Win optimizēšana – vajag vai nē.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Win optimizēšana – vajag vai nē.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #205034
    izredzētais
    Participant

    m_janis, kā ar vecākiem hdd? ar laiku veci cietņ i paliek arī lēnāki, šādi cietnņ i swap failiem nav nevēlami?

    #205035
    m_janis
    Participant

    #izredzētais: Nu, pagājušā gadsimta 4GB HDD, kaut pēc lieluma būtu ideāls, protams ar 4200 vai 5400 rpm nekādu efektu nedos.

    Bet vēlreiz atkārtoju – uzskatu, ka šādas lietas bija aktuālas 10 un vairāk gadus vecai tehnikai, tagadējo procesoru jauda un ram daudzums ir pietiekams, lai izklaides ar optimizēšanu atstātu frīkiem, vai kā iepriekš rakstīju, jaudīgiem video/audio/grafikas apstrādes dzelžiem (tieša saistība ar manu darbu), kur swap un tā ātrums ir būtisks.

    Tur ne tikai sistēma un svaps uz atsevišķiem HDD, bet arī izejmateriālam un gatavajam video atvēlēti atsevišķi HDD, kas arī būtiski uzlabi renderēšanas ātrumu.

    #205036
    Stat1CX
    Participant

    Manuprāt mūsdienās tas sex ar swap failiem vairs nav tik aktuāls, ņemot vēra lielos RAM apjomus mūsdienu PC – 2 GB un vairāk. Protams uz pavecām kastēm ar mazu RAM apjomu ir savādāk.

    #205037
    izredzētais
    Participant

    tātad swap ir aprunāts. vai ob1 no sava zināšanu kausa ļaus pasmelties arī ko citu? 🙂

    #205038
    ob1
    Participant

    Kas interesē?

    #205039
    izredzētais
    Participant

    neesmu spec… pat nezinu ko prasīt.. varbūt ir kas pieminēšanas vērts?

    #205040
    ob1
    Participant

    Kāds Tev kompis? Kāds win? Ko dari uz kompja?

    #205041
    izredzētais
    Participant

    godīgi sakot pats uz kompja neko nedaru, tik internets, words, excelis, mūzika, filmas, reizēm photoshops, bet blakus stāv viens pavecāks kompis, kuru pagaidām ieslēgt nevaru – lādētājs nozudis.. ja atmiņ a neviļ… kaut kādi 64mb ram, intelis ap 600mhz un hdd 6-8gb.

    pašam doma likt virsū foxsk8 izreklamēto tinyxp 🙂 dators domāts vienam sīkajam – flash spēlītes padzenāt un tā, reizēm plānots arī wordu un internetu padarbināt.

    #205042
    Genādijs
    Participant

    Ibio win instalācija arī ir viens big next next. Nespēju apjēgt ko jūs tur varat optimizēt instalācijā 😀

    Optimizēt uzinstalētu os tas gan jo defaultā win ir jāstrādā uz jebkura pc pēc instalācijas. Galu galā os nevar uzminēt vai lamerim vajadzēsies printeri pieslēgt vai nē. Tāpēc arī visi nepieciešamie servisi sarubīti.

    Un vispār par to nav jāraksta lai nebūtu jālasa kad kāds dauns piem pēc servisu norubīšanas mēģina kautko iedarbināt un brīnās ka nah neiet nekas 🙂

    #205043
    ob1
    Participant

    -> izredzētais

    Uz sava kompja var pamēģināt šo:

    https://notepad.lv/regtweak-t140.html?highlight=regtweak

    Nav ideāls, bet būs labāk.

    Uz tā vecā xp būs nebaudāms. win98 ies tīri labi.

    Win98 var pacelt viegli:

    system.ini – sadaļa vcache – ieraksti sekojošas rindas:

    MinFileCache=16384

    MaxFileCache=16384

    reģistros:

    sameklē HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSet

    ControlFileSystem

    izveido tur jaunas dword atslēgas:

    BufferAgeTimeout 10000 (hex)

    BufferIdleTimeout 800 (hex)

    VolumeIdleTimeout 800 (hex)

    Vel bija dažas lietas, ko darīt ar to win98, bet uz sitienu neatceros.

    Var meklēt piem šeit:

    https://www.putergeek.com/win98_file_system/

    P.S. Genka, piever pāksti.

    #205044
    samurajs
    Participant

    Mļē, varbūt jūs vēl uz Win95 aiziesiet, vai vēl labāk – MS-DOS? 😀 Visiem tagad prātā loģiski Win 7 un tā optimizācija. Tā tam būtu jābūt.

    #205045
    izredzētais
    Participant

    ob1, par w98 likšanu gan šaubos 😀 uz datora vel stāv uzlīme “designed for win 2000” 🙂

    Quote:

    Uz sava kompja var pamēģināt šo:

    https://notepad.lv/regtweak-t140.html?highlight=regtweak

    Nav ideāls, bet būs labāk.


    thanks, noderēs. 🙂

    #205046
    Genādijs
    Participant

    Paldies dievam jaunie dzelži nemaz nesuportē win 98 un vecākus 🙂

    Būtu labāk kādu BK uzrakuši un paoptimizējuši 😀

    [img]https://www.bildites.lv/images/d391ybxadf6gg4jj0owy_thumb.jpg[/img]

    Floppy lasītājs tāds uz kilo 10 kastē kas lielāka par caurmēra pc 🙂 Flopiks jau pats arī tāds ka kabatā neieliksi 😀

    Eh wot tie bij laiki 🙂

    #205047
    karass
    Participant

    njā tik daudz jau tika pateikts un tomēr:

    par to windows xp optimizāciju tiešām tas varētu būt aktuāli līdz 256 MB Ram un 333Mhz proci augstāk nav jēgas.

    Man prieks ka ir tādi cilvēki kas izdara darbu microsoft vietā (tas ir mans minējums) ob1 izjauc disku un saliek iekšā driverus , hotfisus untt ko ms nav izdarijis, cik tad tu prasi par to darbu ? 100ls 1/h ? Windows maksā naudu un kādēļ gan darīt darbu citu cilvēku vietā ?

    Nesaliekot caur nlite vai whatever kādu softu win diskā iekšā draiverus, atbildes untt nenozīmē ka tu “WINDOWS INSTALÄ€CIJÄ€ ” spēj pielaist kļūdas.

    Programmas instalējot kompis var palikt lēnāks un to nespēj novērst instalējot sistēmu (vienīgi uzliekot lai nevar isntalēt) .

    Kā arī muļķu drošu sistēmu nav . Un OS tika virzītas kā multifunkcionālās sistēmas, kas nozīmē ka tur jābūt viskam nevis kā sunim bez astes un ausīm.

    Vēl tikai gribēju piemest, ka nav vērts ne laika ne līdzekļu lai sapuvušu kompi piedabūtu strādāt ar OS kuru viņš nevelk. Izņemot gadījumus kad tas ir vienīgais variants.

    Trakākais ko esmu darijis win xp pro instalācija uz 450Mhz 64 MB ram , cd-rom nebija nekāds ātrais pāris h un uzlikās.

    #205048
    ob1
    Participant

    -> karass

    1) Optimizācija dod lielu efektu jebkuram kompim. Tā spēlēšanās ar švakiem dzelžiem ir kā interesants izaicinājums, arī kā treniņš. Nu un kāpēc pirkt dzelzi par 1000Ls, ja var nopirkt par 300Ls un saoptimizēt?

    2) Kad kompjus ķīlēju privātā kārtā, naudu parasti neprasu vispār. Pāris reizes gadā firma kurā es strādāju mani palūdz savest kārtībā kādu kompi. Tā kā to daru darba laikā, tad firmai tas izmaksā apmēram 500Ls uz kompi (mana alga + nodokļi). Interesanti, kāpēc firma iet uz tādiem izdevumiem?

    #205049
    karass
    Participant

    500ls par vienu pc ? kas tur ir IT daļas vadītājs ? vai tu gadījumā nestrādā pie celtniekiem ? 😀 (ok par to naudu tā ir tava darīšana, tas neko nepierāda)

    Arī es esmu noplēsis neadekvātas summas no klientiem piem par routera pārstartēšanu.

    Nevajag jau pārspīlēt , 1000 ls maksā par pc tikai geimeri.

    Esmu strādājis ar firmām kurām ir 200 pc. Neviens nepērk par 1000 ls.

    Par tiem 300ls tu vari normāli pc sakomplektēt ka viss kas tur ir jāmodificē user tiesības lai tie lohatroni nesavelk nekādas drazas. Ieguvumi ir nejūtami, un strādājot ar 15 excel tabulām kuras velkas gandrīz 180 cm garumā, gribu ķīlēšanas ieguvumu (var jau būt ka tu atšķetini MS office kodu un pārraksti to ) Tas ko rāda tas task manager ir maznozīmīgs.

    PIem hp nāk līdzi windas oem diski, tos tu arī modificē?

    Cai tu vispār runā par licenzētu windows?

    Kā jau kāds te pieminēja maybe Siguldā ir kkas savādāks , magnētiskais lauks ? 😀

    šis bija mans pēdējais posts, es tā jūtu jo vairāk te raksti jo stulbāks paliec, iepriekš tikai lasīju. Tā arī darīšu

    tālāk.

    P.S. vienīgais kur piekrītu ob1 ir par vecajjiem lūžņiem un to factory sainstalētos kompjus.

    #205050
    Professor35
    Participant

    Es esmu ar abām rokām par optimizēšanu lūk manas receptes – izmantot VSuite.Ramdisk.

    bezmaksas un vienkārša programma kas operatīvajā atmiņā rada virtuālu cieto disku uz kura izvietoju swap(virtuālo atmiņu) tas jūtami paātrina datoru, izvirtis lietotājs var izmantot analoģisku maksas programmu SuperSpeed.RamDisk.Plus.v9.0.1.0.Desktop.X64 kas dod iespēju uz xp izmantot vairāk nekā 4 gigu RAM. Izmantoju programmiņu Red Button 3.65 kas ļauj jau no uzinstalēta XP vienkārši atslēgt win pleijeru, messendžeru, otlok utt. kā arī

    daudzus nevajadzīgus servisus kā doktors vatsons un tamlīdzīgi. Izmantoju AnVir kas ļauj

    uzstādīt progu startēšanas laiku un kārtību, tā ļaujot pānākt lai dators ātrāk startē.

    Tāpat izmantoju un iesaku Win xp F x86 1-9 RU(iso file- 190 MB) to jau apgraizījuši un optimizējuši lietpratēji, ja kādu interesē tad šodien to var nokačāt šeit https://159.148.226.201/Win_F_x86_1-9.ISO

    un kurš nesalīdzināmi labāks par savu laiku populāro xp game SP3

    #205051
    samurajs
    Participant

    Windows XP SP3 AD’s ed. f-class v1.9 (AHCI) patiešām sit pušu visus tos Tiny utt. graizījumus. Ir notestēts. Vienīgais trūkums – viņš ir krieviski.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_2zxw947_1.jpg[/img]

    #205052
    Professor35
    Participant

    Patīkami ka šeit var sastapt domubiedrus

    #205053
    Professor35
    Participant

    ha, kāds jau kačā iesaku izmantot kādu lejuplādes menedžeri

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 50 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā