Windows Vista tirgus daļa turpina kristies

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows Vista tirgus daļa turpina kristies

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149674
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_vista_ultimate_1280_widescreen_1.jpg[/imgl]Kā ziņo tirdzniecības pētniecības firma Net Applications, Windows Vista atkal zaudējusi 0,2% tirgus daļas pret iepriekšējo mēnesi. Septembrī vairs tikai 16,8% datorlietotāju lietoja Vista. Maksimālais visu laiku rekords bija 19%. Klienti ar nepacietību gaida Windows 7, tā testa versijas jau tagad pastāvīgi izmanto 1,5% lietotāju.

    Virsotnē ar 71,5% joprojām atrodas Windows XP, bet arī tas ir nokrities par 0,3%, acīmredzot uz Windows 7 rēķina. Visam pa vidu pusprocentu ieguvis Apple Mac OS X, kura tirgus daļa nu sastāda 5%.

    Attēlā: kādreiz Vista slavēšana neko neatšķīrās no tagadējās Windows 7 slavēšanas…

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_windowsvista_1.jpg[/img]

    Avots

    #212978
    Aldis
    Participant

    Ehh.. man būs vieglāk, ka vairs pa kājām gan mājsaimniecēm, gan birojos vairs nebūs šis produkts! 🙂 Atā putnam! 🙂

    #212979

    Nevaru sagaidīt, kad Vista nogrims uz 0% lietotāju.

    #212980
    Eudoxus
    Participant

    Uz O% Vista vēl ilgi nenogrims. Mums darbā (liels uzņēmums, pieņemu, ka vairāk nekā 200 datori) nupat salika Vista Enterprise. Pieņemu, ka ir tomēr pietiekami daudz uzņēmumu un mājas lietotāju, kas vēl kādus pāris vai pat vairāk gadus sēdēs uz Vistas.

    Cik sapratu no raksta PCWorld, tad Mac OSX ticies pie tā pusprocenta pateicoties tam, ka Net Applications sākuši savādāk rēķināt lietotāju skaitu.

    #212981
    QueenZ
    Participant

    Un es visu laiku domaaju kas notika ka Mac OS X visu laiku bija 10% bet tagad peekshnji 5% …

    #212982
    Eudoxus
    Participant

    QueenZ wrote:

    Un es visu laiku domaaju kas notika ka Mac OS X visu laiku bija 10% bet tagad peekshnji 5% …

    Tas jau atkarīgs no tā, kurš skaita. Cik zinu tad Net Applications nekad par 5% vairāk nav minējis. 10% gan izklausās pārspīlēti – tas varētu nākt kaut kur no Apple kambariem. Viņiem arī Safari griezās ātrāk par Opera un Chrome. Vobšem – wishful thinking, tā to sauc.

    #212983
    ehex
    Participant

    Pavisam loģisks iznākums. Tas jau arī bija gaidāms, ja ņem vērā, ka visur tiek skandēts par Windows 7 un visi gaida to. Līdz 0% gan diezvai nu tik ātri nonāks. Arī vecās windas samērā daudz kur vēl lieto. Un vista arī vēl nav tik novecojusi, lai nokristu līdz nullei.

    #212984
    Eudoxus
    Participant

    Hmm.. tikko paskatījos avotu – tur ir teikts, ka Vistas lietotāju skaits ir samazinājies pirmo reizi (erstmals) kopš tās laišanas klajā, nevis atkal, kā teikts Samuraja rakstā.

    Ceru, ka neviens tagad neleks krāgā par to, ka pielaboju.

    #212985
    usins
    Participant

    Aldis wrote:

    Ehh.. man būs vieglāk, ka vairs pa kājām gan mājsaimniecēm, gan birojos vairs nebūs šis produkts! 🙂 Atā putnam! 🙂

    Neuztraucies, ja cilvēki lieto legālu softu, tad arī Vista tiks lietota kādu laiku. Ir klienti, kuri turās pie Windows 98, tikai tapē ka ir kompis ar licenzi. Negrib tērēt tos 70ls par XP

    #212986
    samurajs
    Participant

    Eudoxus: Vistas lietotāju skaits samazinās nepārtraukti jau kādu gadu – nevajag akli atsaukties uz vienu vienīgu avotu. Nekādas kļūdas tur arī nav. Vistas % līmenis tirgū tiek mākslīgi uzturēts ar jauniegādātajiem PC, kuriem šī OS preinstalēta. Jo PC ar XP vairs nevar dabūt un Win7 vēl nav.

    #212987
    robcixx
    Participant

    Xp iipatsvaram vaidzeja pieaugt!!! jo pedejo menesu laika vairakiem kompiem nahrenizeju W98 uz XP

    #212988
    Eudoxus
    Participant

    samurajs wrote:

    Eudoxus: Vistas lietotāju skaits samazinās nepārtraukti jau kādu gadu – nevajag akli atsaukties uz vienu vienīgu avotu. Nekādas kļūdas tur arī nav. Vistas % līmenis tirgū tiek mākslīgi uzturēts ar jauniegādātajiem PC, kuriem šī OS preinstalēta. Jo PC ar XP vairs nevar dabūt un Win7 vēl nav.

    Akli vai ne akli, bet gan tevis norādītajā rakstā, gan rakstā PCWorld (https://www.pcworld.com/article/173060/windows_7_already_edges_vista.html) ir apgalvots, ka pirmo reizi Vista lietotāju skaits pēdējos divos gados ir samazinājies. Tas ir tas, ka tur ir rakstīts. Ja tev ir kādi citi dati par to, kā “lietotāju skaits samazinās nepārtraukti jau kādu gadu” un (kas ir pavisam no citas operas) “Vistas % līmenis tirgū tiek mākslīgi uzturēts ar jauniegādātajiem PC”, tad tā jau ir cita lieta. Katrā ziņā man tādu ziņu nav. Ja tev ir kādi statistiski dati, tad liec galdā. Ja tās ir tikai tavas domas, ko sēžot pie kompja esi izdomājis, tad tā arī saki.

    Ievēro, ka es nesaku, ka tā nav. Man vienkārši nav infas. Cik skatījos, tad avotā uz kuru tu atsaucies arī nekā tāda nav. Bet tas, kas pastāv hipotēžu līmenī ir pavisam cita lieta.

    Galu galā neredzu, par ko apvainoties, ka kāds kaut ko pielabo. Jebkurš no mums var kļūdīties. 🙂

    #212989
    Athlons
    Participant

    ha… esmu laikam vienīgais idijots, kas apmierināts ar to putneli… darbā lietoju xp… mājās ar prieku lietoju vistu… kaut gan nākamo kompi drošvien ņemšu ar septīto, kaut arī varēs vēl nopirkt vistu…

    #212990
    samurajs
    Participant

    Eudoxus: neviens te neapvainojas, bet mums kaut kad senāk jau bija ziņa, ka Vistu lietotāju skaits samazinās. Tas bija pēc citiem, nevis Net Applications datiem, un varbūt ne par visu pasauli arī.

    Pēc elementāras loģikas – ja rakstīts, ka Vistai tirgus rekords ir nepilni 19% un nu samazinājies par 0,2% – padomā, kas notiktu, ja neplūstu iekšā aizvien jaunas un jaunas Vistas? 😀 Arī daudzi korporatīvie klienti izmetuši Vistas un salikuši XP, jo viņu specifiskās programmas neiet uz tā putna.

    #212991
    dzhonsons
    Participant

    robcixx wrote:

    Xp iipatsvaram vaidzeja pieaugt!!! jo pedejo menesu laika vairakiem kompiem nahrenizeju W98 uz XP


    Muah!

    Dīzelis rullē tapēc, ka mana mašīna ar tādu ir aprīkota.

    #212992
    aoma
    Participant

    kristerZ_apzheelojaties wrote:

    Nevaru sagaidīt, kad Vista nogrims uz 0% lietotāju.

    Interesanti, un kāds tev no tā labums? Mēģināsi iekarot tirgu ar kādu savu veidojumu? 😀

    Ja tā būtu rakstījis QueenZ, tad vēl varētu saprast…

    #212993
    Eudoxus
    Participant

    Samuraj, respect par to, ko tu dari. Es tikai par precizitāti.

    #212994
    keshanz
    Participant

    Nu Windows Vista tik ātri gan nepezudīs, bet jau lēnām sāk grimt, 100%, kad Windows 7 sāks pārdot, tad gan XP , gan Vista lietotāji samazināsies.

    Bet man ir tādas lielas aizdomas, ka veco labi XP vēl labu laiku lietos..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā