Win OEM var/nevar?

Sākumlapa Forumi Software Windows Win OEM var/nevar?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154926
    aIgArXLV4325
    Participant

    Sveiki!

    Tātad tiko izlasiju boota,kur cilvēks jautā par OS https://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=141974 ja pareizi sapratu tad grasās pirkt atsevišķi , bez datora

    Kā tad tur īsti ir, oem var pirkt atsevišķi vai nevar?Ja var tad mani jūs iepriecināsiet un sakšu krāt naudu,ja nē tad gaidīšu, kad Latvija algas būs kalt drusku līdzīgas Vācijas alg.

    #275524
    janculis
    Participant

    Tā nevar.

    Pērkot jaunu datoru, Tev piedāvā iegādāties Win OEM licenci, kas ir krietni lētāka. Bez papildus iekārtas Tu nevari dabūt Win OEM licenci.

    Ja nemaldos, vismaz bija nepieciešams iegādāties datora mātes plati, lai Tev piešķirtu šādu licenci.

    The term, OEM (original equipment manufacturer) refers to companies that make products for others to repackage and sell. Resellers buy OEM products in bulk, minus the costly retail packaging that comes with individually sold units. The product itself is essentially the same as its more expensive, retail-packaged sibling. OEM products are used in many industries, but are perhaps most prevalent in electronics.

    #275525
    aIgArXLV4325
    Participant

    Skaidrs.Ka ir ar amazoni,Interesē šis variants https://www.amazon.co.uk/gp/product/B001XCWGII/ref=s9_simh_gw_p65_d1_g65_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=01H3GYW54VTDRBJM6TZQ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128473&pf_rd_i=468294

    Ja es šo pasūtu ,vai nebūs kalt kādi milzīgie nodokļi.Ja pareizi apr;ēķināju ,man tas izmakasā 130ls +/- apmēram.Tā kā nevajadzētu būt nekādi nodokļi vēl papildus,cita lieta ,ka pasūtītu no ASV.Ko sakat?

    #275526
    Nettwerk
    Participant

    Droshi vari pirkt no amazone, nodoklji nekaadi nebuus ja vieniigi pasta izdevumi, vairaak nekas. Un ieguusi skaistu iepakojumaa Windows 7 ar visu licenci. Pa laikam ieksh Amazon ir labas cenas programmatuurai, nopirku ieksh Amazon par labu cenu Microsoft Office Professional 2010. Tikai jaatraapaas iistaa laikaa. Pavadziime buus tev epastaa, pirkuma apliecinaajums. Nekaadu citu papiiru nebuus.

    #275527
    aIgArXLV4325
    Participant

    Kas var notikt ,ja man izdodas dabūt oem versiju legālo ,bez datora?

    #275528
    Willis
    Participant

    Nekas. Ar OMONu pie tevis neviens nenāks . 🙂

    #275529
    aIgArXLV4325
    Participant

    Gribu noskaidrot vienu baumu ,kalt kur lasiju bet aizmirsu.Ka itkā ja piem es jau oem win versiju esmu uz viena kompa uzinstelējis,un ja man tas kompis nobrūk uz cita kompa vairs neuzinstelēt to windowsu.Vai tā ir taisnība?

    #275530
    Evers
    Participant

    OEM ir piesaistīts konkrētajai datora mātesplatei, būtībā ieliekot cita modeļa plati, jāpērk jauna licenze. Ir dzirdēts, ka varot raktīt iesniegumu ar servisa atzinumu, ka vecā mātesplate ir nobeigusies un vairs tādu nevar dabūt, bet nezinu kā tur īsti ir.

    #275531
    aIgArXLV4325
    Participant

    Bet tad jau sanāk, ka tas pats notiek arī ar win pinlo versiju,tad jau nav starpibas vai pirkt oem homu pa 65ls vai pilno ,kura maksā pāri 100ls.

    #275532
    Stat1CX
    Participant

    Retail versiju vari pārinstalēt uz cita pc ja no iepriekšēja pc tas ir pilnība nonests. Ja nekļūdos bija kaut kāds limits cik reižu drīkst pārnest uz jauna pc un veiksmīgi veikt aktivizāciju, pēc limita sasniegšanas jāzvana MS supportam.

    #275533
    aIgArXLV4325
    Participant

    Kā tad tur īsti ir?

    #275534
    Willis
    Participant

    Pērc protams OEM versiju, kāda šķirba kā aktivizēt, automātiski vai zvanot uz Microsoft Latvija ?

    Tikai tad tad pēc tam neinstalē citu Windows, citādi tavu licencētā OEM diska KEYus nobloķēs Microsoft centrālajā serverī .

    #275535
    m_janis
    Participant

    Eversa doma ju bija pareiza, tikai izskaidrojums nepilnīgs.

    Nē, nekam jau OEM softiski vai dzelziski piesaistīts nav, bet M$ aktivizēto OS datubāzē gan tieši pie MB. Elementārus dzelžus (HDD, CD-ROM, RAM, barokli, par VGA nezinu) vari mainīt bez problēmām, gan ne vairāk kā 3 un aktivizēt (ja vairāk – aktivizēt pa telefonu). Ja maini MB – ir nepieciešams servisa slēdziens par to, ka MB ir izmetama un nomainīta ar jaunu. Tikai tādā gadījumā vari legāli aktivizēt savu OEM OS. Protams, tikai pa telefonu un atbildot uz konkrētiem jautājumiem.

    Praksē pārbaudīts un info ir no MS Latvija tieši uz šādu jautājumu. Tā kā Beton (sorry Hercels), šoreiz ne gluži trāpīji :D.

    P.S.

    Protams, viss attiecas tikai uz legālu skatījumu ne tikai no M$, bet arī no BSA, VID un EP pozīcijām .

    #275536
    Evers
    Participant

    Mana diena ir izdevusies. Betons man veltīja kaisles pilnu dzeju 🙂

    #275537
    aIgArXLV4325
    Participant

    Tātad ja es no inet bāzēta datora pareju uz amd bāzēto datoru, tad man nav jāpērk atkal jauna os bet tikai jasazvana MS un jāpasaka kas pa lietu.Ta?

    #275538
    aIgArXLV4325
    Participant

    “Tikai tad tad pēc tam neinstalē citu Windows”

    cipa ja man ir HOMS un neinstelēt ultimate?

    #275539
    aIgArXLV4325
    Participant

    Labi,itkā viss ir noskaidrots ,pirkšu vien win7home premium 64bit oem.

    Paldies visiem.

    #275540
    Willis
    Participant

    Vispār nekādu citu Windows, ja uzinstalēsi Windows 7 32Bit, Microsoft serveris nobloķēs tavus nopirktā Windows 64Bit KEYus, tāpēc izdomā uzreiz kuru Windows versiju pirkt, jo vēlāk savu Windows Premium 64Bit OS nepārdosi .

    #275541
    aIgArXLV4325
    Participant

    Tas pašsaprotami.

    #275542
    usins
    Participant

    Pirkt vari, bet kad BSA nāks ciemos un ieraudzīs OEM naķeni, tad prasīs pavadzīmi, kur rakstīts, ka dators pirkts komplektā ar OEM OS un OEM softu, ja tāds ir. Jo ja pērk kompi ar OEM, tad tas uzrādās jau kā pie datora komplekta. tātad domā pats kā Tev būs būt. Ja sakarīgs kontrolieris būs- izteiks brīdinājumu, moš kkādu minimālu naudassodu, ja nē, tad licenze nah nebūs vairs derīga. Varēsi iepirkt 3 mēnešu laikā jaunu retail vai arī OEM+Jauns dators.

    Ä€ jā, OEM softu un OS var pirkt 2 nedēļu laikā pēc dzelžu pirkšanas, tad jāuzrāda abas pavadzīmes, kur datumi norāda, ka nav pagājušas vairāk par 14-15 dienām.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā