Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Tiek skatīts 81 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #226053
    ob1
    Participant

    gimagex, install.wim, bcdedit – šos terminus nezinu…

    #226054
    gangstalv
    Participant

    Nu ko tu muldi, kā tu vari nezinat. Š itāds optimizētājs.

    Vismaz man pēc tavas pamācības uzreiz disks palika ātrāks 😀

    [img]https://www.bildem.lv/bilde/uber_1264459357.jpg[/img]

    #226055
    ob1
    Participant

    nea, gangstalv, disks nepalika ātrāks… windows palika ātrāks… 😀

    hmm, es arī neesmu specs web programmēšanā, makšķerēšanā, auto remontā un zemūdens medībās… – arī ģenijiem ir savi ierobežojumi…

    😀

    P.S. Lai uztaisītu skrīnšotu vienam logam (aktīvajam) – spied Alt+PrtScr.

    #226056
    gangstalv
    Participant

    O, paldies par padomu!

    install.wim ir Vistas vai Windows 7 fails kurā tiek glabāta visa OS(Program Files,Users Windows), install.wim atrodas iekš katra instalācijas diska “source” mapē.

    Maziņš piemērs:

    Kā tu jau zini, windows7 64 bit, nevar ieinstalēt no windows7 32 bit, tad ja gribi to darīt no viena hdd uz otra, piemēram 32 bit versija atrodas “C” diskā, bet tu gribi uzinstlēt uz “E” vai “Z” disk. Pa cik man īpaši daudz lieki dvd diski mājā nemētajās un pirkt negribas, izdomāju saimainīt 32 bit Windowsa install.wim pret 64 bit Windowsa install.wim. tālāk uzpiežu install.exe un instalācija domā ka instalē 32 bit windowsu, bet viņa automātiski ieinstalē

    64 bitu versiju, jo tās faili atrodas install.wim failā. Tā ir sava veida sistēmas apčakarēšana.

    Ja kautko nesaprati, no mana samurgojuma tad prasi 🙂

    #226057
    ob1
    Participant

    hmm, un es biju svēti pārliecināts, ka esmu lielākais perverts šajā kompānijā… 😀

    Meistar, pamāci mani, lūdzu.

    #226058
    gangstalv
    Participant

    Tu vienkārši vairāk strādā ar XP. Ja strādā tikpat daudz ar Vistu vai 7, tad jau būtu ar to pamanījis, šito prikolu pats izdomāju, nevis netā atradu.

    #226059
    Imhoteps
    Participant

    ob1 wrote:

    ..cik ir jāizdzer, lai iedomātos defragmentēt SSD?..


    Taisnība.

    ob1 wrote:

    ..par pārlūka temp failiem uz ramdiska – ar FF tas iet, ar Opera arī. Ar IE ir problēmas..


    Populārākos plebeju pārlūkus IE un FF nelietoju principā, tāpēc neko arī neteikšu, kešu tomēr pārvietoju. Ir drusku gemors ar Hroma keša staipīšanu, bet arī tas ir paveicams. Lai gan… hroms tāpat ir fikss.

    ob1 wrote:

    ..jāatcerās uzlikt kešas limitu. Ja ramdisks ir 64M, tad FF jāliek limits ne lielāks kā 32M..


    Ja vecai kastei ir kāds 1Gb rama – 128Mb var droši griezt nost. Tas, man domāt, ir optimāls minimums. 2Gb – 256Mb utt.

    #226060
    ob1
    Participant

    gangstalv, visu cieņu… tiešām – es vairāk darbojos ar XP…

    Imhotep, par ramdiska izmēru – stipri atkarīgs kāds ramdisks… un kādā atmiņā tas sēž… un kāda OS… bet principā – tā ir kā tu saki.

    #226061
    Ralfie
    Participant
    #226062
    ob1
    Participant

    Ralfie, neraudi, tavi diski izskatās ļoti pat ok. Rakstīšanā cēliens vairāk kā 2x, pārejot uz lielo klasteru.

    Hmm, pilnā HDTune – kruta… 🙂

    #226063
    gangstalv
    Participant

    Tu točn nezini kas ir bcdedit?

    Reku, ja ir laiks novelc šito video un pasties, tur redzēsi bcdedit darbībā un pie reizes uzzināsi kā palaist windows 7 no vhd(Tikai 7 atblasta vhd)

    #226064
    ob1
    Participant

    paldies, gangstalv, novilku… bet paskatīšos rīt ar svaigu galvu – šovakar gulēt jāiet…

    #226065
    Ralfie
    Participant
    #226066
    ob1
    Participant

    gangstalv, paskatījos to video – interesanta mantiņa… būs laiks, papētīšu tuvāk ko no tā visa var izspiest. 🙂

    Ralfie, paldies. 🙂

    #226067
    mist
    Participant

    esmu jauninais, tāpēc nesitiet!

    Nekādi nevaru dabūt šo variantu pie dzīvības! Pēc instalācijas nebūtojas, tikai tā svītra mirgo!

    Vispār savā prātā štukoju kam trīs partīcijas? Tā fīčā ir 64b klāsterī? Tad varbūt pietiek ar divām vienu no kura winda iebūtojas un otra darbam? Mošk es ar to nlite ko daru nepareizi? Tur windows dir ar nav jānorāda nlite standartā ieliek uz to E:??? HELP?

    #226068
    ob1
    Participant

    mist, tā mazliet grūti saprast tavu postu…

    1) ar ko disku dalīji?

    2) vai ar nLite pārnesi direktorijas kā norādīts rakstā?

    #226069
    mist
    Participant

    Disku dalīju ar tā kā rakstā augšā! Precīzi vārds vārdā rodas trīs partīcijas!

    Laikam vaina būs nlite es nemāku īsti norādīt documentus un windows direktoriju kur viņi atradīsies! Kur norāda program files tur vienkārši jāraksta E: ?

    #226070
    ob1
    Participant

    nē. ProgramFiles ir jānorāda kā:

    E:Program Files

    Droši vien tur tā vaina… (ar Docs & sett analoģiski).

    Ak jā – rakstā jau rakstīju, ka “Piebilde – dažreiz veci (un ne tik veci) BIOSi nemāk ielādēties no Vistas sagatavota diska – tad C: partīcija ir jātaisa ar LiveXP vai no XP uz cita datora. “

    tas arī var būt pie vainas, lai gan ļoti reti.

    #226071
    mist
    Participant

    Paldies ob1! Kur windows īsti atrodas? Kā ar tām partīcijām? 2 vai 3? Tad jau tā vaina būs manā dibenakmens mātesplates biosā!

    #226072
    ob1
    Participant

    XP ir aprakstīts 3 partīciju variants. Hmm, var jau iztikt arī ar divām tāpat kā priekš Vistas vai W7… tad arī var XP instalāciju negatavot… bet 3 partīciju variants ir labāks.

Tiek skatīts 81 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā