Visefektīvākais veids kā uztaisīt saturu ar MS Word

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Visefektīvākais veids kā uztaisīt saturu ar MS Word

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146745
    normis_161
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080329235548453.jpg[/imgl]Varbūt šī lieta gan jau kādam ir zināma, bet man šķiet, ka vidusskolās nav mācīta šī lieta, vai arī kādam šis ir piemirsies.

    Tātad runājot par tēmu. Pirmais, kas mums ir jāizdara, ir jāapskatās, vai ir formatēšanas josla. Pēc noklusējuma tai būtu jābūt. Ja nav, tad uzspiežam ar labo peles taustiņu un izvēlamies Formatting. Tagad jums šī josla ir pielikta klāt (attēls 1).

    Nākošais kas ir jādara, ir jāiezīmē visi virsraksti, kurus jūs gribat pievienot saturam.

    Pēc tam pievērsiet uzmanību šai lietai, kuru redzat attēlā 2:

    Attēli 1,2:

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080329013843711.JPG[/img]

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080329013946354.JPG[/img]

    Kad jūs esat visus virsrakstus iezīmējuši, tad jums ir jāuzspiež uz tās izvēles, kas tajā bildē ir. Liela atšķirība nav, kuru Heading ņem, jo teksta izskatu tik un tā pēc tam var mainīt. Š oreiz, piemēram, ņemsim Heading 1. Tagad jūs redzat, ka jūsu teksts ir joprojām iezīmēts, kā arī tagad viņš ir izmainīts. Bet kā jau es iepriekš teicu, jūs varat viņus mainīt kā vien gribat, piemēram, uzliekot bold, 16 burtu izmēru u.c. Kad jūs esat noformējuši virsrakstus, tad jums ir jāuzspiež uz kaut kur, lai vairāk virsraksti nebūtu iezīmēti. Pēc tam, piemēram, zem satura rādītāja novietojam kursoru un izdarām šādu komandu (attēls 3):

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080329014107289.JPG[/img]

    Jums tagad atvērsies šāds logs (attēls 4):

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080329014127208.JPG[/img]

    Jums ir jāpaņem tā izvēle, kas norādīta tajā bildē, un jānospiež Ok. Ja jums būs vairāk apakšpunkti, piemēram, vairāk nekā trīs, tad, kur ir rakstīts Show levels var izmainīt uz tik, cik jums vajag. Lai satura rādītājā parādītos apakšpunkti, tad pirms tā vārda, kurš ir apakšpunkts ir jānospiež poga tab.

    Tiem, kuriem ir jāraksta ZPD, vēlu veiksmi, jo, manuprāt, šis jums kaut cik atvieglos dzīvi.

    p.s. Ja kādam nav saprotams, kas šeit ir uzrakstīts, tad varu arī pie viena ievietot komentāros video pamācību.

    #177661
    marr
    Participant

    3 lietas 🙂

    1) vidusskolā šo māca (man savulaik mācīja)

    2) vecajos word’os (pirms 2007) šito izdarīt bija viegli

    3) varbūt jūties stiprs arī word 2007, un vari izlīdzēt man pasakot, kā tur var uztaisīt table of contents, kurā ir 4 līmeņa headingi, taču satura rādītājā vajag attēlot tikai 2us un vienu TOC, kuram nav numerācija. Plus vēl nekur nevaru šajā MS brīnumā atrast custom numbering priekš šādiem paragrāfiem un headingiem.

    un vēl viens nesaistīts jautājums, offtopic, vai šajā pašā word 2007 ir iespējams izveidot page numbers tā, lai tie būtu sākti numerēt ar, piemēram, 5-to lapu?

    #177662
    aega
    Participant

    vidusskolā riktīgi urbāmies ofisā, bet tagad daudz kas aizmirsts jau. Katrā ziņā caur index and tables netaisijām saturu

    #177663
    Foxsk8
    Participant

    Es jau 3 gadus visas offisa progas studēju. Pilnīgi neko neatceros, jo words manā dzīvē nebūs vajadzīgs.

    #177664
    samurajs
    Participant

    Fox, mļin, tu beidz pļūtīt! Kaut vai iesniegtu iesniegumu piešķirt penziju tev Word vajadzēs! (protams ar OpenWriter arī var!) 😀

    #177665
    Foxsk8
    Participant

    Parastā notepadā kaut vai rakstu, vai arī var ātri uzkodēt ko vajag.

    Piem savu CV es kodēju, nevis wordā rakstīju.

    #177666
    samurajs
    Participant

    Nu moins… lai es ietu formatēt tekstu manuāli bb-kodos? Kašmars…

    #177667
    Foxsk8
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu moins… lai es ietu formatēt tekstu manuāli bb-kodos? Kašmars…

    Kas kuram vieglak.

    #177668
    QueenZ
    Participant

    Kaadu laiku atpakalj shito skolaa maacija, bet tagad jau biju aizmirsis! Nu vismaz nevajadzees mekleet kaa to izdariit, ja kaadreiz vajadzees saturu uztaisiit 🙂

    #177669
    normis_161
    Participant

    marr: Nevarēšu Tev diemžēl palīdzēt, jo 2007 word neesmu nekad izmantojis, jo nav bijusi vajadzība.

    Es labāk parasti pieturos pie pārbaudītām vērtībām… 😀

    #177670
    QueenZ
    Participant

    Hmm.. es esmu office 2007 lietotaajs, varbuut varu uzcept raxtu.. ;.

    #177671
    normis_161
    Participant

    Nu ko… Tad tik uz priekšu. ;.

    #177672
    elvisburdajs
    Participant

    QueenZ: he he iepriekšējā rakstā tu komentēji ka tev ir linuks :duno: pēkšņi uzradusies winda ko 😀

    #177673
    samurajs
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    QueenZ: he he iepriekšējā rakstā tu komentēji ka tev ir linuks :duno: pēkšņi uzradusies winda ko 😀


    Patiesībā KvīnZ lieto Solaris, viņam tikai kauns atzīties! 😀 😀 😀

    #177674
    elvisburdajs
    Participant

    😀

    #177675
    QueenZ
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    QueenZ: he he iepriekšējā rakstā tu komentēji ka tev ir linuks :duno: pēkšņi uzradusies winda ko 😀

    Beernudaarzs mljin 😀 Man nav tikai 1 PC juusu zinaashanaam. Ir 1 Galda PC un ir Laptops! Uz galddatora ir SuSe un uz laptopa ir win vista. Es arii nedziivoju vienaa vietaa tikai ;.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā