Windows 8 Start poga nebūšot, jo neviens to nelietojot

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Īsziņas Windows 8 Start poga nebūšot, jo neviens to nelietojot

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156775
    samurajs
    Participant

    Windows 8 Start poga nebūšot, jo tikpat kā neviens to nelietojot – šādu atziņu žurnālam PC Pro paudusi Microsoft galvenā programmu menedžere Chaitanya Sareen. Ievācot un analizējot CEIP telemetrijas datus, viņa nākusi pie atziņas, ka jau sākot ar Windows 7, Start poga tiek lietota aizvien retāk. Datorlietotāji jau esot pieraduši biežāk lietoto programmu ikonas izvietot uz darbvirsmas, plus varot izmantot Jump Lists neseno failu skatīšanai. Un vēl METRO nākšot klāt.

    Tā, lūk!

    https://www.pcpro.co.uk/news/375550/why-microsoft-killed-the-windows-start-button

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_windows7_03_1.png[/img]

    #287323
    Aldis
    Participant

    Nu tad to pogu nevajadzēja sačakarēt jau no Vistas laikiem, sabāžot All Programs mazā nelietojamā kvadrātiņā iekšā.. Piemēram manu iespaidīgo programmu kravu tajā visā skrollēt ir var teikt bezjēdzīgi.. 😀 Bet uz tā paša XP, viss ir pārlūkojams..

    Viss pēc alfabēta un tā…

    [img]https://www.bildites.lv/images/3r6h4joi1byp5k77dm.jpg[/img]

    #287324
    shady
    Participant

    Aldi, “start menu” labi ja izmantojas dažas reizes mēnesī. Viss vajadzīgais ir uz program menu un atsevišķas lietas tiek palaistas no konsoles. Kaut kas mētājas ari uz desktopa.

    To visu var piedzīt gan uz win, gan *nix – piekritīšu, ka ideja par “start menu” sen jau kā nav aktuāla. Izņemot ļautiņiem, kuri skatās savos pierakstos un dara tā: tā…kas man bija jāspiež….ā “start”…tākš…”all programs”…un…kā tas saucās…ā – tas zilais “e” burtiņš!

    #287325
    Aldis
    Participant

    Iespējams piekrītu, ka parastam biroja darbiniekam, e.t.c… neko daudz nevajag. (oficce, nets, file explorers, medijpleijers)

    Man salīmēt uz start paneļa visas ikonas kuras ikdienā lietoju būtu pagrūti – vietas nepietiktu… Un desktops piedrazojas ar fiksajiem darbiem, ātrajām mapēm utt.. 🙂

    Blakus arī čoms, kas ar spēlēm krāmējas… viņam tur padsmitiem viņas ir.. 😀 Spēlē pēc garastāvokļa, ja neesot ko darīt, dienā kādas 10 spēlītes pabakstot.. 😀 Sanāk vai nu viss desktops jānokrāmē, vai nu jāsa-pin-o pilns taskbars.. :]

    Ir vēl tādi cilvēki, kas desktopu tur pilnībā tukšu.. piemēram no zināmajiem – Jaunzems, Grifs99.. 😀 Tiem nāksies mainīt savus paradumus.. :]

    #287326
    Grifs99
    Participant

    Man reali viss salien iekš taskbara (šoreiz labi, ka paliels monitors :D) bet start menu reti kad izmantoju. vēl var izmantot kadu lieku mapi un tur met iekša visus shortcutus. 😀

    #287327
    Stat1CX
    Participant

    Kas par muļķībām, kopš win 7 laikiem es tieši desktopu kā sugu vairs nelietoju, viss kas man uz tā ir ir misene 😀 viss pārējais notiek ar start search palīdzību. Kas var būt ērtāks un ātrāks kā uz klavas nospiest nepieciešamās progas pirmos burtus. Kaut kā jau vajag attaisnot to METRO marasmu uz desktop kastēm, tad lūk stāsta ka startu neviens neizmanto 😀

    #287328
    root
    Participant

    Tevi interesējošo funkcionalitāti reizes 3 labāk aizstāj Win taustiņš un programmas pirmie burti. 🙂 Š ajā gadījumā tev pat peli nevajag aiztik 🙂 Win+Q aizved pa tiešo uz aplikāciju sarakstu un ir iespējams meklēt gan paša aplikācijās, gan iestatījumos un failos, un metro aplikāciju saturā – kartēs, etc.

    #287329
    shady
    Participant

    Aldi – Man tā šķiet, ka tev ir uzskats: X x Z px laukums = 1 konstanta ikona 1 programmai. Kas tev liedz uz vienu vietu pārvērst par sagrupētu laukumu, kur, piemēram, izlec laukā vēl 100 attiecīgās programmas?

    Vajag iemācīties visu sagrupēt pēc loģikas, lietojamības, ērtuma, utml.. Ne vienmēr visu samest pēc alfabēta ir tas labākais grupējums.

    Un ir daudz dažādi veidi, kā palaist, tikt pie vajadzīgās programmas gan win, gan nix* platformām.

    #287330
    Nelabojams
    Participant

    Jebkurā gadījumā katra nākamā opsistēma pēc win2k ir arvien labāk adaptēta mājas lietotājam un arvien mazāk piemērota profesionālam darbam. Ar niansi – ja neorientējies sistēmas dziļākajos līmeņos, kas ļauj pašam rediģēt reģistru u.t.t.

    Kāda velna pēc profesionālam lietotājam (saprotot ar to visu spektru no biroja sekretutkas līdz inženierim-konstruktoram vai biznesa analītiķim) ir vajadzīgas tādas acīmredzami mājsaimnieču fīčas kā MyPictures, MyMusic u.t.t.? Kakovo hera win7 milzīgās uyn izskaistinātās ikonas, kuras iespējams pataisīt tikai vēl lielākas? Na*%$&^# tā ir sačakarēts win7 explorera meklētājs, būtībā lielisks, bet bez mazākās norādes uz kaukādu sintaksi tur apakšā? Pieminēju tikai atsevišķas, īpaši uz nerviem krītošas lietiņas, bet to skaits vairojas ģeometriskā progresijā ar katru jaunu versiju un izskatās, ka metro būs kronis visam.

    Diemžēl win2k ir tehnoloģiski novecojusi sistēma un arī es uz tās jau sen nestrādāju (mājās galda datoram WinXP SP3, laptopam Win7 home premium, darbā Win7 Pro), bet patika ar to, ka tur nebij gandrīz nekā lieka!

    Lai nedomātu, ka esmu vecs stagnāts – par MsOffice: tas piedzīvoja traģisku deģenerāciju ar off2003 un 2007, bet 2010 atkal ir liels solis uz priekšu un tā priekšrocības pret Off2000 ir tik būtiskas, ka nedaudzie trūkumi (joprojām pagrūti strādāt ar Word stiliem) vairs neliekas traģiski traucējoši. Tik ilgi lietotais off2k jau dažus mēnešus arī man nu ir pagātne.

    #287331
    root
    Participant

    Bullshit. Tas ir jautājums tavā spējā organizēt savu darba vidi, ne OS’ē. Pats ikdienā pildu savus darba pienākumus uz Win8 jau no DevPreview, un konkrētajā vietā neesmu vienīgais tāds. Tas, ka W8 būtu orientets tikai home useriem liecina vien par to, ka iztrūkst reāla lietošanas pieredze, ir tikai kaut kāds viedoklis.

    #287332
    Aldis
    Participant

    Principā, patestēju, uz Windows 7 nevar iepinot mapi. Pat ne mapes shortcut. :>

    Kā ir uz Windows 8?

    Start pogu man nevajadzētu, ja vien to varētu izdarīt. Uzliktu “all programs” mapi pin-otu, un viss būtu labi. 🙂

    #287333
    KristoZ
    Participant

    Kādā veidā Tu to testēji? Atrodi mapi un vienkārši ievelc “Tāskbārā“. Ja gribi, lai rāda mapi ar visu saturu, tad tas jau no XP laikiem vai pat vēl agrāk iespējams ar labo pogu uz “Tāskbāra” -> Toolbars -> New toolbar…

    #287334
    Aldis
    Participant

    Es biju vairāk iedomājies variantu kā mac os-am. 🙂

    Kaut kā stulbi būtu atvēlēt visu taskbaru utilītām kuras izmantoju labi ja reizi mēnesī, un vēl stulbāk būtu rakāties caur failu explori meklējot exi.. 😀 😀

    Labi, ir search, var vēl veidot uz desktopa mapes ar shortcutiem, un ko tik nē, bet tā šķiet lieka ņemšanās un atpakaļsolis uz win3.11 laikiem, kur viss vai nu mētājas kaut kur failu menedžerī, vai pa sagrupētām mapēm saīsnes.. 😀

    #287335
    Evers
    Participant

    Jāatzīst, ka start pogu lietoju tikai priekš Restart/Sleep/Shutdown/Run-search/ControlPanel

    #287336
    Grifs99
    Participant

    Tagad pats izmantoju Windows 8, nekas nav mainijies visu ko reti izmantoju varu salikt starta un parejo uz taskbara piespraust. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā