Windows XP Prefetch

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Windows XP Prefetch

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148531
    ob1
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_microsoft_windows_xp_gold_1.jpg[/imgl]Removed by ob1. All Rights reserved.

    Turpinājums šeit:

    https://notepad.lv/6004/in-vino-veritas/

    #195577
    sir_irius
    Participant

    Khemm, komentārs par to eksplodēšanu… khmmm… kā šams var eksplodēt? Vai arī tas bij neliels humŠrs…? 😀

    #195578
    ob1
    Participant

    Nu pavisam nesen bija viena ziņa, ka portatīvais esot uzgājis gaisā. Droši vien users bija parakājies pa reģistriem, atslēdzis ventilāciju, akumulators uzkarsa un BLADÄ€C!!! 😀

    #195579
    rihardsss
    Participant

    Skaisti jau pastāstīts, tas ko tu pastāstīji, bet tomēr galveno gan neesi pieminējis.

    1) Kur tas vispār atrodas? Ja tu būtu precīzi visu pateicis, tad nevajadzētu kkādu stulbu komentāru par eksplodēšanu. Nebūs vairs atšķirība speciālists vai nespeciālists – ja normāli visu pasaki tad visiem būs skaidrs.

    2) Neuzskatu par kko lielu jēgu no šitā visu, ja tu pat nevari pateikt ko tad nozīmē Enable uz 2 vai Enable uz 0.

    Ja neesi pievērsis īpašu uzmanību galvenajam, tad raksts vnk izskatās pēc “pazīmēšanās” , ka tu esi izpētījis ko nozīmē prefetch. Kāda jēga veikt lielo motivēšanu (90% no raksta) veikt izmaiņas uz EnablePrefetch, ja praktiski neko neesi pateicis par viņu.

    #195580
    samurajs
    Participant

    Nu varēja jau linku klāt piemest, kur parādīts kā un ko dara:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Prefetcher

    Par eksplodēšanu – tas saprotams, n00bjiem nav tur ko līst 😀

    #195581
    ob1
    Participant

    Nu, ja users nemāk googlā ierakstīt keju, tad regeditu labāk nelietot.

    #195582
    rihardsss
    Participant

    Nu ja tu uzskati, ka neviens neko nemāk tā jau ir tava darīšana, bet pustukšus rakstus, manuprāt, notepadā nevajag. Ko tad tu vispār te kko rakstīji, ja tas nav domāts nevienam.

    Edit: Nedaudz apskatījos linku par prefetch un tgd domāju – kāpēc SSD diskiem tu piedāvā diseiblot prefetchu? Tas laikam tāds sīkums, ka kompi bremzēs…

    Tev arī derētu izlasīt to, kas vikipēdijā ir zem virsraksta “Incorrect tweaking of the prefetcher”. Stāstīts tieši par tavu variantu. 🙂 Kad klīst “Viena tante teica” baumas pa netu, ka prefetch ar vērtību 2 uzlabo datora ātrumu. 😀

    #195583
    ob1
    Participant

    Pašā sākumā, manuprāt ir skaidri norādīts, ka šis raksts ir domāts speciālistiem.

    #195584
    rihardsss
    Participant

    Jā, speciālistu kalngals – stātīt nepatiesu infu, kas “itkā” uzlabo datora performanci. Neuztraucies, esmu pietiekoši zinošs un tāpēc arī saku par to, ka raksts ir galīgi nepilnīgs un viss pateikts, izņemot to PAR KO ir pats raksts domāts. Un domāts tas ir lai bremzētu datoru.

    #195585
    samurajs
    Participant

    Es gan nedomāju, ka te ir kas nepatiess.

    Drīzāk gan tas mūsdienās zaudējis aktualitāti pie ātriem HDD un jaudīgiem pročiem. Atverot to pašu Word dokumentu pie Prefetch 2 vai 3 ātruma starpība sastādīs varbūt sekundes desmitdaļas.

    #195586
    aoma
    Participant

    Мы знаем, что в Windows 98/2000 периодически необходимо было очищать реестр и временные файлы для улучшения работы системы. В Windows XP необходимо также очищать папку C:windowsprefetch, в которой находятся редко используемые или устаревшие ссылки. Очистка этой папки ускорит быстродействие вашей системы. Замечание: Очистка этой папки перед каждой перезагрузкой может УХУДШИТЬ быстродействие системы.

    Дополнение: Удаляем файлы prefetch автоматически.

    Сейчас будет показан способ как можно удалять файлы prefetch автоматически. Делается это просто, создаем файл deleteprefetch.bat следующего содержания:

    del C:WindowsPrefetch*.* /Q

    Теперь достаточно запустить созданный файл и папка prefetch будет очищена. 😉

    Atvainojos, ka neiztulkoju laika trūkuma dēļ. Ko teiksiet? Š ādas un līdzīgas informācijas netrūkst, bieži vien arī pilnīgi pretrunīgas. 🙂

    #195587
    normis_161
    Participant

    Nu man bija tā, izlasot šo rakstu uzreiz sapratu, ja gribēšu kaut ko darīt, tad vajadzēs meklēt informāciju google, jo šis raksts, var teikt deva tikai ieskatu tajā visā, jo nekas konktrēts nebija pateikts, respektīvi kā no tā kaut ko izdarīt.

    p.s. A kur palika izmantotā literatūra?

    #195588
    rihardsss
    Participant

    Jā, un es tieši par šo pašu lasīju rakstu, kur tika citēts viena Microsoft darbinieka teiktais (atvainojiet, ka neielieku linku). Tur bija skaidri pateikts, ka prefecth nav jādzēš, tas tikai palēnina kompja darbību, jo visus prefetch failus start;ejot programmas tāpat automātiski atjauno, tikai tas jau dod “”bonusu” – lēnāka ielāde. Un šeit ir kļūdaini pateikts – prefetcha neatrodas tikai veci un nederīgi faili, bet visi faili, arī lietojamie. Manuprāt prefetch ir jēga tīrīt, ja regulāri notiek programmatūras maiņa, un ja tiek bieži atinstalētas vecās programmas. Prefetcha vēl paliek viņu faili, kas nav vajadzīgi. Tad ir jēga tīrīt, bet tik un tā – to vērts darīt tikai ļoti reti, jo ja bieži darīs, tas beigās sanāks tikai lieks laika patēriņš.

    Quote:

    p.s. A kur palika izmantotā literatūra?

    Te netika izmantots, te viss ir no ob1 paša ziņāšanām. T.i. no dažādiem avotiem un paša testiem. (Ja nemaldos) Tomēr labāk būtu, ja būtu arī sameklēti kādi avoti par šo tēmu, jo tur gan ir teikts cits kas…

    #195589
    Stat1CX
    Participant

    Š eit ir daži mīti par windows sistēmām, tai skaitā smuks mīts par to ka prefetch mapes iztukšošana uzlabo sistēmas ātrdarbību, kas protams tā nav, jo efekts ir tieši pretējs.

    https://home.comcast.net/~SupportCD/XPMyths.html

    #195590
    ob1
    Participant

    1) Prefetch mapi regulāri tīrīt tiešām nav jēgas. Sevišķi, ja tā ir tukša 🙂

    2) Prefetch atslēgšana aplikācijām tiešā veidā ļoti maz ietekmē ātrdarbību. Pozitīvais efekts ir no mazākas failu fragmentācijas un, manuprāt, vissvarīgākais šeit ir lielāka stabilitāte un mazāka iespēja nobeigt diskus.

    3) Es rakstā apzināti nedevu detalizētu informāciju kas un kā jādara – tāpēc, lai lietotājs bez pieredzes nejauši nenograutu sev kompi. Speciālists sapratīs un sameklēs ko vajag.

    #195591
    McAnder
    Participant

    Es šaubos, ka speciālistiem(kam raksts “domāts”) tavu rakstu vispār vajadzētu 😀 izklausās pēc neveiksmīga raksta ziepēšanas, lai izskatās baltāks.

    #195592
    Ralfie
    Participant

    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters

    Atslēgu “EnablePrefetcher” vairākumā gadījumu tomēr labāk ir atstāt defaulto… “3”… tas nozīmē, ka prefetchers sekos līdzi gan boot’am gan programmu ielādes vajadzīgajiem failiem

    #195593
    Tmkks
    Participant

    Tad iesakat, lūdzu.

    Vai ir jēga atslēgt Prefetch?

    Vai ir jēga iztīrīt prefetch mapīti, pēc tam, kad tika atinstalētas vairākas programmas un ir palikušas tikai standarta, kuras nemainīsies. Vnk es domāju, ja es iztīrīšu prefetch mapīti, man prefetch no jauna to visu salādēs un nebūs lieko failu no neesošajām programmām.

    Pa cik daudz cilvēku, daudz viedokļu, tad tā arī nesapratu vai labāk atstāt ieslēgtu vai izslēgtu prefetch.

    Btw, es no šī raksta arī īsti neiebraucu kas un kāpēc.

    Vajadzēja bik sīkāk uzrakstīt bez norādēm kā lietot.

    #195594
    ob1
    Participant

    Raksta beigās ir dotas rekomendācijas kādu setingu uzmantot atkarībā no diska veida.

    #195595
    Tmkks
    Participant

    Kāds ir risks, iztīrot prefetch mapi?

    Viņš viņu atjaunos?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Tēma ‘Windows XP Prefetch’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā