Windows XP paatrinasana vecam kompim

Sākumlapa Forumi Software Windows Windows XP paatrinasana vecam kompim

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149161
    archeens
    Participant

    Tiko brachkam uzliku svaigu Windows XP SP2 uz vecu datoru, nepiecieshami padomi ta optimizeshanai, lai tas stradatu pec iespejas atrak. Datorinu lietos 10 gadus vecs zens. paldies

    zemak bildite ar specs.

    [img]https://www.bildites.lv/images/3vdas00wmr3oqsdmgii7.jpg[/img]

    #204866
    Anonīms
    Neaktīvs

    Mans XP uz tāda kompja iet ļoti normāli. HDD derētu fiziski divus, lai swap fails nav uz viena ar sistēmu. Nebūtu slikti 512Mb ram. Bet nu standarta nejēga ar standarta XP sagatavi šādu dzelzi neuzinstalēs lietojamu 🙂

    #204867
    msh
    Participant

    Viss notiek vienkārši. Uzliek to winxp un lieto. Vienīgi varētu bik sakarīgāku cietuci ielikt un dubultot operatīvās apjomu.

    Mani sāk uztraukt aizvien biežāki šādi gadījumi. Slimība saucas “c2d un c2q pārdozēšana”. Izpaužas tādējādi, ka cilvēks, kas procesorus un kastes maina kā zeķes, pierod pie super duper sistēmām un nespēj lietot vecas bet relatīvi spēcīgas sistēmas. Š is ir kārtējais gadījums.

    #204868
    Evers
    Participant

    pilnīgi piekrītu msh, savulaik lietoju XP(vēl bez SP) uz 128 MB ram 1.1 Ghz celerona, bez kautkādas tur optimizēšanas un nevarēju sūdzēties. Arī priekš 256 pilnīgi pietiks ja iekš my computer-properties-advanced-performance atķeksēsi uzstādījumu priekš performance. Gaidām ko teiks optimizācijas meistars ob1 😀

    #204869
    ob1
    Participant

    1) Piekrītu shmarniidim. Piebildīšu, ka 2 HDD gadījumā labāk būtu uzlikt win tā, lai [Program Files] būtu uz otrā HDD un swap fails uz abiem HDD.

    2) Proams, vajag sagatavot instāciju. Ja win šķībi uzlikts, tad saoptimizēt kārtīgi neizdosies.

    3) Jāatslēdz liekie servisi, piemēram, server, workstation, system restore, utt.

    4) Izslēdz BIOSā tos COM un LPT portus. Ja tos neizmanto, kāpēc lieki sildīt gaisu un aizņemt atmiņu?

    5) Ja liek antivīrusu, tad Avira, jo tas ir ļoti viegls, bet iespējams vajadzēs nedaudz pamainīt win atmiņas sadalījumu. Labāk būtu nelikt antivīrusu, bet izmantot limited user.

    6) Ja instalācija nav sagatavota, var mēģināt parakties pa reģistriem, nedaudz labāk paliks.

    Par šo tēmu varētu sarakstīt romānu, bet man nav tik daudz laika.

    #204870
    Wuu
    Participant

    10 gadus vecs zēns gribēs spēlēt cs un mu tāpēc nopērc viņam ramu + hdd vai arī lietotu kasti https://www.kite.teh.lv/index.php?Language=2&cat_id=3

    #204871
    drono
    Participant

    Quote:

    CS Minimum System Requirements:

    Windows® 95, Windows 98 or Windows NT 4.0

    Pentium® 133

    24 MB RAM

    2X CD-ROM drive

    Mouse and Keyboard

    640×480 SVGA high color (16-bit) display

    Windows-compatible sound device


    Wuu: Gan jau pavilks 😀

    #204872
    prusaks
    Participant

    uz tikko uzliktas windas neko daudz nesaoptimizēsi, ja esi kādas programmas salicis virsu, tad start>run>mscinfig>startup izvelc liekos ķekšus un zem services ieliec ķeksi “hide all microsoft services”, tad izņem visus ķekšus izņemot av un ja ko vēl vajag atstāt…

    vēl vari servisus apgriezt, bet tas liekas bezjēdzīgi. start>run>services.msc lasi un disable, ja piem. printeri nelieto un ko vel, bet šitas tiešām ir padeb… tad vari likt kādu apgrieztu windu labāk.

    #204873
    drono
    Participant

    Par Windows XP servisu optimizāciju šeit var palasīt – https://datuve.lv/raksts/1373/Windows_XP_servisu_optimizacija/

    Es parasti uzlielu uz Disabled – Alerter, Error Reporting Service, Indexing Service, Remote Registry, Security Center.

    Uz manual – Net Logon, TCP/IP NetBIOS Helper, WebClient, Wireless Zero Configuration (ja neizmanto wireless).

    #204874
    ob1
    Participant

    -> prusaks

    Jaunais cilvēk, paklusē, ja sajēgas nav, un palasi ko gudri onkuļi raksta, varbūt kaut ko iemācīsies.

    #204875
    msh
    Participant

    drono wrote:


    Wuu: Gan jau pavilks 😀


    Tās prasības gan reālajai dzīvei neatbilst, bet jā, pavilks 😀

    #204876
    msh
    Participant

    Evers wrote:

    pilnīgi piekrītu msh, savulaik lietoju XP(vēl bez SP) uz 128 MB ram 1.1 Ghz celerona, bez kautkādas tur optimizēšanas un nevarēju sūdzēties. Arī priekš 256 pilnīgi pietiks ja iekš my computer-properties-advanced-performance atķeksēsi uzstādījumu priekš performance. Gaidām ko teiks optimizācijas meistars ob1 😀


    Es 16 gadu vecumā no 200 mhz pentium mmx/160 mb ram pārsēdos pie šitentās kastes, pie kuras tagad sēžu, tolaik gan iekšā bija šis tas mazāk. Gan pēdējo gadu pirms šīs kastes uzstellēšanas es pa vakariem vairāk biju pie čoma un grāvu visādas spēles pa strīpu uz jama 433 mhz celkas 😀

    #204877
    Genādijs
    Participant

    Quote:

    ka cilvēks, kas procesorus un kastes maina kā zeķes, pierod pie super duper sistēmām un nespēj lietot vecas bet relatīvi spēcīgas sistēmas

    Nu tāda pērle ka bail paliek 😀 Tas ka mamma tev nepērk jaunu cpu nenozīmē ka visiem kā tev jālieto veci mēsli jo redz tie ir relatīvi spēcīgi tāpat 🙂 Nu ja pareizi, na.. man lietot i7 ja c2d relatīvi ar to pašu renderi tiek galā 5x lēnāk kas laika izteiksmē ir 1h vai 5h? 😀 Totāls auns es teikšu 🙂

    PS. 10 gadīgs puišelis un pc ir vienas vienīgas spēles tā kā gf mx nu nez nez . malovato buģet.

    #204878
    karass
    Participant

    Quote:

    2) Proams, vajag sagatavot instāciju. Ja win šķībi uzlikts, tad saoptimizēt kārtīgi neizdosies.

    Pastāsti lūdzu ob1 kā var uzlikt šķībi windows ? (vai tas bija domāts, kā windows Windows XP * COA Genuine Sticker uzlīmēšana 90 grādu leņķī ?)

    Un kādā veidā tu parasti “sagatavo” instalāciju ? (tu viņu uzsildi mikrenē ?vai katru reizi jauc ar nLite vaļā ?)

    P.S. nekas personīgs , tīri intereses pēc.

    #204879
    ob1
    Participant

    Š ķībi uzlikt windows ir ļoti vienkārši. Paņem oriģinālo windows disku, palaid instalāciju un spied next, next, next…

    Sagatavot instalāciju var dažādos veidos – var lietot nLite, var atbilžu failu ar rociņām sarakstīt. HDD arī ir jāsagatavo atbilstoši win instalācijai.

    #204880
    Sid
    Participant

    ob1, būtu interesanti palasīt kādu rakstu no Tevis par taisni uzliktu XP. Kgan varbūt vari par W7? Jo, man domāt, ka XP, pēc tam, kad iznāks 7., paliks ar ievērojami mazāk jūzeriem.

    #204881
    karass
    Participant

    Pasaki kas notiek “šķībs” instalējot next – next modē un vispār tur nav dižu iespēju izvērsties, kā arī nav vajadzības . tas tev nav *nix distributīvs kur tu vari operēt.

    Vai varbūt “šķībi” var uzlikties computer name norādot “marry’s computer” ko piedāvā kā hint 😀

    Kopš sen seniem laikiem es instalējis win xp un nekad nav gadījies viņu uzlikt šķībi 😀

    tas ka draiveri “ņefuričit” vai devaisus neatrod nenozīmē ka esi uzlicis šķībi.

    Bet varbūt tiešām esmu jauns un kļūdos, tadēļ ļoti priecātos ja tu neturētu sveci zem pūra un uztaisītu kādu tutoru kur soli pa solim ar screenshotiem* (būtu vispār ideāli) parādītu kā pareizi izvēlēties advanced mode un ko tur nepieciešams mainīt.

    #204882
    ob1
    Participant

    -> Staļins

    Es jau te (notepadā) reizi pa reizei iemetu pa kādam rakstam. Pēc šī sapratu, ka nopietnu infu tauta nespēj sagremot, tāpēc tapa arī

    https://notepad.lv/viewtopic.php?t=3733

    un https://notepad.lv/viewtopic.php?t=4107

    Kompju ķīlēšanā tikpat kā nav universālu recepšu. Dažādi dzelži, dažādi uzdevumi, dažādi useri – katru reizi kaut kas savādāks.

    Viens no notepadistiem pieteicās uz kompja pārinstalāciju (apsolot rakstu), bet kaut kā mums nesanāk saskrieties. Varbūt šonedēl.

    Hmm, man ir aizdomas, ka vairums “specu” nav nemaz redzējuši normāli ejošu kompi, tāpēc arī tāda neizpratne par maniem komentiem. Es savukārt cenšos tautai pateikt, ka ir milzīga starpība starp veikalā pirktu kompi un ķīlētu, kompi, bet nezinu kā lai aklajam paskaidro kas ir zilonis (vai kurlajam – kas ir saksofons).

    XP vēl tik drīz nemirs. Tur kur vajadzīga stabila darbība, vēl vismaz gadu nelietos w7. (W7 neesmu mēģinājis, gaidu, kad M$ atsūtīs disku.)

    #204883
    ob1
    Participant

    karass wrote:

    Kopš sen seniem laikiem es instalējis win xp un nekad nav gadījies viņu uzlikt šķībi 😀

    Bet varbūt tiešām esmu jauns un kļūdos, tadēļ ļoti priecātos ja tu neturētu sveci zem pūra un uztaisītu kādu tutoru kur soli pa solim ar screenshotiem* (būtu vispār ideāli) parādītu kā pareizi izvēlēties advanced mode un ko tur nepieciešams mainīt.

    1) Tad jau Tu neesi redzējis “taisnu” win 😀

    2) Es jau visu laiku cenšos par to pastāstīt, bet tas nav tāds tutorial ar skrīnšotiem. Tas vairāk līdzinās pozicionālai spēlei šahā – kamēr Tu liec dāmu pa sitienam, tikmēr neko no pozicionālās spēles principiem nesapratīsi, lai kā Tev arī skaidrotu.

    #204884
    karass
    Participant

    Os instalacijai ar šahu nav nekāda sakara, tas tev nav riepu nocentrēt.

    Atbildi lūdzu konkrēti neizplūstot metaforās, kā var windows instalācijas laikā uzlikt šķībi ? lūdzu

    Paskaidro normāli ejoša kompja definīciju. lūdzu

    Quote:

    Hmm, man ir aizdomas, ka vairums “specu” nav nemaz redzējuši normāli ejošu kompi, tāpēc arī tāda neizpratne par maniem komentiem. Es savukārt cenšos tautai pateikt, ka ir milzīga starpība starp veikalā pirktu kompi un ķīlētu, kompi,

    vai tu pats lodē iekšā integrēto video karti un citus devaisus ?

    Tajos 2 linkos nav nekā, pirmais ir priekš blondīnēm kurām patīk “blling bling” otrajā ar paranoju slimiem cilvēkiem kuri katru ietaupīto Kb no RAM uzskata par izdevušos vakaru irc kanālā stiprinoties ar 4paku alderis zelta.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Tēma ‘Windows XP paatrinasana vecam kompim’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā