"Zaļie" HDD un kā labot to nepilnības?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti "Zaļie" HDD un kā labot to nepilnības?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155714
    samurajs
    Participant

    Ļoti populāri kļuvuši “zaļie” HDD (tādi, kā Western Digital Caviar Green) to energoekonomiskuma, lielā apjoma un zemās cenās dēļ. Tomēr izrādās, ka WD inženieri ir pārcentušies – diski ir pārāk ekonomiski, kas jau traucē to darbību. Taisnību sakot, ražotāja mājaslapā var atrast norādi, ka Green sērija pozicionējas kā papildus, nevis pamata HDD – tātad dažādai multimediju drazai, rezerves kopēšanai utml.

    Iemesls tam, kāpēc nav prāta darbs uz Green HDD griezt sistēmu, vai nedod Dievs, vēl slēgt tos RAID’ā lietošanai serveros, ir tas, ka pēc 8 sekundēm dīkstāves galviņas vienmēr atgriežas parking stāvoklī un samazinās diska griešanās ātrums. Jā, turēt galviņu bloku darbībā prasa ievērojamu energopatēriņu, tāpēc tā izdomāts. Nepārtrauktā “parkošanās” un nepieciešamība ikreiz iegriezt ripu vēl vairāk bremzē jau tā ne ātros HDD. Lielākā problēma ir tā, ka galviņu parkošanās motoresurss (ja tā var teikt) aprēķināts 300,000 cikliem. Sistēmas diskam šis limits var tikt izsmelts jau 1 gada laikā.

    Atbildot uz daudzām sūdzībām, WD izdevis utilītu WDIDLE3.EXE, kas zinošiem cilvēkiem dod iespēju labot Western Digital Caviar Green nepilnības. Ar programmas palīdzību var piekļūt HDD kontrolleram un izmainīt firmwares parametrus – atslēgt parkošanos vispār vai iestatīt lielāku gaidīšanas laiku. WDIDLE3.EXE obligāti jāieraksta bootable zibatmiņā, CD-ROM matricā vai disketē, ka kādam vēl tādas ir. Lejuplāde un pilna instrukcija – mājaslapā.

    Pēc forumu informācijas arī daudzuzdevumu režīms zaļajiem diskiem nepatīk: ja vienlaicīgi jāvelk kas trekerī un jāskatās filma – sākas bremzēšana. Firmware Green sērijai arī radikāli atšķiras no visiem citiem – kamēr šāds HDD ir viens, viss ir pilnīgā kārtībā, bet darboties RAID’ā sinhroni ar citiem šādi diski neparko negrib.

    Kādi HDD tad būtu jāizmanto sistēmai? No WD ražojumiem iesaka Caviar Blue (mazāk jaudīgām sistēmām) un īpaši veiktspējīgos Caviar Black.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_wdcg_1.jpg[/img]

    Avoti: 1, 2.

    #280972
    BlackHalt
    Participant

    Nūūū???

    Man ir viens zaļais.

    Vai nevajadzētu piebilst, ka ne visiem?

    Description

    This firmware modifies the behavior of the drive to wait longer before positioning the heads in their park position and turning off unnecessary electronics. This utility is designed to upgrade the firmware of the following hard drives: WD1000FYPS-01ZKB0, WD7500AYPS-01ZKB0, WD7501AYPS-01ZKB0.

    CAUTION: Do not attempt to run this software on any hard drives other than what is listed above. Please make sure that the computer system is not turned off during the firmware upgrade. Doing so may damage the hard drive beyond repair and your data may be lost.

    #280973
    samurajs
    Participant

    WD oficiālajā forumā amatpersona raksta, ka utilīta der šādiem disku tipiem:

    RE Drives – WD1000FYPS-01ZKB0, WD7500AYPS-01ZKB0, WD7501AYPS-01ZKB0

    GP Drives – WD20EADS, WD20EARS, WD15EADS, WD15EARS, WD10EADS, WD10EARS, WD8000AARS, WD7500AADS, WD7500AARS, WD6400AADS, WD6400AARS, WD5000AADS, WD5000AARS

    https://community.wdc.com/t5/Desktop/Green-Caviar-High-Load-Cycle-Cout-after-short-operation-time/td-p/15731

    Pirms sāk darbu, vērts parakņāties tai tēmā, lai uzzinātu vajadzīgās komandas un vēl dažas svarīgas nianses.

    #280974
    msh
    Participant

    Izklausās ka kāds šitāds varētu būt labs kompanjons manam cauruļvadam. Bet pagaidām ar cauruļvadu pietiek un naudai ir citi, labāki pielietojumi nekā kompis 🙂

    #280975
    BlackHalt
    Participant

    Nu tādā gadījumā – “skaisti”! Man tieši viens no šādiem diskiem ir.

    #280976
    iKey
    Participant

    Man tas pats, faili stāv uz WD Green (1TB), bet nav īpaši aktuāli, jo visa sistēma atrodas uz WD blue (1TB).

    #280977
    BlackHalt
    Participant

    No maniem novērojumiem.

    Ja ir cits WD disks (piemēram WD blue), kas nav tajā sarakstā, tad ieteiktu uz to laiku, kad labojam to kļūdu no live cd (piemēram FreeDOS), disku, kas nav tajos sarakstos atslēgt (fizisiski).

    Jo citiem diskiem tā parkošanās noklusēti ir atslēgta, bet tas WDIDLE3.EXE sistēmā sameklē visus WD diskus un visiem iestāda vienādu to parkošanos.

    “Slimajiem” WD diskiem Ieteiktu nesteigties ar WDIDLE3.EXE /D , jeb parkošanos atslēgt vispār, jo man viņš neko neatslēdza.

    Pagaidām uzliku WDIDLE3.EXE /S300

    #280978
    tastins
    Participant

    Ir man divi gabali zaļie HDD WD20EARS 2TB, bet kam man tā programma un kko mainīt, ja man viņ i darbojas, kā paredzēts, kā PAPILDUS hdd?

    #280979
    BlackHalt
    Participant

    Nu, ja Tev smartctl –all neuzrāda šitik lielu ciparu, tad nav ko uztraukties:

    193 Load_Cycle_Count 0x0032 190 190 000 Old_age Always – 30083

    #280980
    Martinii24
    Participant

    Un kāds tad ir labākais variants, lai to ciparu nesasniegtu? Ieslēgt torrentus, lai griežas?

    Man ir šādi cipari. [img]https://img507.imageshack.us/img507/2962/clipboard02ad.jpg[/img]

    Uploaded with ImageShack.us

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā