Zviedrijas IT uzņēmumi pāriet uz 6 stundu darbdienu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Zviedrijas IT uzņēmumi pāriet uz 6 stundu darbdienu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161394
    samurajs
    Participant

    Kamēr ASV vidējais darba dienas ilgums ir 8,7 stundas, bet Latvijā cilvēki nereti plēšas 10-12 stundas, Zviedrija izvēlējusies citu ceļu. Par to raksta resurss Fastcoexist.com. Zviedrijā aizvien biežāk ievieš sešas darba stundas.

    “Man neliekas, ka 8 stundu darba diena būtu tik efektīva, kā daudzi to uzskata,” stāsta mobilo aplikāciju izstrādātājfirmas Filimundus ģenerāldirektors Lainuss Feldts. “Koncentrēties uz darbu veselas astoņas stundas no vietas ir ārkārtīgi grūti. Jātaisa kaut kādas atslodzes pauzes dažādībai. Grūti kļūst sakārtot personisko dzīvi, pavadīt laiku ar ģimeni.”

    Filimundus 6 stundu režīmā jau strādā gadu, un var apkopot pirmo pieredzi. Kompānijā neko neierobežo, vienīgi ieteic pārmēru neaizrauties ar sociālajiem tīkliem vai nevajadzīgu sanāksmju rīkošanu. Pēc direktora domām, tā cilvēkiem vieglāk strādāt, un, aizejot mājās, viņi vēl nav izpumpējušies. Arī uzskati par darbavietas efektivitātes zudumu pie tik īsa darbalaika arī esot mīts: neviens nevar nostrādāt 8 stundas ar 100% atdevi. Uzlabojies mikroklimats darba kolektīvā. Līdzstrādnieki mazāk konfliktē savā starpā, nāk uz darbu ar entuziasmu, un visumā jūtas daudz apmierinātāki ar dzīvi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_3051448inlinei1whyswedenisshiftingtoasixhourworkday_1.jpg[/img]

    Cita IT jaunfirma Brath jau trīs gadus strādā 6 stundu režīmā. Viņi saīsināto darblaiku izmanto kā ieroci pret konkurentiem. Vadība pārliecināta, ka tiklīdz cilvēks būs nobaudījis īsās darba dienas priekšrocības, viņš neparko negribēs atgriezties pie tradicionālās.

    Veikts arī eksperiments kādā no Zviedrijas valsts veco ļaužu pansionātiem. Kaut arī finansējumu algām nācās palielināt, pensionāri bija ļoti apmierināti: pa 6 stundām strādājošas medmāsas vienmēr bija enerģijas pilnas un apkalpoja daudz labāk.

    “Mēs esam sākuši laiku vērtēt augstāk nekā naudu,” turpina Filimundus direktors. “Esmu pārliecināts, ka ļoti daudz cilvēku izvēlētos īsāku darbdienu, kaut arī ciestu alga. Mēs ticam, ka laimīgi darbinieki ir kompānijas panākumu garants. Ja līdzstrādnieki ir laimīgi, tad arī kompānija ir laimīga.”

    Fastcoexist

    #320720
    dexsters
    Participant

    Kāpēc lai ciestu vai neciestu alga ja strādā 2stundas mazāk?Jāpadara tak ir tas pats darbu apjoms. tikai par 2 stundām mazākā laikā.Neizdarīt kaut ko laikā var atļauties tikai valsts pārvaldē jo tur laiks ir apstājies.Ir aizdoma ka valsts pārvaldē laiks vispār neeksistē bet nav pierādīts.Nu vismaz divreiz dienā laiks šiem mainās no darba uz nedarba laiku.

    Man piemēram vispār absurda situācija,darbs saistīts ar to ka viss jāizdara maksimāli ātri bet maksā par stundām.Sanāk tā,jo labāk strādāju jo mazāk saņemu.

    Vispār jau svarīgākais man ir lai darba diena nesāktos agrāk par 11 00.Cikos tā beigsies mani īpaši nesatrauc jo tāpat nekā cita nav ko darīt.

    Ak jā,doma-pērle: Ja deputātiem iesaldēs algas vai tad mazsnodrošinātajiem paliks labāk?Protams ne.Nu tad tak nav jēga nepalielināt.

    #320721
    Crow
    Participant

    Nu tādi mobilo apelkāciju izkākātāji un zināma daļa citu podziņspaidītāju vispār nav darbs. Tādiem kantoriem termiņi, darba apjoms un darba kvalitāte ir tikai virtuāli jēdzieni, bet ienākumi nez kāpēc ir vislielākie, tāpēc var atļauties pļurināt un nestrādāt.

    Bet kādam *ir* jāstrādā un tas viss darbs jāpadara, lai visādi pižoni varētu hujārīt. Nē, nu pretī man personīgi nebūtu nekas, bet saprotu, ka tas ir absolūti nereāli.

    Vot panziķos jā. Un vispār medsektorā nez kāpēc pieņemts rubīt nenormāli garās maiņas. Un ta brīnās, ka medpersonāls vairāk domā, kā visus nomušīt nekā palīdzēt – tīri dabiska reakcija.

    #320722
    dexsters
    Participant

    Veikaliem jau arī varētu samazināt darba laikus uz pusi.Visi tie murgi par to ka mazāka peļņa būs ir tikai murgi.Cilvēki vienkārši rēķināsies ar darba laikiem un iepirks visu to pašu tikai īsākā laika sprīdī.

    Labs piemērs ir Jāņu svinēšana,nafig otrā rītā būtu kādam vajadzīgs veikals?

    #320723
    Crow
    Participant

    Jā, un alkoholu tirgot līdz pieciem, lai var apdzerties jau darbā un tad mājās izgulēties jaunam cēlienam.

    /iet strādāt

    #320724
    dexsters
    Participant

    Īsrtam dzerājam kā man piemēram alko ar rezervi stāv mājā.

    Bez tam veikalu darba laikam nevajadzētu būt līdz pieciem bet gan no pusdienas laika līdz kādiem 21 00.Sesdien,svēdien vispar slēgts un viss.

    #320725
    m_janis
    Participant

    Nu gan dzērājs :D. Īstam dzērājam alko nekad nav ar rezervi – vienmēr nakts vidū tuvākā točka jāmeklē. No paša pieredzes – bija laiki, kad viena kompānija ar mikriņu bieži no Rīgas braucām uz Ventspili, fanot basketbolla spēlēs. Atceļā protams, kā parasti, BET – lai cik arī neiegādātos Ventspilī – pie Ugāles viss beidzās un bija jāmeklē iespējas papildināt :D.

    P.S.

    Vienā krievu saitā bija labs secinājums, tulkojumā apmēram: “Vienīgais alkohola trūkums ir tā trūkums !”

    #320726
    dexsters
    Participant

    Nu agrāk kad vēl bija normāli laiki un varēja dzert un braukt,braukt pēc dzeramā un dzert tad jau tā bija bet šajos laikos kad vairs cilvēks nedrīkst apūsties pa normālo dzīve ir iemācījusi visu nopirkt ar rezervi jau iepriekš.Varbūt tāpēc ka dzeru tikai tīru šnabi un alu nemaz man ir vieglāk.

    #320727
    Stenlijs
    Participant

    Jā, kāpēc mediķiem nav 8 vai vismaz 16 stundu darba laika, var tikai minēt.

    Mūsējie varētu ņemt piemēru no somiem: Somijā valsts institūcijām darba laiks ir 08:00–16:15 (bankām līdz 16:30). Lielveikali sestdienās strādā 09:00–18:00 un svētdienās 12:00–21:00. IMHO, ļoti normāli.

    Š ur tur Eiropā jau ir 7 stundu darba diena, zviedri viņus tagad pārspļaus.

    #320728
    richijs
    Participant

    Var jau priecāties, bet nepavisam tas nav labi šajā globālajā laikmetā. Jau tagad Rietumeiropa ir nekonkurētspējīga, kur vēl tālāk?

    #320729
    barkley128
    Participant

    Varbūt ir vērts domāt par pārcelšanos uz Zviedriju?

    Kamēr mūsu banānijā kaut kas tāds pat tiks apspriests, mani bērni jau strādās..

    #320730
    Nelabojams
    Participant

    Normālā intelektuālā darbā tās 6 stundas varētu būt reāli. Jūtu to pēc savas darba dienas. Proti, paiet kāda stunda pusotra vai divas, kamēr palasi rakstus, iepriekš sastrādāto, pārskati datu kopas, vārdu sakot, iebrauc tēmā. Tad (ja neviens netraucē) ir intensīvs darbs kādas 4 stundas vai mazliet vairāk – un pēc tam jūties izspiests kā citrons. Mazāk intensīvā darbā vari pavadīt stundas sešas; produkts no tā nemainās. Es labāk strādāju intensīvi un “kompakti”, nekā divas liekas stundas rullēju gurķi pie monitora tikai tāpēc, ka darba devējs tā prasa.

    #320731
    Athlons
    Participant

    Savs viedoklis… drošvien nepopulārs… labprāt strādātu 10 stundas dienā, bet tikai četras dienas nedēļā…

    pašlaik gan sanāk 10-12 stundas dienā un 6 dienas nedēļā… bet tas drīz var pārvērsties arī par стоялово…

    #320732
    dolārzīme
    Participant

    kā arī alkohols eiropas valstīs veikalos darba dienās ir no 10, svētdienās no 12, bet svētās svētku dienās piem. Ziemassvētkos vai Lieldienās vispār visi veikali ir ciet un alkoholu nedabūt, jo nav ko dzerstīties!

    Bet pie mums, kā acis vaļā diena vai nakts izej no majas un dabūn ko grib, cik grib un kur grib. 😉

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā