Ziemsvētki: Notepad lietotāju attieksme

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Ziemsvētki: Notepad lietotāju attieksme

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146302
    samurajs
    Participant

    [img]https://img153.imageshack.us/img153/4720/santaclausfh3.jpg[/img]

    Š īs tēmas pamatā ir attiecīgs

    raksts Datuvē, kur īpaši dūrās acīs administratora LMN rakstītais:

    LMN wrote:

    Sākotnēji bija pagānu saulgriežu svētki. Tad nāca “ticīgie” un ieborēja cilvēkiem kaut kādu dīvainu pasaku. Pēc laiciņa uzradās krāsains vecītis (zaļš vai sarkans, nav svarīgi) un padomju laikos viņam pielika klāt meiteni īsos svārciņos. Modernie ļautiņi rokās vēl ielika brūna šķidruma pudeli.

    Pamatīga reklāma un smadzeņu skalošana – un ziemas saulgrieži pārvērtušies par gada lielāko naudas tērēšanu. Priekā!

    Hmmm… protams šo svētku pārliekā komercializācija ir noticis fakts. Un tas neapšaubāmi ir negatīvs faktors. Bet, ja šo spējam ignorēt, tas Ziemsvētki manās acīs ir kaut kas gaišs un tīrs. Svētki, kuri simbolizē GAISMU, jo diena sāk iet uz gaišo pusi…

    Ziemsvētku vecītis, Sniegbaltīte, izrotāta eglīte, svētku dāvanas – tie visi ir šo svētku simboli.

    Protams, ticīgajiem šiem svētkiem ir savādāka izpratne…

    Ko šajā jautājumā teiktu Notepad lietotāji?

    #173151
    Tvinky
    Participant

    Es saku: tuvojas sesija =] Pa svētkiem var “rukāt” iekšā smadzenē augstāko matemātiku, lai neizlidotu kā šampānieša propķis no “Uņivera” NY.

    #173152
    memorex
    Participant

    Personīgi es Ziemassvētkus pavadu kopā ģimeni. Un svētki tik tiešām ir ļoti komercializējušies, kautkādā lapā bija aptauja cik daudz naudas atvēl cilvēki davanām, mani šokēja rezultāti. Man ir svarīgāka ziemassvētku noskaņa, vecīši, spidumi, egle utt.

    #173153
    Foxsk8
    Participant

    Ar tērēšanos ir tā: Piem vienam draugam tu kaut ko uzdāvini, bet otram nē. Ja ej pie kāda ciemos svētkos un nama tēvs tev kaut ko uzdāvina, tu paliec kā teikt muļķa lomā, jo neesi arī sagatavojis kādu mazu dāvaniņu. Vislabākais veids ZZ pamukt uz kādu laiku, lai neveidojas lieki tēriņi, uz jauno gadu šaujies atpakaļ, kad jau visi svētki nosvinēti. Man nu šoreiz sanāks otrādi, pa jauno gadu došos ceļojumā.

    #173154
    shady
    Participant

    Quote:


    Man nu šoreiz sanāks otrādi, pa jauno gadu došos ceļojumā.


    Brauc kaut vai uz Ziemeļpolu, bet tikai tiec pie neta:DDD

    #173155
    Faust
    Participant

    Neticu Z-svētku vecītim, ka tāds ir vai ir bijis. Bet ģimenes kopā sanākšana svētkos man jau ir piegriezusies. Katrus svētkus ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem! [img]https://img125.imageshack.us/img125/1118/98421002hl5.png[/img]

    #173156
    usins
    Participant

    😀 man Z-svēti 2x gadā 😀

    Netīšām sanāca, ka man senči pareizticīgie.. tāpēc vēl janvārī svnu z-svētkus.

    Z-svētki mums ģimenē ir ģimenes svētki, nav neviena cimiņa, tikai ģimenes loekļi- klusa pasēdēšana. Nav nekādas skaļas mūzikas utt.

    Un dāvanām nav nozīme, var kaut ko mīļu un no sirds.

    #173157
    zhagis
    Participant

    Š ie svētki nav priekš manis.

    Santaklausis ar coca cola.Debīlisms.

    #173158
    Sid
    Participant

    Katru gadu viens un tas pats: ar ģimeni pasēžam pie egles un padziedam ZS dziesmas. 😉 Bet vispār, man, šie ir vieni no mīļākajiem svētkiem gadā. 🙂

    #173159
    preddetor
    Participant

    Niistu Z-sveetkus! Kaada jeega no sjmigosjanas un seedesjanas pie debiila koka, kad biezji vien apkaarteejie uz sveetku laiku ir sastriidejushies par tiem pasjiem Z-sveetkiem, tiesji vai netiesji… Reizeem atceros, ka nav bijusi pat mazaakaa veeleesjanaas atstaat miiljo PC vienu, bet atrodas kaads, kam tas netiik… Besii, ka muusu dziive ir tik ljoti cieshi saistiita ar taadu debiilismu, kaa religjiju… Mani kaitina cilveeki, kuri runaa par kaut kaadu Z-sveetku briinumu, religjiju, piedosjanu un miilesjanu, saticiibu un taada veida bredu… Pilniigi atsjuut vinjus gribas, un ko es ar lielaako prieku daru… Saaku jau izklausiities kaa “The Grinch”… 😀 Kad biju mazinjsh man “breds” asoceejaar ar Koka Kolas reklaamu… Stulbi, ne? Ziemassveetkus vispaar likvidet vajadzeetu, tad atkristu daudzas probleemas… Tiesji pirmssveetku laiks ir psihologjiski vis smagaakais. Riebiiga ieksjeeja trauksmes sajuuta, kaa pirms naavessoda, tikai mazaaka un ilgstosjaaka… Esmu pret religjiska rakstura sveetkiem…

    #173160
    samurajs
    Participant

    preddetor: nu tev patiešām vajag psihologa palīdzību…:D Pamēģini skatīties uz to visu nereliģiski – kā uz saulgriežu svētkiem! Uztver to tā, ka Latvijas bezsniega ziemā jau tā nav ko darīt=> tātad vismaz svētki ir => un to ziemā nebūt nav par daudz.

    Pēc Ziemsvētku dienām saulīte sāks ceļu augšup, nāks vasara, jauni tusiņi, izklaides, sauļošanās, peldēšanās utt.

    Pamēģini uztvert to tādi nevis caur duļķaino Coca-Colas reklāmas prizmu. Tradīcijas arī ne vienmēr jāņem par pilnu.

    #173161
    Loading
    Participant

    Iesākumā Ziemassvētki bija saules dieva pielūgšanas svētki. Taču gudrie katoļi nolēma stiprināt savu varu parasto ļautiņu vidū un pieņēma šo dienu kā Kristus dzimšanu. Nekur Bībelē nav minēts konkrēts datums Kristus dzimšanai, ir daži minējumi, ka tas varētu būt 25. Marts vai 25. oktobris. Bet Ziemassvētki ir saules dieva pielūgšanas svētki. Taču, mūsdienās tas ir aizgājis citā gultnē, uzsverot materiāliskās vērtības mūsu laikā.

    Man agrāk Ziemassvētki bija naudas kāšanas laiks, bet tagad tuvāko radu kopā pabūšana.

    #173162
    preddetor
    Participant

    Samuraj, es censjos, bet ja apkaarteejie uzspiezj? Gandriiz visi apkaarteejie ir ticiigi, iet uz bazniicu, dedzina adventes sveciites, liek iet uz bazniicu, utt… Es tur vairs nesaskatu nekaa nereligjiska. Kaa jau teicu, es censjos, bet nesanaak… Vispaar saaku domaat, naf#g bezjeedziigas lietas vajadziigas… Tiesjaam esmu minoritaate savu uzskatu, paarlieciibas un veelmju zinjaa? Es labpraat neatziimeetu ziemassveetkus vispaar… …bet tie citi!

    #173163
    samurajs
    Participant

    preddetor: es vnm Ziemsvētkos apmeklēju baznīcu, lai paklausītos ērģeles. Un tam nav nekāda reliģiska pamata un arī draudzēs nesastāvu. Vienkārši tā tāda pozitīva meditācija, iekšēja attīrīšanās… un pēc tam piekrauju pilnu kuņģi ar garšīgām un spirtotām lietām… :rofl:

    Svētki ir svētki – tie ir jāsvin un nav ko meklēt visādus stulbus zemtekstus tajos!

    #173164
    marr
    Participant

    Ziemassvētki kādreiz (skolnieka gados) bija svētki, jo tas nozīmēja brīvdienas 😀

    tagad, kad Ziemassvētki nekādas brīvdienas negarantē (pāris nedēļu garumā), tad daļēji arī svētku sajūta mazinājās.

    Komerciālā ziemassvētku daļa man nekad nav bijusi piesaistoša, ne jau dāvanas ir tas, kas ko man no cilvēkiem, kas sanāk uz to pasēdēšanu man ir vajadzīgas, bet visbiežāk, cilvēki, ar kuriem vēlos pavadīt laiku kopā tāpat ir satiekami, tāpēc nevajag formālus svētkus (ziemassvētkus).

    Varbūt dienās, kad nebūšu vairs students kaut kas mainīsies 🙂

    #173165
    osh
    Participant

    Man arī Ziemassvētki asociējas ar kaut ko tīru un gaišu, tāpēc nomainu Bonapartes pudeli pret Mernaja na moloke.

    #173166
    samurajs
    Participant

    osh wrote:

    Man arī Ziemassvētki asociējas ar kaut ko tīru un gaišu, tāpēc nomainu Bonapartes pudeli pret Mernaja na moloke.

    YES! Jamais tīrs kā eņģeļa asara! 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā