Vismaz miljons Android lietotāju inficējušies ar «Multiple Accounts: 2 Accounts»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Vismaz miljons Android lietotāju inficējušies ar «Multiple Accounts: 2 Accounts»

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162511
    samurajs
    Participant

    It kā jau Google savā programmu veikalā Play Store pārbauda izplatāmās Android aplikācijas, tomēr arī sanāk ko palaist garām. Lielu popularitāti izpelnījusies “dubultās identitātes” lietotne «Multiple Accounts: 2 Accounts», kura ļauj ātri pārslēgties starp vairākiem lietotāja profiliem. “Fīča” ir noderīga spēlēs, čatos un vairākos citos aplikāciju veidos. Pēc izstrādātāja anotācijas tiek atbalstīts 99% spēļu. Patiešām minētā lietotne savas funkcijas arī pilda godam. Tomēr atkal paceļas jautājums par bezmaksas sieru peļu slazdā…

    Antivīrusu izstrādātājs Dr.Web atklājis, ka «Multiple Accounts: 2 Accounts» satur nepatīkamas piedevas. Trojani Android.MulDrop.924 un Android.DownLoader.451.origin asprātīgi paslēpti PNG bildē resursu mapē. Palaižot bāzes programmu, abi kaitēkļi tiek izvilkti uz /data direktoriju un tālāk nonāk atmiņā. Pirmais no trojaniem demonstrē reklāmas banerus, ar to autoram nesot peļņu. Otrais patvaļīgi lejuplādē dažādas spēles un aplikācijas, kuras pēc tam piedāvā instalēt. Lai lietotājam vairāk pakutinātu nervus – viedtālruņa Paziņojumu panelī tiek rādītas uzbāzīgas reklāmas.

    Kaut arī Google ir informēts par inficēto aplikāciju, atbildes reakcijas nav, un šobrīd trojanu joprojām turpina izplatīt caur Google Play Store.

    Android programmu lapās klīst vecāka un bīstamāka «Multiple Accounts: 2 Accounts» versija, kura papildus satur Android.Triada.99 – moduli, kurš cenšas lejuplādēt eksploitus un iegūt root tiesības.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ma_3.jpg[/img]

    Dr. Web

    #327728
    uldics
    Participant

    Vot pastāstiet man kāds zinātājs, kāda fuja pēc lai es pats uzliktu rūtu, man jāatvadās no datiem, jāpārformatē visu disku un ko tik vēl nē. Bet Jānis no Troju mājām var manā andrī nepamanīts dabūt rūtu? ÄŒzh? Kāpēc tās pašas metodes nevar manā labā izmantot?

    #327729
    shady
    Participant

    Kas pa formatēšanu? Kāds datu zudums? Neesmu nekāds eksperts uz phone, bet cik atceros, pieslēdzu trubu pie PC un norūtoju fiksi bez problēmām…

    #327730
    ruukjis
    Participant

    Kāpēc kādam būtu jāzin tavas muļķības iemesli? Factory resets ir tikai rekomedācija, nevis nepieciešamība.

    #327731
    Mahmuds
    Participant

    Esmu norūtojis paprāvu kaudzīti ar Android ierīcēm. Dati pazuda tikai vienreiz un arī, no SD kartes 🙂 ! Nekas svarīgs tur nebija, bet turpmāk pirms roota izņemu sd karti.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā