Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #226013
    aoma
    Participant

    Raksts labs, bet ir viens jautājums, kā pēc tam būs ar dažādām beckapu progām, kā Acronis vai Ghosts? Vai tās sapratīs, kā rīkoties pie OS nograušanas, un vai vispār vairs normālu full bekapu varēs uztaisīt?

    P.S. Laikam jau neesmu “īsts vīrs”, jo man patīk, ka visam ir kaut kur saglabātas rezerves kopijas, ja nu kas 🙂 Tāpat arī vieglāk taču ir dažu minūšu laikā savest visu kārtībā, nekā stundām vai pat dienām čakarēties ar pārinstalēšanu.

    #226014
    ob1
    Participant

    vincister, sīkie faili tiešām aizņem vairāk vietas. Bet mūsdienās diski ir lieli… un tajos pārsvarā glabā lielus failus (filmas, mūzika, utt). Uz mana kompja (instalēts pusgadu atpakaļ) negraizīta Windows direktorija aizņem 3.21GB, bet failu kopējais apjoms – 2.79GB. Nav tik traki, manuprāt.

    aoma, esmu bekapojis (klonējis) šādus diskus ar Nero backup un problēmas nav bijušas… bet par visiem softiem nemāku teikt. It kā jau viss iekļaujas standartos, tāpēc problēmām nevajadzētu būt.

    #226015
    ob1
    Participant

    Hmm, būtu labi, ja tie, kas pamēģina aprakstīto, padalās šeit ar iespaidiem (iepostējot arī kompja parametrus).

    #226016
    usver
    Participant

    aoma wrote:

    kā pēc tam būs ar dažādām beckapu progām, kā Acronis vai Ghosts? Vai tās sapratīs, kā rīkoties pie OS nograušanas, un vai vispār vairs normālu full bekapu varēs uztaisīt?

    Jebkura šāda programma jebkuru disku/partīciju var atjaunot neatkarīgi no tās satura. Vismaz TrueCrypt partīcijas tie mierīgi kopē, nefiga neredzot, kas tur īsti ir iekšā un kā tur ar failsistēmu.

    aoma wrote:

    P.S. Laikam jau neesmu “īsts vīrs”, jo man patīk, ka visam ir kaut kur saglabātas rezerves kopijas, ja nu kas 🙂

    uz 1+TB ārējā cietņa sistēmas diska 1:1 imidžu glabājot, viss būs kedā. 🙂

    #226017
    Wuu
    Participant

    Es tā arī nesaprotu ko visa šita laža dod, esmu mēģinājis visādi. Atšķirību nejūtu. Tagad 100% neatminos (varbūt mūldu) , bet man liekas ka xp var uzlikti ar lielāku klīsteri ja lieto fat. Bet ātruma ziņā, atšķirību just nevar. Un kaut kur ob1 minēja par stabilitāti, tas 100% ir buļļu kakas. Bet kā vienmēr, katrs tik izsaka savas domas 🙂

    #226018
    ob1
    Participant

    Wuu, rakstā minēto variantu pamēģināji?

    #226019
    WerNeo
    Participant

    Bet vislabāk disku optimizēt, iegādājoties SSD. 🙂 Š ī, Tevis aprakstītā, metode nederēs visiem lietotājiem.

    #226020
    ob1
    Participant

    Protams, visiem nederēs… bet ideju var izmantot…

    Kas attiecas uz SSD, tad tādā gadījumā diska gatavošana ir sarežģītāka… plānoju to kaut kad arī aprakstīt.

    #226021
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:

    Wuu, rakstā minēto variantu pamēģināji?


    Jap, sākuma jau ar gribējās Xp uz lielāka klistera uzlikti. Tad mēģināju ar program failiem, lai programmas ātrāk startētos, bet notestējot atšķirības nebija. Tāpēc tev prasu, kāds prikols no tā visā? Un kāpēc tu to sauc par optimatizāciju.

    #226022
    ob1
    Participant

    Hmm, prikols tāds, ka ātrāk strādā un mazāk deldē disku.

    #226023
    drunk_lizard
    Participant

    Wuu wrote:

    sākuma jau ar gribējās Xp uz lielāka klistera uzlikti.


    po hodu kur nu veel lielaaks kliisteris, kaa tev galvinjaa? :>

    #226024
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:

    Hmm, prikols tāds, ka ātrāk strādā un mazāk deldē disku.


    Teorētiski jā, bet kaut kādi jūtami pierādījumi ir?

    #226025
    ob1
    Participant

    tak uzliec vienreiz un paskaties.

    #226026
    prusaks
    Participant

    Š ādi instalējot, atšķirību jutīs uz divkodolnieka, salīdzinot ar netvīkotu install?

    Procis: T8100 (2.10 GHz)

    Rams: 2 GB

    + Uz kā jūt ātruma atšķirību?

    #226027
    Eudoxus
    Participant

    Ja nav ko darīt, tad to visu, protams, var pamēģināt. Un ja ļoti grib, tad arī atšķirību var sajust. Man arī slimības pāriet ātrāk, ja dzeru dārgākas zāles.

    Es arī nesen optimizēju savu sistēmu – nopirku jaunu kompi. Darbojas krietni ātrāk.

    #226028
    ob1
    Participant

    prusaks, jā – jutīs – uz sistēmas reakcijas ātrumu. Programmas palaidīsies ātrāk. Kompis startēsies ātrāk. Tā vajadzētu būt… kamēr nepamēģināsi tikmēr neuzzināsi.

    #226029
    Ralfie
    Participant

    Kompis ar 24 SSD RAIDā saslēgtiem cietņiem tik un tā iespārda varāk 😀

    https://www.youtube.com/watch?v=96dWOEa4Djs

    Bet parastajiem mirstīgajiem Acronis Disk Director Suite ir atrodams šajā diskā..

    https://isohunt.com/torrent_details/142991757/hirens?tab=summary

    😉

    #226030
    gangstalv
    Participant

    Windows 7 priekš users and program files pārvietošanas var izmantot, kā alternatīvu šito.

    Es pats nēsmu šito mēģinājis.

    #226031
    Imhoteps
    Participant

    Vecām sistēmām ar pietiekamu RAM daudzumu var parlūku kešu un visus tempus pārvietot RAMdiskā. ātrdarbības cipari iespaidīgi. Te padoms/diskusija, kam interesē https://forums.techpowerup.com/showthread.php?s=c3c84cd31091ffc1e40af6501a212d67&t=107670

    P.S. Esmu arhivatoru (7zip un PowerArchiver) tempus pārvietojis ramdiskā – pakošana/atpakošana jūtami ātrākas!

    #226032
    ob1
    Participant

    Ralfie – hmm, tas kompis ar 24 SSD izskatījās bišķi bremzējošs, ja kas – ar 2 SSD varētu uztaisīt labāku… hmm, un cik ir jāizdzer, lai iedomātos defragmentēt SSD?

    😀

    gangstalv, paldies par linku. Š obrīd ātri pārskrēju pāri tam rakstam – tur tiek lietots mlink… uz Vistas tas nedaudz piegļuko… varbūt uz W7 ir labāk – kad būs laiks – pārbaudīšu.

    Imhotep, par pārlūka temp failiem uz ramdiska – ar FF tas iet, ar Opera arī. Ar IE ir problēmas. Par citiem pārlūkiem nezinu. Tikai jāatcerās uzlikt kešas limitu. Ja ramdisks ir 64M, tad FF jāliek limits ne lielāks kā 32M.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā