “uzdzīt” Core i7 2600K čipu, tāpēc pievadīja tam 1,72 V, reizinātāju uzlika uz x57, un ieguva 5700 MHz taktsfrekvenci. Viss darbojās teicami, kamēr aizrāvies eksperimentors reizinātāju nepalielināja līdz x58, un spriegumu – līdz 1,75 V. Nekavējoties 3 CPU kodoli nodega.

    CPU temperatūra (gaisa dzese) bijusi tik augsta, ka uz mātesplates Gigabyte GA-P67A-UD4 pat apdeguši kontakti:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_41_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_1597867_1.png[/img]

    Avots

    #259106
    Crow
    Participant

    Svilinās! SVILINÄ€S! 😀

    Jomajo… kam jau piķis no dirsas krīt, tie var svilināt uz gaisa dzeses un ar tik nejēdzīgi augstu voltāžu. Š is raksts absolūti neizsaka neko par LGA1155 OC potenciālu. Tikai tukša “because I can” parāde, tos redzēt uz moku sola 🙂

    #259107
    msh
    Participant

    Diez kāda tur bija temp pie šādas taktsfrekvences 😀

    Jā, cik tur tie gadi atpakaļ piecus gigahercus taisīja ar šķidro slāpekli… 🙂

    #259108
    nevertell
    Participant

    Mudaks. Vai maz vajag tik augstu voltāžu, lai paceltu līdz tam 57/58 reizinātājam?

    #259109
    Imhoteps
    Participant

    Sandy Bridge, vismaz patreizējā stepinga ietvaros, būtībā vispār nav normāli dzenami. Faktiski 1155 mobo neprot palielināt frekvenci bāzes ģeneratoram, aber nominālis ir 100 MHz, ja nekļūdos. Tātad dzīt var tikai palielinot reizinātāju un arī – tikai dārgākajiem K sērijas pročiem. RAMs arī nav dzenams 1155 platēs. Reizinātājam ir griesti (57x).

    Rezjumē: pēc noklusējuma Smilšu Tilti ir izcili proči, kuri cenā ap 300 USD viegli par kā minimums 20% spēj izbirstēt visu 1156 sēriju un pat atseviškos uzdevumos – 1366 i7 sēriju, bet dzenami viņi nav. Palasiet klokeru forumus (tādus nopietnus ārzemju forumus) – džeki bezspēcībā plēš spalvas no ģenitālijām un neliterāri lamājas.

    P.S. Ну, что, Интел? Опять за старое?

    #259110
    shb-
    Participant

    Imhoteps

    Nezinu kā ar atmiņu, bet ne-K pročiem, atšķirībā no OC-draudzīgajiem K pročiem, reizinātāju var pacelt par max 4 vienībām. Bāzes kloku var mēģināt pacelt pa kādiem 3-6MHz (līdz 103-106MHz attiecīgi), dabūnot vēl ap 60-120 MHz. Tā ka nav tik traģiski. Kopā tas veido ap 400-500MHz OC.

    Quote:

    If you don’t buy a K-series chip and instead grab a Core i7-2600, Core i5-2500, -2400, or -2300 (along with a P67-based motherboard), you’ll still have access to “limited unlocking.” This basically means you can set clock rates up to four speed bins above the highest Turbo Boost frequency setting available at any given level of processor activity.


    https://www.tomshardware.com/reviews/sandy-bridge-core-i7-2600k-core-i5-2500k,2833-9.html

    +

    https://www.overclock.net/intel-cpus/913966-sandy-bridge-non-k-can-overclock.html

    #259111
    Crow
    Participant

    Kā ta nav dzenami, ka ir dzenami? Mans avots. :p

    Tak ja kādam nepietiek ar stabilu 4.8 GHz + iespēju turpināt lietot Turbo un dinamisku voltāžu, tad tur kaut kā prasās pēc lobotomijas.

    Turpat HWBot var arī aplūkot Sandy Bridge rekordus, kur 2600K ar gaisu 5.6 sasniedz. Salīdzinoši tiešām visšvakākie dēļ BCLK “problēmas”. Bet tāpēc nebūt ne švaki.

    #259112
    msh
    Participant

    OC tāpat ir tādas lielāku bērnu spēles. Spēks slēpjas UC 🙂

    #259113
    nevertell
    Participant

    Krou, tu sīriaslī netrāpi punktā. Runa iet par to, ka lētā gala pročus nevar klokot, vienīgi tik cik viņiem Turbo paceļ tās frekvences, vairs ar base clock’u neko daudz nevarēsi pacelt, kā tas bija agrāk. Bet, lai nopietni uzklokotu, vajag pirkt ‘k sērijas pročus, kas maksā /DÄ€RGÄ€K/ par dārgāko ne-‘k sērijas proci, bet tur jau sāk zust jēga. Klokošana parasti bija priekš budžeta dzelžu pacelšanas uz augšu. Tagad pacelt var tikai entuziastiem domātos pročus.

    Un OC nav bērnu spēles, ja tev tas arī kautkur palīdz.

    #259114
    Evers
    Participant

    Vienīgais ko savā dzīvē esmu uzdzinis, ir vecais AMD K6, ar džamperīšiem, nemaz nebija slikts aparāts! 😀

    Bet tā neredzu vajadzību, viss rūc ļoti labi tā kā ražotājs to ir paredzējis. Ar krānu viss ir kārtībā.

    #259115
    Imhoteps
    Participant

    Varbūt esmu bijis neprecīzs – nav jau tā, ka nav dzenami pavisam, bet visādā ziņā viņi nav dzenami tā, kā Nehalem-i un citi līdzšinējie kristāli. Ja runājam par ekstrēmo klokingu, ne par kādiem 7GHz var i` nesapņot. Kopumā, OC eliti šie proči nepiesaistīs tieši sava ierobežota potenciāla dēļ, tādējādi atkārtoti vēršot attiecīgas publikas skatienus AMD virzienā. AMD, nenoliedzami, tikai iegūs, plus vēl agresīvā cenu politika no AMD puses… Vēsture kaut kādā mērā atkartojas. Ironiski, vai ne? Tā bija mana pamatdoma, kolēģi 😉

    #259116
    nevertell
    Participant

    Man gan izmērs ir bezmazvai negatīvs :>

    #259117
    Crow
    Participant

    Okei, pierunāji, nevertell, kļūstu vecs, errori parādās darbībā, gan tev arī tā būs :lala:

    Izņemot vienu lietu – K un ne-K proča cenas atšķirība ir 30$, nevis dārgāk par dārgāko. Mūsu banānzemē gan visādi cenu brīnumi varētu būt, bet jaunajām olām es ticu kaut kā :p


    @msh
    : savādi… kāpēc es neesmu par tādu UC konsoli dzirdējis? Nevar būt, ka tu domā underclocking :devil:

    #259118
    nevertell
    Participant

    Nū, bet tie ir 30$ pa virsu dārgākajam ne K modelim, nevis “entry-level” i7. Un parasti jau pulksteņo vairāk tieši i3 un i5, nevis i7.

    #259119
    Crow
    Participant

    Meh, nu sūdīgi, protams, ka K proču modeļi vispār tikai divi ir, bet man tās cenas rādās šitā…

    i5-2500 –> 204.99$

    i5-2500K -> 224.99$

    i7-2600 –> 299.99$

    i7-2600K -> 329.99$

    Značit, i5 K modelis ir labu tiesu lētāks nekā i7 ne-K modelis. Man šķiet, ka tu, cienītais pilsoni, skaitļus vairs nepazīsti :p

    Enīvej, trakajiem pulksteņotājiem atliek tad cerēt uz Z68 čipsetu un E sēriju, kam ķipa jāparādās aprīlī. Ja šitie “ņedoģelannije” spēj sasniegt 4-ar-pus gagahercus tikai ar stock dzesi (!), tad ar iespējotu BCLK celšanu + aftermarket dzesēm, ūdeni vai slāpekli jamiem būtu jābūt zvēriem.

    Tā sacīt, vajag tik paciesties… ja ne savādāk, tad debesīs labāki būs 😀

    Btw:

    steponz @ HWBot wrote:

    I only killed cores this time.. chip is still alive…. 🙂


    😀

    #259120
    msh
    Participant

    nevertell wrote:


    Un OC nav bērnu spēles, ja tev tas arī kautkur palīdz.


    Es tāpēc saku – lielu bērnu. Jo kāda ir jēga? Parādīt visai pasaulei “es to izdarīju”. Un savādāk jēgas tik, cik gaļas vistas kājā. Cik normāli var pacelt standarta kastes standarta procim ilgtermiņā taktsfrekvenci? Kādus 20 pročus. Tu tur kaut ko baigi iegūsti no tiem 20 pročiem? Parasti nē. Toties karstākus sistēmas elementus un/vai trokšņaināku dzesi garantēti. Jēga?

    Crow wrote:



    @msh
    : savādi… kāpēc es neesmu par tādu UC konsoli dzirdējis? Nevar būt, ka tu domā underclocking :devil:


    Savulaik ar savu axp2500+ bik paniekojos ar kodola spriegumiem un taktsfrekvencēm. Griežoties uz 1,1 ghz un hvz cik zemu spriegumu, pat varēja kaut kādus 34 grādus dabūt 🙂 Vēl reiz pamēģināju 1,2 ghz celkai salodēt tiltus lai iegūtu reizinātāja maiņas fīču, bet rezultātā gandrīz nokurināju māteni – sockets ļoti skaisti uzkarsa 😀 😀 Varbūt vajadzēs nopirkt kādu cietu zīmuli un paniekoties ar esošo 2400+, varētu šim uzgriezt 166 mhz FSB [mātene 200 neatbalsta… 🙁 ] 😀

    #259121
    nevertell
    Participant

    Krou, ta vēl aizvien tu nesaproti.

    i5 2500k vs i5 2300

    #259122
    Crow
    Participant

    Š…ea, sit vai nost, bet nesaprotu. 😀

    Nafig salīdzināt 2300 ar 2500? Tur tā 50$ šķirba (letiņu bodīšu cenas vari nerādīt) dod vēl plus 500 MHz stock. Moš vēl sagribēsim pulksteņot kādu low-voltage? Tad man, lūdzu, uzražojiet 4-kodolu Sempronu BE, pārdošu tetri un arī būšu budžetnieku klokeris. Intel iešāva pienā ar BCLK, bet citādi viss ir tikpat intelīgi kā tas vienmēr bijis, t.i., pasisti geimeri ar plānu maku tiek laipni palūgti meklēt sev kaut ko no AMD ubagdāvanu sortimenta.

    #259123
    Wuu
    Participant

    Jocīgs gājiens no Intel, ņemot vēra ka AMD tanī lauciņa visas durvis vaļā. Nevaru palaist garām iespēju palielīt AMD un pateikt ka mans Athlons no 2,6gHz aiziet līdz 3.4gHz, bez voltāžas maiņās, pietam atšķirība ir stipri jūtama it īpaši video renderēšanā un spēlēs FPS ir kļuvis stabilāks.

    #259124
    shb-
    Participant

    msh

    Nav tik traki. Ja ir OK čips (tēmēju uz Penryn un Nahalem, par cik citas paaudzes cpu pašam nav sanācis padzīt), ap +25% frekvencei var paņemt ar ļoti mazu papildus voltāžu (attiecīgi siltuma pieaugums ir neliels). Pie tam, tās tak ir multi kores, un tu teorētiski iegūsti 25% veiktspējas pieaugumu uz katru kori. Tiem kam šī jauda noder, tas nav maz.

    Tiesa, OC nav nekāda burvju nūjiņa, ar kuras palīdzību tu savu 2kodolu 3MiB L2 čipu nostādīsi vienā svara kategorijā ar 12M L2 kvadkoru. Taču nedaudz papildus veiktspējas nekad nekait.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā