Windows Phone 7. Microsoft vīzija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Windows Phone 7. Microsoft vīzija

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154807
    Nettwerk
    Participant

    Nezinu kā lai sāk šo rakstu, tad nu ilgi domāju, līdz izlēmu, lai paliek tā, kā ir sākts rakstīt. Kā jau virsraksts liek manīt, runa būs par Microsoft mobilo OS Windows Phone 7, un par pašu Microsoft. Nē, nebūt neko jaunu nepateikšu un gan jau šādi raksti pieejami visai daudz. Bet gribu tomēr piebilst, ka šis būs nedaudz savādāks skatījums. Kāpēc tā? Tāpēc, ka jau ilgu laiku kā “native” programmatūru nelietoju Microsoft produktus, bet gan strādāju ar Mac OS X un iPhone. Tomēr nebiju pavisam aizmirsis par Windows eksistenci, bet to sanāca lietot vienīgi pie kāda ciemos.

    Ceļā uz jaunu pasauli: Windows Phone 7

    Jau kopš 2010. gada sekoju līdzi Microsoft jaunajam lolojumam Windows Phone 7. Nē – patiesībā pat agrāk. Īstenībā jau no pirmsākumiem, kad WP7 vēl nebija oficiāli prezentēts, bet par to tikai baumoja. Lai cik interesanti nebūtu, bet boot.lv forumā var palasīt manas prognozes 2010. gadam (katru gadu tur ir tāds pirmsjaungada temats). Tad nu es prognozēju, ka vai nu WP sistēma tiks pārrakstīta, vai arī izveidos pilnīgi jaunu priekš telefoniem. Un tā arī notika, jo Microsoft spēcīgi kavējās uz pārējo ražotāju fona. Lai saglabātu kādu tirgus pozīciju, Microsoftam bija jārada kas pinīgi jauns, vai nu radikāli jāmaina esošais. To Microsoft arī paveica un radīja jaunu sistēmu pilnīgi no nulles. Ilgi nebija jāgaida. un 2010. gada 11. oktobrī Microsoft prezentēja jauno Windows Phone 7.

    Ražotāji, kuri piedāvāja pirmos Windows Phone 7 modeļus, bija Samsung, HTC, Dell un LG. Lai arī šobrīd daudz jaunu telefona modeļu nav nācis klāt, toties Microsoft komandā parādījies spēcīgs spēlētājs – Nokia. Daudzi, iespējams, pārmetīs Nokia Microsoft ražotas sistēmas izvēli, bet savā ziņā, Microsoft finansiāli palīdz šim tālruņu ražotājam tikt ārā no krīzes. Otrkārt, bet šis ir tikai mans viedoklis, vēl iemesls būtu tas, ka Android tirgus ir pārpildīts un diezvai Nokia’i būtu liels ieguvums koncentrēties uz Android. Tad nu ar nepacietību gaidām no Nokia jaunos Windows Phone modeļus. Bet nu atpakaļ pie lietas, un ieskatāmies nedaudz vēsturē, tā sekojot līdzi notikumiem, ar kuriem tika sagaidīta Windows Phone 7. Ar lielu interesi un lielu pārsteigumu noskatījos Microsoft Windows Phone prezentāciju. Tas bija kaut kas pavisam savādāks, jauns, skaists, un lietošanā vienkāršs. Es jau kopš pirmās prezentācijas dienas vēlējos iegūt sev Windows Phone 7 tālruni. Uz to arī centos koncentrēties. Bet kādu laiku mani atturēja programmatūras trūkums, ar ko uz Mac sinhronizēt kontaktus, kalendāru, piezīmes ar WP7 telefonu. Bet patīkami, ka Mac’am diezgan ātri izlaida šo programmu, tāpēc tie, kas iegādājās Windows Phone 7 un lieto Mac datorus, nemaz nejutās vīlušies.

    No citas puses bija neziņa, zināmas bailes no jaunā, kas būs un kas sagaidīs. Klusām turpināju sekot līdz informācijai, kaut gan vēlme bija liela. Pa šo laiku iznāca No-Do atjauninājums, kurā bez citām novitātēm iekļauta Copy-Paste funkcija. Lai gan vienkārša lieta, tā tomēr būtiska, kas palīdz vieglāk darboties SMS, e-pastu, MMS, vai pat strādāt ar Office programmatūru.

    Nu jau ir pagājis kāds laiciņš, kopš pusoficiāli pieejams atjauninājums 7720.68 ar nosaukumu Mango. Tie kas vēlējās iegādāties Windows Phone, bet atturēja vien multitasking trūkums, tad nu sperts solis tuvāk pilnībai, un neslēpšu, ka funkcija darbojas lieliski. Š eit sākas jau patiesa cīņa starp ražotājiem, kurš padarīs telefona lietošanu ērtāku, vienkāršāku un ar vairāk iespējām. Jā, iespējams, ka mani tūlīt noliks līdz ar pamatiem, ka neko nesaprotu utt., bet uz doto brīdi no visiem lielākajiem OS izstrādātājiem pirmo-otro vietu pagaidām dala Microsoft ar Windows Phone 7 un Apple ar iOS. Trešo-ceturto vietu piešķiru Nokia ar Symbian un Google ar Android, kuriem itin cītīgi tuvojas Blackberry ar savu OS. Redzēsim, kas būs ar QNX, kad tā ienāks Blackberry telefonos…

    Kontakti

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_wpp_1.jpg[/imgl]Kas Windows Phone 7 lietošanu padara ērtu un vienkāršu? Varbūt pareizi nenosaukšu, bet ja nekļūdos, tos dēvē par “Hubs”. Kā bildē redzam, People programmā ir All (visi kontakti), bet ja vēlamies aplūkot biežāk lietotos kontaktus, pavelkam ar pirkstu pa ekrānu no labās uz kreiso, tad nokļūsim Recent. Ja vēlamies, varam aplūkot Facebook, Twitter, Windows Live, LinkedIn kontaktu ierakstus, vai ko pievienot. Pavelkam ar pirkstu pa ekrānu no labās uz kreiso un vienkārši un ērti nokļūsim sociālā tīklā, kuru lietojam. Ar mūziku, bildēm, video notiek tieši tāpat. Spēcīgs ierocis Microsoft rokās ir integrētā Office programma. Jā, neslēpšu, kopš esmu iegādājies Windows Phone, bieži lietoju Office programmas. Tev vienmēr būs iespēja ne tikai aplūkot, rediģēt, bet izveidot jaunu dokumentu, prezentāciju utt., kas glabāsies Tavā tālrunī un paralēli mākoņservisā SkyDrive. Tāpēc, mājā piesēžoties pie datora, varēsi savus darbus brīvi papildināt, uzlabot, vai izmainīt.

    Office

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_wpo_1.jpg[/imgr]Kā redzam bildē, šādi izskatās Office sākuma ekrāns. Neslēpšu, ka lietojot Office un vēl kādu brīnišķīgu lietu (raksta turpinājumā), esmu iegādājies legālu Windows un Office programmatūru. Es varu iedomāties, ka man pārmetīs, kāpēc jāpērk, ja ir pieejams torrentos, vai kur citur, bet es atbildēšu īsi: ja man patīk tas, ko lietoju un vienmēr izmantoju maksimāli to, ko piedāvā, tad es arī esmu gatavs maksāt.

    Mūzika

    Mums visiem patīk klausīties mūziku, kad esam ceļā, vai, kad ir brīvāks brīdis, un es neesmu izņēmums. Es arī labprāt klausos, un ne tikai datorā, bet arī telefonā. Tas ir ērti un parocīgi. No tehniskās puses, vismaz HTC HD7, dod patīkamu skaņu, un ja vēl ir labas austiņas, tad mūzika skan vienreizēji, un ir piemērota baudīšanai. Lai gan oriģinālās līdzdotās austiņas neskan slikti, es labāk klausos ar lielām “Denon” firmas austiņām.

    Visa sinhronizācija notiek caur Zune. Man kā iPhone, Mac OS X lietotājam tas nesagādā neērtības. Jā ir daļa, kas pārmetīs “atkal esi piesaistīts”, tikai šoreiz Zune. Nē, piesaistīts nebūt neesi, jo Zune ir iespēja visu sinhronizēt bez vadiem (OTA). Tāpēc šoreiz nav jāslēdz telefons pie datora, lai ko ievilktu tanī. Bet Zune glabā sevī kādu burvīgu lietu, ko sākumā biju palaidis garām. Kas zem tā slēpjas? Zune Pass. Vai esi ceļā, mājā, tev ir neierobežota iespēja klausīties mūziku, lejupielādēt to utt. Pavisam legāli. Bet pilnīgi par velti tas nebūs. Mēnesī abonements maksā £8.99, bet tie kas vēlas ilgāk, var abonēt uz 3 mēnešiem un pat uz gadu. Ir pieejams arī 14 dienu izmēģinājuma periods. https://www.zune.net/en-GB/support/zunepass/default.htm Š is ir tas serviss, kas pietrūkst no Apple puses, un, kā jau augstāk rakstīju, tad tas ir otrs iemesls, dēļ kā vērts ir lietot Windows.

    Kalendārs un datu sinhronizācija

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_wpz_1.jpg[/imgl]Īsti nezinu ar ko sākt, ar slikto vai labo ziņu? Sākšu ar vienu no abām, tad arī nonāksim pie vienas vai otras lietas. Google pakalpojuma pievienošana ir ļoti elementāra. Ierakstam lietotājvārdu un paroli. Windows Phone pats uzliks uzstādījumus. Un man par pārsteigumu, Windows Phone uzlika arī Google Exchange iestatījumus. Kontakti, kalendārs, pasts momentā tev ir telefonā. Ja salīdzina ar iPhone, tad Windows Phone 7 to izdara ievērojami ātrāk. Pats labākais, ka tu esi vienmēr sasniedzams. Kā būtisku mīnusu minēšu, ka pievienojot telefona kalendārā atgādinājumu, tas neparko negribēja saglabāties Google kalendārā. Var jau būt, ka mana vaina, kaut ko esmu palaidis garām. Vēl kāds mīnusīņš Googlei – ja tev ir kontaktos profila bildes, tad telefonā tās izskatīsies drausmīgi. Google joprojām necenšas to salabot vai vērst par labu. Tad labāk bildes kontaktos vispār neizmantot. Par Exchange es nestāstīšu, bet tie kas zin, tie sapratīs, ka Exchange ir spēks. Live serviss iestatījumos izmanto pop3 pieeju e-pastam. Par to gan brīnos, ka Microsoft vēl nepiedāvā savu exchange servisu. Bet pēc pēdējās informācijas, runājot ar Microsoft atbalsta centru, tad šim kā risinājums ir Office365. Neesu mēģinājis. Bet kas zin, varbūt saņemšos. Par to, kādus iestatījumus izmanto Live kontaktiem, kalendāram, nemācēšu atbildēt, jo pie Live iestatījumiem padziļināti netiek klāt. Bez Live konta nekādi nevar, jo pie šā konta ir piesaistīts Zune. Tas nozīmē, ka aplikācijas bez Live konta nevar iegūt utt. Par Outlook – konta pievienošana nebūs tik vienkārša, kā gribētos. Tur nāksies iedziļināties. Bet lai viss gludi sastrādātos savā starpā, Outlook ar Windows Phone būs nepieciešams exchange serviss. Tad nu kādu laiku meklēju, kas ko piedāvā un atradu. Par saprātīgu cenu un ar lielisku tehnisko atbalstu ir Rackspace: https://www.rackspace.com/ . Lietoju 2 mēnešus un vienmēr, ja ir bijusi kāda problēma, supports ir palīdzējis. Viss, ko Outlook programmā izmaini, izdzēs, pievieno – jau 5 sekunžu laikā parādās arī telefonā vai otrādi. Kas man lieliski patika, ka otrā mājas datorā Outlook programmā pievienoju kontu, un visi iestatījumi, kalendāra izskats utt. kļuva identiski, kā pirmajā PC. It kā sīkums, bet patīkami.

    Izklaide, Xbox Live.

    Hmm, neesu spēļu piekritējs un telefonā īpaši nespēlēju, bet ir kāds patīkams sīkums, ka spēlējot Xbox Live spēles, tu krāj kopējos punktus. Tos var izmantot, piemēram, dziesmu pirkšanai vai tamlīdzīgi. Savā ziņā ar vienu šāvienu divi zaķi. Programmu pagaidām nav daudz, bet pēc oficiālā atjauninājuma pieļauju, ka pozīcija uzlabosies. Esmu pārliecināts, ka pēc Nokia pirmā Windows Phone 7 tālruņa izlaišanas, stāvoklis ar programmu klāstu kļūs normāls.

    Ar šo arī vēlos noslēgt rakstiņu par pāriešanu Windows Phone 7 pusē, un neslēpšu ka pie tā arī palikšu, jo lietojamības ziņā WP ir krietni ērtāks un vienkāršāks galalietotājam. Tas ir būtiski, ja lietas kļūst vienkāršas un saprotamas arī tiem cilvēkiem, kas ar tehnoloģijām ir uz “jūs”.

    Vai Tu arī esi gatavs doties Windows Phone 7 virzienā?

    #274855
    dzhonsons
    Participant

    Pašam gan vēl nav bijusi izdevība paspaidīt WP7 telefonu, bert ceru, ka drīzumā tāda radīsies. Un gaidu Nokia WP tālruņus – tiem vajadzētu būt lieliskiem.

    Btw, diez gan neticami, ka Nettwerk ir pārgājis Microsoft pusē 😀

    #274856
    daGrevis
    Participant

    Android ir ceturtajā vietā? Biju kaut kā pārliecināts, ka pirmajā…

    Tā inovācija tāda ne-pārāk. Laikam pašam vien būs jāpalieto!

    #274857
    msh
    Participant

    Izskatās ka ne visiem noklusējumā uz gūgli stāv…. 😀

    #274858
    Plutons
    Participant

    Neesmu saskāries ar mazmīkstā softa telefoniem , bet nu par to provizorisko topu,pēc pēdējiem jaunumiem vairāk liekas ka android varētu būt 2 vietā ,vai ar iOS ,windows phone 7 dalīt pirmo vietu ,jo ja Andrīts būtu ceturtajā vietā, tad nebūtu tādi patentu kari

    #274859
    samurajs
    Participant

    Tas vietu izkārtojums ir tikai pēc autora viedokļa 🙂 Android sen jau kļuvis par meinstrīmu, lētuci… varbūt tāpēc tik zemu novērtēts. Nepiekritīšu vienīgi par Symbian nostādīšanu blakus Andrītim. Ja simba tik labs, tad kāpēc Nokia no tā atsakās, resp. liks tikai uz budžeta tālruņiem?

    #274860
    Nettwerk
    Participant

    Kaapeec taads veerteejums, tas tika veerteest peec taa, kursh telefons buutu vienkaarshaak lietojams cilveekiem, arii tiem kam tehnologjijas nav stipraa puse. Vai tie kas saskaras ar shaada tipa telefoniem pirmo reizi.

    #274861
    Jaunzems
    Participant

    Nokia no Symbian atteicâs, jo Elops ir Microsoft trojas zirgs.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā