Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)

Tiek skatīts 161 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #226133
    aoma
    Participant

    kuuminsh, tāda jau arī bija mana doma, bet izjūtas ir katram individuālas, es arī bez pulksteņa nekad vairāk par pusstundu nekļūdīšos, tāpat nestrādāju IT sfērā, savus datorus vienmēr esmu licis pats un nevienus kursus vai šāda novirziena skolu neesmu beidzis. Vienkārši salīdzinu, ka pirms gadiem 10 katrs kilohercs, megabaits bija ļoti no svara, un toreiz patiešām, izdarot dažas nestandarta lietiņas, varēja panākt efektu, it kā būtu jauns dzelzi datorā iebāzts, šodien, izdarot to pašu, nemainās absolūti nekas, dators kā ir ātrs, tā ir.

    Par piekrautām sistēmām jau nu būtu pavisam cita tēma, tāpat arī, cik ilgi noturēt sistēmu pēc iespējas tīrāku – tātad ātrāku.

    #226134
    kuuminsh
    Participant

    ob1

    Tev prasa pierādījumus tavai teorijai… tu sūti googlēt… kaut kā interesanti sanāk :>

    Internāts ir PILNS ar tjūniem mudakiem kuri ne sūda nedod.

    Tikai, kāds pārsteigums, lai kā tu googlētu.. diez vai atradīsi daudz lapeles kur kāds būtu reāli pārbaudījis un testējis šos tvīkus.

    Absolūtais vairums šo tvīku ir vienkārši fufelis un nedod neko.

    Ir vēl neliela daļa “tvīku” kuri dod pretēju efektu.

    Nu un ir vēl daži kuri ir klaji kaitnieciski.

    Tev prasa pamatot ar reāliem, objektīviem un konkrētiem cipariem savu teoriju.

    Dari to.

    Tici man… arī es būšu tev pateicīgs, ja izrādīsies, ka ar elementāru klāstera izmēru var jūtami kaut ko uzlabot.

    Es gribu ātrāku datoru, bet es netaisos lieki tērēt savu laiku un kaut ko pārinstalēt, ja cilvēks nespēj tehniski un loģiski pamatot savu maz ticamo teoriju.

    Nu a tie tavi apgalvojumi ka lielāks klāsteris varpat dubultot sistēmas atrdarbību tikai vēl veirāk mazina uzticību taviem apgalvojumiem, jo kaut ko tik klaji analfabētisku nevar teikt zinošs cilvēks.

    #226135
    ob1
    Participant

    hmm, intereses pēc veicu sekojošu testu – uzinstalēju win uz 4k, pēc tam uz 64k. Draiverus neliku, lai ātrāk dabūtu rezultātus. Mērīju tikai win ielādes laiku.

    uz 4k klastera ielādes laiks bija 21 sekunde.

    uz 64k klastera ielādes laiks bija 20 dekundes.

    starpība tik maza, ka tā varētu būt arī mērījumu kļūda…

    it kā tests parāda, ka jēgas nav…

    Sāku domāt – kāpēc tā. Viena no versijām ir tāda, ka pie win ielādes (bez draiveriem) diska ātrumam nav lielas nozīmes. Nomainīju BIOSā settingu, kas aizliedz multiple sector transfer. Nekādas izmaiņas. Tas varētu apstiprināt šo versiju.

    Man atmiņā ir tas brīdis, kad izdomāju kā win dabūt uz lielā klastera. Toreiz bija WOW efekts. Ok, pieņemsim, ka tas bija placebo efekts. Tad man nav skaidrs, kāpēc:

    1) Slimnīcā stāv 2 kompji blakus. Softs uzlikts tikai tas, ko drīkst. Vienu es pārinstalēju. Uzlieku visu to pašu softu. Slimnīcas personāls man prasa pārinstalēt otru kompi. Kāpēc?

    2) Man ārsts iedod personīgo kompi (vecs lūznis). To tikko (!) pārinstalējuši slimnīcas admini. Win ielādējas apmēram 10 minūtēs (es nepārspīlēju). Es pārinstalēju un kompis ielādējas zem 1 minūtes.

    3) Slimnīcā kompis bez ventilācijas (lai mikrobi neslēpjas kompī) – līdz ar to ļoti nosēdināti ātrumi. Admini tikko uztaisījuši svaigu instalāciju. Es gribu patestēt to dzelzi savam projektam, palūdzu, lai iedod man paspēlēties uz kādu nedēļu. Kad dodu atpakaļ, tad sākumā manāma skepse – ko nu tas programmers spēs pret mūsu adminiem… Kad parādu kā darbojas, iestājas WOW efekts.

    Tā varētu turpināt ilgi… ne jau tāpēc, lai krānu staipītu… tāpēc, lai pateiktu, ka efekts no labas instalācijas ir. Jautājums – kā to notestēt.

    Teorētiski spriedelējumi – pieņemsim, ka lielāks klasters nedod efektu pa tiešo. Tad vēl paliek sekojoši netiešie efekti:

    1) failiem mazāks klasteru skaits (16x), līdz ar to vajag 16x mazāk vietas, lai piefiksētu kur tie ir izvietoti – tātad 16x mazāk vietas atmiņā, lai iekešotu MFT.

    2) Jo lielāks klasters, jo mazāks iespaids faila fragmentācijai.

    Padomāšu vēl par šo tēmu…

    #226136
    kuuminsh
    Participant

    ob1

    Kad būsi Rīgā un ja ir brīvs laiks varam pie manis, A-salā, izvērsties un podsasivaja pivi šādas lietas parakt 🙂

    Pētīt un rakt man patīk 🙂

    Runājot par klāsteru izmēru testēšanu…

    Nū… grūti.. vispār..

    Teorētiski var darīt prasti.

    Sagatavojam atsevišķu disku.

    Liekam uz viņa tipiskās aplikācijas.

    Taisam skriptu kurš simulē kaut kādas lietotāja tipiskās darbības. (atvēra wordu… atvēra pārlūku. Atvēra pārlūkā kaut kādas lapas. Pastaigājās pa netu sjuditudi (lapas tiek ielādētas no sava web servera) , pārlēdzas starp tabiem, aplikācijām.

    Izveicam visas darbības pēc kārtas… mmm teiksim reizes 5cas.

    Mainas klāstera izmēru… liek visu to pašu. Palaiž to pašu testa skriptu tās pašas 5cas reizes.

    Tālāk skatoties uz rezultātiem vērtējam kas nu ir sanācis.

    Rezultātus vajag par katru darbību atsevišķi un par visām kopā.

    Pats neesmu nekad ņēmies ar testēšanu… šis ir pirmais, kas ienāca prātā.

    Tālāk… gan jau ka ir tūlis ar kuru pārbaudīt MFT izmērus…

    Skatāmies, kas notiek kad ir daudz mazu failu… kad visi lieli..

    Nu kaut kā tā 🙂

    #226137
    kuuminsh
    Participant

    A… tu prasīji par maziem failiem un MFT

    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80_%28%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D1%85%29

    “Ð’ NTFS маленькие файлы могут быть записаны в Master File Table (MFT).”

    Par to ir lasīts vairākās vietās.

    #226138
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:


    Man atmiņā ir tas brīdis, kad izdomāju kā win dabūt uz lielā klastera. Toreiz bija WOW efekts. Ok, pieņemsim, ka tas bija placebo efekts. Tad man nav skaidrs, kāpēc:

    1) Slimnīcā stāv 2 kompji blakus. Softs uzlikts tikai tas, ko drīkst. Vienu es pārinstalēju. Uzlieku visu to pašu softu. Slimnīcas personāls man prasa pārinstalēt otru kompi. Kāpēc?

    2) Man ārsts iedod personīgo kompi (vecs lūznis). To tikko (!) pārinstalējuši slimnīcas admini. Win ielādējas apmēram 10 minūtēs (es nepārspīlēju). Es pārinstalēju un kompis ielādējas zem 1 minūtes.

    3) Slimnīcā kompis bez ventilācijas (lai mikrobi neslēpjas kompī) – līdz ar to ļoti nosēdināti ātrumi. Admini tikko uztaisījuši svaigu instalāciju. Es gribu patestēt to dzelzi savam projektam, palūdzu, lai iedod man paspēlēties uz kādu nedēļu. Kad dodu atpakaļ, tad sākumā manāma skepse – ko nu tas programmers spēs pret mūsu adminiem… Kad parādu kā darbojas, iestājas WOW efekts.

    Kāds tam sakars ar klāsteri? Kuram interesē tavu adminu spējas…

    ob1 wrote:


    Viena no lielākajām “bremzēm” datorā ir disks. Datoru var optimizēt līdz nelabumam, bet, ja disks nebūs pareizi sagatavots, tad bremzēs, lai ko arī nedarītu.

    Pēc tevis teiktā, ja nav 64k tad dators velkas, bet kad uzliek tad ir pidckijs Ä€truuuuuummmmmsssssss zum… Es testēju un nekāda WOW efekta man nebija.

    Ak jā es laikam neesmu teicis ka man Words 0.01 sekundē atveres? Es caurām dienā virinu wordu un man ir WOW efekts…

    Ob1, pietiek šito klīsteri vārīti, uzraksti labāk par servisiem, msconfigu un citām tiešām iedarbīgām lietām.

    #226139
    ob1
    Participant

    Wuu, zini ko, uzraksti pats. Jo es vairs nerakstīšu. ZB jau tie uzbraucieni.

    #226140
    remzijs
    Participant

    Te mēs esam latvieši, viens dara un pārējie di…. un to vien domā, kā tik varētu sačakarēt kaut ko.

    WUU- fail!

    #226141
    Doctor Zoidberg
    Participant

    Man tāda situācija- uzinstalēts Windows 7, diska sākumā ir izveidota 1 GB particija, kur stāv tikai Windows pagefails. Vai šādai pagefaila partīcijai nāktu par labu 64 kb klāsteri?

    #226142
    ob1
    Participant

    Par optimālu klatera izmēru priekš pagefile drošu ziņu nav. Man liekas, ka lielāks klasters nedaudz pāatrina datoru, bet droši apgalvot nevaru.

    #226143
    drunk_lizard
    Participant

    muhhh

    kaa es biju palaidis garaam sjo episko kuuminja un oduvancjika diskusiju :>

    nuu, kaa palaidis garaam – tomer skaidrs. es taas oduvancjika optimizeesjanas mulkjiibas nelasu :> beidzot arii kuumam nervi neiztureeja :>

    #226144
    Doctor Zoidberg
    Participant

    Man ir tikai 1 GB rams un 1.6 Intel Atoms, tāpēc es gan tās “oduvancjika optimizeesjanas mulkjiibas” lasu 🙂

    #226145
    drunk_lizard
    Participant

    un paliek labaak? :>

    #226146
    remzijs
    Participant

    Izskatās ka te kāds ar grib savas zināšanas parādīt, tikai kautrējas 😀

    #226147
    traxis
    Participant

    Paldies ob1 par rakstu, jo šīs lietas par Windu padarīšanu ātrāku man bišit interesē, un vairākas reizes biju lasījis šeit notepadā par ob1 optimizēšanas spējām.

    Man ir jautājums – kādus widowza servisus es varu ņemt uz nLitle nost mazjaudīgam kompītim uz kura paredzēts strādāt ar Word, Excel, sērfot netā, un nošērot mapīti un printeri iekšējam tīlam? Ja nav slinkums tad atbildi…

    #226148
    ob1
    Participant

    iekš nLite labāk negriezt ārā servisus (ja vien nezini droši ko dari). Tos var vienkārši disablēt.

    1) Viens no ēdelīgākajiem servisiem ir System Restore. (Lai gan ar to uzmanīgi – es pazīstu cilvēku, kura brāļa čoms ir redzējis kā vienam klasesbiedram system restore esot palīdzējis. 🙂 )

    2) Automatic Updates – to iekš XP ir jēga izslēgt jebkurā gadījumā.

    vai vajag vēl ko izslēgt – tas ir ļoti diskutabls jautājums (atkarīgs arī no dzelža).

Tiek skatīts 161 ieraksts (no 176 kopumā)
  • Tēma ‘Windows optimizācija iesācējiem – 3. daļa (upd.2)’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā