Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #226033
    Ralfie
    Participant

    ob1 .. tev tajā ATTO Disk Benchmarkā diski raidā saslēgti vai kā? ..ka dabūji 135MB/s lasīšānā!

    es no viena SATA 2,5″ uz portatīvā max 62MB/s read/write tik varu izspiest! :lala:

    kāda konfigurācija tavai testējamai kastei? raids ir vai nav?

    #226034
    ob1
    Participant

    Nē, nav nekāds RAIDs – portatīvais MSI EX620 ar draņķīgu Intel čipsetu, kas nespēj paņemt no mana SSD paredzētos 230MB/s (uz nVidia čipseta ņēma).

    Infa par SSD šeit:

    https://tw.silicon-power.com/product/pro_detail.php?main=17&sub=48&pro=112&sub_v=&currlang=utf8

    Pirku šeit:

    https://b4l.lv/index.php?main_page=index&cPath=9_26&zenid=f9b10ed949f93fde72505b3f1ee54f34

    #226035
    Wuu
    Participant

    Njā, vienīgi ir maza problēma, ka ir cietie diski kuriem visa ši figņa neko nedod, piem. man 🙂

    [img]https://img.bagem.lv/images/590734742.jpg[/img]

    Un es domāju ka nebūšu vienīgais, jo pats ob1 testē uz SSD…

    #226036
    Stat1CX
    Participant

    Izskatās ka man ar būtu jēgas windows particiju izveidot ar 64 kb, bet baigais slinkums krāmēt sistēmu pa jaunu.

    [img]https://img3.imageshack.us/img3/9348/14006475.jpg[/img]

    #226037
    ob1
    Participant

    Wuu,

    1) Izskatās, ka esi laidis ATTO uz Vistas vai W7, kad sistēma vēl rokas pa disku… pamēģini vēl dažas reizes.

    2) Ä€truma pieaugums no lielā klastera nav tikai uz transfer rate rēķina. Ä€trumu dod arī tas, ka NTFS struktūras “labāk jūtas” pie liela klastera.

    3) Hmm, lūdzu iepostē čipseta un HDD parametrus.

    4) Man ir viens laptops – tam transfer rate “atduras” pie kādiem 35MB/s. Mēģināju to sainstalēt uz 4k klasteri (defaultā) – bremze kvadrātā. Uzliku 64k – normāli darbojas… hmm, “normāli” katram nozīmē kaut ko citu… šodien biju pie Linxa ciemos – džekam (ne Linxam) dators pēc parametriem apmēram kā mans darba laptops. Prasu kā iet – šis atbild – “normāli”… paskatījos to aparātu… iedevu savu un palūdzu palaist Wordu… šis aiz neuzmanības palaida kādus trīs wordus uzreiz…

    #226038
    ob1
    Participant

    Stat1CX, izskatās, ka tev tā pati problēma ar ATTO, kas Wuu – testēts laikā, kad sistēma rokas pa disku… Līknei ir jābūt stabili augošai, kamēr atduras pret čipseta vai HDD ātruma griestiem.

    Un, kā jau minēju, ATTO ātruma benčmarki nav vienīgais iemesls, kāpēc lielais klasters ir labāks par mazo.

    Hmm, a kura ATTO versija? v2.34 nedaudz piegļuko pie lieliem ātrumiem. v2.41 izskatās ok.

    #226039
    Stat1CX
    Participant

    ob1 vēlāk pamēģināšu vēlreiz, kad veicu testu bija ieslēgts utorrents un vēl šis, tas kas ik pa laikam kaut ko ieraksta vai nolasa no HDD. Lietoju 2.41 versiju.

    #226040
    zxcv
    Participant

    Paldies par rakstu. Būtu labi, ja ob1 ieliktu arī tās pašas sistēmas testu rezultātu pirms optimizācijas, lai būtu ar ko salīdzināt, jo uztaisiju testu savai neoptimizētajai sistēmai, taču salīdzinot ar Tavu rezultātu, mazie faili tiek pārsūtīti ātrāk, taču jo lielāks fails, jo ātrums samazinās. Tad lūk jautājums – kā izmainītos rezultāti pēc optimizācijas?

    [img]https://manaspiezimes.lv/i/benchmark_hEPMe.jpg[/img]

    #226041
    ob1
    Participant

    ok, zxcv, tavā testā redzams, ka ar 4k klasteri (tas ir defaultā) faili nolasās/rakstās ar ātrumu ap 45MB/s. Ja uzliksi klasteru 64k, tad lasīšanas/rakstīsānas ātrums būs ap 106MB/s. Pieaugums vismaz 2x. Papildus tam – NTFS datu struktūras, kas strādās ātrāk…

    Manuprāt diagnoze ir skaidra – too slow HDD connection.

    Iesaku radikālu terapiju – reinstall, lai izvairītos no invaliditātes… 🙂

    P.S. Tauta, paskataties uz zxcv testu rezultātiem – tādiem tiem jāizskatās… augoša līkne kamēr atdurās pret HW ierobežojumiem.

    P.P.S. hmm, zxcv, HDD ir WD vai Seagate 7200.11?

    #226042
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:

    Wuu,

    1) Izskatās, ka esi laidis ATTO uz Vistas vai W7, kad sistēma vēl rokas pa disku… pamēģini vēl dažas reizes.

    2) Ä€truma pieaugums no lielā klastera nav tikai uz transfer rate rēķina. Ä€trumu dod arī tas, ka NTFS struktūras “labāk jūtas” pie liela klastera.

    3) Hmm, lūdzu iepostē čipseta un HDD parametrus.

    4) Man ir viens laptops – tam transfer rate “atduras” pie kādiem 35MB/s. Mēģināju to sainstalēt uz 4k klasteri (defaultā) – bremze kvadrātā. Uzliku 64k – normāli darbojas… hmm, “normāli” katram nozīmē kaut ko citu… šodien biju pie Linxa ciemos – džekam (ne Linxam) dators pēc parametriem apmēram kā mans darba laptops. Prasu kā iet – šis atbild – “normāli”… paskatījos to aparātu… iedevu savu un palūdzu palaist Wordu… šis aiz neuzmanības palaida kādus trīs wordus uzreiz…

    1. Nekas nerokas.

    2. Uz parasta HDD mēģināji? Es mēģināju atšķirības nav 🙂

    3. AMD 785G/SB710 https://www.asus.com/product.aspx?P_ID=fcsXWSxnhzZE9rnR

    4. Iedo viņam baldriāni, lai pirksti nedreb un SSD :lala:

    Ob1, varētu lūdzu tiešām kādus pierādījumus ka vis tas darbojas ātrāk, jo pats ne reizi esi teicis ka visi šie bench mark tooli neietekmē reālo pieredzi! Vienk. beidz dirsties un parādi kas strādā ātrāk! Vienk. nevar būt ka pavadīju veselu dienu pārinstalējot windu ar visādiem klīsteriem, fatiem un ntfs, bet atšķirību nejutu. 😀

    #226043
    ob1
    Participant

    Wuu, nu nezinu kādus pierādījumus tev iedot… ja būsi pesimistisks, tad jebko varēsi nolikt…

    Hmm, varbūt paskaties šo:

    https://notepad.lv/3741/datora-atrdarbibas-demonstracija/

    Tas tika taisīts uz lielā klastera… bet sen, sen atpakaļ… tagad var vēl ātrāk… (un pamēģini winXP tēmas pamainīt tik ātri…)

    Hmm, ja nevari jēdzigi notestēt ar ATTO, varbūt, ka zirgi plosās?

    #226044
    nezinitis
    Participant

    Man kā jauniņajam muļķīgs jautājums, kaut gan citi saka tādu nav. Tātad raksta sākumā cien. ob1 min:

    Uzmanību – šī algoritma izpilde nodzēsīs visus datus no jūsu diska – ja ir kaut kas glābjams, tad izdariet to pirms sākt gatavot disku.

    Gribu muļķīgi pajautāt vai autors domāja sākotnēji eventuāli pastāvējušos C: un >:( diskus (respektīvi veicot modifikāciju dati uz >:( arī pazudīs) vai tikai tiks modificēts, pārveidots tikai disks C: ja uz tā atradās OS.

    #226045
    ob1
    Participant

    nezinītis, pēc diskpart komandas clean, viss cietā diska saturs anihilēsies – gan C:, gan >:(, gan visi pārējie loģiskie diski tiks izdzēsti.

    #226046
    nezinitis
    Participant

    Paldies skaidrs 😉

    #226047
    Stat1CX
    Participant

    Tūlīt uztaisīšu backup sistēmas diskam un mēģināšu ar acronis disk manager pārkonvertēt sistēmas particiju uz 64 kb klustera izmēru – bez format. Slinkums tagad krāmēties ar format un visu instalēt no jauna. Vismaz ja kaut kas noies greizi no backupa dažu minūšu laikā dabūšu sistēmu atpakaļ pie dzīvības.

    #226048
    ob1
    Participant

    hmm, mēģināts nav zaudēts… lai veicas. 🙂 hmm, ja bā ir būtablā partīcija, kuru taisies konvertēt, tad win nespēs iekrauties…

    #226049
    zxcv
    Participant

    ok, thnx. 🙂 Sāku krāmēties ap nLite, taču neatradu, kur var nomainīt documents and settings atrašanās vietu. Varbūt ir vēl kas būtisks, ko ar nlite derētu izmainīt, lai uzlabotu performanci? Varbūt esmu palaidis garām kādu rakstu par šo tēmu?

    edit: tomēr atradu :))

    #226050
    Stat1CX
    Participant

    Ir tā sistēmas particija, cik atceros tad sen atpakaļ, kad win xp bija svaigs, pārgāju no win 98 uz win xp, particijas protams bija FAT formātā, pēc win xp uzlikšanas ar komandas palīdzību pārkonvertēju FAT uz NTFS un viss strādāja. Velns viņzin vai tas konvertēšanas process arī mainīja klustera izmērus, uz defulatajiem 4 kb kas ir NTFS sistēmai, vai nē.

    #226051
    ob1
    Participant

    zxcv, raksts par nLite vēl tikai projektā… 🙂

    Stat1CX, problēma ar būt partīciju ir tieši iekš klastera izmēra – M$ neļauj būtoties, ja klastera izmērs ir virs 4k. Tāpēc jau tās izvirtības vajadzīgas, kas minētas rakstā. Hmmm, ja esi konvertējis FAT uz NTFS, tad visdrīzākais tev klastera izmērs ir 0.5k… ja pārkonvertēsi uz 4k, tad jau būs labāk…

    🙂

    #226052
    gangstalv
    Participant

    Ob1 man tāds jautājums, ne pa tēmu.

    Kādu laiciņu atpakaļ gribēju paeksperimentēt ar Win7.

    Uzliku windowsu no install.wim faila uz hdd ar gimagex.

    Pēc tam uztaisīj jaunu profilu( vai kā tur viņu pareizi sauc) būtā ar bcdedit caur cmd.

    Itkā viss smuki, bet kad pārstartēju kompi un paņemu win7 man atveras Vistas recovery, uztaisa error check un restart.

    Š ito es biju izdarījis uz vhd diska, pēc vienas pamācības un viss strādāja labi.

    Jautājums= vai to var izdarīt uz hdd?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā