Windows optimizācija iesācējiem – 2. daļa (upd.)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 2. daļa (upd.)

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 62 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #222107
    Demarc
    Participant

    ob1, es nezinu, ko tu gribēji teikt, bet sanāca nepareizi abos gadījumos: на всех не угадиш ir kaut kas pa vidu starp всем не угодишь un всех не обгадишь.

    Vismaz kaut ko vajadzētu mācēt darīt.

    #222108
    ob1
    Participant

    -> Snorx

    Par QoS es tā kā neko neminēju… :lala:

    Bet savulaik pētīju šo jautājumu un noskaidroju, ka QoS nenoēd trafiku. Patiesībā – parasti nenoēd. Ja tīklā ir divi kompji un viens ir aizsitis visu kanālu, tad QoS to nelieti nedaudz piebremzē, kad otram vajag kanālu – tāds princips.

    Ja tīklā tikai viens kompis, tad principā atšķirības nav – ir QoS vai nav.

    #222109
    Snorx
    Participant

    Rakstīšu tev PM, jo tas ir specifiski.

    #222110
    Foxsk8
    Participant

    Ok, ir vēl viena fīča. Pēc idejas XP ir veidots tā, lai pielāgotos katram PC. Standarta install ir gaužam lēns, tāpēc varam pielietot nelielu triku.

    Instalēšanas laikā, kur prasa press F6 utt… ir slēpta fīča, ne gluži slēpta, bet cik man nācies saskarties, neredzama. 🙂

    Tātad, kad parādās press f6, bla bla bla, pa to laiku spiežam F5 taustiņu, pēc laika parādīsies iespēja izvēlēties procesora tipu:

    Parādīsies logs, kaut kas līdzīgi šim:

    [img]https://www.redhat.com/docs/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/5.4/html/Virtualization_Guide/images/win2003_select_hal.png[/img]

    Un izvēlamies zemāko modeli, Standart PC, vai arī ja ir Standard PC with C steps (i 486)

    Un tālāk instalējam kā parasti.

    P.S. Š is ir stāsts, ko es pats dzirdēju, licis esmu, bet tīri performance testus veicis neesmu. Itkā runājot, ka sistēmas ātrdarbība, šādā veidā apšmaucot sistēmu var izspiest 10% – 15%.

    Ja nu kāds grib pakrāmēties, šeit ir arī info par šo lietu.

    https://www.abxzone.com/forums/f172/how-make-win-xp-run-faster-9054.html

    #222111
    Foxsk8
    Participant

    Vēl viena lieta, ja nu nepietiek laika diži domāt, kas kur kā: Var izlīdzēties ar šo regtweak.

    https://notepad.lv/regtweak-t140.html?highlight=regtweak

    Š is ņemts no tinyxp, palaižam un lieta darīta, uztaisam log off, lai efekti stātos spēkā, pēc tam protams, nedaudz būs jāpieregulē, jo katram tās velmes var būt savādākas, tur rādīt comon tasks folderī vai nē, rādīt standarta start, vai klasisko. Mini sīkumu.

    Un vēl viena lieta.

    Neturēt 20 GBtīgas mapes uz desktop.

    P.S. Uz pavisam vecām kastēm kā jau es te visu laiku kladzinu ir domāts TinyXp rev 5.0. Ja nu negribās čakarēties, ir arī ievērtos, ka desktop bg bilde dažreiz arī mēdz ieķerināt visu procesu, kaut gan, sen tas laiks, kad dabuju ņemt no veciem pc bildi un aizstāt ar pilnīgi melnu prosta krāsu 🙂

    Protams, visierakstākā problēma, ko es bieži sastopos ir daži GB lieku internet tmp failu, ir nācies dzēst laukā pat 30 GB lielu apjomu ar drazām. Š ādam nolūkiem der CClener softs, kā arī vēlreiz visam jāpārbrauc cauri ar iebūvēto disk cleanup tūli.

    #222112
    Snorx
    Participant

    foxsk8- tas noved pie ikdienas crash. Tas paliidz tikai cilveekam, kas zina, ko dara, jo tur tu atsleedz tomeer funkcijas, kas ir no svara… tas nav entry lvl

    #222113
    Foxsk8
    Participant

    Snorx: Kas tur tāds būtu no svara? Es un vēl x citi cilvēki to lieto, (gan parastiem home useriem esmu uzlicis, gan arī nedaudz advancētiem )un nekādu krešu nav. Ja tu to biji domājis par regtweak.

    #222114
    faq
    Participant

    Skaidrs. Ob1 tad arī ir viens no tiem retārdiem, kam patīk norubīt user switching, remote assistance, sys restore un iespējams arī RPC. Rokas naher no dirsas izlaust dažkārt gribētos. Bija jau man aizdomas no datuves laikiem, kad šis kadrs parādījās ar saviem maģiskajiem Siguldas pīšļiem. Nebiju alojies. Tāds pats vien kaimiņu genādija optimizātors vien šams ir. Pārvācās uz notepad, un kautkādā mistiskā veidā ieguva gregoriāņa statusu. Ai, po, pilns ar tādiem vēl ir.

    #222115
    Snorx
    Participant

    faq, eu tu maģiskais Pc speciālist- apskaidro, pirms uzbrauc. Pamato savu uzbraucienu. Tādi kā tavi uzbraucieni te nāk un iet- tāpat kā zābaks.lv, kam tūlīt pat hostingam nesavilks, ja nu nepārvilksies pie “jaunā saimnieka”…

    foxsk8- tas tweaks noved ne jau pie visas OS crash, bet, ja palaid konkrēti kaut kādu spēļuku/app, kas izmanto M$ Visual C vai kā viņš tur, tad ir nācies saskārties :(- Viņš noved pie video drivera crash. Konkrēti- Lineage 2, noved pie bsod Konkrēti- tas notiek pie x64 versijām 🙁

    #222116
    faq
    Participant

    Snorx, tu mazais pokemon, paņem zobos googli un pameklē.

    #222117
    Foxsk8
    Participant

    faq: Muti ciet.

    Snorx: Jā ar M$ drazām varētu būt problēmas. 🙂 Tnx ka atgādināji.

    #222118
    Aldis
    Participant

    faq, tiešām ne pa ģelai uzbrauci! Kā redzi – šeit apskatīts ir Windows XP! Tā tad, vairākumam datoru ir uzstādīts Windows XP jo kautkas jaunāks uz viņa reāli neiet! Un lai tas pats XP lidotu – nepieciešama optimizācija!

    Piem. tavs pieminētais – kam patīk norubīt user switching!

    Un kāds reals pielietojums ir tam apakšprocesam ja pārsvarā uz klientu kompjiem ir viens jūzeris?

    remote assistance off – protams, jo izmantoju TeamViewer – katrā kompī kuru uzinstalēju jau ielieku tur, klientam izskaidroju kas tas tāds, un ko viņš ziemā ēd! Ja vajag labot, tad laboju caur to attālināti! (Jo kāda jēga man klienta IP adresi sev ielogot, passwordus.. u.t.t..?)

    sys restore – Nu nepalīdz viņs nekam! vismaz man praksē tādu gadījumu nav, jo klients jau ja viņam kaut mazbik kaut kas bremzē vai neiet – nesauc meistaru, bet gan tad kad vairs dators novests līdz tādai kondīcijai ka nepieciešama pārinstalācija!

    Takā, piekrītu snorx teiktajam – pirms brauc augumā – pasaki arī tam visam argumentu! Nevis skaļi filozofē par raksta autoru, kas Tev vsp. prasīts šeit nebij!

    #222119
    ob1
    Participant

    Es pazīstu daudzus “meistarus”, kas ir iemācījušies 2 lietas

    1) Uzlikt win ar next, next, next…

    2) Problēmu gadījumā izmantot system restore.

    Nelaime tā, ka šie “meistari” tā īsti vairāk neko nemāk un, ieraugot nestandarta kompi, ir izmisumā…

    Ja neviena no šīm metodēm nenostrādā, viņi noslauc no klienta naudu par diagnostiku un iesaka pirkt jaunu kompi…

    faq, mēs esam pazīstami? 🙂

    #222120
    Imhoteps
    Participant

    RUN => services.msc (lai izslēgtu kādu “service” – 2x-click uz tā un Startup type izvēlamies Disabled)

    PIE NOSACĪJUMA, KA DATORS NAV KORPORATĪVAJÄ€ TĪKLÄ€ (vientuļās mājsaimnieces dators) un, tādējādi, NETIEK UN NETIKS IZMANTOTI zemāk norādītie servisi, diezgan droši var disablot:

    1) Bluetooth Support Service

    2) Fax

    3) MS Software Shadow Copy Provider

    4) NetMeeting Remote Desktop Sharing (ja mašīna nav korporatīva) – jau pieminēts

    5) Telnet (sk. nr.4)

    6) Automatic Updates

    7) WMP Performance Adapter

    😳 Print Spooler (var atslēgt, ja neizmanto printeri)

    9) Performance Logs and Alerts

    10) Uniterruptible Power Supply (nav upša – nevajag ar`)

    11) Distributed Transaction Coordinator – (ja mašīna nav datu bāzu apstrādes servaks – nost)

    12) Help and Support (jēga no viņa?)

    13) Remote Registry (sk. nr.4)

    14) Terminal Services (sk. nr.4)

    15) Error Reporting Service

    16) Messenger (sk. nr.4. Š im servisam nav sakara ar Windows Messenger)

    17) System Event Notivication

    Uz mājsaimnieces atbildību!

    P.S. Par swap-u un RAMdisk-iem mājsaimniecei nav jēga stāstīt.

    P.P.S. IMHO – visu šādu “kastrācijas” pasākumu, swapa pārnešanas un nezkādu citu izvirtību lietderības koeficients ir STIPRI APŠ AUBÄ€MS pat uz PIII ar 128Mb RAM. Uz i7 920@3,4GHz ar 12GB RAM, kur visu OSu var turēt RAMā, NAH TO VISPÄ€R VAJAG!!!

    #222121
    Imhoteps
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Ok, ir vēl viena fīča. Pēc idejas XP ir veidots tā, lai pielāgotos katram PC.


    Tas, laikam, kaut kas līdzīgs L2 keša “pielāgošanai” OSam. Iekš XP Pro tas izpaužas šādi:

    RUN => regedit:

    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSessionManagerMemoryManagementSecondLevelDataCache.

    Nomainam L2 keša decimālvienību pret to, kas ir mūsu konrētajam CPU.

    Bet… vai tam vispār ir JĒGA? (Jautājums retorisks). Turklāt ir useri, kuriem ob1, manas un līdzīgas “receptes” ir kā pērtiķim granāta. Bet izglītošanās nolūkā to visu var darīt.

    RAKSTS IR OK. 100g ir nopelnīti.

    P.S. Vecs prikols:

    – Cik ir desmit reizes pa simts gramiem.

    – Litrs!

    – Nē! Viens kilograms.

    P.P.S. Man gan 10x100g IR LITRS, hehe

    #222122
    rajah
    Participant

    Quote:

    6. Sadaļa Automatic Updates.

    Iesaku izslēgt. Pirmkārt – tāpēc, ka ne reizi vien Microsoft Update ir nogrāvis Windows (atcerēsimies kaut vai Vista SP1, kas nogāza lielāko daļu datoru ar nVidia videokartēm).


    a kas atcerēsies kā BEZ apdeitiem Win 7 varēja visus mp3 failus sabojāt?

    #222123
    ob1
    Participant

    rajah, šis raksts ir par XP (nu un par Vista arī zināmā mērā). Win 7 neesmu minējis.

    #222124
    prusaks
    Participant

    Kā TeamViewer draudzējas ar routeri? Ja sēž cilvēks aiz routera fw, vajag portus atvērt vai vēl ko darīt?

    #222125
    usver
    Participant

    prusaks: krutums tāds, ka NEKO NEVAJAG. salīdzinājumā ar remote desktop vai līdzīgām fīčām. protams, pa taisno microsoft remote desktop prot smukāk pārzīmēt logus, pārsūtot mazāk baitu.

    #222126
    ob1
    Participant

    Cik esmu lietojis TeamViewer, nekādu problēmu nav bijis. Pats sēžu aiz rūtera.

    Vienīgais – kad klients pirmo reizi palaiž TeamVieWer, tad izlec Windows Firewall paziņojums ar kuru users var atvērt portus, ja šamējais neakceptē, tad pēc tam ar rociņām jāsaliek ķekši iekš Exceptions.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 62 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 2. daļa (upd.)’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā