Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #225993
    crs_
    Participant

    kas pēc Tevis aprakstītajām darbībām vispār paliek uz C:, ob?

    #225994
    ob1
    Participant

    Uz C: nepietiks vietas swapam – tur būs tikai 256M. 🙂

    Esmu mēģinājis pirmo partīciju taisīt lielāku un likt tur swapfailu, bet nekādu īpašu starpību nejutu. Lieku Swapfailu uz >:(, jo tad tas sanāk pa vidu – starp Windows un ProgramFiles – a tas teorētiski dod nelielu ātruma pieaugumu.

    Uz C: dzīvo tikai:

    autoexec.bat

    boot.ini

    config.sys

    io.sys

    msdos.sys

    ntdetect.com

    ntldr

    Papildus tam – brīva vieta priekš FF kešas. 🙂

    Var C: partīciju taisīt 1MB un lietot FAT.

    Ja RAMs ir tikai 256MB un nav gaidāms, ka pieliks, tad >:( partīciju var taisīt kādus 4-5GB lielu… a ja win apgraiza, tad pat mazāk…

    Es rakstā pastāstīju ideju, tālāk jāskatās kādi dzelži, kādi uzdevumi…

    #225995
    Professor35
    Participant

    visu cieņu ob1 bet piekrītu Wuu diskus sadalīt var vieglāk ar kādu Acronis Disk Director Suite

    tie gan ir maksas bet pieļauj demo režīmu un ja kas ir intuitīvi saprotams kā ar tiem strādāt,

    iesācēji ir pieraduši pie grafiskās vides nevis pie komandrindas

    #225996
    crs_
    Participant

    vai ob nav sskaidrojums problēmai, ka win-am kautkad “piegriežas”, ja pati pirmā partīcija uz hdd ir swap (linux 82) un iekš boot.ini tiek win-partiicijas-# aizstāts ar “1” (tipa M$ “default”) – aprakstītā scenārija gadījumā win nekad nav pašrocīgi pārmetis sistēmas partīcijas numuru?

    #225997
    ob1
    Participant

    Professor35 – tad tev karogs rokās – palaid to Acronis, uztaisi skrīnšotus un iepostē šeit. (Man vienkārši nav tas Acronis, tāpēc es to nevaru izdarīt.) Pie viena varēšu uzmest aci – vai esmu pietiekoši saprotami visu aprakstījis.

    #225998
    ob1
    Participant

    -> crs_

    Neesmu drošs, ka sapratu problēmu… nekad nekas ar tām partīcijām tā nav noticis… hmm, un linuxā es zinu maz…

    #225999
    crs_
    Participant

    ob1 wrote:
    -> crs_

    Neesmu drošs, ka sapratu problēmu… nekad nekas ar tām partīcijām tā nav noticis… hmm, un linuxā es zinu maz…

    problēma tāda, ka %WinDir% partīcijas nr. nez kāpēc iekš boot.ini tiek reizēm aizstāts ar “1” – reti, bet gadās – un nesaprotu, kāpēc :((, piemēram: dzīvo iekš boot.ini cipars 2 laimīgi gadu – un kādā rītā win pašrocīgi to pārmetis par 1 (protams, win neceļas, jābūtojas no kā cita un jārediģē tas boot.ini)

    ja pareizi saprotu, tad aprakstītajā scenārijā iekš boot.ini windir partīcija būs 2, un tāpēc prasīju, vai nav novērota līdzīga problēma …

    #226000
    ob1
    Participant

    boot.ini saturs:

    [boot loader]

    timeout=30

    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS

    [operating systems]

    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS=”Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

    nekāda %WinDir% tur nava… un partition(2) nekad manā praksē nav pārvērties par partition(1).

    #226001
    crs_
    Participant

    zinu, ka nav – windir ir Windows sadaļas mainīgais

    jā, jā partition(2) ir pārvērties par partition(1) – tieši par to jautāju

    #226002
    ob1
    Participant

    Kā jau teicu – manā praksē tā nav bijis ar XP. Ar Vistu – tur gan ir nianses… šobrīd gatavoju raksta updati kurā būs par Vista un W7…

    #226003
    Professor35
    Participant

    ob1

    1)šeit var lejuplādēt Partition Wizard Home Edition( bezmaksas disku partīciju menedžeri)

    https://www.partitionwizard.com/download/pwhe42.iso

    iso failu(38MB)ierakstam CD un restartējam datoru

    2)šeit ir kā formatēt

    https://www.partitionwizard.com/help/format-partition.html

    ir arī video

    3)šeit ir video kā sadalīt disku

    https://www.partitionwizard.com/video-help/moveresizepartition/moveresizepartition.html

    4)šeit ir mājas lapa kurā ir video un instrukcijas par visiem jautājumiem

    https://www.partitionwizard.com/

    #226004
    drunk_lizard
    Participant

    plopesols atkal dedzina :>

    zeenam nav nekaada ponja, ap ko lieta grozaas, bet linkus sasviedis biezaa cjupaa…

    nu eerglis, eerglis :>

    #226005
    Professor35
    Participant

    draņķa_lizard

    es skatos nepārtraukta onanēšana tev radījusi lieluma māniju, vai arī Ktulhu tev ir apēdis smadzenes, ja neredzi ka runa iet par diska sadalīšanu trijos un formatēšanu 64k

    _________________

    Anubisa sods drunk_lizardam ir neizbēgams!

    #226006
    Kon
    Participant

    runa neiet 😛

    #226007
    ob1
    Participant

    Vispār jau “runa neiet” par diska formatēšanu… “runa iet” par to kā uzdabūt windows uz partīcijas, kas formatēta ar klasteri 64k.

    #226008
    Professor35
    Participant

    ob1

    noformatēt disku ar klasteri 64k un sadalīt trīs partīcijās , pēc kā var palaist CD ar xp instalāciju kas sagatavots pēc tavas metodes, vai tad es to nerakstu, jeb kā tu to saprati ?????

    Pie kam vai tad Vistas (vai W7) instalācijas diska izmantošana nepārkāpj autortiesības

    un tātad ir nelikumīga, savukārt es iesaku diska sadalīsanai izmantot bezmaksas programmu (38 MB) nevis vēl papildus lejuplādēt Vistas vai win7 instalācijas iso failus kas kā minimums svērs 700 MB.

    #226009
    ob1
    Participant

    Kādas tieši autortiesības pārkāpj Vistas diska izmantošana?

    Beidz taču gvelzt muļķības!

    #226010
    mildaa
    Participant

    Žetons autoram! Kārtīgs, IT portāla cienīgs raksts, tādus vairāk. Pašam ir bijusi līdzīga ideja, bet neesmu realizējis, būs vairāk brīva laika, obligāti izmēģināšu. Ob1 = Maladjes

    #226011
    vincister
    Participant

    Kas notiek partīcijā ar 64k cluster size, ja tur ir lērums sīku failu? Vai tādu mūsdienās ir pietiekami maz?

    #226012
    drunk_lizard
    Participant

    vincester, taapeec jau vieta ir rezerveeta 5x vairaak kaa nepieciesjams )

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā